1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

saurer
20. říj 2012

Holky a jde třeba ještě v tom caru, aby mě nastimulovali jen ovulaci bez mimotělního oplodnění? Že bysme to třeba první cyklus zkusili takhle..nemáte s tím zkušenost?

motley
20. říj 2012

@saraha2 děkuji za pozitivní energii. Mrazáčci nám nezůstaly, z odebraných vajíček jsme měli pouze jednoho výborného bojovníka. Za jak dlouho si šla na další pokus? Mě doktor před tím říkal, tak v lednu...

go
20. říj 2012

@networka ahoj, musim priznat, ze jsem v Pronatalu byla spokojena, az na malickosti napr. chovani recepcnich a zpusob komunikace. Jinak , ale spokojenost a verim , ze i profesionalita. Zadne zdravotni problemy nemam, a i kdyz jsem uz starsi nikdy me nic doporuceno ohledne vajecniku nebylo. Otehotnela jsem po druhem IVF, bohuzel jsem o to prisla cca v 11 tydnu. Nyni se rozhoduji mezi Iscare a Pronatalem, ale zatim vede Pronatal.🙂

engele
20. říj 2012

@saurer Ano jde to, nastimulují tě a té volné metodě se říká "plánovaný styk" řeknou ti pak prostě kdy jsou folikuly v té správné velikosti, dostaneš injekci a pak máte 2-3 dny na to aby jste to zkoušeli 🙂 Samozřejmě ti to doporučí jen když je folíků rozumný počet, pokud je jich po stimulaci hodně, pak se dělá punkce.

saurer
20. říj 2012

@engele no já právě ani nevím, jestli to půjde...po antikoncepci nemám vůbec MS a teď po dvouměsíčním braní clostilu mi žádn folíky ani nenarostly, takže jsem totálně bez ovulace...ale doufám, že to právě jde nějak tak nastimulovat, aby byla 🙂 snažím se to brát s nadhledem, ale než tam půjdu, tak se z toho asi zcvoknu

bambula27
20. říj 2012

Ahojte....Rozmyslam cely cas nad niecim. Baby, ja som mavala dllllhu dobu anovulacne cykly. Nepomahal ani Clostilbegyt. Foliky proste nie a nie dozriet. A teda v CAR nam dr.odporucil IVF. A tesne pred zacatim stimulacie mi robil ultrazvuk a povedal, ze vidi zlte teliesko. Teda???? Bolo po ovulacii, nie??? A povedal, ze okamzite v ten den zacat s Diphereline. Prvy pokus IVF nam nevysiel ☹ kedze som mala 20 folikov a vsetky boli prazdne, vraj som prilis zareagovala na davku (Gonal 450 som pichala 180 jednotiek) ☹ ☹ ...dalsi pokus vraj mozme skusit v decembri. Myslite, ze ak by tento cyklus bola ovulka, tak sa to moze podarit teraz aj prirodzene??? Bola by som najstastnejsia.

zelvik
21. říj 2012

@evikj33 Jé tak to jste se měli - tady zase leží poklice mlhy a padá šílený vlhko. A taky bych pořebovala prát. Holt to poputuje do sušárny, létu je konec.
A dneska nevařím, jde se k mamince na španělské ptáčky, mňam🙂

@adriene AHoj, tak my úplně první odběr taky domaa vezli jsme ten poklad do Prahy🙂 jen tak tak jsme to stihli v limitu. No a dneska už těch odběrů má za sebou taky požehnaně. Ne že by si to zrovna užíval, ale nějak to neřešil a nikdy neřekl slovo - naopak chodil dobrovolně.🙂

zelvik
21. říj 2012

@bambula27 Ahoj, no s tím zkušenost nemám - ale možné to je. Ale z toho co píšeš bych se spíš bála, že ovulační cykly budou u tebe výjimečně a za dlouho. Stane se, že žena má třeba 1-2 anovulační cykly v roce (například), tak aby to u tebe nebylo bohužel obráceně, že ty dva u tebe v roce budou ovulační. Strefit se do nich....
Ale zase na druhou stranu, pokud ti navodí doktoři ovulaci lékama, aby se vajíčka tvořila (a ne aby jich bylo 50), tak bych to přirozeně možná ještě párkrát zkusila. Jestli ti je 27 let, tak na to čas máš.A IVF až když opravdu uvidíš, že není cesta jinam.

adriene
21. říj 2012

@zelvik No... kkdyz jsme u tech homornych historek s odbery, tak vas pobavim... 😉 Uplne prvni odber nam "nakazal" nas gynekolog a odeslal nas do jedne laboratore, kam se clovek tel. objedna a staci to tam jen na urceny cas z domova donest... Vyfasovala jsem pro muze zkumavku (takovou pidi) a papirek s pokyny... jako zadny sex 5-7 dnu pred odberem, odber hezky rano, sam, bez partnerky... atd. Manzel cely vykuleny, nicmene samotneho odberu se nebal, spis te doby sexualni zdrzenlivosti. Ale chteli jsme mit vysledky co nejdrive, tak jsme zacali hned... a ja mu rokam... hele kdyz je tam rozmezi 5-7 dnu, tak bude lepsi, kdyz to vydrzis tech 7 dnu, at jsou ty vysledky TOP.. no malem mu padla brada... po par dnech uz mu ta abstinence lezla skoro i usima 😀 Kolem pateho dne se ho ptam, zda se uz objednal... On ze ne, tak jsem vytahla ten papirek a rikam... oni tam v pondeli nejsou, jen od utery do patku... jeho 7. den samozrejme vychazel na pondeli, ze..? Manzel vykulil oci a ja v krecich smichu spadla z gauce... no OK, vydrzi to o den dele... Tak to tam v utery nesl, cely spoceny, stydel se a nevedel do ktere laboratore...bylo iich tam vic. Kdyz se ptal v uz treti, zda berou vzorek sperma na vysetreni a rekli mu ze ne... byl rudy jak rajce 😀 Ve ctvrte laborce uz mel uspech... Vyplnili s nim dotaznik.. on jim vytezoslavne predal zkumavku... a pani laborantka se pta na posledni otazku: jaka byla doba vasi abstinence? Manzel pysne odpovedel, ze 7 dnu... nacoz se laborantka sdesila a pravila: "No ale to je vsechno zbytecne! Ty spermie uz jsou nepouzitelne! To budete muset znova!" Vratila mu zkumavka a manzel sel v soku domu 😀 Priste abstinoval 4 dny a vzorek odevzdal ve spravne laborce 😀

zelvik
21. říj 2012

@adriene 😀 😀 😀 tak teď jsem tady málem z gauče spadla já, to je výborná historka, chudák statečnej!!!!!!

adriene
21. říj 2012

@zelvik A to vypravet to umim lip... ono psany to tak nevyzni 😀 😀

No ja se pomalu sbalim a jedu na Melnik... k mamince na obed 🙂

engele
21. říj 2012

@saurer Určitě to půjde měla jsem to stejně byla jsem bez MS 3 roky, Clostil nezabral ani při jeho nejvyšší dávce, zabraly mi až injekce Fostimonu! Takže nevěš hlavu!

malinka_02
21. říj 2012

@motley mě říkali za 3 měsíce že to jde..
@saurer ono to záleží, při stimulaci bývá hodně folíků a nemužou vás nechat přirozeně pokud by si měla 10 folíků, co kdyby se chytli všechny.. A taky zaleží jak je to se spermiem..Ono to je těžký já byla taky strašně natěšená a nedočkavá a myslela sem že z toho zcvoknu, a ted je to mnohem horší, nevyšlo to poprvé, podruhé to nešlo potřetí nevyšlo a počtvrté nešlo a už fakt cvoknuuplně..
@bambula27 záleží jestli budeš ovulovat a jestli máte spermiogram v pořádku..
@adriene a to mi chceš říct že když máme sex třeba o týdnu tak už sou spermie nepoužitelný? Protože u nás se to často stalo, když manžel je třeba pryč?

saraha2
21. říj 2012

@engele u nás jsou jen časopisy...

saraha2
21. říj 2012

@motley já nebýt polypu,který se musel odoperovat bych šla hned další cyklus..takže takhle jsem šla po dvou MS.nám pokaždé z 8mi vajíček zůstli dvbě embryjka,které zavedli..nakonec se z těch 4chytlo jedno a to se zatím drží 😉 mražáčky jsme taky neměli..
@adriene nám pokaždé řekli,že 2-3 dny je potřeba pauzovat 😉

saurer
21. říj 2012

@engele Tak uvidíme, jak to se mnou bude...celou noc jsem se dneska budila a přemýšlela o tom všem 🙂
@malinka_02 jojo, to mě taky napadlo, že se mi může udělat víc folíků, to by byl malér..ikdyž mě by stačilo, dkyby se mi konečně udělaly aspoń nějaký...uvidíme tento týden, jak na tom je manžel, aspoň on by mohl být v pořádku

janulkaa23
21. říj 2012
Uživatel janulkaa23 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od janulkaa23.

@motley ahojky, tak to jsme na tom stejně..nám taky zůstal 1 bojovníček a byla sem v srpnu a od listopau začínám píchat hormony a v prosincui 2 IVF, tak sem zvědavá 🙂

evikj33
21. říj 2012

Hezké ráno všem 🙂 @malinka_02 Jj je to jak říkáš pokud je sexik 1x po týdnu a pak zas nic,mužou být mrskavci KO.Proto před OPU chtějí max abstinenci 2-3dny že pak koncentrace a životnost spermonu klesá.

malinka_02
21. říj 2012

@saurer to to nikdy nevíš.. já třeba mám ovulně, teda měla sem, nevím jestli mi to ted stimulace nerozhaprovala a měla sem po stimulaci jen 6 folíku což není moc.. Naštěstí v každém bylo vajíčko, ale nikdy nevíš jak zareaguješ..
@evikj33 to je dorbý.. to nám taky někdo za ty 2 roky mohl říct.. kolikrát sem měla ovulaci a předtím fakt sexík nebyl i dýl jak týden.. 😠 a před OPU nám řekli že to má být klidně týden..

evikj33
21. říj 2012

@malinka_02 Tak na sexík před spermiem i před OPU,nás upozornovali hned v Car-že to pak hodně ovlivní závěr.A pak jsem se na to dr.jednou ptala a potvrdil mně to(samo že to není 100%nějaká mrška se určo najde,jen je pak asi menší šance,někomu to ale k otěhu stačí)

vall83
21. říj 2012

Ahojte holky zlate..... mam pre Vás všetky dáreček....tak toto je naša Natálka.....

malinka_02
21. říj 2012

@evikj33 no tak u nás to bohužel žádná mrška nezvládla..
@vall83 jééé to je krása 😵 😵 😵 nechceš si změnit status aby sme viděli v kterém si týdnu? Máš tam snažím se otěhotnět 😀

danny38
21. říj 2012

@vall83 No to je beruškáááá krásná 😵

pawlla
21. říj 2012

@vall83 ahojky zeda ta je nadherna a jak se vam jinak dari ?

vall83
21. říj 2012

@pawlla ahojček ďakujem....no dari i nedari, z jednej stranky sme velmi štastny, ale ohladom bývania a financiii, no uz som to tu písala, nieje to ružové, banujeme toho ze sme sa vratili na slovensko....ale uz to nejako menit nebudem....mozno za rok by sme sa vratili spat do nemecka...uvidime ako dcérka Valeria by to zobrala....ale inak sa velmi tesime na Natalku a sme stastny....

zelvik
21. říj 2012

@vall83 Ahojky, ráda tě tu vidím a hned s takovou radostí!!! Krásná fotečka 😎 moc držím palce, ať se vám i situace na SLovensku zlepší a je to OK.

adriene
21. říj 2012

@malinka_02 No tak nejak mi to vyznelo.... rekla ze po tydnu je vzorek pro vysetreni nepouzitelny, ze vetsina je pochcipanych... oni tam asi jako budou zivy... ale neni to asi relevantni vzorek 😀 Tak... oni se kluci vetsinou "honi", kdyz neni sex.... i kdyz jak kteri, to je jasny 😀

adriene
21. říj 2012

@saraha2 V CAR uz take rekli, ze abstinence 2-3 dny je idealni, ale prvne jsme v CAR nebyli... to bylo jeste od gynekologa 😉 A na instrukcich z laborky byla abstinence 5-7 dnu, tak jsme se toho drzeli... A ac to tam maj napsano, nakonec se jim ta doba nezdala 😀

mmirunda
21. říj 2012

Kuk zlatíčko, nikdo žádné novinky? jdu na tabulku 😉

mmirunda
21. říj 2012

♥ Ženy, které si miminko moc přejí:

@janulkaa23 ( Gennet Pha ) - 1xIVM ( srpen/12) - neúspěšný, prosinec/12 2.IVF - tak držíme palečky ♥♥♥
@b.bardyova (ISCARE BA ), 2xIUI ( neúspěšné ), 1.IVF září/12 (2E ) zůstali 2 mrazáčci, 28.9. krev - bohužel negativní, ale neboj se, příště už to vyjde ♥
@melisska ( Reprofit Brno ) 4x mimoděložní těhu ( přirozeně),4.IVF ( bohužel neúspěšná ), 5.IVF září/12 (2E), 1.10 krev - nešla, testík byl negativní, příprava na KET , kvůli sliznici posun na listopad/12
@fionna (FN Olomouc), 1.IVF - 24.9.genetika ( schválená adopce - super ♥ ), pokud budou sourozenci, do IVF nepůjde, jinak nechají vložit 1E - MAJÍ LUCINKU ♥♥♥ je nádherná
@radina (Antolská BA) 11.7. stimulace na 1.IVF - 25.7. OPU, KET 1.10 (2E) - negativní - beruško nevzdávej to ♥♥
@malinka_02 (Pha Podolí) 1.IVF (červenec/12)-neuspesne, 4 mrazacci,KET 17.9. (2E), 1.10 krev - bohužel negativní, KO 15.10. - bohužel není dominantní folikul, pravděpodobnost nasazení hormonů - NEVZDÁVEJ TO!!! ♥♥♥♥
@martina_81 (Sanus Pce) 1.IVF červen/12 (neúspěšné), zamrazeno 7 E, KET 16.7. (2E) neuspesny, 14.8.genetika vše o.k., 1.10.imuno a dle výsledků další KET - výsledky cca za 10-12 týdnů, mrzí mě že KET letos nestihnete
@kive76 (Pha Motol) 1.IVF září/12 ( neúspěšné ), nedošlo k ET, říjen/listopad 2.IVF
@absti (Gennet Pha) 1.IVF srpen, 6.7 OPU (7 vajicek), KET 29.9. -negativní, ale nevzdávej to a bojuj dál, držíme ti palečky ♥♥♥
@zelvik (Pha Podolí) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 3 E zamrazena, KET 18.9.(2E), 2.10.krev - POZITIVNÍ - tak co už tě mám šoupnout dolů? Jinak KO v pořádku, další KO 25.10.
@kiwisek (ISCARE Pha ) - proběhla změna CAR, v říjnu podle testů konzultace k 3.IVF - zjištěn problém ve spermiu, nasazena léčba, pokus IVF se zatím odkládá - ale kdo si počká, ten se dočká ♥♥
@dadenka111 (Gyn-Fiv BA) 1.IVF červen/12 (neúspěšné), 4 E zamrazena, 27.8. UTZ, 1.KET 31.8. - bohužel o miminka přišla - beruško, jsme s Tebou a posíláme mnoho sil ♥♥♥♥, nevzdá se a bojuje dál
@winterska (Gest Pha) 3.IVF leden 2012- neg, KET květen - //, zamlklé, IUI srpen - neg, KET 18.10. (2E) držíme palečky beruško ♥♥♥ a těšíme se na dvě //

Šťastné ťěhulky :
@tulipanek82 (Helios Brno) 22.6. stimulace 1.IVF (DP), 25.7. ET (1E), 3 mrazacci, pekne // blahoprejeme !!
@adriene ( Podolí Pha ) 1.IVF červenec/12 (1E) - potvrzena jednovaječná dvojčátka, TP 30.3.2013, 11.10. velký UTZ - čeká dva lulínky ♥♥♥♥ BLAHOPŘEJEME!!!
@briuska (Pronatal Pha) 28.6. 2.IUI (neúspěšné), 1.IVF - 1.8. (1E) - těhulinka ♥ screening negativní
@mmirunda (Unica Brno) 1. IVF srpen/12 (ET 2E 12.9.-úspěšný) -jedno miminko s jedním ♥, KO 29.10.
@pupidu (Obilní trh Brno) 1.IVF květen/12 (neúspěšné), KET červen (neúspěšný) - zázrak, těhulka po kapkách dr.Jonáše ♥ - GRATULUJEME!!,
@pawlla (Unica Brno) 1.IVF březen/12 (neúspěšné), KET 19.8. (2E) - čeká 1 miminko ♥ KO 26.10.
@saraha2 (Obilní trh Brno) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 2.IVF - úspěch, TP 9.4.2013, 1.10 screening, negativní a vypadá to, že tam je lulínek ♥♥♥♥
@chmurkaxy (Gyn-Fiv BA) březen/12 neúspěšný KET (1.IVF), 2. IVF září/říjen, zadarilo se i bez IVF gratujujeme !!!!!!!!! TP 7.4.2013
@ivapo (Gennet Pha) 2.IVF květen/12 (ET 8.5. - úspěšný), screening o.k.TP 19.1.13, KO 31.10.
@sheronka (CAR GynFiv BA) 1.IVF červen 27.6. ET (2E ) - čeká jedno miminko
@zana21 (Gennet Pha) 1.IVF červen/12, 4 E zamrazena, 23.6. ET (1 E), 11.7. – oficiální potvrzení těhotenství! 18.7. kontrolni UTZ vse ok, 31.7. kontrolni UTZ - tesime se na fotecku
@danny38 (Art České Budějovice) 1.IVF květen/12 (1 E), TP 10.2.13, Amnio a UTZ o.k., čeká holčičku aničku, TP 10.2/4.2.2013, 22.10. OGTT a 31.10.KO i s výsledkama cukrovky
@verry (Sanus Pce) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), KET květen (2 E),1 mimi, TP 28.1.13, 23.7. – screening + tripple negativní, čeká chlapečka, KO 30.10. test na cukrovku má za sebou
@rory_g (Gennet Pha) 1.IVF duben/12 (nedošlo k ET), 19.6. IUI, TP 10.3.2013, pohlaví zatím neví, tripple testy jsou NEGATIVNÍ!! ♥
@evikj33 (Reprofit Brno) 2.IVF květen/12 (2 E), dvojčátka, TP 5.2.13, 23.7. screening OK, TP 2.2 2013, je to páreček ♥, KO 30.10. + cukr
@mia75 (Obilní trh Brno) 2.IVF duben/12 (2 E), 1 mimi, TP 5.1.13, ceka holcicku
@vall83 (CAR v Německu) 1.IVF březen/12 (2 E),1 mimi, TP 13.1.13, bohužel těhu cukrovka, čeká holčičku Natálku ♥
19. říj v 17:33 • čeká miminko, termín má v červnu 2013 (9. tt) • Odpověz • • Pošli IP •