1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

summer_103
15. bře 2013

@sandra077 ja chodim do Ferticent-u. Ja len dnes zacinam pichat mam Gonal pero na 5 dni a potom Merional. Ty si pichas sama, alebo ti pomaha muzik?

@dadenka111 Ja som dnes len 2 DC, isla som hned ako sa dalo aby som eliminovala riziko. Pri RTG pluc je cela panva a oblast krizov zakryta, tak dufam ze to bude OK. Spytam sa na to aj lekara v stredu, ale vraj to musia robit pred kazdou narkozou, doktorka sa brani tym, ze keby sa nieco pri narkoze stalo tak ju mozu obvinit zo zanedbania.

harley26
15. bře 2013

@slaboska ahoj, ja cekala cca. 3 tydny - jakoze odebrali mi krev a na dalsi poradne mi rekli vysledek, ale pokud se neco deje, tak oni zavolaji driv.

dadenka111
15. bře 2013

@summer_103 @sandra077 snad to bude o.k. nechcela som strasit, ale vam to vyslo skoro, tak faaaajn 😉 uz mozu foliky s vajkami rast jedna radost 🙂

sandra077
15. bře 2013

;@dadenka111 snad bude vsetko oka len dnes som zacala posmrkavat tak snad to cez vikend vylezim dako a nezhorsi sa mi to 😖

summer_103
15. bře 2013

@sandra077 skus zazvorovy caj a vit. C mne to pomaha ked na mna nieco chce "liezt" 😉

sandra077
15. bře 2013

@summer_103 no ja mam menopur600 a este od zajtra mi pribudla dalsia injekcia len si nepamatam...ale to iba na 4dni 😕 no hej picha mi to manzel a raz som si pichla aj ja 😀 normalne injekcie ziadne pera...v pohode bolo to take zvlastne ked som si to sama musela pichnut ale iba v tom ze som sa na to musela pozerat 😲 inak v pohode to znasam ani nemam dake vedlajsie ucinky len sa mi zda ze mam sucho v ustach posledne dni...tak musim pit furt... 🤐 dnes som zacala troska viac smrkat som si dala cez noc sprey do nosa tak dufam ze sa mi to nezhorsi tieto dni ked mam mat asi tyzen tu operaciu 😨

dadenka111
15. bře 2013

@sandra077 presne ako pise summer daj si vit. C aj 3x1000mg si mozes dat nech to prechladnutie zastavis vcas. pomaha to. do punkcie by si mala by uz v poriadku a zdrava neboj. a vela pit tekutin pri stimulke. aj 3litre.

sandra077
15. bře 2013

@dadenka111 dik za rady 😉

slaboska
15. bře 2013

@harley26 ahoj jo,děkuji.tak snad bude vše ok.a čakame mimčo skoro stejně,ja jsem taky srpnova 😀

fantinka
16. bře 2013

Baby táto noc bola zatiaľ najhoršia. Neskutočne ma boleli kríže a brucho, vôbec som nemohla spať...čo to jeeee. Myslíte, že si môžem dať brufen alebo paralen, keď ma to zase chytí?

isabellaa
16. bře 2013

@fantinka ahoj, nie si sama, mna tiez v noci bolel strasne lavy vajecnik. Vydrzala som a ziadne lieky som nebrala, mne ppomaha, ked si na to miesto, kde ma boli prilozim ruku a vravim si, ze to bude lepsie a ako keby som si odstranovala podvedome bolest 😉 . Skus to, mne to pomaha, mysel je silna 🙂

fantinka
16. bře 2013

@isabellaa určite, lebo tiež som si ho potom hladkala a prešlo to 🙂 asi kopú mimčá 😀

sudabe
16. bře 2013

@fantinka nrboj nic vazne to neni pokial ta v kuse a strasne silno neboli tak to je normalne, mna pred spanim bolela strasne hlava myslela som ze mi praskne a este aj v noci som sa zobudila na tu bolest ale preslo aj bez tabletok...... 🙂 zaujimalo by ma ci niektolra z vas mala mat ms? ja som mala za normalnyh okolnosti dostat vcera ale citala som ze ustrogen tomu zabrani......... ja mam od vcera bolesti v podbrusku jak pred ms je to normalne???

isabellaa
16. bře 2013

@sudabe Ahoj, ja som nemala mat vcera ms. Niekde som citala, ze je to normalne, ked mas bolesti a mala by si mat v tom case menzes,ale ten utros to brzdi, takze by to malo byt v pohode. Kedy ides na krv?

fantinka
16. bře 2013

@sudabe no ja ani neviem, kedy to mám dostať... po poslednej vyvolávačke mi prišla až na 12 deň po injekcii, teda teraz mám asi dlhšie cykly, možno 30...netuším. Dnes som 27DC. A mrchovské bolesti mám už asi tri dni a silnejú, hlavne večer, keď si ľahnem to najviac bolí. Tiež chodím na wc s malou dušou 🙂 ja zase nemôžem spávať, dnes som čučala do pol 2 do stropu a nič, žiadna únava, inokedy spím už o 9.... na nervy.

fantinka
16. bře 2013

@isabellaa
@sudabe hej utros brzdí. Mne vždy prišla až po vysadení, do takých 4 dní.

sudabe
16. bře 2013

@isabellaa idem v pondelok a ty?? no ja sa tak strasne bojim ze az na wc sa mi nechce ist........

isabellaa
16. bře 2013

@sudabe Ja v stredu. Ten pondelok je uz za dverami, to je hned, testovala si, ci cakas tak ako ja az na krv?

isabellaa
16. bře 2013

@sudabe
@fantinka Baby len vela pite a chodte aj na to wcko, lebo si to same privolate. Idem si spravit caj, tak sup aj Vy 😀 .

isabellaa
16. bře 2013

@sudabe
@fantinka ja som taka ucurana 😀 , stale som na wcku.
A ten utros, co vyteka, je nechutny 🙄

sudabe
16. bře 2013

@fantinka no ja som 29dc ale nemala som pravidelny, ja tiez v noci sa stale budim aj nad ranom co normalne som take problemy nemala, a dakedy zaspim aj o 9hod bo som velmi unavena ale tiez sa budim a stavam skoro co dakedy som spala aj do 11hod a teraz nemam spania....

sudabe
16. bře 2013

@isabellaa vies ja vypijem 2,6l alebo 3l denne ale ja pijem len cistu vodu..... a ty jaky cajik si robis??? asi cakam na krv ale dnes si kupim test no mozno zajtra testnem este sa rozhodujem......

isabellaa
16. bře 2013

@sudabe ja tiez vela vody a potom ked mi je zima, alebo chcem nieco sladke, tak si spravim ovocno-bylinkovy caj prichut citron,pomaranc od teekanne a med na osladenie. Niekde som citala na letaciku od vcelarov, yze tehotne zeny by mali skonzumovat vela medu 😉

fantinka
16. bře 2013

@isabellaa
@sudabe jasné, ja pijem od začiatku stimulácie. Od stimulácie až po prvé dva dni po ET 4l a teraz tak 3 denne určite vždy vypijem. Len vkuse behám na wc 🙂 mne dr povedala, že keď si vložím utros, mám ležať aspoň pol hodinu, aby nevytiekol hneď zo mňa. Len ja si vkladám 3x2 tabletky, som zvedavá, ako to budem robiť od pondelka v práci 🙂 si ľahnem na záchode asi 😀

fantinka
16. bře 2013

@isabellaa a čo si privoláme? 😀

isabellaa
16. bře 2013

@fantinka ved na to wcko chodte normalne, ako keby sa nic nedialo a nie ze tam zazriete krv na toaletaku 😉

fantinka
16. bře 2013

@sudabe len nie je dobrá voda z vodovodu, to mi vraveli asi 3x - iba minerálku, alebo čaje, mlieko, džúsy... len nie kohútik.

fantinka
16. bře 2013

@isabellaa aha jaaaj 🙂 blondína.

isabellaa
16. bře 2013

@fantinka no ja 4-0-4 utrosu

isabellaa
16. bře 2013

@fantinka a ako to odvovodnili ten kohutik? preco nie?