1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

absti
21. srp 2012

Ahoj holky,
stalo se vám, že jste měli 7, 8,a 9 den po Et slabě pozitivní těhu test a 10 den ne s tím, že výsledky krve mám.
HCG v 9 dnu po ET jsem měla 4,5.
Dnes jsem 10. den po ET a asi už je to v pytli, co???

winterska
21. srp 2012

@absti ahoj 7-9. den po ET ještě může být v těle pregnyl (ovitrelle), který obsahuje hcg - doporučuje se testit až kolem 12.dne po ET.

motley
21. srp 2012

@kive76 já zatím přesný rozpis léků nemám, říkala, že mám přijít 4. 9 na první injekci a oni si už sami najdou, co mi mají dát a pak asi dostanu ten rozpis. Zatím jsme se shodli, že si za ty pera doplácet nebudu. Protože už tak nás zamražení a transfer bude stat cca 15 000Kč (tedy max.výše), ale člověk musí počítat se vším

malinka_02
21. srp 2012

@motley ono jde o to kde to budes pichat me rekli ze mezi 13-16 a to sem v praci a michat tu injekce bylo nemozny tak sem mela pero.Kdyz sem mela pichat 1 michanou v praci klepali se mi ruce ze me nekdo nacape a bylo to fakt blby hodne.

malinka_02
21. srp 2012

@saraha2 prave u nas se taky lezi dlouho.A bolel te transfer s prazdnym mocakem? Me trosku jo tak jestli je to tim.

malinka_02
21. srp 2012

Dneska mi kamaradka nejlepsi co vim od patku ze je tehu rekla ze je chudak ze ji je strasne e je unavena a houpe se zaludek..co bych za to dala..a ona mi napise ze je chudak.Fak lidi co deti mit muzou (podarilo se jim poprve po svatbe hned) tak nikdy nepochopi jak nam je..
Navic se tim citim pod strasnym tlakem kdyz vim ze jestli ket nevyjde utece mi a nukoho jinyho uz nemam..Mam pocit ze pod takovymhle tlakem ten ket nikdy nemuze vyjit.

kive76
21. srp 2012

@saraha2 aha, tak uvidíme...mě dr. Uhrová z Motola tvrdila, že na ten menopur nic přispívat nebudem, že celý proplácí pojištovna...tak pak se toho 3. 9. uvidí...kolik nás to teda bude stát...ale tak jde nám o mimčo... 😀 tak to zvládnem

pawlla
21. srp 2012

@malinka_02 ahojky je to tezke kdyz mas kolem sebe same tehulky ja to znam taky svagrova a tech malo lidi co tu znam a skoro vsechny tehu ale co at si tehulkujou nemusis se prece citit pod tlakem ze ona uz je tehotna a ty ne vim ze to mimi moc moc chces to my vsechny tady, kdo to nezazil tak to nepochopi to mas pravdu, ale hlavne se musis hodit do pohody at se miminkum u tebe libi

malinka_02
21. srp 2012

@pawlla vis co ty to rikas z pohledu cloveka ktery uz jedno ditko ma. Ale ja nemam , nemame si s kamaradkami uz co rict. Oni chodi na pisek s detmi a co ja bych tam delala.Sou na materske a jezdi i v tydnu spolu a ja sem v praci. A celkove se neschodnem. Planuji jak pak budou jezdit s detma za rok k mori a ty deti se kamaradi.A to my uz proste s nima nedame a tohle byla posledni s kterou sme mohli.Navic sme chodili kazdy patek spolu s manzelama do hospody pokecat jak nas stvou v praci a ona ted uz nebude. Takze uz ani nemam s kym nekam zajit.Najednou misto pravidelnych vikendu budu sedet doma.

pawlla
21. srp 2012

@malinka_02 ale nesmis to tak brat tragicky jak mam taky zname co nemaji deti a ty semnou a s malou rady chodi ven do zoo na hriste na bazen na obed v sobotu a tak to neznamena ze kdyz mam malou budu se bavit jen s lidma co maj deti vsak si mate co rict i kdyz deti jeste nemas ne? Ja vlastne nemam zadnou kamaradku s prckem ted po stehovani z prace znam jen bezdetne zenske, kdyz uz tak aspon pochytis nejake dobre figle a tak. Hlavne se moc nestresuj to urcote neni pak pro mimi dobre a hlavne si nerikej ze je to ztracene ze se to nemuze podarit vim ze je to tezke sama ted cekam az si budu moct udelat test

fionna
21. srp 2012

@saraha2 Sari, tak teď jak jsi otěhotněla, tak jsi měla klasik injekce Menopuru?

fionna
21. srp 2012

@malinka_02 Tak jak píše Pawla...Také jsem měla brzy dítě, ale to neznamená, že bych se přestala kamarádit s bezdětnou.Chyběla by mi a nepochopila bych proč už se se mnou tolik nestýká, jestli jí už nudím? Právě naopak, teď jsem v situaci, kdy mé děti jsou už dospělé a jsem jak bezdětná. Na pískoviště se mnou asi nepůjdou 😀 Mám kamarádky,které mají malé děti. A tak tráví čas s nimi na hřišti. Jak já ráda sedím s nimi a blbnu s dětmi na písku, nebo chovám v náručí mrňousky. Co na tom, že nejsou moje. Dík za to, že je znám a mám chvilku na to kochat se alespoň těmi mrňousky.Prožívala jsem celé těhotenství švagrové, od nakupování výbavičky až po narození a hlídání. A jsem ráda za každou chvilku. Teď spolu nekomunikujeme(bratři se pohádali) a věř, že mi to chybí. Takže neopouštěj své kamarádky a ony budou při tobě stát až zase ty budeš čekat to tvoje. A to se může stát každou chvilku. Pak se ti budou třeba hodit jejich zkušené rady. 😉 Nesmíš se podávat stresu, jinak se to nepodaří. Hlavu vzhůru a těš se trošku z toho, že to bude za chvilku.Nevzdávej to

malinka_02
21. srp 2012

@fionna ono to neni takhle, je to tak ze oni opustili me. Na kafe nejdou, nemuzou.Na narozeniny kdyz sem slavila 30 neprisli ze nemaji zadna hlidani. Tsncovat se mnou nejdou. A vetsinu programu se domlouvaji jen s lidmi s detmi mrzi sebou a nam ani nedaji vedet..
@pawlla tak treba moje kamaradky sou 4 spolu na chate cele leto a ja sem v praci a kdyz prihedem na vikend jdou spat protoze sou unaveny a nemaji potrebu si pokecat kdyz kecaly spolu cely tyden..

fionna
21. srp 2012

@malinka_02 Tak to je smutný, to je mi líto ☹

absti
21. srp 2012

@winterska
bohužel ovitrelle to není, protože jsem 4 den po ET měla test sněhobílý...

pawlla
21. srp 2012

@malinka_02 no tak to je mi litoto je blbe no ja treba chodim s malou do kina a s kamoskou a taky ven vsude a ona nema deti jen nekdy kdyz jde vecer treba na vinko nebo nekam tak se citim trochu blbe ja ze nemam hlidani pac manzel neni vetsinou doma takze nemuzu sni ale pak kouknu do postylky a litost me prejde ale vetsinou vsude chodime spolu a s malou jsem rada ze semnou pocita i kdyz vsude sebou mam malou a nevadi ji to.... Ted je to horsi jsem po ket mam strach nekam chodit neco delat a tak a oni to moc nechapou no pro ne je tehotenstvi normalni vec pro me spis vymodlena

pawlla
21. srp 2012

@malinka_02 ale vis co nebud nervni jde prece o to aby se to tentokrat povedlo hlavne bud v klidu posilam ti pozitivni energii 🙂 a je jedno jestli male budes mit pozdeji nez kamoska hlavne prece ze bude, je to tezke ja to vim pripadam si ted uplne nemozna i malou se bojim zvednout 😒

pawlla
21. srp 2012

@absti no ja bych tak brzo nezestovala az tak 12 den a dostala jsi teda po et injekci pregnylu nebo toho druheho leku?

martina_81
21. srp 2012

@mmirunda ahoooj, jsem v poho, včera a dnes noční a docela to utíká. 😉 A co Ty, jak Ti jde píchání? 😀 😀

absti
21. srp 2012

@pawlla
Po Et jsem žádnou injekci nedostala, jen před ET.

pawlla
21. srp 2012

@martina_81 ahooojky tak jak se vede v praci v poho ?

pawlla
21. srp 2012

@absti aha no me doktor rikal ze z pretnylu nebo toho druheho u nas davaji pregnyl, muze byt test do 10 dne falesne pozitivni nebo to jinak muze test ovlivnit tak me varoval ze driv jak 10 den od et netestovat

absti
21. srp 2012

@pawlla
jo jo , to je pravda, ale já ho měla jen před ET.
Já měla víkend tak krásný, když jsem viděla ty duchy, ale za to dnešek je brutální... špinění a HCG 4,5 ☹

pawlla
21. srp 2012

@absti tak to ti verim vim jake to je ja videla dokonce vacek na utz a pak do slo do haje....kolikaty jsi den po et ?

absti
21. srp 2012

@pawlla
Dneska jsem 10 den po ET..
Ty jedno dítě máš a druhý nevyšlo?

pawlla
21. srp 2012

@absti ano mam dcerku neplanovane ani nevim pomalu jak 😀 ale to bylo no s jinym partnerem i kdyz muj soucasny manzel je i v rodnem listu a tak ale nam dvema to proste nejak nejde snzime se uz skoro 3 roky a nic tak jsme sli do IVF

martina_81
21. srp 2012

@pawlla jj, každej je v pohodě a nikdo se blbě neptá a nelituje mě,tak jsem ráda. Jak kdybych přišla po dlouhé nemoci. 😉 A jsem ráda,že zas přijdu mezi lidi, i když někteří z nich mi vůbec nechyběli. 😠 😠 a co Ty? Kolik dní máš po KETu a jak Ti je? Dočítání tady už jsem vzdala,tak se musím zeptat. 😉

martina_81
21. srp 2012

@absti ahooj, vím jak Ti je. My se z // radovali asi jen týden a pak biochemické těhu. 😒 to bylo Tvoje první IVF?

pawlla
21. srp 2012

@martina_81 no dnes teprve 2 den zatim nic moc necitim jen prsa a mam nafoukle brocho z pregnylu, to vis jsou to nervy nejradeji bych uz byla 12 den a mohla testnout mam hrozny strach bojim se cokoliv delat porad se kontroluju jestli nekrvacim rada bych aby tentokrat u me mimi zustalo celych 9 mesicu. To je dobre ze se nikdo blbe napta ja jsem mi ule po revizi byla rada ze to nikdo moc nevedel a nemusim nic nikomu rikat

absti
21. srp 2012

@martina_81
Jo jo bylo to moje první. Ještě mám jednu blastocystu zamraženou...