1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

adriene
12. pro 2012

@janulkaa23 Nevím, zda Tě dobře informovali, či zda se u Tebe teď jednalo o transfer 2 rozmražených embrií a ne o 2. IVF. Protože nový zákon to stanovuje takto:
"Díky reformě zdravotnických zákonů dochází od 1.4. 2012 ke změnám, které mají mimo jiné přímý dopad na oblast asistované reprodukce.
Nově je pro ženy definována horní věková hranice, která omezuje možnost léčby metodami asistované reprodukce do 49 let věku ženy.
Dále se mění počet cyklů IVF hrazených pojišťovnou ze současných 3 cyklů na cykly 4, v případě, že v prvních 2 cyklech bylo transferováno pouze 1 embryo. Věková hranice pro úhradu pojišťovnou zůstává stejná viz. ceník ISCARE níže."

Jinak ti samozřejmě držím palce, ať to klapne teď, abys už nikam na žádný transfer nemusela 😉

janulkaa23
12. pro 2012
Uživatel janulkaa23 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od janulkaa23.

@adriene mě je to fuk jakto je, neřeším zda mi ho bude hradit či ne...chtěli jsme 2 embryjka nechat zavést a na nic jinýho jsme nekoukali...

fionna
12. pro 2012

@adriene Do 49? 😲

adriene
12. pro 2012

@janulkaa23 No tak to je jasné... to záleží na každém. Jde jen o to, kdyby náhodou to nevycházelo, že pak člověk o 4. IVF přijde. Proto Ti přeji jen a jen, aby ti to vyšlo 😉

@fionna To je věk, co?? 😀

janulkaa23
12. pro 2012
Uživatel janulkaa23 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od janulkaa23.

@adriene jjj děkuji za info..ale v CAR mi fakt řekli, že stačí při prvním si dát jedno a máš 4IVF hrazený pojišťovnou...ale i tak to je fuk...doufám, že už na další nepůjdu..podbřišek mě už tolik nebolí, jen když delší dobu jdu...tak snad je vše ok...

fionna
12. pro 2012

Myslela jsem, že je to překlep 😀 . Ale jo, každý je tak starý na kolik se cítí. A kdy by měla být žena matkou? No podle mně tehdy, kdy jí to srdce řekne. Já měla první v 17 😲 , druhé v 25 a třetí v 38 😀 . Pokaždé jsem v srdci cítila, že je chci právě teď!! A ta pauza mezi nimi, tak to jsem si říkala, že mi to stačí tak jak to je 😉 . Takže pokud se někdo cítí na to, aby měl dítě později....Proč ne 😉 . Držím všem snažilkám pěsti.

adriene
12. pro 2012

@fionna Překlep to není, citovala jsem vyhlášku 😉 , takže důvěryhodný zdroj.
Jistě, je to velice individuální... jen je tu asi pak problém... kdy matka/otec stárne a v cca jeho 30 letech, místo aby v nich měl oporu, tak se často musí starat nejen o své děti, ale i o ně... ale je to jistě individuální 😉

martinazvo
12. pro 2012

ahojte, mam otazocku... zatial len viem, ake injekcie si v januarii budem pichat ako stimulku... ale ako tu tak citam vase prispevky, zda sa mi ze okrem injekcii este budem brat aj nieco ine (tabletky, cipky atd)... to mi povedia v CAR ked si pojdem pre recepty? dakujem za odpovede a pekny dnik prajem!

adriene
12. pro 2012

@martinazvo Před stimulací mi lékař rovnou vypsal recepty na všechny léky, které budou potřeba... To znamená ampule merionalu, cetrotide, ovitrelle a dostala jsem taštičku s injekcemi a polštářky k aplikaci. Současně mi napsal recept na utrogestan (léky k polykání a vaginálnímu zavádění) a kyselinu listovou.
Může toho být ale i více, záleží na to, s čím se léčíš pro neplodnost, či jaký je postup CAR... 😉

martinazvo
12. pro 2012

@adriene vdaka... ja som ok, ale kvoli spermiogramu musime mat IVF+ICSI

adriene
12. pro 2012

@martinazvo Tak to máš stejný problém, jaký jsme měli my 😉

martinazvo
12. pro 2012

@adriene ...a rada by som Ta nasledovala aj v uspesnosti a v pocte babatiek 😉

sarah321
12. pro 2012

Ahoj holky. V práci trošku blázinec tak aspon tolik nemyslím na nevydařené IVF beru to pozitivně prostě to tak mělo být, ale na co pořád musím myslet je kolik si dát embrii při KET? Máme 2 dávky po dvou a právě přemýšlíme když obě přežijí to rozmražení tak jestli dát jedno nebo obě,podruhé to třeba obě nezvládnou tak nevím aby jsme si to nevyčítali. 😒

martinazvo
12. pro 2012

@sarah321 ahoj, a v CAR Ti co odporucaju pri KET? Jedno ci dve?

sarah321
12. pro 2012

ještě jsem o tom s doktorkou nemluvila,mám jít příští týden na ultrazvuk jestli je vše v pořádku pokus ano příští cyklus příprava na KET. Při IVF nám doporučili jedno že to je náš první pokus a tak ale nevím nemůžu se ubránit pocitu,že když rozmražení zvládnou obě nevím jestli dokážu říct jedno a druhý prostě vyhoďte ☹ Co když zrovna to druhý by mohl být naše šance je to těžké

martinazvo
12. pro 2012

@sarah321 tak ja by som kazdopadne odporucala 2, aj my ideme skusit 2 (ak teda budeme mat dost vajicok, caka nas 1. IVF+ICSI)... presne kvoli tomu "a mohla som skusit"... podla mna treba ist do vsetkeho co zvysuje nase sance na uspech 😉

sarah321
12. pro 2012

@martinazvo my měli taky IVF+ICSI.Jás i právě říkám,že teď jsme zkusily jedno tak jestli to půjde a zvládnou to rozmražení obě dám jim šanci oběma 🙂 Mám strach z dvojčátek, ale nechci si vyčítat že jsme mohli a nezkusili to. Je to těžké rozhodování zkusím se poradit s doktorkou ale vím,že rozhodnutí bude na nás, tak uvidím

martinazvo
12. pro 2012

@sarah321 chapem Tvoje obavy, ja ich mam tiez, ale na druhej strane - ked si odmyslis ten tazky prvy rok, ma to len a len vyhody... jedno tehotenstvo, jeden porod, v nasom pripade bez nutnosti dalsieho pokusu IVF+ICSI, a ked su babatka uz trosku vacsie, uzasne sa spolu zabavia, kdezto jednemu babatku sa musis o to intenzivnejsie venovat neustale... mame v rodine niekolko dvojiciek takze ano, je to narocne, ale ma to aj vyhody a najma - dvojnasobne najkrajsie stastie 😉

sarah321
12. pro 2012

@martinazvo 🙂 Takhle pozitivně jsem to potřebovala od někoho slyšet 😉 Strach mám spíš z toho aby jsme to zvládli spíš finančně ale zvládly jsme toho už tolik,že určitě zvládnem i případně toto. a taky aby jsme to případně ve zdraví přežili, všude mluví o tom jak je to riskantní i pro matku tak pro mimča ale komplikace mužou nastat i u jednoho to je asi v rukách tam na hoře🙂

martinazvo
12. pro 2012

@sarah321 ja myslim ze pokial mamicka nepotrebuje vsetko nove z obchodu a povenuje sa trosku bazarikom, tak sa da vybavicka doplnat za pekne peniazky 😉

sarah321
12. pro 2012

To máš pravdu já už bazárky prolistovávám cca rok,a už bych tak nakupovala ale nechci stačí že jsme udělali pokojíček a zatím pořád zeje prázdnotou.Pokaždé někdo dojde a tady máte co? a my no zatím nic 😒

martinazvo
12. pro 2012

@sarah321 neboj 2013 bude stastny rok 🙂

sarah321
12. pro 2012

@martinazvo Bude to náš šťastný rok,všech co se tak moc snažíme 🙂

evikj33
12. pro 2012

@sarah321 já souhlasím s @martinazvo Mi dali dvě na mražení nám nezustalo a čekáme dvě a zasebe mužu říc že spoustu věcí jsem dostala od rodiny a známejch a dokonce už jsem něco i odmítla že už máme dost,něco mám i po malém.Koupila jsem jen pár svátečních kousku na parádu k dr. a podobně.Postýlky máme ještě po mně a bratranci,jen nové madračky atd.. a těhu musím zaklepat,ale zatím bez problému a snad to doklepem až do Nového roku,dle dr. máme reálne šance. 😉 Unás to teda bylo hop nebo trop a nakonec to dopadlo na 200% Taky jsme říkali že bud bude alespon jedno no a když dvě tak bude veselej. 🙂

janulkaa23
12. pro 2012
Uživatel janulkaa23 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od janulkaa23.

@evikj33 měla si nějaké příznaky po ET??

evikj33
12. pro 2012

@janulkaa23 Ani moc né,jen jsem cca od 7dne špinila a to docela dost,ale dohněda(navíc nevím zda to nebylo po tulení s mm)nechala jsem se ukecat 😅 ale už od 5dne jsem měla na testu // a nikam neutekli,ale já nic při ET nepíchala pregnyl už jsem měla před OPU + PK takže jsem byla tuším 11den po Pregnylu.A pak jsem byla až 19den po ET na krev a dr.dělal hned UTZ a už zahlédl 2váčky.A pak mně začalo být poránu zle.Tak ještě chvilku vydrž moc držíme pěsti Tfuj Tfuj Tfuj 😉

janulkaa23
12. pro 2012
Uživatel janulkaa23 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od janulkaa23.

@evikj33 mě pobolívá stále podbřišek, spíš pravý vaječník takový píchání a prsa se mi dost zvětšili a bolí na dotek...dnes sem 5tý den od ET, ale je tam ten pregnyl..tak test asi nemá cenu...

sarah321
12. pro 2012

@evikj33 Děkuju i za tvůj názor,hned to beru s optimismem jestli doktorka neřekne nějakej pádnej důvod a zvládnou to rozmražení tak dáme dvě 😀

evikj33
12. pro 2012

@janulkaa23 Já myslí že s tím Pregnylem nemá test cenu dřív jak 9-10 den.Vaječník mně taky občas bolel,ale já to považovala za dusledek stimulky bo jsem měla 20vajuch,tak jsem si říkala že je zvětšený a proto občas bolí a na prsou jsem měla citlivé jen bradavky,ale postupně to odeznělo. 😎

janulkaa23
12. pro 2012
Uživatel janulkaa23 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od janulkaa23.

@evikj33 jj nooo uvidíme... o víkendu by podle cyklu měla dorazit mrcha, minule mi došla i přes utroš...tak pokud nedorazí budu v pondělí 10tý den od ET, tak zkusím test...nebo to možná vydržím do krve 21.12 🙂