1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

rattata12
25. říj 2015

@nelinkasari Ahoj, ja chodila do Pronatalu v Praze. Taky jsem se stresovala, stihla jsem byt tehotna tesne pred 40 narozeninami 🙂. Byla jsem na IVF 2x a na zavedeni 3x. Jelikoz je to nase prvni dite, tak bychom do toho sli urcite znovu i za tu cenu, ze po 40-citce neprispiva nic pojistovna. Jinak to tam beha jak na bezicim pase, pokazde jsi u ji neho doktora, zadny osobni pristup, ale vysledky MAJI. Coz je to hlavni 🙂. Kde si byla Ty a.proc se stresujes, uz to dlouho zkousite?

nelinkasari
26. říj 2015

Má někdo zkušenosti v genetu já jsem po 2 nezdařilém ivf a měla bych jít na 3 ,ale nevím jestli dále tady v centru pokračovat ,zda by nebylo lepší jít jinam

nelinkasari
26. říj 2015

@rattata12 byla jsem v genettu 2 ivf a pokusi iui ,ted bych mela jit na iui a pokud se to nezdaří tak bych měla mít 3 iui ,

rattata12
26. říj 2015

@nelinkasari Kolik Ti je let, kolik mas deti? Na IUI jsem take byla, to neni tezke a nepovedlo se ...

nelinkasari
28. říj 2015

je mi 35 a bude mi 36 v únoru .Děti žádné nemám takže je to pokus o první miminko .Já vím já na iui už byla taky .Jenže mám nízký hormon tak mám málo vajíček tak mě podporují léky tou stimulací .měla bych jít na to třetí ivf a ještě paní doktorka říká jít zkusit darovaná vajíčka prý abych si nevyplácala pokusy hrazené na pojišťovnu .

gacinka
30. říj 2015

Ahoj, není tu mezi Vámi někdo, kdo aktuálně chodí do IVF Europe? Mám za sebou 1. neúspěšné IVF, hodil by se někdo na společné zkušenosti atd.

jarabacek
7. lis 2015

Ahojky děvčata, všem, které se snažíte o mimi, přeji mnoho sil, nevzdávejte se při každém nezdařeném pokusu. Chce to hlavně pořád věřit a doufat, naděje vždy umírá jako poslední. @nelinkasari držím palečky a určitě doporučuji Gennet. 😉 Já sama to vše už mám dávno za sebou, ale po přečtení se mi všechno vrátilo a ráda bych se s Vámi podělila o svou zkušenost:
Nikdy jsem nevěřila, že někdy budu mít dítě, každou noc jsem probrečela, ale nyní už jsem z toho venku. Mám krásnou holčičku 5 let a chlapečka 2 roky. Zasloužil se o to můj manžel 🙂 Gennet v Liberci a Mudr. Petr. Nevím, zda tam ještě je, ale před 5ti lety nám moc pomohl a pokaždé nám dal naději. Moc jsme s ním byly spokojeni a pro mě byl NEJLEPŠÍ.
Před IVF jsme se snažily 10 let, a po třicítce už to můj gynekolog začal trochu řešit. Nejdřív jsem podstoupila laparoskopii, kvůli průchodnosti vejcovodů, manžel zase spoustů spermiogramů, zkusily jsme i psychologa, až pak nám doporučily Gennet. Nejdřív pohovor, pak genetika.
Nejprve jsme zkusily 2x IUI, které nevyšlo, pak IVF na potřetí. Pokaždé, když to nevyšlo, jsem měla ukrutné bolesti, menstruovala jsem velké kusy sražené krve, asi zřejmě způsobené injekcemi a stimulací.
Při 1. a 2. IVF jsem měla jen injekční stříkačky na podporu vajíček a vytvoření folikulů a při každé aplikaci jsem se dlouho přemlouvala. Samozřejmě břicho jsem měla samou modřinu, pokaždé se mi klepaly ruce, když přišla hodina H.
Také jsem zažila spoustu stresu, aby to na poprvé vyšlo, pak na podruhé a na potřetí už jsem se bála,že to nedám, pak by jsme asi museli platit celou částku. Nevím, jak je to dnes, ale tehdy pojišťovny platily jen první tři pokusy.
Povedlo se. 1. IVF jsem měla 15 oocytů, 2. IVF jsem měla 11 oocytů a 3. IVF už jen 8 oocytů. Z toho po napíchnutí přežilo jen 6 embrií.
Třetí pokus a byla jsem těhotná 😅 nepopsatelný pocit, konečně jsem mohla prožít to, co každá těhotná maminka.
4 embria jsme si nechaly zamrazit a každý rok platily 1000,- za uchování. Když jsme se rozhodli mít další dítě, tak jsme neváhali a pustily se znovu do toho. Nejvíc mě deprimovaly opět ty injekce do břicha, ale už jsem měla to aplikační pero, tak to bylo jednodušší. Ale stejně jsem při tom měla ještě jednu, nebo dvě stříkačky, už si to moc nepamatuji. Samozřejmě, že druhé těhotenství se povedlo na první pokus, ale bohužel v 7 týdnu zjistily, že miminko neroste, tak jsem musela na potrat. Hodně jsem z toho byla špatná a do toho mi za pár dní umřela maminka. ☹ Ale život šel dál a my se za půl roku o mimi pokusily znovu. A vyšlo to 😅 Otěhotněla jsem, bylo mi 38 let a v druhém těhotenství jsem prodělala spoustu problémů a překážek ale nakonec se mi narodil syn, i když předčasně a strávily jsme ještě měsíc v porodnici.
Ale teď už jsme jedna velká šťastná rodina a neměnila bych. A ano @rattata12 také bych šla po 40-cítce, pokud by to nedopadlo, a zkoušely by jsme to, dokud by to nevyšlo.
Je pravda, že samotné prodělání IVF jsme neplatily, jen při druhém zavedení zmražených embrií se platilo asi kolem 9 tis. a při prvním těhu jsme to také vlastně platily.
Ale přes to, že Vám IVF hradí pojišťovna, tak jen dohromady za pět pokusů + léky, podpora těhotěnství, stimulace, injekce atd. jsme zaplatily během 10 let usilovného snažení necelých 70 tisíc.
A co dodat na závěr?
Snad jen to, že to chce opravdu věřit, být hodně optmističtí, nevzdávat se, být v klidu. Ono to jednoho dne přijde 😅 a já Vám to všem ze srdce moc přeji a posílám naše dva zázraky Marušku a Honzíka
HOLKY DRŽTE SE 🙂 🙂 🙂

mahaenauk
4. dub 2016

ZAZRAKY SE DEJI! A IVF nekdy vyjde i na poprve, takze vsem hodne stesti a hlavne pozitivni mysleni. Jo, a me se vyplatily vlnene ponozky i v noci do postele, podle cinske mediciny maji studene nohy vliv primo na teplotu delohy a pro embryo/blastocyt to chce poradne vytopit.

tehulka1167
4. dub 2016

Holky,kolikátý pokus vám vyšel? Já jdu do pátýho pokusu už. Předtím dvě biochemická těhu ☹

misicka1988
4. dub 2016

@tehulka1167 Tak nam to vyslo napotreti, predtim 2 pokusy z 2dennich cerstvych embryek nevysly, az potreti 5denni zamrazene embryjko. A dnes jsme se dozvedeli ze ta bojovnice by mela byt holcicka 🙂 Drzim moc palce vsem, aby se co nedrive podarilo! 🙂

tehulka1167
4. dub 2016

@misicka1988 my máme ukazkový embrya pětidenní a pořad se nedaří. Jinak jsem zdravá až na hypo funkci štítny žlázy a pak trošku v imunologii- Před tím dvě biochemický těhu.

misicka1988
4. dub 2016

@tehulka1167 Muzu teda rici ze u toho 3 pokusu jsem moc uz nedoufala.... A ejhle, podarilo se. Ono to proste jednou vyjde. Asi to taky chce moc se na to neupinat, a delat jakoby nic. Drzim palce!

tehulka1167
4. dub 2016

@misicka1988 Neupínám,právě ,že si držim zdravej rozum. Ale někdy to taky nejde 😉 Jooo jaá vím,že jednou se to povede. Jsem zdravá jen nemám vejcovody jinak ok.

terezice1989
7. dub 2016

Dobrý den Ahoj dámy, mohu vás poprosit jak probíhá samotné IVF? kdy se začíná stimulovat atd? Jak ten celý proces probíhá? jdu ted na konzultaci ale chtěla bych aspoň malinko něco vědět abych nekoukala překvapeně co mě čeká. Děkuji za informace

tehulka1167
7. dub 2016

@terezice1989 Ahoj, když je krátky protokol tak je to celkem fofr. Já když dostanu menses tak od druhého dne začínám píchat Gonal. Sedmej den jdu na ultrazvuk jak to vypada a podle toho probíhá stimulace. Já jsem ukázková tak od toho 7 dne je přidaná další injekce Cetrotide ta blokuje ovulaci. Pak jdu 1é nebo 11 den zase na ultrazvuk ten den mi to ukončí večer Pregnylem další den žádná injekce a další den jedu na odběr vajíček. To se dělá v narkoze. Přítel odevzdá sperma,oplodněj vajíčka. Ty si pak za dva dny voláš jak to s embryama vypadá a oni ti řeknou bud dnes přijedte na transfer nebo se pokračuje v kultivaci a v tom případě se jede na transfer 5 den. Tot asi vše.

terezice1989
7. dub 2016

@tehulka1167 Tak to je hustý , takovejch injekcí to asi dřív umřu mám z nich panickou hrůzu. Ještě mám jednu otázku hradila vše pojištovna nebo vás to stálo nějaké chechtáky? 🙂 Je to koukám docela na dlouhé čekání.

misicka1988
7. dub 2016

@terezice1989 Já platila za každý pokus cca 10000 kč ( injekce , nebo zamražení a rozmražení embryí )

terezice1989
7. dub 2016

@misicka1988 a bylo to statni zarizení nebo soukrome kde Vam to delali?

tehulka1167
7. dub 2016

@terezice1989 ivf s pojistovnou nas stalo 27 tisíc.

misicka1988
7. dub 2016

@terezice1989 Jestli je Apolinář státní nevím - asi jo.... , ale každopádně se platí všude . Pojišťovna platí cca 70% nákladů. A co jsem koukala na ostatní centra , tak jsme ještě platili celkem malou částku 🙂

verunkadar
8. dub 2016

@tehulka1167 ahoj, čeká mě IVF v květnu. V srpnu mám mít svatbu. Chci se optat, jak na tvé tělo působila ta stimulace před IVF. Je to hloupa otázka, ale zajímalo by mě to. Také se snažíme o mimčo a nějak to nejde, mám nízké AMH, hodně nízké, ve ctvrtek mi dělali první IUI, ale nedavam tomu velkou naději. A IVF jsem si nechala na ten konec května. Stále pevne věřím, že to vyjde samo ☹

tehulka1167
9. dub 2016

@verunkadar Ahoj, já musím zaklepat,že já to snáším dobře. Až na nějaký výkyvy nálady,přecitlivělost atd. Ted jsem měla rozhozenej cyklus,ovulace byla dřív než normálně. štítná žláza už by snad měla být v normálu. Ale jsou ženský co IVF dávaj těžko. Co to je nízký AMH? A když ho máš takhle nízký nepřemýšlela jsi o darovaných vajíčkách? No uvidíš po 1 IVF jak zareaguješ. 🙂

verunkadar
9. dub 2016

@tehulka1167 Darované vajíčko ne, mám ještě svoje, tak umělé nás nemine. Jen nedochází k ovulaci a vajíčka nejdou ven. Musí se jim pomoci jinak. AMH je hromon, co udává počet vajíček, FSH mám super a to udava kvalitu. Lékař říkal, že IVF by mělo pomoci. Tak se modlim, jak na to zareagují.

rory_g
autor
3. črc 2016

Ahoj, tak pachatel se vrací na místo činu 🙂 Je tu ještě někdo?

hajdelacka
3. črc 2016

Ahoj holky já jsem dneska devátý den po KET

nevesta172
18. črc 2016

Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Dnes jsem dostala menstruaci. Shodou okolností jsem byla i u doktora se domluvit, kdy začneme s IVF. Nějak jsem ale vše asi nepobrala. Mám brát tabletky na vyvolání MS od 30.7. do 8.8., 10.8. jdu na kontrolu (tam se asi dozvím, co a jak), pak 15.8. by měla dorazit MS (což nevím, jestli to tak bude). 19.7. pak na kontrolu, tzn. teoreticky 5 DC. Není to pozdě? Kdy se začíná nějaká hormonální léčba?

setmi
18. črc 2016

Ahoj
právě jsme prošli první IVF, tedy měli projít, ale ET jsme se nedočkali, minimální stimulace, 3 zralá vajíčka metoda PISCI a nic ani z jedno vajíčko se nepromělilo v embryo. Stalo se to někomu z vás , co dělat dál, na konzultaci jdeme až za 3týdny ?

nevesta172
18. črc 2016

@setmi Mrzí mě, že ti to nevyšlo. Nemůžu poradit, jelikož jdu poprvé. Můžu se zeptat, kolikrát a z jakého důvodu jsi byla od MS u doktora, než jste došli k odběru vajíček? Potřebovala bych si podle toho nějak naplánovat volno, popř. zástup za sebe a nějak si to nedovedu představit, kolik času to zabere :(

setmi
18. črc 2016

@nevesta172 No času počítej dost poprvé jsme byli v únoru, pak byly nějaké odběry krve (tam jsem byla i sama),přítel spermio, pak odběry a pohovor na genetice, kontrola myslím kolem 10 dne cyklu jak se tvoří vajíčka a výška sliznice, další byla konzultace a vypsání protokolu, kontrola cyst 20 -25 den cyklu před simulací, pak při symulaci 11den cyklu a pak další 1-2 kontroly jak jsou zralá vajíčka, pak odběr vajíček a za 3až 6 dní transfer. Ještě připočítej předoperační vyšetření u obvodního lékaře a to popisuju krátký protokol jak je dlouhý nevím. Počítám že od února jsem tam byla min. 1krát měsíčně a teď asi 5krát.

magdalenkapeskova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz