1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

zelvik
27. bře 2012

@chmurkaxy Jejda, to je mi líííííto ☹ Tak hlavičku vzhůru, odpočinek a pak už to vyjde,určitě!
@rory_g Ty už jsi mi nějaká podezřelá 😀 😀 😀 Nejen že jsme časově v závěsu za sebou🙂, ale mně tehdy našli na imunologii asi to samé, protože mi taky šoupli Pentomer 😉 jenže to bylo loni a je fakt, že pak jsem veškeré pokusy vzdala. Ale mám ty prášky ještě doma, tak že bych si je teď ještě naordinovala? Jak je máš brát? Já už si to nepamatuju...

marmina
27. bře 2012

@zelvik @rory_g holky, kde jste byly na imunologickém vyšetření? obě v Podolí? Zajímalo by mě, jak dlouho se čeká než vás vůbec vezmou. Na výsledky asi 4 - 6 týdnů? Napadlo mě, jestli bych si ho nenechala pro jistotu udělat, když teď stějně dva měsíce čekám...

zelvik
27. bře 2012

@marmina Já byla v IMUNIA v Karlíně u primářky Daňkové. Tý jo a jak to trvalo dlouho? Týden? To bych teď kecala. Ale nepřišlo mi to kdovíjak dlouho.

marmina
27. bře 2012

@zelvik moc díky, ještě něco, potřebuju k tomu nějaké doporučení od praktického dr.? nebo se tam dá objednat jen tak?

zelvik
27. bře 2012

@marmina No nás tam poslali tehdy z CARu (tehdy ještě z Gennetu, když nám dělali zároveň genetiku), ale možná kdyby sis tam zavolala a řekla, že už jsi v programu IVF a jestli by ti neudělali i tohle vyšetření - uvidíš. Ono to tam funguje i jako alergologie. Za pokus to stojí.

rory_g
autor
27. bře 2012

@zelvik joo já se po Tobě opičím, tak se čiň, aby byly i // 😀
@marmina já byla taky v Immunii, musíš tam mít doporučení od centra nebo od gyndr, potom odběry jsou denně (jestli budeš mít vyšetření páru, tak v úterý) a na výsledky se čeká měsíc, dr tam jsou hodně vytížení...

terez80
27. bře 2012

@vall83 Ahoj já mám za sebou první kontrolu a vše ok

zelvik
27. bře 2012

@rory_g No to uvidíme s těma // 🙂 Jak bereš ten Pentomer?

terez80
27. bře 2012

@saraha2 - je ty už se máš za chvíli budeš mít po tom všem a já teprve začínám budu držet pěsti ať to vše dobře dopadne.

terez80
27. bře 2012

@verry Ahoj to je dobře, že to máš v pořádku, já byla na kontrole dnes a mám zatím vše v pořádku.

terez80
27. bře 2012

@verry jé tak ať to zvládáš ty nové injekce, a k čemu je máš? Já si prý nic nebudu píchat až na konci tak jestli je to stejný.

terez80
27. bře 2012

@rory_g Prosím tě k čemu máš ten Pentomer? ten já nemám, to jsou tabletky nebo injekce?

rory_g
autor
27. bře 2012

@zelvik mám 2x denně jednu tabletu...
@terez80 ahojky, jsou to tablety, ale já ještě nestimuluju, mám ho na základě výsledků imunologie, popravdě ani moc nevím, k čemu je 😅 V příbalovém letáku píšou na prokrvení, tak jestli to souvisí s tou trombo mutací..nevím 😒

marmina
27. bře 2012

@zelvik
@rory_g holky díky, ještě to promyslím. Ale říkám si, kdyby nás tam poslali pak, tak budeme zase jen čekat, takhle bych mohla využít ty dva měsíce "volna" 🙂

marmina
27. bře 2012

@rory_g koukala jsem na netu, je tam více pracovišť, nemáš ještě na ně telefon, když jsi s nimi komunikovala?

rory_g
autor
27. bře 2012

@marmina mám vizitku: immunia.org tel.: 224 829 466, jen myslím, že budeš potřebovat to doporučení, já tam volala, objednala se a pak jsem volala ještě jednou, jestli můžu přijít s partnerem a hned se ptali na doporučení, že bez něj by nás nevzali... Určitě toho využijte, je to důležité vyšetření a je škoda ho nevyužít 😉

marmina
27. bře 2012

@rory_g díky moc, doporučení si seženu, pokud stačí od mého gyndr. tak by to bylo super

rory_g
autor
27. bře 2012

@marmina no snad jo..držím palce!

given
27. bře 2012

Ahojte, sorry, ze sa vam tu miesam, ale tiez som pozerala tu stranku a da sa tam ist aj bez doporucenia, tu je to uvedene: http://www.immunia.org/obsah/pro-pacienty

rory_g
autor
27. bře 2012

@given ahojky, jj, dá, jen jestli si to potom nemusí sama hradit, to nevím..

given
27. bře 2012

No to neviem, asi hlavne my zahranicni by sme si to museli platit.

saraha2
28. bře 2012

@terez80 děkuji!§ale neboj,to uteče!stejně tak,jako mě!!!já když jsem našla tuto diskuzi,tak jsem si říkala,že jéé,holky už jsou tak daleko a podívej..uteče to i tobě!!!!!!!!!!!!!!ještě si ale chvíli musíš užít píchání 😉

marmina
28. bře 2012

@given díky moc, píšou že s doporučením to je časově méně náročné, tak si ho raději seženu (a třeba to bude i levnější)

saraha2
28. bře 2012

holky chtěla bych se zeptat..večer mám píchnout pregnyl..mám ho v ledničce..takže mě zajímá,jestli se musí nějakou dobu před píchnutím vytáhnout,nebo jak to je????poradíte prosím?

nemorosis
28. bře 2012

@saraha2 Nene, nemusí. 🙂 Tyjo, tak ty už jdeš na pregnyl, krásně to utíká 🙂

saraha2
28. bře 2012

@nemorosis děkuji za info!!!nooo..uteklo,to!!!ještě abych zvládla v pohodě OPU a jdeme do finále....

marmina
28. bře 2012

@rory_g ahoj, tak jsme objednaní na imuno 🙂 na odběr půjdem v út 10.4. a pro výsledky 15.5. Jen jsem se nějak zapomněla zeptat, kdy probíhají ty odběry (asi ráno viď?) a jestli musím být nalačno, manželovi budou brát taky krev nebo jen spermijky? to je otázek...když já se vždycky na půlku věcí zapomenu zeptat 😀

nemorosis
28. bře 2012

@saraha2 To víš, že zvládneš, všechny jsme to zvládly a budeš překvapená, že hned po probrání ti nic nebude 🙂 Ono to tedy dorazí až druhý den, jak se ty prázdné folikuly znovu zaplní vodou, ale rychle to přejde. Neboj ve vlka nic! 😀

marmina
28. bře 2012

ahoj @nemorosis jak se cítíš? kdy jdeš na ultrazvuk?

rory_g
autor
28. bře 2012

@saraha2 taky jsem měla Pregnyl přímo z ledničky 😉
@marmina ahojky, téda, to je rychlost, super!! Jestli můžete, buďte tam nějak před osmou a nalačno, po osmé tam přišlo tolik lidí, že se nedalo hnout, mají to tam dost malé...Tobě vezmou jen krev, 5 ampulek, tak se pořádně napij 😉 a mm 2 ampulky krve a sperma (ať se připraví na podmínky nic moc, prý je to jen wc...samotné a zamykací, ale nwní to klasická kabinka jako v CARu 😅 ) a ještě budete vyplňovat dotazníky, klasika o prodělaných chorobách, operacích, rodinná anamnéza 😉 Jo a odběry mají od sedmi do devíti, takže čím dřív, tím líp...a taky se tam hrozně špatně parkuje, jestli pojedete autem.