1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

absti
22. lis 2012

@saraha2
moc děkuji za reakci. Já jsem právě nevěděla jaký je v tom rozdíl a jestli to je nebo není účinější. Mě jen doktroka, řekla, že po dlouhým protokolu jsou vajíčka kvalitnější.
Můžu se tě zeptat na kolik tě IVF s dlouhým protokolem vyšlo?

harley26
22. lis 2012

Ahoj holky, tak si dneska muzu odskrtnout v kalendari, ze jsem 1 den po ET 😎 řeknu vám, že to bude nekonečných 14 dní. Musím se nějak zabavit. Asi začnu vyrábět vánoční dárky nebo tak něco. 😎 Mate uz vůbec darky nejake vymyslene? Co budete kupovat vasim chlapum?

go
22. lis 2012

@evikj33 zakousko, v lednu jsem byla tehulka, ale cca v 10 tydnu se mimi prestalo rust ☹ . Melo jeden chromozom navic, nejaky vzacny. Pry se to stava casto i u normalnich otehotneni. Lekar to vidi jako pozitivni, ze dokaze telo otehotnet, tak uvidime tentokrat 🙂

go
22. lis 2012

Dobre rano 🙂 , mate nejake zarucene babske rady co pit, jist po OPU? Priprava na transfer 😉

majka43
22. lis 2012

@harley26 Ahoj a hodně štěstí. Kdy budeš testovat, jestli teda budeš? Já jsem pátý den a už mě svrbí prsty. Naštěstí žádný test doma nemám.

saraha2
22. lis 2012

@absti já měla dva pokusy..za ten synarel se doplácí málo,už si to nepamatuju,ale tuším kolem 60kč..a to je jediná věc navíc,kterou jsem měla jinou,než u kr.protokolu..takže jako dráž to nevyjde..jde jen o to,že ta příprava je delší a má být účinější,ale není to o tom,že to stojí víc..nejvíc nás stálo ICSI+PICSI..pak PK 4000,pak AH 3500..mražení jsme neměli..za puregon jsem doplácela 8tis..pak za menopur o nějakých 800víc ještě..měla jsem vysoké dávky,píchala jsem 275jednotek.takže ty dva pokusy první teda bez PICSI a AH,druhý už s nás vyšlo na 60tis.

saraha2
22. lis 2012

@absti ta cena se neodvíjí od protokolu,ale od toho,kolik a jak ti oplodňují vajíček 😉

irennn
22. lis 2012

@saraha2 aha, to by tak sedělo 10tisíc zhruba za PISCI a dalších 10 za ISCI a po nás chtějí za to 22700Kč, tak to tak zhruba může být.

engele
22. lis 2012

@irennn též jsme měli 6x ISCI a PICSI, 14 oplodněno normálne, prodlouženou kultivaci, a 6 mrazáčků, cena s doplatkem 1500,- za Fostimon byla 25.500,-

martinazvo
22. lis 2012

ahojte dievcata, tak sa hlasim po dlhsej dobe... Ziadost do poistovne je dnes odoslana, niekedy cca. v polovici januara by mala byt schvalena... uz mame naplanovane aj lieky, budem mat Gonal, takze si tam pojdem potom po schvaleni pre recepty, pocka sa na menzes a mozem zacat pichat injekcie. Takze odhadujem ze niekedy na prelome mesiacov januar/februar alebo zaciatkom februara by sme mali mat 1. pokus IVF + ICSI... viete mi niektora popisat ake to je s tym Gonalom? Budem mat ten kratsi protokol, na to som sa doktora uz pytala...

adriene
22. lis 2012

@irennn Tak jsem koukala na cenik v nasem CAR a tam stoji ICSI 1-2 oocyty 2000, je-li jich 3-14: 7000,- a nad 15 oocytu 10 000,- ; U PICSI je jednorazova cena 8000.
My meli 5 vajicek, dali jsme ICSI, PK, AH a zmrazeni 2 zbylych a cena byla koncna 14 000.

zelvik
22. lis 2012

Ahojky kočky, tak jak je? Našich tabulkových těhulek se chci zeptat - kdy vám vykouklo bříško? Mně snad vylezlo ze dne na den a už mám problém maskovat. Teda ne jako že by bylo břicho, ale zmizel pas a všechno se nějak slilo, tak vypadám jak rovná kredenc🙂 a těsnějším svetru už to neschovám. Ale musím vydržet ještě do 4.12. a po screeningu to pustím do světa. To ale nevím, co na sebe navěsím ten příští týden. Jak jste na tom vy? No, dvojčata asi výrazněji co? 🙂

malinka_02
22. lis 2012

@go a je to 4 transfer (ivf+ket) nebo 4 ivf?

malinka_02
22. lis 2012

@martinazvo gonal je v pohode nemusis nic michat ani vytlacovat bubliny ale pak sem stejne dostala centroide a tam se to uz micha a vytlacuje a to pro me byl trest..

go
22. lis 2012

@malinka_02 4 IVF, ale to prvni moc nepocitam, bylo to pred 10 lety a s byvalym partnerem. 🙂

adriene
22. lis 2012

@zelvik No... tak já mám břicho jak... a bylo vcelku od začátku, vidět tak od 8.tt... Já to teda až nezamaskuju 😀

go
22. lis 2012

@malinka_02 mozna jsem to napsala blbe - 4 komplet IVF i s transferem.

malinka_02
22. lis 2012

@go a je to 4 transfer (ivf+ket) nebo 4 ivf?

malinka_02
22. lis 2012

@go takze kolik transferu?

go
22. lis 2012

@malinka_02 4x komplet IVF vcetne transferu. Snad to pisi spravne, po tou vsem by se vyznat mela 😉

go
22. lis 2012

@malinka_02 ctyri 🙂

go
22. lis 2012

@malinka_02 Ket jsem nikdy nemela. Nebyl zadny mrazacek 😒

malinka_02
22. lis 2012

Tak dnesek vybornej..prijdem na imunologii.Manzel tam loni byl na spermiu sam kdyz se spatne objednal misto do caru. Jdem na radu a dr no minule ste mel slabe protilatky proti spermiim.Tak proc nam to za rok nikdo nerekl a aspon s tim nezkusili neco delat aby nam zvysili sanci prirozene?? Jdu na endokrinologii kde mi zjistili pri hp pred pul rokem autoimunitni zanet a dali leky a dr ze mi zdvojnasobi varku kdyz jdu na ivf a ze je to pro tehotenstvi lepsi..sakra a proc to netekla pred pul rokem kdy sem ji rikala zr jdu na ivf..fakt si pripadam jak alenka v risi divu..tady snad clovek.musi jit na medicinu aby pak ved co si ma hlidat!!!

evikj33
22. lis 2012

@zelvik tak umně to bylo znát cca od 10tt jsem prostorově objemnější,tak jsem myslela že to zamaskuju,ale první si všiml soused 😀 prostě horší jak baba koukal namně a za chvilku ukazoval posunˇkem rukou velkej pupajz. 😎 Jinak jsem se dnes dověděla že na MD nárok nesplnuji protože mám jen 240dnu na HPP a víc jak 50 dnu DPČ ale tu zaměstnavatel nahlásil jako práci malého rozsahu(i když jsem dělala na plnej týdenní úvazek 37,5h ve směnném provozu) a měla víc jak 2500kč měsíčně.Takže smula musím být na PN do 6nedělí a pak dpložit manžovo potvrzení že je plátcem Soc.p a žádat Rodičák na jeho socku abych mohla mít 3letou var. a né 4 to bych as s těma prachama u dvojek nedala-jen doufám že pujde kojo jinak asi rodičák nepostačí ani na UM ☹

evikj33
22. lis 2012

@malinka_02 A jsme u toho proč dělaj vyšetření,když se pak do papíru nikdo ani nekoukne a neřeší to 😠 ne jen medinu,ale i právo a učto. Je to fakt jak v blbákově.Co vám teda dělali ?

saraha2
22. lis 2012

@adriene chceme fotečku!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉

pawlla
22. lis 2012

@zelvik tak ja uz mam poradne bisko 😀 jako zacala jsem to citi na obleceni uz snad v 8tt a pak uz brsko rostlo ted uz to zamaskovat nejde koukni do alba mam tam fotku, ale tohle je moje druhe tehu tak to slo videt drive

malinka_02
22. lis 2012

@go aha tak to jo 😉
@evikj33 no me brali krev a hodne a manzelovi sperma a za mesic vysledky .. A nedaji nam vysledky poslou je rovnou do caru do moji karty a az tam pujdem budou tam a pokud necemu nebudem rozumet mame volat..tezko nebudu rozumet kdyz to nedostanu ani do ruky!! A kdyz nahodou vyjdou protilatky tak asi zase budem delat ze nic 😠 😠 😠

pawlla
22. lis 2012

@malinka_02 no to je al mazec proc ti to jako nikdo nerekl ? To je presnej priklad toho ze co si clovek nepohlida sam to nema na to aby jsme melai fakt medinu

malinka_02
22. lis 2012

@pawlla no ja bych si to i treba pohlidala ale byl tam manzel a to byl jeho prvni spermiogram tenkrat tak byl z toho rozpacitej chudak no a kdyz tam sel on mu vrazil papir do ruky a neni to spatny a o tech protilatkach ani slovo .. A ta endokrinologie to me dorazilo!