1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

zelvik
23. lis 2012

@mmirunda Já mám dojem, že mně říkali, že od těchhle testů že už se upouští, že právě proto se dělá už kolem toho 12. tt ten screening. Že je to lepší.
No jo, každý na to kouká asi jinak. To dopadne dobře, uvidíš.
Já už taky zase a opět lezu po zdi a čekám na 3.12. na screening. V pondělí (11+0) jsem vzala poslední Utrogestan, tak teď mám stihy, jestli to nebylo brzy a co ty moje hormony, jestli to zvládnou. Ale asi se nějak hladina hormonů změnila nebo co, prootže je mi zase znova blbě a jsem zase víc vyřízená....

zelvik
23. lis 2012

@unkarka Jejda, až tááák 😖 no tak lež a odpočívej. To fakt není už dál o co stát a mrcha si to teď u tebe naposledny užije... a pak odtáhne!!!!

mmirunda
23. lis 2012

@zelvik neboj, už za týden a kousek tě screening čeká taky. Já taky div nelezla po zdi, ale jsem o něco klidnější. Dneska jsem začala 14. týden a to už je pohodička. Jako stát se může kdykoliv cokoliv, ale nepřipouštím si to. jsem ráda, že výsledky jsou negativní a holt triply přežiju no. jen mi to asi nebude utíkat. Na kontrolu jdu až za dlouhé skoro 4 týdny ☹ už aby to bylo. Jinak mě už je dobře, občas mě sice ještě natáhne, ale nic hrozného. Jen mě bolí záda a občas mě rýpne v podbříšku. Už jsem celá natěšená na pohyby, ale na ty je ještě brzo 😖 člověk by měl aspoň ujištění, že je mrně v pořádku a ten angelsounds kupovat nechci ....

unkarka
23. lis 2012

@zelvik jojo až tak a to prožívam káždou mrchu takhle ☹

unkarka
23. lis 2012

@mmirunda 14 týden???to je neuvěřitelné jak to všechno utíká 😉

mmirunda
23. lis 2012

@unkarka no jo, v pondělí startuju 4. měsíc. Mě teda zatím nepřijde, že to letí, ale asi jo 😀 😀

unkarka
23. lis 2012

@mmirunda jojo letí to jako blázen,za chvilku tady bude zpráva jak se ti narodila PRINCEZNA 😉

mmirunda
23. lis 2012

@unkarka tak na tu zprávu si ještě počkáte, ale jinak teda asi jak se přeloupne starej rok, tak pak už to povalí.

zuzullik1001
23. lis 2012

@harley26 ahoj ...nestresuj urcite to dopadne dobre..a mimi sa do teba zavrta uplne som moc svedava tak budete mate pekneho milukasa..🙂 mne to vychadza ze vysledok budem vediet na vianoce uuuf..budu budu vesele alebo smutne....jaj nech ti to vide a nech ste dvaja traja uz na mikulasa....a sak OHSS ssnat nebudes mat..lekar ti na ten syndrom nic enpovedal??uuuf tolko tekutintak len pekne pi a pi..🙂

ejvik
23. lis 2012

Ahoj holky, tak dneska jsem byla na ultrazvuku a bylo mi sděleno, že se mi zvětšilo jen pár vajíček a že jich potřebují minimálně 10. Tak mi zvýšili dávky a za tři dny půjdu opět na ultrazvuk a pokud se ostatní nezvětší, tak mi je odebírat nebudou. Moc by mě to mrzelo. Máte s tím někdo zkušenost? Myslíte, že se ještě zvětší? A pokud ne, finanční kompenzaci za dojíždění mi asi nedají, že?

harley26
23. lis 2012

@ejvik a kolik mely mm a kolikaty si den cyklu? Neboj, za tri dny to muzou dohnat!

harley26
23. lis 2012

@zuzullik1001 tak OHSS se mi vyhnul, trikrat huraaa. Fakt poctive sem jedla a i ten protifar asi zabral. Na ultrazvuku v den transferu sem mela pouze zvetsene vajecniky, ale volna tekutina v brise nebyla zadna, ted uz se citim jak rybicka, uz ani ty vajecniky neboji. Pred tremi dny, kdyz sem mela plny mocovy mechyr, tak me to dost bolelo, bylo to neprijemne, ale ted uz fakt v pohode. musime mit vsechny ty nejkrasnejsi vanoce! Ale clovek ma proste strach ...

evikj33
23. lis 2012

@pentegras To mně strašně mrzí,posílám pohlazení a doufám že se příroda umoudří a konečně vám dopřeje trochu toho rodinného štěstí.Po tom všem co vám naložil život už je načase.Myslím na vás.

evikj33
23. lis 2012

@mmirunda Máš správnej přístup a od ted už to bude utíkat,tripl.pak UTZ ve 20tt test na těhu cukrajdu UTZ ve 30tt a než se naděješ rodíš 😀 Já to taky beru jak to jde jsem ráda za každej ukončenej tt a pokud dojdem až k ukončenému 36tt a nebo o chloupek dál budu jen ráda.A hlava taky dost ovlivnuje tak Těhulky hlavně pohodu 😉

evikj33
23. lis 2012

@unkara Gratuluju k mrše a doufám že tě načas opustí a pak už se vrátí jen v mírné podobě. 😉

kaijko
23. lis 2012

@pentagras To je mi lito, kocicko 😢

pawlla
23. lis 2012

@mmirunda no utika nam to silene dneska jsem se az lekla uplne jsem citila jak se tam mimi heybe 🙂 tak tripple prezijes hlavne ze mas vysledky screeningu v poradku tak to jdem na KO stejne je to hruza az za tak dlouho. Ale tesim na toho 14 necham si udelat i cd a oak na to doma budu koukat do nekonecna jak se znam 😀 😀 jak jsem se tam obednavala tak dr rikal ze ten 3d utz je jen jako by pro rodice 😀 a ze tam kontroluje VVV i tim beznym utz tak jsem zvedava hlavne at je prcek ok ale s tim pohlavim porad vaham 🙂

mmirunda
23. lis 2012

@pawlla jako jak váháš? jestli si necháš nebo nenecháš říct?

pawlla
23. lis 2012

@mmirunda no ja prave nechtela ale jak vas tu tak ctu tak jsem cim dal tim vic natesena a zvedava na to jestli tam ten lulinek bude 😀

mmirunda
23. lis 2012

@pawlla Já vím, že bych to nevydržela, aspoň u prvního to chci vědět. teď ještě aby tam fakt byla ta princezna, furt mi to vrtá v hlavě 😉 a hlavně už chci větší bříško, pořád nějak neroste 😕 a už chci taky něco v bříšku cítit ☹ zatím nic no ... ale hlavně, že je mrně v pořádku a dobře prospívá 😉

pawlla
23. lis 2012

@mmirunda tak jeste mas na to brzo ja u prvniho tehu taky nemela dlouho brisko a pohyby jsem taky citila az pozdeji to prijde a pak si to budes pekne uzivat 😉 ja uz se tesim az budu miminko citit porad a na poradne kopance. Tak holcicku ti rekli na 80% tak ja myslim ze uz ji tam nic nenaroste 😀

mmirunda
23. lis 2012

@pawlla no já doufám, že jí tam nic nenaroste 😉 Já vím, že na phyby je brzo a na bříško taky, ale zatím vypadám jen jak tlustá a ne těhotná 😠 😠 a na pohyby se těším proto, abych věděla, že je mrně v pořádku ..

pawlla
23. lis 2012

@mmirunda jo to ja taky vypadam jako tlusta 😀 😀 No ja se ted bojim jak mimi dlouho necitim uz plasim jestli je ok 😀 snad to utece do te kontroly 😒

adriene
23. lis 2012

@ejvik Tak to je vážně zvláštní... já měla dle UZ jen 6 folíků a na odběr jsem šla... bez řečí, automaticky. Dokonce mi v průběhu ani léky nenavyšovali... A nakonec z těch 6 odebraných byly 2 nezralé, ty vyřadili a zbytek se snažili oplodnit. Konečný počet byl 3 ks... 1 vložené, 2 zamražené.
A to když ti to neodeberou, to ti jako propadne i cyklus IVF? A co homonální stimulace... zbytečné hormony do těla? To mi fakt nejde na rozum :(

evikj33
23. lis 2012

@adriene ejvik jde jako dárkyně(pokud jsem dobře pochopila) tak nevím zda tam není jinej postum a limit pro počet odebraných OOCYTU

pentagras
23. lis 2012

holky dík za utěchu, jsme neštastní ale co se dá dělat, máme prostě smolíka ☹

adriene
23. lis 2012

@evikj33 Aha... tak to jo. Já už to z té předchozí diskuze vypustila. Ale máš pravdu, vybavuji si... Každopádně by to bylo škoda, je neodebrat...
Pro ejvik by to byla škoda a pro budoucí maminku také... otázkou ale opravdu je, jaké mají požadavky...

ejvik
23. lis 2012

@harley26 To nevím, mm mi neřekli, jinak mám 4. den cyklu.. Snad to doženou 🙂

ejvik
23. lis 2012

@adriene Mě to taky nejde na rozum, byla by to vážně škoda.. :( Ta paní už je taky připravená na moje vajíčka, tak nevím..

evikj33
23. lis 2012

@ejvik Myslím že pokud je to tak v začátku že po přidání hormonu se to ještě spraví 😉 Držím palce at to dopadne dobře pro tebe i budoucí maminku 🙂