1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

harley26
8. únor 2013

@martinazvo huuu a krásně vysokéééé, to je supeeer 🙂

harley26
8. únor 2013

@martinazvo a co říkal doktor, když ti to oznamoval? 🙂

irennn
8. únor 2013

@martinazvo jupííííííííííííííííí 🙂 moc moc gratuluji, tak jen tak dál...ať HCG hezky roste...

harley26
8. únor 2013

@irennn no a co ty? 🙂 jak se citis a co prcek? 🙂

irennn
8. únor 2013

@harley26 No nemůžu nadávat, dnes je mi třeba dobře,...ale jinak trpím děsně na nevolnosti. Asi tři týdny v kuse mi bylo celý den špatně...ze všeho,z vody, z jídla, z jakéhokoliv pachu, z prášku na praní, cítit aviváž by se rovnalo sebevraždě...v obchodě jsem zásadně čekala na manžela venku, v autě mi každou chvíli zastavoval a když se nadlábnu,tak jsem zase jak nafouknutej balon....takže asi tak 😀 . Ale Mudra říká,že je to dobře, že nevolnost chrání miminko,tak mám být ráda, ale upřímně jsem už několikrát nad tím "hajzlem" i bulila.

isabellaa
8. únor 2013

@martinazvo Srdecne blahozelam 😉
Dali ste si vlozit jedno, ci dva?

harley26
8. únor 2013

@irennn :D tak aspon si to těhotenství užíváš plnými doušky.

martinazvo
8. únor 2013

@martina_81 dakujem pekne
@harley26 dakujem, no ze je to tak, ze az z uzv budeme vediet, ci sa uchytilo jedno alebo dve, idem sa objednat na 21.2.
@irennn dakujem dufam ze bude rast
@isabellaa dakujem, vkladali sme dve

sandra077
8. únor 2013

ahojte kedze som dnes po tretom neuspesnom iui uz sme podali ziadost na nase prve ivf..tak sa pridavam aj do vasej skupiny...cakam na schalenie asi koncom februara a ivf teda asi marec/april podla toho ci pojde o kratky alebo dlhy protokol..uvidime co mi povie doktorka...po ms sa chcem objednat k doktorke nech mi poradi a povie vsetko ohladom toho..snad to vyjde hned 🙂

martinazvo
8. únor 2013

@darazv dakujeeem 🙂

sandra077
8. únor 2013

@martinazvo super gratulujem si po ivf teda? mala si dva vklady? dlhy alebo kratky protokol? po vklade si lezala par dni doma mala si pnku ci ako? dakujem za rady mna caka prve ivf najblizsi mesiac dva...

harley26
8. únor 2013

@martinazvo sem zvedava, jestli se uchytly oba bojovnici nebo jeden, ale obě varianty jsou pekne 🙂 my meli hcg nejak 640, 14 den po ET

harley26
8. únor 2013

@sandra077 drzim ti palce, aby to vyslo hned napoprvé 🙂

isabellaa
8. únor 2013

@martinazvo jeeeejjjjj, asi dvojky.

Inak baby, ja som vzdy tuzila po dvojcatach, ked sme boli male baby a rozpravali sa, ze co chceme, ked budeme mamami, tak ja z fleku dvojcata / chlapec dievca 😀 , no ale mne lekar v care povedal, ze odporuca radsej jedno ako dve.
Ze su tam rizika pri dvoch, tak ma dost odradil, mm je tiez skor za jedno ako dve....
Ja idem stimulovat koncom februara, cakam na novy cyklus, nemusela by dojst 😀
Co u Vas rozhodlo, tie ktore ste si dali vlozit dve embrijka? Dakujem.

martinazvo
8. únor 2013

@harley26 uvidime, ja tipujem na jedno, i ked sme nemali PK takze je to fakt otazne...

martinazvo
8. únor 2013

@isabellaa uvidime na uzv 21.2. 😉

sandra077
8. únor 2013

@harley26 dakujeem nech uz to riesim teraz len cakam kym mi schvalia ziadost 25.1 sme podpisovali....tak dufam ze do mesiaca schvalia...teraz cakam na ms..po tretom iui... ☹

isabellaa
8. únor 2013

@sandra077
Ahoj Sandri, to mi je luto, ze vam nevyslo IUI. 😒
Bola som v tej teme, ale tiez ako ty, bude vklad asi v marci. Tak si drzme palce, nech to vyjde hned na prvykrat 😉

martinazvo
8. únor 2013

@sandra077 ahoj, vdaka, ano 1.IVF, kratky protokol... a som na PN uz pred odberom vajicok, ale nie kvoli tomuto ale preto ze som si skaredo dolamala ruku 3 dni pred odberom

harley26
8. únor 2013

@sandra077 urcite to schválí, prý s tím nedělají zbytečné problémy, mě to schválili během 2 týdnů. Na IUI se vyprdni, IVF ti vlije novou energii a naději do žil 🙂

isabellaa
8. únor 2013

@martinazvo Prosim ta, co u Teba rozhodlo pre vklad dvoch? Dakujem.

martinazvo
8. únor 2013

@isabellaa no a k tvojej otazke...... my sme od zaciatku chceli dve, mali by sme to vybavene 1 razom, 1 porod, nemusime 2x absolvovat umele, od cca 2 rokov sa pekne spolu deti vyhraju... no a nakoniec sme mali len 2 embrijka a 1 nemrazia, tak bolo hned rozhodnute 🙂

sandra077
8. únor 2013

@isabellaa no musime teda nevadi asi to tak ma byt co uz snad budem mat kratky protokol aby som sla hned v marci 🙂 uz mas shcvalenu ivf? drzim palce 🙂

sandra077
8. únor 2013

@martinazvo fuha no neprijmene... 😒 snad uz to je lepsie...neviem ci mam ostat v psoteli po vklade a kolko atd... neviem no co sa odporucuje 😕

sandra077
8. únor 2013

@harley26 jej dakujem iui som neverila ani na treti krat ale tak sla som pre istotu do toho vies..keby daco no tesim sa na to strasne snad to bude rychle kratke 🙂 ako ty si to mala dva vklady na prvy krat to vyslo? ako vidim cakas babatko jedno asi co gratulujem 😉 po vklade si lezala este doma ak hej kolko pls potrebujem potom poradit aby sa to podarilo 😝

martinazvo
8. únor 2013

@sandra077 no normalny rezim, len sa nenamahat, nestresovat a nezdvihat nic tazke. ja som povodne chcela len po vklade 4 dni volna a potom normalne fungovat ale lezim vlastne cely cas, ale opakujem to kvoli tej ruke

martina_81
8. únor 2013

@isabellaa ahooj, my dávali taky pokaždé 2E, aby se zvýšila šance, že se aspoň 1 uchytí. a kdyby se uchytili obě, měli bysme to jak píše @martinazvo vyřízený najednou a už bysme nemuseli podstupovat v budoucnu další transfér. 😉

isabellaa
8. únor 2013

@sandra077 Idem do Brna, ako samoplatca, takze nepotrebujem mat schvalenu ziadost 😉

martina_81
8. únor 2013

@sandra077 ahooj, tak hodně štěstí, ať se daří. 😉

harley26
8. únor 2013

@sandra077 já taky podstoupila IUI - 2x, pak pripravu na 3, ale byla z toho cysta ... s tim aby ses na IUI vykaslala, sem myslela to, aby ses uz nad tim nevydarenym 3 pokusem zbytecne netrapila, uvidis, ze vam IVF vyjde. Doktori dneska fakt umi zazraky! Jaky je u vas problem, jestli se muzu zeptat? Ja mela kratky protokol, a jedno vlozene embryjko. Po OPU sem byla doma 2 dny - sla sem na to v patek, takze pak sobota a nedele a v pondeli sem sla do prace. U transferu sem byla doma par dni. Ve stredu byl transfer, dovolena ct, pa - to jsem fakt lezela a odpocivala, koukala na filmy, v sobotu sem sla uz ven, protoze mi z toho na byte hrabalo ... a v pondeli do prace.