1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

adriene
17. pro 2012

@janulkaa23 potichu gratuluji... a držím palečky 🙂

ivapo
17. pro 2012

@saraha2 ňo a az do konce tehotenstvi to čůrání!!!!!! já ještě mesic.. a dnes se mi tak zvetsilo břicho jak jsm byl cely ďen na nohou!! uf!

adriene
17. pro 2012

@ivapo také "chcandím" jak koroptev...hrůza! 😉

ivapo
17. pro 2012

@adriene ňo... to se to stupňuje .. aspon u mě!! 😅

adriene
17. pro 2012

@ivapo Tak v tom případě nestraš... 😅

saraha2
17. pro 2012

@adriene 😀

saraha2
17. pro 2012

@adriene
@ivapo přitom na netu píšou,že by se to mělo uklidnit a kulový,že? ☹

ivapo
17. pro 2012

@saraha2 Jo? já to měla s dcerou minule pouze posledni mesic před porodem...

adriene
17. pro 2012

@saraha2 @ivapo Zatím tedy žádný pokrok nevidím, spíš se to vážně zhoršuje 🙂

zelvik
17. pro 2012

@adriene @ivapo @saraha2 nooo já dneska na WC bydlím, skoro nemá cenu ani odtamtud odcházet.Jak mám tu šílenou rýmu, hlava mi může prasknout - tak piju jak duha, pořád mám v ruce hrnek nebo skleničku. No a podle toho to taky tak vypadá.

irennn
17. pro 2012

Holky, v sobotu nebo v neděli se chystáme na odběr vajíček...trpělive píchám ráno Gonal F, večer Cetrotide na zabránění uvolnění vajíček, ale dnes mě to nějak sebralo...od rána v práci záchvaty pláče, úplně rozklepaná, roztřesená a ne a ne se uklidnit....přišla jsem domů, celý den ležím, ale že by mi bylo nějak líp,to se říct nedá....spíš mě děsně bolí hlava, z toho jak jsem celý den řvala....vím,že to musím vydržet, už jen pár dní...ale zatočilo to se mnou teda pořádně....pořád nic nic...a najednou... možná je to tím,že nemám při své výšce ani 50kg a že drobnější to snášejí hůř....
Každopádně musím vydržet v práci až do pátku a fakt nevím,jak to zvládnu

malinka_02
17. pro 2012

Holky je to v haji..volala mi mamka ze je to spatny s dedou..ukazalo se ze ta vyrazka je sarkon..a uz to ma i v jicnu,spatne dycha a mluvi a jen lezi uz..mame dneska volala dedvoa manzelka..nemaji spolu moc vztah a nikdy si nevolaji (nabidla mamce tykani teprve pred par lety) a ze je to spatny..my to vubec nevedeli furt rikal jen vyrazka,asi na nechtel desit a dnes zavolala tajne ze spatny a ze nam to musela rict..
Babicka v duchodaku,deda tohle to budou super vanoce.. ☹ 😢 sem uplne mi o co mi to mamka rekla..

malinka_02
17. pro 2012

@janulkaa23 gratuluju,dalsi kod bude mit krasne vanoce..

danny38
18. pro 2012

@janulkaa23 Já testila také jen desítkou 😉

danny38
18. pro 2012

@irennn Ono je to hodně způsobené i těma hormonama. Já jsem ke konci píchání injekcí už byla taky na švestku. A též jsem chodila do práce. Ideální je nějak se odreagovat. U nás v práci je pár fajn lidí, takže mě dokázali přivést na jiné myšlenky. Já jsem po stimulaci jasně prohlásila, že je to tedy pořádný nápor na psychiku a nám ženským nezbývá nic jiného, než se s tím poprat. Vydrž to, všechny tady jsme s tebou a držíme ti pěsti 😵 Je to boj, ale my ženské máme tu bojovnost v sobě a jen tak se nevzdáme 😉

alinah
18. pro 2012

Aboj holky, zdravim vsechny z puvodni jarni vlny snazilek - dneska rano se nam narodil Jenicek, par dni pred terminem a zdravy jako ripa...
Tem co to maji uz za par at to rychle utece a tem co na zavrtaneho mimiska teprve cekaji at to co nejdrive vyjde!!!

pupidu
18. pro 2012

Krásný ránko holky, chtěla bych se na něco zeptat. Teď su v 19tt a už tak týden mě bolí v podbřišku asi jako před ms, ale o něco míň. Myslíte, že je to normální? 😕

danny38
18. pro 2012

@alinah Veliká gratulace a přeji hlavně hodně zdravíčka 😵

lenkavav
18. pro 2012

Ahojte zienky, po vysadeni vsetkych hormonov som dostala ms. mam dost bolesti a lezu zo mna hrudy krvy az nejakeho tkaniva. podla lekara je to ok, ze sa telo cisti. Brala som cistu kyselinu listovu a kedze teraz ju v lekarni nemali kupila som si mamavit. vcera som ho zobrala prvykrat a hned rano som zvracala. dnes opat po ranajkach ked som ho zobrala tak som zvracala, no uz len kusok. Myslite, ze to moze byt z mamavitu? nestalo sa vam to niektorej? ja som v zitove zvracala tak 5x, takze toto je pre mna hrozne.

zelvik
18. pro 2012

@alinah No tak to si přinesete pod stromeček ten nejkrásnější dárek - moc gratuluju, to je nádhera. Moc moc zdravíčka přeju.

zelvik
18. pro 2012

@malinka_02 JO, když se to se..e, tak pořádně a na všech frontách co? Znám, taky se to na mě jeden rok sesypalo takhle všechno najednou. Takové zprávy se snášejí blbě vždycky, a na Vánoce tak nějak zvlášť. Co říct - drž se :(

zelvik
18. pro 2012

AHoj všem, holky, děsně mě z té rýmy bolí hlava, včera jsem inhalovala, spala s čelenkou - snad to nebudou dutiny. Ale začínám i kašlat a od toho už mě bolí bříško - co ten pišišvor vevnitř? Nevadí mu to? Já jsem teda víc mrtvá než živá...

adriene
18. pro 2012

@zelvik A co takhle jit na neschopenku a odpocivat? Zlobis! Ja mela kolem 15.tt chripku jak... byla jsem na paralenu, olynthu atd... proste to chtelo vylezet. Taky jsem kaslala, vzdy jsem si pridrzovala bricho. Ale chce to klid, no...
@lenkavav Urcite to je po Mamavitu, nesmi se nalacno. Ber ho bud po jidle, ci mezi jidlem. Take je mozne, ze ho nebudes tolerovat vubec... ale vyzkousej ho s tim jidlem urcite. Lepsi ho brat spis odpoledne, nez rano.
@alinah Gratuluji ke krasne zprave, uzivej z plna hrdla materstvi 🙂
@pupidu Take me obcas tahne podbrisek, ale ne trvale. ..ono zalezi, jak je tam mimi slozeno a kde si zrovna dela misto. Kdy mas dalsi kontrolu? Jinak u lekare mi vzdy rikaji, ze pokud boli podbrisek dele v kuse, coz uz bys mohla byt ty, tak at se radsi zastavim v poradne...

zelvik
18. pro 2012

@adriene Já nezlobííím, já jsem od soboty nevystrčila ven ani špičku čenichu a od včerejška poctivě ležím. A do konce týdne na tom nehodlám nic měnit. Mám dost dovolené, chtěla jsem si ji teda všechnu převést, aby jí pak bylo hodně na vybrání mezi MD a RD, ale co už... Na neschopenku před vánocema nepůjdu, na týden se to nevyplatí (3 dny zadarmo a pak dva za usmrkaných pár kaček), mezi svátkama máme v práci stejně zavřeno. A k doktorce nepolezu - tam bych taky ještě něco mohla chytit. Horečku nemám, takže zatím ani Paralen nepokouším. DO nosu a na pití mám Vincentku. Myslíš že můžu na kašel jitrocelový sirup? Ten mi vždycky zabral, jenže nevím, jak teď v těhu.

adriene
18. pro 2012

@zelvik Tak to mas stesti 😉 Me vincentka na rymu nezabirala, takze pro me byl olynth. S tim sirupem nevim... a co zavolat prakticky, co doporuci? Ted jsi v obdobi, kdy uz vesmes leky muzes, mimi ma vse vyvinute a neohrozis ho 🙂 Hodne cajuj! 😉

malinka_02
18. pro 2012

@zelvik no my to meli pred rokem kdy zemrel manzelovi deda, babicka a tata a ted ja spatny s babicou a ted deda .. Vnoucatka se asi nedockaji ..

sarah321
18. pro 2012

@irennn Přesně vím o čem píšeš.Já jsem docela silná a jen tak mě nic nedostane, ale celý tenhle proces mě dostal. V práci jsem měla na krajíčku vždy když někdo jen zvýšil hlas, doma jsem brečela skoro u všeho a když jsem šla na odběr tak jsem měla taky namále abych se nerozbrečela měla jsem strašný strach. Pak to nevyšlo a oplakala jsem to znova ale strašně se mi pak ulevilo vše jakoby ze mě spadlo. Jak říkáš každý to snáší jinak a i ten největší tvrďák tohle nemusí zvládnout.
Tak hlavu vzhuru,odběr dopadne dobře a nic to není uvidíš. 😉 Užij si krásný Vánoce a mysli pozitivně, to je totiž to nejdůležitější a uvidíš že to zabere a miminku se pak u tebe bude moooc líbit a už se tě nepustí 🙂

sarah321
18. pro 2012

@malinka_02 To je mi moc líto:(Je to možná blbé ale já si vždy říkám že někdo musí vždy odejít aby mohl přijít někdo další. Tak to beru je to život i když to vždy strašně bolí. Hodně sil ☹

saraha2
18. pro 2012

@irennn nemyslím si,že je o postavě 😉 právě by jsi měla být ráda,že píchání už pomnalu končí...nervy teprve přijdou,takže se šetři...čekání na // je horší,než stres před OPU....já při druhém ET se rozbrečela na sále a to nejsem žádná vychrtlina....musíš se sebrat a myslet pozitivně!!!!!!!!!!!

saraha2
18. pro 2012

@alinah obrovská gratulace!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!