1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

saurer
27. pro 2012

@kathrin17 někdy asi záleží na tom ředícím roztoku... dřív se fostimon ředil taky čímsi štípavám a teď ho nahradili fyziologickým roztokem a už to nepálí...ten fýzák koupíš normálně v lékárně, tak bych ještě tohle zkusila a jinak bych si zavolala

evikj33
27. pro 2012

Ahoj kecky @mmirunda tak to obdivuju já měla vánočku cca 2x a 1xmazanec a dost,zato cukroví mám několikrát denně hlavně linecké a rhlíčky a žáhu přez den zvládám pocucáváním vody nebo lokem mléka a v noci musím Reniie,ale občas stačí otočení a zas se to vrací,ale stím už asi nic nenadělám.Jinak holky já teda měla na vánoce na návštěvě mamku a donesla polévku a salát já obalovala a smažila Kaopříka,dělala chlebíčky a jednohubky a druhej den se na obídek napakovali tchanovci,pekla jsem kačenu,já řekla že 70km nepojedem že nebudu riskovat,tak příjeli oni ale dovezli jen půl vánočky a já si odrána pomalu nesedla až někdy kolem 13.30 a to jsem ani nejedla bo mně už pár dnu bolí pupajz a tlačí spodek a občas mívám keče.Takže žiju hlavně z cukroví a ovoce(jablko banán,pomeranč)Včera manža dojedl co zustalo a dnes si koupil koleno protože jsem měla poradnu na 10 a vypadla jsem cca v 11:45 😝 Na zítra už mám nachystané Hovězí a to byla ještě včera dopo návštěva a zítra dopo zas na jednu jedem mi.Nějak nic nestíhám akorát jsem dnes vyprala 2pračky.

ivapo
27. pro 2012

@danny38 jsem hrozna.. zitra budu v nemocnici tak se přeptám Jo? ale podle mě je to hlavne pro ty co jdou s manželi .. ale přeptám se na to úterý!!!! ne ted po silvestru .. ten další a dá vědet.. a ted ťi ještě děla ultrazvuk? bez monitoru? já jdu už na druhy monitor.. ipultrazvuk mi asi už nedělají!! měli by ne? aby se zjistilo jak je mimi velike a v jake poloze

danny38
27. pro 2012

@ivapo Tak se poptej, to bude fajn 🙂 UTZ mi ještě dělal, ale myslím, že až budu chodit na monitor, tak že už mi ho možná dělat nebude. On tím kontroluje srdíčko a to může zkontrolovat podle monitoru i bez ultrazvuku. Tak si to tedy myslím, že to asi bude.

ivapo
27. pro 2012

@danny38 asi Jo... já ted mám angínu .. dnes mi napsala dr. antibiotika.. obvoďačka.. radši je ještě úážukazu v , ty prášky..nemocnici.. marodí mě doma všichni.. nic moc svátky u nás teda!! u vás ? pohoda?

danny38
27. pro 2012

@ivapo Jej tak to je mi líto ☹ U nás vše v klidu naštěstí, až na to šílené pálení žáhy. Už aby ty naše holky byly venku, viď 🙂

ivapo
27. pro 2012

@danny38 to teda Jo... už jsem jak velryba 😀 😠

ivapo
27. pro 2012

@danny38 jojo ta žáha mě tay trápí... mléko ale docela pomáhá viď?dávám si ho před spaním.. lepe se mi usina 😉

danny38
27. pro 2012

@ivapo Mléko je fááájn 😀

ivapo
27. pro 2012

@danny38 tak dobrou.. jdu koukat na film.. pa a hezkou noc holky!! sladké sny!!

malinka_02
27. pro 2012

Holky ja vas uklidnim 😀 Ja tehotna nejsem a zaou netrpim a ted uz me 3dny pali,to je smesi cukrovi,salatu,zeli a vina u me teda 😀 😀

adriene
27. pro 2012

@malinka_02 Protoze jsme vsichni prezrani 😀 😀

adriene
27. pro 2012

@zelvik Urcite se musis objednat, maji vzdy urcity pocet zen na den (rano). A objednavaji na 7:15 na rano nalacno. To pro me bylo nejhorsi 😉

malinka_02
27. pro 2012

@adriene no my i prepiti 🤐

kive76
28. pro 2012

@kathrin17 a potřela jsi si to místo dezinfekcí...já dostala takový malý čtverečky..v tom je dezinfekce, a když to místo kam budeš píchat potřeš..tak i mě to někdy štípe....

zelvik
28. pro 2012

@adriene Díky a v kolikátým týdnu jsi tam byla?

adriene
28. pro 2012

@zelvik Byla jsem tam v 26.tt, pry se ten test delamezi 24-28tt.

malinka_02
28. pro 2012

Ahoj holky, tak sme byli pro vysledky imunologie,.ale nadsena z toho nejsem..ja mam pry hranicni hodnoty a manzel zvysene ale zadna tragedie tak to nebudem resit..ani do ruky nam to nedal.Prolaktin hranicni tak pry to taky nebudem resit.Minula sliznice 8 mm pry je taky ok takze opet bez estrimaxu ket v nativu v lednu..Opakoval ze sem na zacatku a rekl ze u me je mnohem vetsi problem psychika nez hranicni hodnoty ktere to nemusi kazit..No dobry ale co mam delat ja. se snazm i u te psycholozko lecitelko carodejnice sem byla ale neumim to hodit za hlavu..

evikj33
28. pro 2012

@malinka_02 No nevím asi bych ještě zkusila ten Ket a poohlédla se jinde,Já Prolaktin měla také jen mírně zvyšeny a přelečili mně to Dostinexem,navíc ta tvá krátká Mrška+špinění v pruběhu se mně taky nezdá OK.Je to jen muj laickej názor..co ti vlastně na to dr.řek?

rory_g
autor
28. pro 2012

@malinka_02 ahojky, souhlasím s @evikj33 ono i kdyby to bylo víc psychikou, tak změna prostředí mnohdy pomůže 🙂 Nicméně přeju hodně štěstí s KETem, to je škoda nevyužít a víš, jak to bývá 😉

malinka_02
28. pro 2012

@evikj33 rekl mi ze kratky cyklus na skodu neni pokud ovulace probiha tak ze otehotnet muzu klidne normalne a ze to nemem resit,ze kdybych mela cyklus 50 dni tak by to bylo horsi a to krvaceni rikal ze bude ovulacni a ze to je uplne normalni a ze naopak mam byt rada ze funguju. Ja sem chtela tady zkusit jeste 1 ivf,myslim ze prebihani hned nenntake nejlepsi tak jim dat jeste sanci,ale treba po tom ketu zmenim nazor.Manzel naopak nadseny,rekl ze mu veri a ze mysli ze nam pomuze.
@rory_g no ted sem 16 dc takze az v lednu bude ket ale s cyklama 23 to je za chvilku 😀 ja vim ze psychika je dulezita ale kdyz mi rekl ze sem na zacatku a ze az budu mit za sebou 4 ivf a nativ a minimalku a 30 transferu a bude mi 44 tak muzu zacit panikarit a ne ted.jenze to me prave moc neuklidilo..

rory_g
autor
28. pro 2012

@malinka_02 kočko já vím, já čekala 10 let a prostě rady typu "nemyslete na to" nefungují, ta touha je silnější. Myslím, že jsem Ti už psala, jaký měl ke mně Darebák přístup, u mě to fakt zafungovalo, po 4. letech trápení se v Podolí jsem zběhla a do půl roku jsem otěhotněla. Neříkám, že to bylo tím nebo oním, prodělala jsem k tomu víc vyšetření, přišla o práci a tím se uklidnila...ale rozhodně ten přístup v jiném CARu byl nesrovnatelný. Já na Tvém místě bych po posledním KETu CAR změnila..

evikj33
28. pro 2012

@malinka_02 Asi musím souhlasit s @rory_g jak s tím že nato nejde nemyslet,tak se změnou Car a Zas uplně krátkej MC taky není žádná výhra,nemá čas pořádně dorustat peřinka atd...Je to opravdu ruzne já před malym měla MC +-32-38dnu a otěhu jsem hned napoprvé,ale pak jsem bohužel Pot..v 11tt a po revizi a pauze 3měsíce to zase šlo hned..tak si myslím že jeho argument není celkem oničem jen plané plácání a navíc už ti i OVU přece stávkovala a že jsou některé hodnoty hraniční to je taky zrádné ono se to někdy nasčítá a pak třeba stačí setinky a prostě to nejde.A zohlednil i ten Prednisol cos brala a nechápu že vám ten papír z imuna nechtěl dát do ruky-máte právo nahlížet do své dokumentace už to by vemně vzbudilo neduvěru.

ramdy
28. pro 2012

ahoj děvčata, tak to tady čtu a musím říct, že je fakt nespravedlivé, že prostě nemůžeme mít ty krásný miminka bez problémů. Já jsem změnila CAR rovněž po prvním neúspěšném IVF a chodím teď do Pronatalu do Teplice a musím říst, že co mi řekl lékař za nové informace a problémy co vlastně mám, tak jsem ráda, že jsem změnu provedla. A taky mě překvapuje, že @malinka_02 nedostala výsledky testů do ruky, protože správně měla dostat jednu kopii pro svojí potřebu, já očekávám výsledky a bylo mi řečeno, že mi přijdou poštou domů a jedny dojdou do CARu, bude to napsané tak, abychom tomu rozumněli, tak jsem zvědavá. A to krvácení během cyklu mi taky nepřijde jako normální, normální je to prý třeba dva tři dny před menstruací. Ale jak říkám co doktor to názor.

malinka_02
29. pro 2012

@rory_g ja vim,ale taky nejsem sama,manzel naopak rekl ze mu veri a ze si mysl ze nam pomuzou a ze jinam jit nechce..
@evikj33 ja prave chodim na ty utz pred ketem a uz 9 dc mam treba sliznici 7-8 mm treba a vajicko na prasknuti,maximalne 11dc takze i takhel kratky cyklus by stacit mel, ale nejsem si jista s tema hranicnima hodnotama.. My si o ty papiry nerekli kdyby sme si rekli asi by nam je dali..to nevim..

adriene
29. pro 2012

@malinka_02 Jistě, že by ti je dali. Pokud člověk jasně vysloví svou potřebu, tak na ní je adekvátně odpovězeno. Navíc, pokud je tam tvůj manžel spokojen a ty alespoň zčásti též, tak bych ještě také vydržela... 😉 Ono obíhat stále dokola CARy také není nejlepší, protože všude se na tebe dívají především jako na "měšec peněz", co si budeme povídat... a to ač to kolikrát tak nevypadá, protože s tebou jednají "v rukavičkách"... ale i tak jsi pro ně "zákazník".
Každá holka, které IVF v CARu vyjde, tak je tam samozřejmě spokojená a bude ho hájit... jenže ono se na to chce podívat také trochu s nadhledem. Plně chápu Tvé obavy a nejistotu... mě se nedařit, budu v tom pitvat také 😉

rory_g
autor
29. pro 2012

@malinka_02 hele jasně, že to je nakonec na vás, spíš na Tobě...Ty všechno podstupuješ, manžel "odevzdá vzorek" a je to 😉
@adriene to máš pravdu, já Malince proto nevnucuju můj CAR, ale navrhovala jsem prostě změnu, zdálo se mi, že se jí moc nelíbil přístup, ale asi jsem to z jejího psaní špatně pochopila 🙂 Mně třeba pomohl jiný přístup (a ne podání ruky, tu mi v Podolí podali pokaždé taky 😀 ), ale poslali mě na různá vyšetření a pořád se něco dělo, tak jsem měla lepší pocit. I když jsem byla jen chodící šrajtofle 😀

adriene
29. pro 2012

@rory_g No to je jasné... ono v každém CARu, když ho změní, tak tě vstupně vyšetří, mnohdy i dovyšetří a kouknou na to zas "z jiného pohledu", což je samozřejmě dobře. Ono změnit CAR je mnohdy pozitivní a správné řešení 😉
Na druhou stranu absolvovat třeba 4 cykly IVF a pokaždé jinde... to také nebude to pravé 🙂

rory_g
autor
29. pro 2012

@adriene přesně tak a pro mojí psychiku to byl jednoznačně přínos. Taky jsem nemyslela střídat CARy jak ponožky 😀 Já třeba byla v P. 4 roky, udělali mi 3x IUI, HP a jinak nic...řekla jsem si, že ve 32. letech nejsem nejmladší, abych takhle dál ztrácela čas a šla jinam..a nelituju, podstoupila jsem imuno a genetiku, IVF pokus, další dvě IUI, zjišťovali mi zásobu folíků a to během půl roku, všechno tohle bylo "navíc" oproti Podolí. Nechci ho hanit, je jasné, že kdybych tam otěhotněla, tak ho vychvaluju, třeba @zelvik zdrhla z Gennetu, kde jsem já a zrovna do Podolí a myslím, že byla spokojená 🙂

irennn
29. pro 2012

Holky, měly jste nějaké pocity po ET? Já jsem pátý den a pořád nic, mám dobrou náladu, cítím se dobře, žádná depka,ale taky ani žádný příznaky ničeho...je mi prostě fajn. 😖 😖