1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

rox
21. kvě 2012

to je neskutecny, nejsem tu dva dny a ted abych si vzala pul dne dovolenou to docist 😀 😀 😀 to fakt nezvladam, ale zachytila jsem Vall....holka drz se a lez a poslouchej!! Kolik ma dcerka ze se tak pekne o tebe stara?? Myslime na tebe, at uz to prejde a vse je jak ma!! Posilam srdicko (napsany, pac me to furt nejde 🙂 )

Holky co je tu noveho pres vikend?? Fakt to nemam sanci docist

mmirunda
21. kvě 2012

@rory_g Aha, no mě tam ještě zakomponovali antiko, takže jsem z toho teprve jelen 😖. Takže asi mám poslouchat jak mi píšou ....

saraha2
21. kvě 2012

@rory_g já chci ted krátký..ale chtít můžem,že,stejně to rozhodnou v caru..uvidím zítra..ale určitě se poptám,jak to bude probíhat te´d..já mám vždy otázek,pak tam sednu a vím prdlajs.. ☹ kamoška měla jako první dlouhý protokol a bylo jedno vajo..pak dali krátký a byla úroda hned...

kcvrcekz
21. kvě 2012

@zelvik aha no doufám, že bude vše ok. To čekání je hrozný☹

dadenka111
21. kvě 2012

@vall83 jaaaj trpla som, ked som citala tvoje slova, ze aka je ta zla sprava. nech uz ten horor skonci a mozes si naplno uzivat tehulkovanie 😵

zelvik
21. kvě 2012

Ježííš, holky, já se zblázním - co je zase tohle? Jsem 18DC (první cyklus po nevydařením IVF), mrcha byla ukázková, jen trochu silnější, ale začla i skončila v termínu. A teď jsem byla na WC a KREV!!! co to proboha je?!?!!?!?

rory_g
autor
21. kvě 2012

@mmirunda no já přesně nevím, jak to je, oni Tě nejdřív nějak stimulují, potom chtějí ovu zabránit a potom zase stimulují - chtějí tělo hodně oblbnout 😀 Každopádně vědí, co dělají, tedy doufejme 😝
@rox nového tu je Tvoje fotka, jsi také kočka!! 😵
@saraha2 já měla krátký a také jedno vajo...ale jsem prostorově výrazná, možná proto jsem tak špatně reagovala...nevím. Ale jak píšeš, počkám na kontrolu a asi si napíšu body, na co se chci dr zeptat, protože to mám stejně, sednu si a nevím nic a vzpomenu si až když vycházím z CARu 😅

zelvik
21. kvě 2012

@rory_g No vzhledem k tomu, že to vypadá, že mám druhou mrchu po 17 dnech, tak si nejsem jistá, že vědí, co dělají...sakra.

rory_g
autor
21. kvě 2012

@zelvik jak jako druhou?? Nemůže to být ovulka? To snad nééé, asi jim to půjdu do Podolí vysvětlit 😝 😅

zelvik
21. kvě 2012

@rory_g Hele já nevím, jsem z toho jelen. Divný mně bylo, že mě poslední týden bolely prsa, jsem si říkala, že nějaký dozvuky Utroše či čeho, ale že to zase dojde až k mrše. No fakt nevím a zaskočilo mě to. Ovulka to asi nebude, když jsem byla na ultrazvuku, nebyl tam ani náznak folikulu (takže asi anovulák), naopak tam byla ta malá cysta. Že by praskla? Ach jo, zase komplikace. No asi si tam zavolám, co teď teda jako....

zana21
21. kvě 2012

Holky = drbny, dostala jsem se sem dnes a naposledy v pátek a dočíst vás mi trvá dobu, kecalky jedny 🙂
Vítám nové tváře a přeji hodně štěstíčka
@marmina Také držím moc moc palečky, aby se KET podařil a skončilo to zdravým mimíškem v kočárku 🙂
@vall83 tak jsem dočetla tvé víkendové peripetie a ordinuji odpočine, odpočinek a odpočinek.
@evikj33 Moc moc držím palečky, to je krásný výsledek
@kacaul Držím palečky, ať se embryjka dobře vyvíjí a budeš mít pěkné bojovníčky, které půjdou k mamince
@rory_g Už se nám to blíží 🙂

rory_g
autor
21. kvě 2012

@zelvik ach jo, že se to nám dvěma pořád komplikuje co...no ale možné to je, třeba Ti zase narostla ta sliznice a vzala sebou cystu...radši zavolej co s tím, myslím na Tebe..

dadenka111
21. kvě 2012

@zelvik @rory_g @marmina @kive76 @winterska @mmirunda @rox
tak po 4dnoch bolesti vajecnikov to dnes ustalo a nic ma tam neboli, iba trosku krize este. dala som na vase rady a cez vikendik sme si uzivali. 😝 skusila som aj BT merat http://www.fertilityfriend.com/home/dadenka 😉

rox
21. kvě 2012

@dadenka111 To je nejakej slozitej ten graf 🙂 Ja chodim na womenzone.cz a tam jsou ty grafy nejaky jednodussi mi prijde 😝 Mozna to je o inteligenci 😀 😀
@rory_g No jo, nova fotka, to je fakt 🙂 Tak si pod ni pripis, ze jsem tu nejstarsi kousek 😀 😀 😀
@zelvik Zelviku kamaradka mela regulerni ms jednou cca po 14 dnech. Byla u dr, coze to jako je - a rekl ji, regulerni ms. Proste mela jednou takovej vykyv, ted uz zase "jede" v normalu. Pokud nic neboli, tak vyckej dva tri dny, jestli to taky neni normalni ms. Pokud neco boli nebo se ti nezda, tak zajdi k dr.

rory_g
autor
21. kvě 2012

@zana21 no konečně, už jen týden 😀
@dadenka111 no podle grafíku to vypadá na ovulku, tak držím pěsti!!! 😉
@rox jsi kočka, jsi kočka, jsi kočka 😀 a věk nás vůbec nezajímááááá 😀 Já taky nejsem nejmladší 😝

zelvik
21. kvě 2012

@rox Díky, no jsem z toho vedle sebe🙂 Stejně tam radši zavolám, ať vím, jak teda postupovat dál, když čekám na KET...
@rory_g Jo věk? No mám dojem, že tu zvyšujeme věkový průměr už skoro všechny 😒

evikj33
21. kvě 2012

@rory_g Tak stou prostorovostí jsem na tom podobně 😅 Ale ani to není duvod,nebo příčina.Odráží se to hlavně od stavu hormonu v době stimulace,ja měla poprvé Norethisteron 15dnu aby se stihla schválit pojištovna,takže ciklus tuším přez 40dnu,dle dr.to mělo pak tělo víc nabudit a nestalo se,tento ciklus jsem brala Norethisteron 10dnu,ciklus byl 32 dnu o 1ampulku víc a je to sakra rozdíl.Ten Norethisteron mám kvuli časování MC,jinak bych to asi nedostala 😖 Tak se v tom pak vyznej 😠 Toto utíka. 🙂

rory_g
autor
21. kvě 2012

@zelvik no pravda...přes 30 nás je tu hodně..dr pořád říká, jak jsem mladá, že se nic neděje..ale je mi 32 a jsem bezdětná, jedno těhu nepodařené před deseti lety, bilance nic moc 😒
@evikj33 já problém s MS nemám, já vlastně krom zánětu šž a imunity nemám žádný problém. No a budeš se divit, ale v Podolí mě vypoklonkovali s tím, že IVF nemá smysl, když jsem tlustá 😝

dadenka111
21. kvě 2012

@rox hehe este 2dni mam VIP a tam je vsetko mozne. analyzy, statistiky atd. mne sa to uz zda jednoduche a prehladne. 🙂 ale je to skor o zvyku. ja sa zase vo womenzone nevyznam. 😝

evikj33
21. kvě 2012

@rory_g vubec se nedivím,sestence tak nedodělali laparku a jak se probrala z nark.tak ji seřvali že je tlustá,tak se tam nedostali a nic nezjistili,a šla jinam a hned po 1IVF ma chlapečka,byl mu v unoru rok.Namně to taky jeden dr.zkoušel,tak jsem mu řekla zda zaručí že když zhubnu 15kg že otěhotníms takovou vahou jsem počala malého,no a řek že to zaručit nemuže.Takže když neví jak je to nadváhou,malou váhou,nebo psycho.Sestřenic měla 48kg bez 1vejcovodu po mimod.A řekli že dokud nenabere,neotěhotní a váhu ma stejnou a děti 2 😉

kcvrcekz
21. kvě 2012

Holky po jak dlouhé době jste šly na KET? A jste některá na PN?

rory_g
autor
21. kvě 2012

@evikj33 já jsem mu byla schopná jen říct, že by Američani vymřeli, kdyby těhotenství souviselo s váhou 😕 Jako vím, že to není dobré, ale ne každý má kila jen vyžraná. No to je jedno, dr v Gennetu nazvala dr z Podolí pár nelichotivými slovy a šly jsme do toho 😀

evikj33
21. kvě 2012

@rory_g To víš pyšná na to nejsem,ale zas hroutit se nebudu,no tak mám nadváhu,ale přesně jak píšeš v Americe bys byla modelka 🙂 Ja jsem taky nabrala až cca rok po porodu,jak haprovala štitka,nikdo nechtěl slyšet že pomalu přibírám a jim furt stejně,až jsem nabrala cca20kg,tak vzali krev a to jen proto že jsem pořád otravovala a zjistili sníženou funkci.Pak jsem trochu zhubla a jak začali s hormony,tak to zas poskočilo,ale dr.na endošce je super,říkal řešte nejdřív těhu a pak až dietu,na tu máte času dost potom,zaroven to nejde. 😉

marmina
21. kvě 2012

@vall83 jak psaly holky, buď silná, co nejvíc odpočívej, je teda blbý, že tam manžela nemáš ☹ achjo, to jsou patálie
@zelvik koukám, že jsi taky nějaká rozhozená, já začala špinit jasně červeně teď 23.DC i přesto, že jsem brala hormony, při kterých by se to stát nemělo (až po jejich vysazení), trvalo to dva dny a pak to přestalo....27. DC přišla regulérní MS (po vysazení)
@rox no já jsem ti tu fotku už chtěla pochválit v pátek 😉
@kcvrcekz ajaj, tak přeci jen negativní...naber síly do KETu. U nás doporučují jít na KET až po třetí MS. Takže já byla na ivf v březnu a na ket půjdu zač. června (ale jsem tady asi jediná, která musí tak dlouho čekat...jinde je možné jít hned). Před ketem jsem si nechala udělat imuno a dobře jsem udělala, našlo se několik háčků, kvůli kterým by nám to znovu nevyšlo.
@rory_g je prima, že už to máš taky za pár, doufám že ti doktoři vyberou protokol na míru!

ivex
21. kvě 2012

Holky, tak jsem dojela z krve a negativní, takže mimísci se nechytli. Další stimulku začínáme příští měsíc, tak snad se to už podaří. Nevíte jak je to s cenou, jestli je to přibližně stejné nebo jiné, díky a mějte se.

winterska
21. kvě 2012

@kcvrcekz v lednu jsem byla na ET, pak 3 měsíce po sobě IUI a ted KET - ted mám dovču, ale u nás nabíízejí i PN, tu si vezmu pokud budu těhu 🙂

saraha2
21. kvě 2012

@ivex to na to hupneš rychle teda 😉 mě po nevydařeném IVf navrhli IUI a pak další stimulaci.cena bude podle toho,co budeš mít..jaké léky,ICSI,PICSI atd...jaké jsi měla léky?jestůli se můžu zeotat?já právě dumám,jaké si dát při druhém pokusu ☹

saraha2
21. kvě 2012

@verry tak už jsem volala do caru,ať o mě vědí a zítra frčím 😉 tak jsem zvědavá teda,co bude..

ivex
21. kvě 2012

@saraha2 , mě navrhoval doktor taky iui, ale zkusím první ještě 2. ivf a pak kdyžtak iui. Já si myslím, že se bobci nechytli, protože jsem brala antibiotika, než je zavedli, tak bylo tělo takové oslabené, ale nevím to jistě. Jinak já měla první 3 dny merional 2 prášky 1 voda a pak 7 dní marional, ale už po jednom. Bylo celkem 8 vajíček, z toho se 6 oplodnilo a 2 byly schopné. Ale co budu mít teď to netuším. Jinak jsem za vše dala 21000,-

saraha2
21. kvě 2012

@ivex tak kde si budeme psát teda? 😀 😀 já měla puregon..taky 8vajíček..den před transferem vypadaly dobře 4..v den transferu zůstaly dvě,ale žádná hitparáda to nebyla..neměla jsem blastocystu-což už by v té době mělo být,ale morulku a 10ti buněčné..my platili taky tak..ale neměli jsme AH a PICSI..ted bych to chtěla dát..