1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

maxilienka
12. črc 2013

@alexandra2222 ja som bola tiez v Iscare BA - a premyslam o Gyn-Fiv BA...neviem. Dnes som tam nebola ako som planovala a zdaju sa mi ovela drahsi - kvoli tomu Emryoskopu, ktory maju. A ty ides riesit nejake nove vysetrenia? Napis mi kludne sukromnu spravu, ze aky mate problem.

grandin
12. črc 2013

@cudkamicudka Ale tak to ještě nic neznamená, jedinný co mě napadá, je digitální test, který je přesnější, ale stojí kolem dvou stovek. Ten jsem si také dělala.

jalaura
12. črc 2013

@stella25
@lagunasa
@martinazvo
@mauerka baby moc dakujem za odpovede. ste vsetky zlate! no nakoniec som zistila ze ona caka na geneticke testy, ktore trvaju tak 8 tyzdnov a az potom posle ziadost..."super" vsak? som sa jej opytala ze ci to nemoze poslat uz teraz a ked pridu geneticke a naaahodou budu zle ci sa to neda zrusit tak povedala ze da ale aj tak pocka na tie vysledky...takze som sa rozhodla ze ideme skusit do Brna ked to tu tak chvalia...mozno tam to bude ine...a nebudu robit taketo veci okolo toho...
ale v auguste to uz asi nestihame☹..

martinazvo
12. črc 2013

@jalaura zial lekarka robi dobre, lebo poistovna by to zamietla kym nie su vsetky potrebne vysetrenia... aj nam sa to tak natahovalo, kvoli urologovi... mali sme "externe" vysledky, ale trvali aj na vysetreniach u urologa priamo v centre a to nas tiez zdrzalo...

lagunasa
12. črc 2013

@jalaura my sme cakali na genetické výsledky keď sme malí IUI a priatel bol z toho nervozny, že co ak sa zadari a potom pridu výsledky a budu zlé a to dieta bude choré. Nakoniec sa aj tak nezadarilo a aj tak bola genetika v poriadku.

stella25
12. črc 2013

@jalaura radsej si porob hned na zaciatku vsetky vysetrenia co sa da, aby si zbytocne nestracala potom cas. Ja som takto zbytocne prisla o 3 moznosti preplatenia IVF a teraz som ako samoplatca v Brne tiez.

jalaura
12. črc 2013

@maxilienka do ktoreho ineho CAR rozmyslat konzultovat?

jalaura
12. črc 2013

@martinazvo no ale potom nechapem preco niekto ma geneticke a niekto nie - niekedy to pytaju a niekedy nie☹

jalaura
12. črc 2013

@lagunasa a teraz idete na IVF alebo co mate v plane dalej?

lagunasa
12. črc 2013

@jalaura my už máme aj 1. neuspesne IVF za sebou ☹.

martinazvo
12. črc 2013

@jalaura vzdy zalezi od veku oboch v pare, od diagnoz, neboj, vedia co treba, viem ze si netrpezliva ale musite to vydrzat... velmi velmi drzim palce!!!

jalaura
15. črc 2013

@martinazvo snazim sa drzat🙂...ideme skusit este do Brna a uvidime co povedia tam..

jawabusa
15. črc 2013

@renda12 Ahoj u mne bylo to samé čekala jsem dvojčata 3 měsíce jsem sem tam slabě špinila.Vše bude o.k.držím moc palečky....🙂

danny38
22. črc 2013

@vall83 Ahojky kočkoooo 🙂 Natálka je nádherná 😵 Gratulujeme k půlročninám, nás čekají za 8 dní 😅 myslím, že budeme mít určitě k těm 8 kg ne-li víc 😀 Je super, že malou stále kojíš, tiše závidím 🙂

vall83
24. črc 2013

@danny38 prajeme tiež všetko naj naj naj k polročku....hodne zdravíčka.... dakujem, som rada, že kojíme, ale ja vlastne aj musím, mamé taký problém, skúšali sme aj umelú stravu, kebyže niekam idem a manžel ostane sam, a ona to nechce, a ked davam príkrmi tak som zacala davať aj vodičku, čajíčky a ani to nechce, iba moje mlieko....a teraz sú také horká a nechce nič iné piť iba moje mlieko....je to síce dobré, ale....zároveň aj hrozné, bojím sa že bude dehydrovana...

zelvik
24. črc 2013

@vall83 Ahojky Val, jsem ráda že o tobě zase něco čtu. Gratuluju k 1/2 roku, letí to viď? Máte se fajn?

trulinka
30. črc 2013

ahojte baby, chcem sa opytat, ako vas podporovali vasi manzelia, partneri pri vsetkych perepetiach okolo IVF, ako to brali? Ochotne isli s vami do toho? Dakujem za odpoved 😉

erin365
31. črc 2013

Ahojte, mňa moje 1.IVF čaká teraz v auguste...musím veriť že dopadne na 1*

danny38
31. črc 2013

@trulinka Ten můj do toho šel ochotně a byl v pohodě 🙂 když byl na spermiogramu tak si ještě dělal legrácky 😀 Injekce jsem si píchala sama, protože to on by nedal, vadí mu jehly, jinak mě celou dobu podporoval 🙂

danny38
31. črc 2013

@erin365 Budu držet pěsti 😉 spousta holek z této diskuze se stala maminkami, takže určitě se zadaří i tobě 🙂

erin365
31. črc 2013

@danny38 ďakujem 😉

danny38
31. črc 2013

@erin365 Pokud by jsi měla jakékoliv dotazy, klidně se ptej 🙂 vždycky některá z nás určitě odpoví 😉

erin365
31. črc 2013

@danny38 ďakujem, u mňa je to trošku komplikovanejšie, keďže som v júni bola na IUI, tak sa mi z nej vytvorila jedine tak cysta... ms neprišla ani po vyvolávačke, ale dr. po potvrdení hcg že je negatívne nariadil si začať pichať Diphereline...už som 60DC a povedali mi v CAR, že najneskôr 02.08. mám prísť na kontrolu aj keby ms neprišla. Tak som veľmi zvedavá, čo povedia...

erin365
31. črc 2013

kočky, teraz som si pichla injekciu a pri vytiahnutí ihly sa mi vytvorila v mieste vpichu kvapka krvi... to som si mohla trafiť žilu? Ja si pri vpichnutí nariasujem kožu, je to tak pohodlnejšie, vpich ani necítim...ale tuším v tej oblasti kde som si teraz vpichla vidím žilu...tak som ju musela trafiť... ☹ našťastie to nekrváca, len tá kvapka a nič.

amonda
1. srp 2013

@erin365 To bola maximalne cievka 🙂 tiez sa mi to par krat stalo.

trulinka
1. srp 2013

@erin365
aj mne sa to sem tam stalo pri pichani fraxiparinu, ale okrem tej kvapky sa nic nedialo.....

nezabudka8
1. srp 2013

@erin365 ahoj aj mna caka teraz prve ifvt v auguste 😉 prajem vela stastia

trulinka
4. srp 2013

@erin365
ahoj, tak ako si dopadla v CAR? Ides uz teraz na IVF? Drzim palce 😉

erin365
5. srp 2013

@trulinka ahoj, ms stále neprišla, už som 63DC ale tuším dnes už dorazí, bo cítim PMS. Ak by neprišla, mám prísť zajtra do CAR. Ak príde, tak na 2-4DC. Dúfam že príde, aby sme už v auguste podstúpili IVF. A ty si ako na tom? Už vieš kedy bude punkcia? Máte dátum?

trulinka
8. srp 2013

@erin365
ahoj, niekolko dni som tu nebola, tak ako? Co mas nove? Prisla ti MS? Uz vo velkom stimulujes? My nemame este termin punkcie ani nicoho, este nemam ani rozhodnutie poistovne, uz vyse mesiaca nan cakame. Ale tak vyzera to na koniec septembra a zaciatok oktobra zrejme. Nesilim to zbytocne, potrebovali sme si kus oddychnut. Tak som zvedava co to bude, v robote som uz oznamila co ma caka, nech sa potom necuduju. Ty pocas stimulacie normalne pracujes? Kedy pojdes na PN-ku?. Tak sa drz, snad to uz konecne vyjde 😉