1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

janulkaa23
25. pro 2012
Uživatel janulkaa23 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od janulkaa23.

Holky tak copak Vám nadělil ježíšek?? 🙂)) Mě nadělil hodně dárečků, ale ten nejhezčí v podobě // a kráásných naušnic 🙂)

melisska
25. pro 2012

@janulkaa23 blahozelaaaaaaaam 🙂))tesim sa s tebou 😵

malinka_02
25. pro 2012

Aoj holky tak co vanoce? 😉

@janulkaa23 to je ten nejhezci,taky bych si ho prala,ale ja dostala obleceni..

bambula27
25. pro 2012

Ahojte...chcem sa vas opytat,ci nemate niektora podobnu skusenost.Som 8 den po ET a od vcera vecera dost neprijemny kasrl az ma pali na hrudi a mala som aj teploty.Po Paralene mi je lepsie,ale vracia sa to.Bojim sa,ci neide o zapal priedusiek a tiez sa bojim aby som nejak neuskodila chrustikovi. Myslite ze mam ist na pohotovost? Aj tak by som ziadne lieky asi nemala brat. Hmmm?

adriene
25. pro 2012

@bambula27 No Paralen muzes... hodne lezet, cajovat... Kolik je to dnu, co jsi mela naposledy Pregnyl? Podle toho pak testovat a kdyztak se zacit poradne lecit/nelecit ...

susanitademacho
25. pro 2012

Tak hlásím, že moje krvácení přestalo, už jen špiním a během něj začaly // pěkně sílit, mají už skoro sílu kontolní čárky a to během posledních 4 dní! Vypadá to, že to byla nidace s dvoudenním krvácením! Břicho mě různě bolí, jednou jako u MS, podruhé píchání, tlaky apod. Pokorně doufáme, že MS již nepřijde a hnízdění dopadlo dobře🙂

adriene
25. pro 2012

@susanitademacho potichu gratuluji 😉

bambula27
25. pro 2012

@adriene Pregnyl som mala podany 10.12. to je uz 15 dni, lebo mi ho pichali len pred OPU. A to iba 3000 jednotiek. ET som mala 17.12. to je asi skoro na testovanie.

pawlla
25. pro 2012

@susanitademacho tak to je skvele 🙂 Urcite pak jak pujdes na utz tak o tom ale doktorovi rekni, moc drzim palecky at je miminko pekne zakousnute 🙂

pawlla
25. pro 2012

@adriene ja se dneska odhodlala dat si vanu napustila jsem si ale jen trochu vody a ne horke ani teple ale vlazne a tak jsem se bala aby se mimi nejak neprehralo i kdyz mi teda bricho couhalo ven ze jsem teplejsi vodu nedopustila a po 5 ti minutach mi byla zima a stejne jsem vylezla 😀 😀 ale aspon neco po vic pul roce

mmirunda
25. pro 2012

@bambula27 já testovala 5. den po ET, osmej bych už testovala zcela určitě, ale to je jen za mě. Je lepší prostě vydržet, ale já vím, že bych nevydržela

susanitademacho
25. pro 2012

@pawlla jdu ve čtvrtek na krev a pak konzultace s doktorkou bude muset být odpoledne po telefonu, protože jedeme na hory. Snad to nic neznamenalo, hledala jsem diskuze, kde holky krvácely a vše bylo v pohodě. Zítra mám 28DC, tak už vezmu test s citlivostí ne 10, ale 20. Je dost možné, že hladina je nízká (do 10-ti) a testovací čárka je přitom jen o krapet slabší jak kontrolní. A i kdyby bylo, je to běh na dlouhou trať, může to kdykoliv skončit, ale snažím se věřit, že ne🙂

adriene
25. pro 2012

@bambula27 Tak pokud jsi 15. den po Pregnylu tak testovat muzes urco 😉 A pokud mas dve carky, tak gratuluji 🙂 a zacni se lecit radne cajem s citronem. Muzes i paralen, ale neprehanet 🙂

adriene
25. pro 2012

@pawlla 😀 😀 vana je skvela 🙂 jsi 17. tt, myslim, ze by sis mohla dat klidne i tu teplou a ne vlaznou, abys jeste nenastydla. A hlavne si to uzit 😉 Mne take vzdy couha bricho... 😀

pawlla
25. pro 2012

@adriene jsem uz 21tt tak se trochu bojim aby to neco nevyvolalo po tom krusnem zacatku ale priste se uz trosku hecnu z vlazne na mirne teplou 😀 je to prijemne

adriene
25. pro 2012

@pawlla Jejda promin... nojo!! 21. ... sem se prekoukla 😀 No tak to kor!! zacatky byly krusne, ale prekonala jsi je statecne 🙂 Tepla bude OK 😎

pawlla
25. pro 2012

@susanitademacho no ja byla ve stresu do 3 mesice kvuli krvaceni a spineni a tak bylo to priserne ted se vseho bojim, preji aby to bylo uz jen dobre

pawlla
25. pro 2012

@adriene nebudu to prehanet ale bylo to fajn 😀 Hlavne na zada pac uz me desne boli

susanitademacho
25. pro 2012

@pawlla moc děkuji, určitě sem napíšu, jak to pokračuje...

pawlla
25. pro 2012

@susanitademacho jasne dej pak info co a jak 🙂

japro
26. pro 2012

ahoj holky poradí te ??? prosím ?? Holky,nevíte, proč u Apola davaj injekci ve 22. DC
na pozastavení cyklu před stimulaci? jdu na ní 7.ledna

mmirunda
26. pro 2012

@japro No to nevím, ale asi si tím regulují jakoby vlastní ovu. Já měla taky dlouhej protokol a před ms jsem píchala už Dipherelin na potlačení činnosti vaječníků, pak došla slabá ms a pak jsem začala teprve stimulovat. Vaječníky pak lépe reagují 😉

kaijko
26. pro 2012

@japro Ja mela pred stimulaci zase spray! Na zacatku tyhle leky pusobi, ze se vyprodukuje vic foliku..Po delsim uzivani Te privedou do tzv prechodu. Ja to mela pred lety i k lecbe endometriozi, brala jsem ho pul roku a ms pryc a k tomu pekny priznaky jak stara babka 😉 Navaly a tak.. Muj dr mi to vysvetlil, ze tim obejdeme mozek 😉

irennn
26. pro 2012

Holky,mátenějaký recept na to ,jak se zabavit po ET? Je to teprve 24hod.,ale už mě to nebaví....
Těch 14dní do těhotenského testu bude nekonečných, mám si ho udělat až 8.ledna. Tolik si to přeju,hlavně kvůli tomu,že jsme měli jen jedno vajíčko, jedno jsme pixovali a je z něho krásné embryjko...

pawlla
26. pro 2012

@irennn je to tezke to cekani je nejhorsi ja della vsechno mozne ale stejne na to clovek musim porad myslet, jinak drzim palecky at jsou na testiku //

rory_g
autor
26. pro 2012

@irennn ahojky, jak zabavit nevím, já už byla vytrénovaná za ty roky snažení 😎 Ale když se zadařilo (po IUI), koupala jsem se v bazénu a psala knížku, takže mi to celkem pomohlo 🙂 Hlavně Ti přeju, aby byly //, moc Ti s tím jedním vajuchem fandím, mně se také dělalo vždycky jen jedno (po jakékoli léčbě).

brnanda
26. pro 2012

Ahoj holky,
dostaly jsme s mužem 25.12 ,skoro jako vánoční dárek od pana doktora doporučení na IVF.
Jsem ztoho nějaká vykolejená,neboť mě nenapadlo,že by jsme ,nechci,aby to vyznělo nějak zle,ale dopadly až tak zle..
Máme 2,5letého klučinu,chodili jsme do reprofitu v Brně,a ve finále jsem prostě po 5 letech nedostala MS,takže plánoované IUI,ani IVF jsme nemuseli podstoupit.
Bohužel mám PCOs,MTHFR a Leidenskou mutaci .jsou to všechno vesměs genetické vady.
Takže jsem byla za exota,protože se strašně každej doktor divil,že se nám to s L.Mutací povedlo bez ivf.
Uběhly tři roky od začátku těhu ,jsem o tři roky starší a tělo si začíná dělat co chce...momentálně jsem po 7měs.měla Ovu,a te´d zase nic..když byla Ovu ,šly jsme rovnou na IUI,ale rovnou mi řekli,že nedávají šanci..

A tak mě napadlo,že bych se mohla možná trochu uklidnit,když bych věděla, jak to zvládáte,co jste proto museli vše udělat,jak probíhá ivf ,pak zavádění ,teda Ket a jeslti se musíte po Ketu šetřit apod...
Budu moc vděčná za každý řádek 🙂

Přeji vám všem ještě pěné svátky 🙂

rory_g
autor
26. pro 2012

@brnanda ahojky, strach jsme z toho měla asi každá...ale ve finále to nic není, pár dní pidi injekcí, které pomalu ani neštípnou a hlavně ten výsledek, ten za to stojí 😉 Mám kamarádku s Leidenskou, která má dva zdravé kloučky a oba počali přirozeně, jen si musela v závěru těhu píchat léky na ředění krve, tak nevím, proč u Tebe s tím dělají takové štráchy, kor když máte prvního přirozeně. Já mám také MTHFR a navíc moc aktivní imunitu, dneska se tohle dá naštěstí obejít, ať už léky, nebo právě IUI a IVF. Já nakonec otěhotněla po IUI, také nám nedávali šanci (úspěšnost max. 8%), ale zázraky se někdy dějí a myslím, že většina holek tady právě ty zázraky dokazují 😵

mmirunda
26. pro 2012

@irennn Jo děvče, tak to ti neporadím. Mě to taky šíleně neutíkala. Snad i proto jsem testovala už pátý den po ET a naštěstí tam byl duch. Nevím co bych dělala, kdyby tam nebylo nic. Lepší je prostě vydržet. Nadomlouvat si nějaké kamarádky, něco hezkého v televizi, stáhnout filmy, číst si něco pěkného a tak. Nic jinýho se dělat asi nedá ...

mmirunda
26. pro 2012

@brnanda Ahojky. Já když jsem se dozvěděla, že budeme muset jít na IVF, tak jsem proplakala několk dnů. Pak jsem se s tím tak nějak smířila a ve finále jak píše @rory_g se to všechno dalo vydržet. Injekcí sice bylo hodně, ale opravdu to nebolí a když má člověk cíl, dá se to vydržet 😉. Nejhorší z celého (aspoň pro mě) bylo OPU ( odběr vajíček ). Je to pod narkózou, takže nic necítíš, ale mě třeba docela dost na stimulaci reagovali vaječníky a před OPU už mě to dost bolelo, i při čurání a tak a po OPU mě několik dnů bolelo bříško, než se to dalo všechno dohromady. Po OPU tě nechají vyspat se z narkózy na pokoji aspoň dvě hodiny a pak tě pustí. ET už potom nic není. Vůbec to nebolí, je to jako klasická proghlídka na gyndě, jen po ní musíš chvíli ležet a odpočívat s nožičkama ve výši bříška. Po ET jsem měla nařízeno první den odpočívat a pak užjen hlavně nic netahat, nehopsat, nedobíhat šaliny a tak, prostě lehčí rečim. Jo a žehlení a sex taky ne. KET to je potom stejné jako ET jen se vkládají zamražená embrya. Vždy jako první je ET a když se nezadaří a zbydou nějaká embryjka tak se pak dělá KET 😉 Všechno to sice zní děsně, ale fakt se to dá. Podívej, já už jsem v 18. týdnu 😉. Tak přeji hodně štětsí 😉