1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

petruska83
7. čer 2012

@pupidu @evikj33 Děvčata, děkuji....Taky jsem ráda za těch 6 vajíček. Dali jsme si 4 icsi a 2 picsi a jen nevím, jestli dát i asistovaný hatching....? Jinak chceme zavést jen jedno embryjko a zbytek dát zmrazit...Snad je to správné rozhodnutí....Jedno dítko máme a dvojčátka by byly už asi nad naše možnosti....

pupidu
7. čer 2012

@petruska83 My měli 4 vajíčka (2x ICSI, 2x PICSI) a asistovaný hatching jsme nechali udělat až teď u KETu, ale to vám poradí embryoložka, až si budeš volat před transferem. Máte fakt perfektní výsledek, to je moc dobře 🙂

jika10
7. čer 2012

@pupidu No do ted zadne spineni, ani krvaceni. No a blivno mi bylo jenom na zacatku, ted uz je to i po ranu OK, ba prave naopak, ted snidani snim na posezeni. Vsechny tehu neduhy z minuleho tydne me presli, tak se bojim, jestli je vse OK

rory_g
autor
7. čer 2012

@evikj33 dvojčátka, jupííí gratuluju 😵

vall83
7. čer 2012

@marmina no jo najhorsi na tom je ze manzel nechcel lebo sa boji a ja chcela....normalne som ho znasilnila, chudacika mojho...no ale aj ma potom maternica trocha pobolievala, tak uz asi do vanoc nic nebude 😀 😀 😀
no jo cetla sem ze blizej do centra....a kdy pak to vsetko zacne od znovu ?

mia75
7. čer 2012

@evikj33 SUpeeeer, dalsie dvojcatkaaa 🙂 🙂

evikj33
7. čer 2012

@rory_g @mia75 Holky dík,akorát ten strach at je vše Ok až dokonce 😉

petruska83
7. čer 2012

@pupidu Taky jsem ráda, za ty nervy to stálo, jen aby už vše šlo hezky hladce. Asi se taky zeptám embyoložky, zda je AH potřeba nebo ne? Jen je mi divné, že se nás včera ptali jen jakými metodami to oplodnit, ale neptali se, jestli chceme i prodlouženou kultivaci nebo ten monitoring embrya...To se asi budou ptát až zítra, až budou vědět, kolik se jich podařilo oplodnit, že?
Holky tady hodně píšou jak po transferu vesele testují, já bych chtěla počkat až na krev, ale taky nevím, jestli to vydržím....

rox
7. čer 2012

@kcvrcekz No budiz....ja jen ze se mnou prestanete mluvit pac jsem ve veku vasich matek 😀 😀 😀 , je mi 43, prvni dite v 18 ke kterymu jsem prisla ani nevim jak, druhy dite ve 24,ale tam uz to byla 8-mesicni snaha nez se povedlo. Babicka porodila mamu kdyz jibylo 45, tak doufam, ze mam telo po ni 😉
@danny38 Danny i pres tu nekvalitu jak rikas vidim nadherny carecky!! Moc gratuluji!!
@winterska No to snad ani neni mozny, AZ V KVETNU, no teda, Sara by jim mohla dat skoleni co to je cekat....no jsou to mlade holky, nevi ze to muze bejt daleko horsi. 😢
Holky me treba nastvala Krainova kdyz napsala, ze se rozhodla mit dite a do tydne byla tehotna. bud nevi co rika, anebo ma ovulaci kazdy tyden.....
@winterska Ze manza nemusi neco resit, ono ti chlapi ani kolikrat nechteji resit.....ten muj treba nemuze koukat na UZ. Vcera kdyz jsem byla na UZ tak se otocil zady, i kdyby tam bylo dite tak se na to divat nemuze. Nechapu. A kdyz si picham, tak jde radeji povesit pradlo 😀
@danny38 tos napsala moc hezky. Me na tuto diskusi nasmerovala Sara a taky ji dekuji. Sice jsem se ze zacatku taky citila divne, jako vetrelec....ale ted uz si pripadam jako clen tlupy 😝

rox
7. čer 2012

@rory_g rory ja jsem na jedne uzavrene skupine uz a je to uplne neco jineho, tady neco napises,ale porad jsme trosicku "cizi", ta druhe diskusi si posilame fotky z dovolenych, povidame si o soukromych starostech a strastech, je to uplne neco jineho, zde nevis kdo to vsechno cte. tady treba zatim zadny spion co by se odhalil nebyl, ale na jine diskusi zacal prispivat nejakej uchylak jak je krasnej a inteligentni a ze vsem udela dite zadarmo. blb. jako by problem byl v tom, ze nam chybi spermijky. To se v uzavrene stat nemuze. Navic i kdyz sem prijde kdokoli cizi, tak naskoci do rozjeteho vlaku, preci jen uz mame 242 stran, v tomto smeru si myslim, ze je to totez. A pokud nejaka holcina je pred IVF, proc ji mezi sebe nevzit do uzavrene skupiny kde nas nikdo nebude smirovat. Takze me uzavrena diskuse nevadi... 😝
@petruska83 Petrusko drzim pesticky, at se uchyti vsech 6 vajicek!!
@vall83 Vall ja bych rekla, ze se milovat muzes pokud se na to citis, nic te neboli, netlaci, mas z toho dobry pocitze nemuzes nicemu ublizit, tesis se na to...a proste to vsechno okolo co my zensky potrebujem 🙂 Taky jste urcite neprovadeli zadnou akrobacii a manza byl opatrnej, takze si myslim, ze problem v tom nebude. Vim ale ze holky mely zakazanej sexik proto, ze pri orgasmu mas stahy delohy a ty muzou ublizit. Takze samotnej sexik je v pohode, ale asi (u nekterych) radeji bez orgasmu......a zase to ti chlapi maji lepsi sakrys.
@anina32 Myslim ze to je presne ten pripad, ze sexik nemuzes abys nepotratila kvuli orgasmu, nemyslim si ze opatrne "postouchnuti" manzou muze nejak vadit.

rox
7. čer 2012

@vall83 Ja az budu tehule tak si asi taky neuziju...ten muj se taky boji, i kdyz jsem nemela zadne problemy.... my v podstate sexujeme kazdej den do ovu, a pak az do ms skoro nic, pac se boji, ze uz jsem tehu mohl by mi ublizit 😀 😀 😀 to je taky sisa jak rika kcvrcek

pupidu
7. čer 2012

@evikj33 Moooc gratuluju! Jen víc takových krásných novinek 😵
@petruska83 Já teda nevím přesně, ale myslím, že nás se na prodlouženou kultivaci ptali už v den odběru, protože na embryologii jsem volala 2 dny po odběru a 3.den byl transfer. A na ten AH se mě ptali, až když jsem volala, jak se prckům daří. Já teda vydržela netestovat celých 12 dní, ale v den, kdy jsem šla na krev, jsem si ráno test udělala. Kdyby byl výsledek pozitivní, asi by mi to bylo "jedno", že jsem nevydržela. Jenže takhle jsem byla v podstatě zklamaná dvakrát a vím, že tentokrát určitě vydržím. 🙂

kive76
7. čer 2012

@marmina jééé děkuji, to jsme byli v Lidicích u kašny

saraha2
7. čer 2012

@evikj33 supééér!!jen at tam pěkně zůstanou!!!!!!!!

saraha2
7. čer 2012

@rox jakej vetřelec?? 😀 to snad néé!!!tvůj manžel mohl být u ultrazvuku??můj by taky chtěl..ale neviděla jsem nikoho v caru,že by tam šel s chlapem..já bych ho brala i k transferu..no a k injekcím..ty mě vesele píchal on...i pregnyl zvládl.. 😉

rox
7. čer 2012

@pupidu me vcera rikala dr ze na PK se domluvim az podle toho, jak se budou embryjka vyvijet . kdyz nic moc tak pudou 3. den do me, a kdyz dobre tak 5. den , pokud teda PK budu chtit jako ze budu, kdzy to maji ted v cervnu v gennetu zadara

pupidu
7. čer 2012

@rox No, tak to je líp udělaný než u nás. My měli zaplacenou prodlouženou kultivaci a i tak byl transfer už 3. den. Můžu teda říct, že jsem taky koukala, že za ty peníze je budou kultivovat tak ty 4-5 dní. Ptala jsem se, proč je to tak brzy a řekli mi, že kdybysme neplatili PK, tak by byla kultivace jen 2 dny...což ale v podstatě stejně byla :-/

kcvrcekz
7. čer 2012

@marmina
@rory_g Ok ok ok byl to jen návrh..... 😅 Myslela jsem to tak, že to co se tu píše může číst kdokoli a kdykoli a některé věci třeba nemusí být pro širokou veřejnost...Ale v poho ..🙂

kcvrcekz
7. čer 2012

@absti Ahááá tak to jo ..Biochem je, že se ebryjko uchytí, ale potom to ví Bůh proč vzdá. Takže na testu máš čárku, ale ms ti příjde...A na krvy se nepotvrdí HCG...☹Tak to držím pěsti ať to výjde..🙂

kiwisek
7. čer 2012

@evikj33 super, gratulace 🙂 manžel se moc teší, že jsou 2 vid? 😉

rox
7. čer 2012

@pupidu No to jsou vydridusi, zaplatis penize a stejne mas normalni prubeh. Ti ty penize meli vratit......si myslim.

evikj33
7. čer 2012

@kiwisek No manžel má rýmečku,tak tu zprávu přijal celkem nijak,ale to jsou prostě chlapi 🙄 .Hlavně at jsou bublinky v pořádku a zdravoučké. 🙂

marmina
7. čer 2012

@evikj33 no to jsou skvělé zprávy! teda holky, tady bude dvojčátek 😉 ještě tipuji @verry 😵
@vall83 já jdu teprve 18.6. na první konzultaci, nevím jeslti stihnu už 2.IVF v červenci, třeba ano 😉

petruska83
7. čer 2012

@rox @pupidu....u mě to bylo zatím tak, že ve středu byl odběr vajíček, v pátek si mám volat jak to vypadá a transfer mi řekla, že bude asi v pondělí, takže u mě asi s prodlouženou kultivací počítají....Tak uvidím na co se mě budou ptát zítra, až si tam zavolám....Pupidu, to je fakt divné, že jsi měla zaplacenou prodlouženou kultivaci a na transfer šla už 3.den a to počítáš jako první den - den odběru vajíček? To já budu v pondělí teda 6.den po odběru vajíček. Ale je teda pravda, že mi doktorka v ceníku už dříve zaškrtla o co máme 100% zájem a o co ještě nevíme, tak tam udělala otazník.

pupidu
7. čer 2012

@rox Přesně, vytáhnou z lidí peníze a neřeší to...
@petruska83 Já měla odběr taky ve středu, v pátek jsem si volala a řekli mi, že jsou embrya krásná a že v sobotu uděláme transfer...A přitom taky chodíš na Obilňák, tak tomu teda nerozumím 😖

verry
7. čer 2012

@evikj33 jůůůů, moc gratulujůůů 😉

verry
7. čer 2012

ahojte kočiny, ja byla dnes na endošce na kontrole se štítkou. Vím, že se tu řešilo, jestli se může v těhu brát Femibion. A tak jsem se na to ptala, protože ho taky zobu už dýl. A dr. mi říkala, že jo, že je to dobře. Ale at ho beru jen ob den,když tam je jodu 150. No, ono záleží co asi zrovna se štítkou máte teda. Já mám sníženou fci a autoimunní reakci. Jinak dnešní kontrola dopadla dobře, štítka maká jak má 🙂 dokonce jsem měla lepší výsledky krve než před IVF. A to jsem si myslela,jak mi IVF štítku rozrmská..a není to pravda. 😉

saraha2
7. čer 2012

@pupidu vy chodíte taky na obilňák?že v tabulce jsem jen já a Mia..

saraha2
7. čer 2012

@petruska83
@pupidu no jo..vy nejste v tabulce,tak proto to nevím...

marmina
7. čer 2012

@petruska83 @pupidu holky, jestli chcete do tabulky, tak mi napište do IP - kam chodíte, co máte za sebou, co vás čeká 😉