1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

jujulinka
19. bře 2012

@chmurkaxy no ET mam vo stvrtok 🙂 tak sa uz tesim 🙂

chmurkaxy
19. bře 2012

@jujulinka jeeeej, to je super, drzim moc moc paste 🙂

kytykenka
19. bře 2012

ahojte aj ja som po IVF 🙂 boli sme v GYN FIV Bratislava vlozili mi dve vajicka a cakala som trojicky 1.1.2011 mi vkladali teda same jednotky. Chlapci sa narodili v 25tt Mirko zomrel ked mal 3 mesiace teraz budeme mat jeden rocik 🙂

marmina
19. bře 2012

@zelvik strašně moc bych vám chtěla jít příkladem...díky za podporu, ale vypadá to bledě 😢

plumeria
19. bře 2012

@marmina Ahoj, jak psaly holky, špinění ještě nemusí znamenat to nejhorší, zkus se trochu uklidnit a vzorně odpočívat. Já vím, že se mi to lehce řekne, ale ještě není rozhodně nic ztracené. Pokud to funguje, posílám pozitivní energii, ať se miminka drží a nepouští 😉

plumeria
19. bře 2012

@jujulinka Ahoj, já mám ET zítra, tak pak budeme čekat spolu 😉

jujulinka
19. bře 2012

@plumeria jej, no super, tak budeme spolu cakat a drzat si palce, nech to vyjde. ja mam 1.ivf, tak som zvedava, co ma caka 🙂

plumeria
19. bře 2012

@jujulinka Já mám taky 1. IVF. To tady asi všichni.

marmina
19. bře 2012

@plumeria díky moc 🙂 stále doufám, věřím, mám naději, MS se ještě nerozjela

marmina
19. bře 2012

@chmurkaxy a jak jsi na tom ty? kdy budeš testovat?

chmurkaxy
19. bře 2012

@marmina marmi, a kolky den po si? ja som siedmy, stale len lezim 🙂 uz ma to rano lakalo testovat, ale vcera ma baby presvedcili, ze je este skoro, tak tuzobne cakam na 10. den po 🙂 a ty?

marmina
19. bře 2012

@chmurkaxy jsem dnes 8. den, včera večer jsem začala špinit, dnes dopoledne to chvíli vypadalo že už se rozjíždí menses, ale teď se to trochu uklidnilo. Uvidím jak se to bude vyvíjet, když tak bych testovala zítra. Ležela jsem jen první den, s malým to prostě nejde. Dnes tak polehávám, ale víc pro to udělat nemůžu...

chmurkaxy
19. bře 2012

@marmina no jasne, to chapem, ze pri malom nie je tolko moznosti. tak oddychuj a uvidis, ze bude vsetko dobre 🙂 to sa asi drobec len viac zavrtaval do domceka 🙂) a inak sa ako citis? aj mas nejake priznaky? ja neviem, asi to mam z hormonov, ale celu noc ma bolel zaludok a uz mam aj prsia citlive, ale to ja mam vzdy pred menses, tak z toho si moc nadeje nerobim. aj ked strasne chcem, aby to uz vyslo 🙂 das zajtra vediet, ako? 🙂)

marmina
19. bře 2012

@chmurkaxy určitě dám vědět, těhu příznaky žádné nepozoruji (tak jsem sama zvědavá, jak tohle dopadne), tobě taky držím palce 😉

chmurkaxy
19. bře 2012

@marmina urcite mi zajtra napises, ze su // 🙂 som si ista :* dovtedy sa setri.

vall83
19. bře 2012

@plumeria ahojcek nech vam zajtrajsok dobre dopadne...budem drzat palecky... 🙂

vall83
19. bře 2012

@marmina ahojcek, nic si z toho nerob, citala som ze aj pri zahniezdeni zeny moze troska krvacat......a ja ked som cakala dceru som mala normalne menzes jeden mesiac....takze to este nic neznamena....zbytocne sa nestresuj....klidecek tabacek ... 😀 😀 😀 😀 😀
ako som si tu precitala zajtra by si chcela uz testovat....tak budem drzat palecky....a daj vediet tu radostnu spravicku... 😀

vall83
19. bře 2012

@chmurkaxy ahojcek, po vikende dobre, mame radost z toho ultr.... dcera uz trocha lepsie, kasel ako keby uz uplne ustupil, ale zasa sa jej soplik spustil ...a toto uz ma druhy raz dokolola....aj na manzela nieco lezie..stale si to medzi sebou predavaju... ☹ ..nastastie, ze ja som zatial odolna....kebyze dostanem kasel aky mala dcera tak mi vajicka potom ani zavadzat nemusia bo by som ich vykaslala 😀 😀 😀 😀 😀
toto je na tom najhorsie, niektore prizanky v tehotenstve maju zeny aj pri menzese, takze sa podla toho neda ani riadit..radsi na to nemysliet....ale ked to sa nedaaaaaaa, ze? 😖
tak to mate zajimave...ale ked sa dvaja miluju vsetko sa da riesit....urcite verim tomu ze manzel by bol stastny aj stebou a detmi doma, este by som rekla ze by bol aj stastnejsi a viac by ho to naplnalo ako praca od vas....ale na druhej strane, ak je stastny a planujete jedno dieta, tak preco nie cestovat s manzelom, tieta sa moze od mala ucit viacej jazykov, bude to mat potom lahsie, len mu treba vzdy vytvorit domov, .....ale toto urcite zvladnete....ja mat jedno dieta a moznost takto cestovat s manzelom na take dlhe doby, tak by som sa stahovala snim ako stahovavy vtak....mne by to problem nerobilo.....takze urcite to budete mat super ked maly ci mala povirostie a bude velmi chytra bude vyrastav v roznych krajinach ....atd...no bude to super... 🙂

saraha2
19. bře 2012

tak jsem doma!!ultrazvuk nakonec dobrý,včera byly niagáry,tak jsem z toho měla hrůzu,ale hrůzou to asi ustalo..vzali mě krev a do jedné hod.jsem čekala na výsledky,jak vypadají hormony a jestli teda začnem s injekcema atd..jo..a vůbec netuším,kolik jsem doplácela za léky!!protože mě je dali v tašce oni..já si v lékárně vyzvedla dvě balení prednisonu,agolutin a ještě nějaký injekce,co mají být v lednici a za to jsem doůlácela 70kč..v caru chtěli zálohu 20tis a že v tom je jako i ten puregon,takže vůbec netuším,kolik platím za léky..divný,že??první už mě píchla sestřička,já se radši nedívala..taková jsem hrdinka
@marmina marminko drž se!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!moc na tebe myslím!!odpočívej a určitě to dobře dopadne!!musí!!!!!

vall83
19. bře 2012

@saraha2 Ahojcek, tak to je super ze vsetko o.k...tak terat hoodne piiit....a zajtra kto ti bude pichat?
Puregon pero tak zhruba okolo 200 eur....aj s naplnami kolko ich ja potrebujem...tak neviem ako tebe dali....ale aspon tak zhruba....
ja dneska uz bez menzesu...ako keby to tie injekcie zastavili....a holky teraz ked stimuluju mozeme s manzelom spolu spat? 😒
ja jsem si dneska konecne sama pichla, dcera s manzelom tu pri mne stali a asistovali mi a podporovali....a zvladla som to....ale tiez by som najradsej oci zavirala.. 😀 😀 😀
inak to sme teda na tom rovnako zatial....takze sa budeme podporovat....

saraha2
19. bře 2012

já píchat se dneškem 225 a od čtvrtka 250-v sobotu jdu na krev a na kontrolu a řeknou mě co dál..jsi šikulka,že jsi sama píchla....to já se radši ani nedívala,takže píchat určitě nebudu...ale kamoška a manžel se obětují...

saraha2
19. bře 2012

a k tomu teda ještě prednison a pokračuju se synarelem..

saraha2
19. bře 2012

@vall83 ty jsi mě o den předběhla🙂

vall83
19. bře 2012

@saraha2 ten den se strati....ty brdo tak to mas toho hodne....ja mam iba ten puregon 150 1 krat za den....a mozem sa spytam v com je u vas problem?

saraha2
19. bře 2012

@vall83 žádný problém..diagnoza bez pozoruhodností a spermoigram nadprůměrný....takže tak..hodně??no ráno prednison-protože mám hraniční výsledky protilátek,synarel nevím proč mám pokračovat a puregon jednou za den...

saraha2
19. bře 2012

@vall83 já jsem dostala brožurku a tam je napsaný:Sexuální život při IVF-pohlavní styk je při léčbě metodou IVF spojen s určitými riziky.Je proto důležité vědět,kdy je bezpečnější se pohlavního styku zdržet.Při stimulaci vaječníků dochází k jejich zvětšení a překrvení,několik dnů před odběrem vajíček bývají velmi citlivé a pohlavní styk může být bolestivý.snadno může také dojít k poranění vaječníků,prasknutí a krvácení.Extrémě vysoké riziko vzniku komplikací může mít pohl.styk u žen s příznaky hyperst.syndromu.

vall83
19. bře 2012

@saraha2 som si myslela, ze mas dajake vacsie problemy ked tolko liekov...a injekcii..ja iba ten puregon zatial...
takze radsej bez sexu...neradaby som nieco riskovala...a aky je to ten syndrom hyperst. a ako sa prejavuje a kedy?

vall83
19. bře 2012

@saraha2 inak aj ta upozornili ze mas viacej pit, alebo aspon dodrziavat pitny rezim , lebo tam hrozi to naliatie pluc vodou atd..? mna tu nik na to neinformoval... ☹

verry
19. bře 2012

ahoj kočky, můžu se k vám přidat?? 😉 čekám na mršku a začínám se stimulkou na své 1.IVF 😵 můžu se optat-na kolikátý den zhruba vychází OPU?? a na kolikátý tak zhruba ET?? nějak jsem se v tom přívalu informací u Dr. pozapomněla zeptat. 😅

vall83
19. bře 2012

@verry ahojcek vitame ta.... 🙂