1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

chmurkaxy
10. kvě 2012

@vall83 len pekne hladkaj brusko a aj ja mu posielam pusinku 🙂 som zvedava, kolko ich v tom domceku byva 🙂)

zana21
10. kvě 2012

@chmurkaxy No, ono to můžeš mít hodně ze zadržování vody. Já když brala ještě antikoncepci, tak jsem se také hodně držela a chodla každý den cvičit a kila dolu nešla. Pak jsem vysadila a šlo to líp. Třeba to dělají ty hromony, ale co by člověk pro mimčo neudělal 🙂

saraha2
10. kvě 2012

@verry ahoj§já vegetím 😀 jsem usnula na lehátku a vzbudila mě sousedka-volala,že jde na kafe..zítra jedu do caru pro recepis na utrogestan,tak by mě mohli vzít krev,že? 😀 😀 😀
@vall83 krááásný!!!!!!!!!!!!!!!!

saraha2
10. kvě 2012

né na utrogestan,ale na prednison samozřejmě...akorát tady dumám,že já nepocítila příval energie i když jsem ho vysadila..takže jsem napsala utrogestan místo prednison..pardon 😉

rory_g
autor
10. kvě 2012

@zana21 nene, neberu...Langerová nařídila vysadit...a nasadit až při další stimulce. Tak se mi to taky nelíbí, takhle tu šž dráždit, ale co zmůžu, recept mi nedala 😅
@lolitka25 tabulka jako přehled nás tady, spravuje ji Marmina, abychom se jen mrkly a věděly, co kterou z nás zrovna čeká 😉

chmurkaxy
10. kvě 2012

@zana21 nech uz je to, co chce, uz by si to tie kila mohli rozmysliet a odist. teraz som v jednom americkom casopise citala, ze Angelina Jolie potrebuje pribrat najmenej 6 kil, aby jej telo vobec normalne fungovalo. ved ja jej ich darujem, aj bez naroku na honorar... 🙂)

zana21
10. kvě 2012

@chmurkaxy Angelina Jolie také není hezká ženská, nemluvím teď o tváři, ale chudák Brad když musí šahat na tu kostru 🙂 To je stejný Victoria Beckham a o obou se bude říkat, že představují ideál ženy....Není nad to, když chlap má za co chytnout 🙂 A kila sem, kila tam. hlavně že se mm líbíš 🙂
@rory_g Nejhorší na tom je, že každý lékař tvdí něco jiného a ty jsi jak mlýnské kolo mězi nima. No, ten prednison také asi nezabere za 2 dny užívání, já budu trvat na těch 4 týdnech. A určitě není dobré pro šž něco brát, pak vysadit a zase brát...Ale nezbývá nám nic než lékařům věřit 😝 Snad to všechno pro nás všechny tady dopadne s miminkem v kočárku 🙂

chmurkaxy
10. kvě 2012

@zana21 ved pacim, on je zlaticko, kazdy den mi povie, ze som najkrajsia, ze diety nech si drzia modelky a tak 🙂 nemenila by som, aj ked by som ho niekedy celkom rada aj pridusila vankusom, ked ja mam strasnu chut na sex a on chuda kvoli tomu chybajucemu testosteronu nic :D no ale co narobime, nikto nemoze byt dokonaly 🙂 kedy mas transfer, Zani?

rox
10. kvě 2012

@lolitka25 Prostredi je pekne to ano, ale poprvy jsem byla u takove mlade dr, ted si nevzpomenu na jmeno , a resily jsme clostik a ona jak jsem to brala predtim (byla jsem v Pronatalu), tak ji to rikam, a ona tak to berte takto (a rekla neco jineho) a ja se pro jistotu ptam, takze takto a takto? a ona - no muzete i jinak, treba takto. Takze uz jsem mela tri varianty...nakonec mi rekla, at urcim davkovani sama a bylo vymalovano 😀 To byla prvni navsteva a rikala jsem si, ze jsem asi lepsi jak dr, kdyz si mam neco urcit sama. Pak jsem se nejak dostala k Dankovi, ten uz mluvil rozumne (i kdyz mi tvrdil, ze tento mesic ovu vubec nebude a nakonec to skoncilo dvema pozitivnimi TT,ale odeslo to po peti dnech), no a o posledni navsteve mel nejdrive pul hod zpozdeni, pak 5 min telefonoval pred nama, pak nevedel kdo jsem a co chci a zjistoval to v karte a pak nevedel v jakem jsem stadiu. Tak pritel rekl ze tady nam mimi asi neudelaji......
@chmurkaxy ufff, 26 kg je teda dost, ale podle obrazku to nevypada, asi jsi byla predtim podvyzivena 😝 Ale co by clovek pro mimi neudelal co? Ja mam zatim 5 kg nahore,ale jsem v zacatcich a mam sklony pribirat. A ty pracujes nekde nebo jezdis s nim?? Aspn nekdy. Ja miluji cestovani, to by se mi libilo, byt porad nekde a poznavat krajinu. Ja si myslim, ze by ti v "mezicase" mohli delat IUI ze zmrazenych spermijek, kdyz je manza na druhe strane sveta, nijak to nezatezuje organismus a aspon mas tech 10% sanci.

rox
10. kvě 2012

@chmurkaxy Ten muj mi rika ze me bude milovat i kdybych mela 100 kg....a pak mi jemne naznaci, ze testoviny bych si na veceri opravdu davat nemela 😀 😀 Ale obecne rika, ze musi byt za co chytit a zadnou kostru by nebral. Me se taky hubeni chlapi nelibi, miluji trosku brisko - to je takovej polstarek pro me.

chmurkaxy
10. kvě 2012

@rox ono, na tvari mi to az tak nevidiet, ale ja som vzdy zila heslom Aj velka rit vie ocarit 🙂) no a k tym bokom mi to tak postupne pribudalo na bruchu a rukach a tak.. no ale nevadi, ak to nepojde dolu, moja materska naruc bude makka 🙂)) 5 kil je v pohode, neboj, nemusi byt kazda ako ja 🙂 a urcite to das dole lahucko, alebo ak aj nie, pribudnu k tomu tehu kila a tie zhodis popri behani okolo drobceka 🙂 aj ja milujem cestovanie, len mi je trosku dlho, kedze nikdy nikoho v tej krajine nemam. alebo mam, a su daleko, ako aj teraz v USA. manzel je cely den v robote, vecer pride unaveny, tak si lahne na gauc a pozerame telku.. takze celkom nuda. ale snazi sa mi to aspon vynahradit na vyletoch cez vikend, teraz sme boli na Niagarach, tento vikend ideme do Chicaga.
a vy sa ako dlho snazite? uz vam zistili nejaku prekazku, preco je to komplikovanejsie?

chmurkaxy
10. kvě 2012

@rox 🙂)))) zlatyyy 🙂) esteze tych nasich chlapov mame, ved koho by sme ta lubili? 🙂 aj moj ma brusko, teda, uz take mozno 5.mesacne tehotenske 🙂 tak si robime srandu, ze uz by nam to babo aj mohol porodit.. a presne tak, muzi maju radi zeny prijemne na dotyk 🙂 neviem sice, ako vyzeras, ale urcite si (nielen) pre toho svojho najkrajsia na svete 🙂

lolitka25
10. kvě 2012

@rox panecku 🙂 to si teda fakt mala skusenosti.... clovek za to plati nemale peniazky tak by mohli mat pristup lepsi.... mne danek tiez neveril, ze som mala v ten mesiac ovulku a to som bola tu v nemecku u svojej gyndosky na monitor cyklu 3xaby to presne urcila a ovulka iste podla aj podla testu ovulacneho 🙂
Ale toto som neriesila... hlavne nech nam spravia dvojicky 😀 😀 😀

rox
10. kvě 2012

@chmurkaxy No ja uz zacinala docela oplacana, takze ja rozhodne zadna nudle nejsem a nikdy nebudu 😀 Tvoje heslo si s dovolenim pujcim....a na oplatku pridam moje: Jakou sis me nasel, takovou me mas, tak si nestezuj 😵 A kvuli moji riti nenosim kalhoty a schovavam ji zasadne pod sukne!
Ja uz mam dve deti a pokazdy jsem pribrala 20 kg, takze jestli otehu....tak k tem 100 budu mit velmi blizko!! Nam nezjistili vubec zadnou prekazku, on ma spermio 92 mil, ja mam hormonalni hladinu pry jako 25-lete devce (a je mi pres 40 😖 😠 )....takze nevime proc to nejde. Ted prisel dr s tim, ze nemam ovulku, nicmene testy jsou pozitivni, tak nevim zda matu ja nebo dr. Nicmene z duvodu veku nemuzu cekat az prijde to spravne zrale vajicko, takze jdeme do IVF, i kdyz je mozne, ze bych casem otehu sama. Zasobu foliku mam pry dobrou...doufam ze jsem po babicce, ta moji mamu jako sve 8. dite porodila v 45 letech 😝 Pochopitelne bez dr.
A byla jsi na americke nebo na kanadske strane Niagar? Ja tam taky byla, ale ty kanadske jsou o mnoho krasnejsi,co si budeme povidat. A v chicagu mam strejdu, tak mi ho pozdrav 🙂
Ten muj ma pupik tak trimesicni 😀 , tak rikam, ze ceka maleho slona a ze chobutek uz mu leze ven 😀 😀 😀

rox
10. kvě 2012

@lolitka25 Presne, me to taky tvrdil a testy byly pozitivni a ovulku mi potvrdilo i mereni teplot a pak ten TT....no rikam bud maji hodne prace ze jsou zmateni, nebo si to neumi zorganizovat nebo ja nevim kde vzali ty doktory .....Takze si budete davat dve? To my taky. A kdy zacinas stimulovat? nebo uz stimulujes?

evikj33
10. kvě 2012

Ahoj kecalky sem vás dočetla UF 😝 @vall83 Mooooc gratuluji k testiku a broučkumv bříšku 🙂 @mia75 Taky krásná zpráva,tentokrát je to bojovník co sváma zustane 9měsícu 🙂 Nějak nestihám zítra mně čeká 2UTZ pak se dovím kdy bude OPU. 😕

vall83
10. kvě 2012

@rox
@lolitka25
holky nechci vam do toho kecat, ale z toho vyplyva ze dr. Danek nevi o cem mluvi....obidve ste si iste ze mate ovulaciu, obidve to mate podvrdzeno testemi a jedna dokonce druhym dr. a on vam ide tlacit kaleraby do hlavy? no nefim nefim... 😕 😕 😕

chmurkaxy
10. kvě 2012

@rox tiez to riesim podobne, nosim take tunikove saty na nohavice 🙂 a kedze je vacsina z nich strihnuta pod prsiami, mozno raz vyuzijem aj na brusko 🙂) jeeej, ty uz mas dve deticky? a co mas? chlapcov? dievcata? a kolko maju rokov? 🙂)
jasne, ked sa da tomu pomoct a trosku to urychlit, preco nie.. citala som tu niekde na konikovi, ze baby jedia aj soju a pomaha im to, tak isto ako aj vitamin E. mozno by to pomohlo aj nam 🙂 inak, dnes je uz ta medicina tak v pohode, ze podla mna ked uz mas deticky, 40 rokov nie je absolutne ziadna prekazka, niektore este len planuju prve.. a inseminaciu ste neskusali? ja viem, ze je tam nizsia sanca, ale zatial ako kratenie casu pocas cakania na IVF 🙂
boli sme na americkej strane, ale vlastne na 15 minut aj v Kanade, lebo sme sa tam dostali tak omylom... :D zadala som do navigacie Detroit, kedze sme tam chceli ist vramci vyletu pozriet mojho stryka, no poslalo nas to cez Kanadu. kym sme si uvedomili, co sa deje, uz sme boli pred colnymi budkami a cesta naspat nemozna, lebo tam mali take tie jednosmerne retardery, co ti prerezu pneumatiky, ked ides opacnym smerom. ale priznam sa, ze sme mali celkom obavy ohladom navratu do USA, lebo manzelovi robili pri prilete problemy, mne sice nie, ale mali sme so sebou len pasy a ziadne dokumenty o jeho sluzobke ci o mojich schvalenych elektronickych vizach :/ ale zvladli sme to 🙂 a mas pravdu, z kanadskej strany su este krajsie 🙂) uzasne su, sice trosku nizsie, ako som si predstavovala z filmov a fotiek, ale aj tak ohromujuce 🙂

rox
10. kvě 2012

@vall83 No ja zacinam mit pocit, ze kdyz vidi samoplatce, tak to tlaci na IVF! Ja vlastne jeste pred prvni konzultaci mela v ruce svoji kartu a uz tam bylo napsano IVF, a to me jeste nikdo ani nevidel. 😒

rox
10. kvě 2012

@chmurkaxy Mam dva kluky, oba uz vetsi nez ja a to ja nejsem zadnej prcek, ten mladsi ma dokonce 193 cm 😀 , byla jsem mlada maminka, k prvnimu ani nevim jak jsem prisla (pred maturou), ale na druheho jsem cekala 8 mesicu nez jsem otehu, ted jsem o skoro 20 let starsi, takze nemuzu cekat zazraky ze jo. 😒 Ale v tu holcicku porad doufam!! IUI jsme meli jednou, neuspesne. je tam jen 10% 😒

chmurkaxy
10. kvě 2012

@rox ja viem, ale vo vlastnom okoli mam par, ktory sa snazil otehotniet 20 rokov. Absolvovali tusim 9 IVF, tie KET ani neratam a nakoniec im to vyslo obycajnou IUI 🙂 Mamicka mala 43, ked sa jej narodila mala 🙂 takze raz sa stastie unavi.. a k tomu dievcatku 🙂 si si ista, ze nemate patent len na vysokych fesakov? 🙂 moj bratranec s manzelkou teraz cakaju stvrte babo, dufali, ze konecne Adelka a vraj opat chalanisko :D no ale, niekto tych chlapcov porodit musi, nech mame my zeny koho obdivovat 🙂) strasne drzim paste, nech vam to vyjde a nech je ta kombinacia XX a nie XY 🙂

pawlla
10. kvě 2012

@chmurkaxy ano meli jsme tri mrazacky ale dr rikal ze ket nema takovou uspesnout jako cerstve embryjka tak jdem jeste na druje IVF na konzultaci jdu hned jak dostanu MS tak ted jen cekam a cekam po rvizi ma prijit do 5 tydnu, je zvlastni ze zadny dr u me nezjistil ani nejmensi problem otehotneni vlastne se nevi proc mimi ne a ne prijit to me trosku trapi. Uvidime jaka bude ted uroda a kdyby nic ani pri druhem IVF ( coz doufam ze ted se povede musim verit) tak pujdeme do ketu

marmina
10. kvě 2012

Ráda by se k nám přidala
@lolitka25 (Gennet Pha) stimulace na 1.IVF červen/červenec (dlouhý protokol) – ať se ti u nás líbí 😉

Miminko si moc přejí:
@evikj33 (Reprofit Brno) 1.IVF únor/12 (nedošlo k ET), 3.5. stimulace 2.IVF, 9.5. UZV – slušná úroda! 11.5. UZV – rozhodnutí o OPU – už nevyráběj 😉
@zana21 (Gennet Pha) 2x IUI (neúspěšné), 10.5. výsledky imuna – nutná léčba, 30.5. konzultace před 1.IVF
@zelvik (Pha Podolí) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 3 E zamrazena, 11.5. konzultace a UZV před KET
@saraha2 (Obilní trh Brno) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), mrazáčky nemá, 30.4. IUI, 14.5. krev
@verry (Sanus Pce) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 5 E zamrazeno, 14.5. KET – plánuje zavést 2 E
@dadenka111 (GYN-FIV Bratislava) 4x IUI (neúspěšné), 14.5. konzultace před 1.IVF
@kiwisek (Pha Motol) 1.IVF leden/12 (nedošlo k ET), 16.5. konzultace před 2.IVF
@marmina (Pronatal Pha) 1.IVF březen/12 (neúspěšné), 3 E zamrazena, 20.5. stimulace na KET
@rory_g (Gennet Pha) 1.IVF duben/12 (nedošlo k ET), 29.5. konzultace před 2.IVF
@caroline123 (GYN-FIV Bratislava) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 7 E zamrazeno, KET zač. června
@rox (Gennet Pha) 1x IUI (neúspěšné), 2.6. stimulace na 1.IVF
@pawlla (Unica Brno) 1.IVF březen/12 (neúspěšné), 2.IVF červenec
@kive76 (Pha Motol) 2x IUI (neúspěšné – Gennet), 26.6. imuno, 1. IVF červenec/srpen

Šťastné ženy, kterým vyšlo IVF a jsou naší velkou inspirací!
@mia75 (Obilní trh Brno) 17.4. ET (2.IVF - 2 E), mrazáčky nemá, 30.4. – oficiální potvrzení těhotenství, 10.5. UZV – uchytil se jeden bojovníček, na srdíčko ještě brzy, těšíme se na příští týden! 😵
@vall83 (CAR v Německu) 1.IVF březen/12 (46 vajíček), 25 E zamraženo, KET 27.4. (2 E), 9.5. krev – oficiální potvrzení těhotenství, další UZV 15.5.
@alinah (ISCARE Pha) 9.4. ET (1 E), 2 E zamrazena, 17.4. našla na testu //, 30.4. 5+4tt, UZV 9.5. 6+5tt

@nemorosis (Gest Pha) 15.3. ET (1.IVF), UZV 20.4. 7+6tt, 21.5. výsledky screeningu
@plumeria (CRM Zlín) 20.3. ET (1.IVF), UZV 18.4. - 6+6tt

POZOR: Holky, už je pro mě celkem problém vás všechny uhlídat!!! Dávejte mi vědět o novinkách! Díky 😉

chmurkaxy
10. kvě 2012

@pawlla aha, to da logiku. najma, ak by este bola sanca, ze vam IVF preplatia, tak sa KET oplati preskocit. a vlastne, aj ked by nepreplatili, skusite a aspon budete mat zasoby na naskor 🙂

mia75
10. kvě 2012

@vall83 Tie ciarky mas krasne, len nech pekne silneju a vidis nieco pekne na monitore toho 15teho 🙂 Drzime vsetky palceky 🙂 A taka otazka zo zvedavosti - co spravis s tou krasnou zasobarnou zmrazenych embryi? 🙂

mia75
10. kvě 2012

Holky, ja vas nestiham ani citat, este ze @marmina zlaticko robi tabulky. Ja mám dnes dost, rano 1.5hod cesta do Brna, potom utz, potom cesta do prace, do vecera robota a este som sa teraz ucila. Neodporucam, brucho uz protestuje. Pekne oddychujte a presypajte sa sikovne do spodnej casti tabulky ako @vall83 🙂

petruska83
11. kvě 2012

Ahojte děvčata,tak se k vám přidávám, čeká mě 1.IVF, začínám v neděli - dlouhý protokol(sprej + utrogestatn), pak linjekce fostimon a nevím, jaké všechny metody si zaplatit? Jak to máte vy? Děkuji za zprávy. Chodím na obilní trh do Brna jako mia75, tak bych byla ráda i za její rady. Testy máme všechny v pořádku, ale jsem z toho všeho nějak naměko. Mějte se. Petra

vall83
11. kvě 2012

@mia75 ahojcek a vsem dobre ranko 🙂 🙂 🙂 🙂 mi tu dneska budeme mat parak 31 stupnou 😀 😀 😀 slunicko svici...
dakujem mia ja se taaaak teeesim na ten ultrazvuk....dam potom vediet co som vlastne videla 😉 😉 😉
no to este nevieme co s nimi spravime, ostalo ich 15 kousku...uvidime co nam navrhnr dr. mozno by sme ich darovali na vyskumi....
alebo babenki co stym mate skusenosti alebo viete o niekom co ich mal tiez tak moooc, dajte tipa co s nimi....

rox
11. kvě 2012

@petruska83 ahoj Petrusko 🙂
@pawlla Ty jses po revizi?? Me mrcha dosla az 7 tydnu po....a od te doby mam desne silnou ms, coz jsem cely zivot nemivala.
@chmurkaxy S tim patentem nevim 😀 😀 Mam noveho pritele, ktery deti nema a vicemene jsem tam nejak "povinna" mu nejake porodit. Obecne bych uz to v klidu bez deti prezila, vubec jsem uz nad tim neuvazovala....ale on me naockoval, a ted se trapim ze to nejde 😒 On si dite preje snad vic nez ja, a jestli zenskym tikaji biologicke hodiny, tak u neho to jsou kostelni zvony. V zivote jsem nevidela chlapa, ktery udela pro to mit dite cokoli 😀 A tobe se jak dlouho nedari?

kacaul
11. kvě 2012

Ahoj holky, můžu se k vám prosím přidat? Mám za sebou 3 neuspěšné stimulace na IUI, dnes si jdu pro injekce a začnu stimulovat na IVF - krátký protokol. Trošku se toho bojím. Chodím do Gest v Praze. Ráda se s vámi podělim o pocity ;)