1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

rox
23. kvě 2012

@dadenka111 Ja taky zacinam 2DC a zacinam synerolem, a od 3DC merional a clostik.
Holky me delali pred IVF stimulaci tu hystereskopii, dr rikal,ze je to potreba vzdy pred IVF....ale ja ten cyklus proste vypustila (pohadali jsme se doma, milacek mel blby kecy tak ja natruc vypustila plozeni deti 😀 s tim, ze to klidne muze bejt dalsi mesic ze jo) a ted me napada, zda to neni problem kvuli te hystereskopii? Ze jsem ji mela mit teda tento cyklus tesne pred IVF znova? No mozna premejslim nad blbostma,jen me to tak napadlo.

evikj33
23. kvě 2012

@rox myslím že 1MC nehraje takovou roli,určo je to nejlepší co nejdřív,ale uvádějí nejdéle do cca6měsícu od zákroku.Takže by to mělo být Ok,zhojené a připravené 🙂

dadenka111
23. kvě 2012

@radina tak to mas super, ze tak malo. ja vela, okolo 300e. este ich ale nemam.

dadenka111
23. kvě 2012

@rox o hystereskopii vobec neviem. to je iba kamerka do maternice a co pozeraju pri tom? doktor mi o tom nic nehovoril.

kcvrcekz
23. kvě 2012

@saraha2 Tak tfuj tfuj tfuj ať to dobře dopadne..🙂
@evikj33 No tak to je tutovka to ti výjde..🙂 Uvidíš..🙂

saraha2
23. kvě 2012

@rox o si nemyslím,spíš to chtěli zkontrolovat,aby bylo vše o.k.,před vložením embryjek..ale u nás v caru je to tak,že ti ten druhý den cyklu vezmou krev-udělají ultrazvuk a podle krve-jestli jsou všechny hormony,jak mají být ti vydají léky a odstartuješ..
@kcvrcekz kují 😉

rox
23. kvě 2012

@dadenka111 ano, presne tak. nektere centra to delaji v narkoze, ale ted uz maji "zlepsovaky" a delali mi to pri vedomi, jen me trosku oblbli,ale vse jsem krasne videla a trvalo to ne vice nez 5 minut a za 2 hodky jsem sla domu. teda ja do prace 😀
@saraha2 no vidis me krev nebrali, jim "stacily" vysledky krve rok stare 🙄

kiwisek
23. kvě 2012

@radina ahojky, aj ja som mala od DC, takze ako pise @dadenka111 je to kratky protokol. ta cena doplatkov je OK. na hormony vecsiunu plati poistovna, aj ja som doplacala len za aplikacne pero... tak uz sa Ti to blizi 😉 kedy mas dostat MS?

saraha2
23. kvě 2012

@rox mě dělali hormony v prosinci a pak v únoru na IVF znovu..ale tebe prohlíželi při hysteroskopii,ne?mě budou odstraňovat polyp a ještě to tam vypalovat,tak to asi bez narkozy nee ☹ na sále prý budu půl hodiny..

marsimi
23. kvě 2012

Je tady někdo 7den po et??

winterska
23. kvě 2012

@vall83 tak hlavně, že ti dr. dala naději 🙂 a držím palečky, at ti špinění přestane a jsi v pohodě 🙂

winterska
23. kvě 2012

@rox to je zvláštní, že ti hysteroskopii dělají před každým ivf 😕 Mě ji dělali po druhém neúspěšném ivf, at je jistota, že jsem dole v pořádku, a dělali mi ji někdy v půlce cyklu a asi 2 dny nato jsem začala špinit.. A asi po 3 dnech to přestalo, ale i tak mě to tehdy rozhodilo...

winterska
23. kvě 2012

@rox takovou pracovní dobu má i můj muž a nic moc život.. Chci jet s ním o víkendu na výlet, tak bud pracuje nebo dospává týden.. ještě že mám skvělé kamarádky, které na tom jsou podobně 😀

mmirunda
23. kvě 2012

@winterska Potichounku gratuluju a držím palečky aby sílíl

Jinak ahojte holky 🙂

rox
23. kvě 2012

@winterska Ja jsem pred prvnim IVF,ale takto mi to rikal dr tak cert vi kdyz to nevyjde, zda to udela znova. Ale dole bylo vsechno ok, jen se mu zdal jeden vejcovod nepruchodny,ale nebyl si tim 100% jisty.
@winterska No zivot na houby, kdyz chci jet nekam na vikend, znamena to delat nocni, kdyz chci jit s kamaradkou na kafe na dve hodiny - znamena to nocni.....a pritel pochopitelne chodi na pivo s kamaradama,aby se doma nenudil, coz na jednu stranu chapu, na druhou me to desne stve - zname mlade a drave slecny, ktere se na dva samotne fesaky rady nalepi ze jo. A ja uz rozhodne mezi mládí nepatrim, takze tise makam a zurim 😀 😀 Ale za to muzu rict ze jsem financne nezavisla a nepotrebuji chlapa na to, abych zaplatila najem. Hold neco za neco. 😖

rory_g
autor
23. kvě 2012

@rox @winterska tak holky mě dr v Gennetu řekla, že je zjištění průchodnosti před IVF zbytečná...nabízela mi to moje gyndr s tou pěnou za 1000 😒
@mmirunda ahojky🙂

saraha2
23. kvě 2012

@winterska dělají to pokud možno ještě před ovulací,aby nebyla narostlá sliznice ještě.. 😉 já jdu v pondělí a to už doktorka říkala,že snad to stihnem..tak snad jo.. 😒

saraha2
23. kvě 2012

@rory_g téda..to bylo první,na co mě v caru poslali,když jsem tam přišla..

winterska
23. kvě 2012

@rox @saraha2 holky, tak vám držím palce, at vám to dobře dopadne a jste v pořádku 🙂
@rory_g průchodnost vaječníků mi dělali taky hned napoprvé - to mi dovnitř stříkli nějakou tekutinu a pak to kontrolovali pod UTZ. Jak jsem vstala s křesla, tak to bylo fajné, ale za půl hodiny jsem musela vystoupit z tramvaje a poblila jsem wc u mekáče.. 😝 a 2dny jsem nebyla vůbec funkční..

rory_g
autor
23. kvě 2012

@saraha2 @winterska no holky já si říkala, že má sice dr pravdu, že k IVF nejsou průchodné vejcovody potřeba, ale jinak je to věc dobrá...ono by se jim asi nehodilo, co kdybych náhodou otěhotněla přirozeně co 😝 😀 Uvidím, co vypadne z dr v úterý a podle toho se zařídím, kdybych musela zase čekat na prázdno, tak se ke svojí dr objednám 😨

rox
23. kvě 2012

@winterska Proc poblila? to ti to udelalo tak spatne? vzdyt jsi to nepila

winterska
23. kvě 2012

@rox jo přesně tak, neudělalo mi to dobře, měla jsem motanici 😒

marmina
23. kvě 2012

Miminko si moc přejí:
@winterska (Gest Pha) 10x IUI, 3x IVF, KET 14.5. (2 E), dnes 23.5. testla a byl duch! Zítra testuje znovu, tak jsme napnuté jak kšandy 😀
@kacaul (Gest Pha) 1x IUI, nyní 1.IVF, OPU plánována na 23.5. – Tak co??? Kolik bylo vajuch?
@radina (Nem. Antolská BA) 23.5. konzultace před 1.IVF (začátkem června)
@verry (Sanus Pce) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 5 E zamrazeno, 14.5. KET (2 E), 28.5. krev - chce vydržet doma netestovat 😉
@saraha2 (Obilní trh Brno) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 28.5. gyn. operace
@marmina (Pronatal Pha) 1.IVF březen/12 (neúspěšné), 3 E zamrazena, 28.5. UZV před KET (červen)
@rory_g (Gennet Pha) 1.IVF duben/12 (nedošlo k ET), 29.5. konzultace před 2.IVF (červen/červenec)
@evikj33 (Reprofit Brno) 1.IVF únor/12 (nedošlo k ET), 14.5. OPU (2.IVF), ET 19.5. (2 E), bohužel nemá mrazáčky, 30.5. krev
@zana21 (Gennet Pha) 2x IUI (neúspěšné), 30.5. konzultace před 1.IVF
@zelvik (Pha Podolí) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 3 E zamrazena, 31.5. konzultace před KET
@kcvrcekz (Reprofit Brno) 1.IVF květen (neúspěšné – krev dnes negativní), 4 E zamrazena, KET červen
@caroline123 (GYN-FIV BA) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 7 E zamrazeno, KET červen
@rox (Gennet Pha) 1x IUI (neúspěšné), 2.6. stimulace na 1.IVF
@dadenka111 (GYN-FIV BA) zač. června stimulace na 1.IVF (Gonal, KP)
@lolitka25 (Gennet Pha) stimulace na 1.IVF červen/červenec (DP)
@kiwisek (Pha Motol) 1.IVF leden/12 (nedošlo k ET), 2.IVF červenec
@pawlla (Unica Brno) 1.IVF březen/12 (neúspěšné), 2.IVF červenec
@unkarka (Sanus Jihlava) 1.IVF květen/12 (neúspěšné, mrazáčky nemá), po imuno a genetice 2.IVF (červenec)
@mmirunda (Unica Brno) 1. IVF koncem srpna (vylepšují spermio)
@kive76 (Pha Motol) 2x IUI (neúspěšné – Gennet), 26.6. imuno výsledky, 20.8. konzultace před 1.IVF (září)

Šťastné ženy, kterým vyšlo IVF a jsou naší velkou inspirací! ♥
@mia75 (Obilní trh Brno) 2.IVF duben/12 (2 E), 1 mimi, 24.5. UZV – těšíme se na novinky! 😵 😵 😵
@alinah (ISCARE Pha) 1.IVF duben/12 (1 E), 23.5. UZV – jak jsi dopadla???
@nemorosis (Gest Pha) 1.IVF březen/12 (1 E), 21.5. výsledky screeningu OK! TP 1.12.12
@vall83 (CAR v Německu) 1.IVF březen/12 (2 E), 1 mimi, TP 13.1.13, další UZV 25.5.
@plumeria (CRM Zlín) 1.IVF březen/12 (1 E)

saraha2
23. kvě 2012

@rox
@winterska mě to nic nedělalo..jsem se odvezla sama dom a fungovala jsem normálně 😉
@rory_g to je fakt,že průchodné vejcovody nepotřebuješ..já tam byla odeslána s diagnozou bez pozoruhodností,tak možná chtěli zkontrolovat vše 😉

saraha2
23. kvě 2012

@rory_g aby věděli, s jakým materiálem pracují asi 😀

verry
23. kvě 2012

holky jak se bavíte o tý laparce, tak já když na to šla, tak mi dr. říkala o vejcovodech a vaječníkách, že kdyby byli špatné tak jestli je odstranit? a já že néé,, ale razem na to mi vysvětlila, že kdyby se potvrdilo,že jsoou neprůchodné a špatné tak tam nemají co dělat. A prý dokonce i při IVF se nemuselo zadařit. Protože prej jde z těch vejcovodu nějaka tekutina která tomu zabrání. Takže prý lepší vyndat hned, aby to nedělalo neplechu, než jít na laparku znova... 😕

rox
23. kvě 2012

@verry co to je za blbost, kdyz ti vezmou vajecniky tak jsi tupl neplodna, vejcovody bych jeste pochopila,ale vajecniky?? No leda ze bys pak sla do darovaneho vajicka. Ja ti nevim, nejsem dr, ale kamaradka ma transplantovanou ledvinu a ty nefunkcni v ni zustaly A kdyz jsem se ptala, proc je nevyndali, kdyz stejne nefunguji (a dneska maji velikost fazole pry), tak ze se z tela nevytahuje nic, co nemusi. Ja tedy nikdy neslysela ze by z vejcovodu sla skodliva tekutina, vzdyt je to tvoje telo, a to ze jsou nepruchodne neznamena, ze by telo melo vylucovat neco co ti skodi....no nevim, hlava mi to nebere, ale nejsem dr.

verry
23. kvě 2012

@rox jen říkam, co mi říkala jak dr. v CARu tak to samé i primář,kterej mě operoval. Musela jsem podepisovat papír, že souhlasím s případným odstraněním,když to bude špatné....
naštěstí ale nebylo, když jsem se probrala tak jsem furt skoumala břicho,jako jestli to poznam jestli mi tam něco chybí,, ale já ho měla nafouklý tím plynem,takže jsem měla megabřicho a pak přišel dr. a že to dobře dopadlo.

ivapo
23. kvě 2012

@marmina ahoj ještě dodatek... Delali mi to formou isci ano ze to je spermie psích nutná do vajicka a zavedení formou iui... Tak jsem z toho jelen.. To mi pak Dodala embrio ložka ...

mmirunda
23. kvě 2012

Teda holky, jak se tak dívám na tabulku, jsem poslední kdo na IVF půjde 😖 Tak aspoň mi předáte všechny zkušenosti, až se budu bát jak malá holka ☹