1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

saraha2
5. čer 2012

@rox ahá..no já začla stříkat už v předešlém cyklu..cca 18tý den..

rox
5. čer 2012

@mmirunda Tak o tom mi nic dr nerikal....

radina
5. čer 2012

@rox 😀 Presne, muz ma stres uz len z toho ,ze ide odovzdat spermie 😀 Ako keby mu neviem co robili 😝
Nasla som to na : http://www.fertilityplus.org/faq/ivfhints.html
a este som cerpala z http://infertility.about.com/od/infertilitytrea...
Po 40. to bolo myslene asi vzhladom na statistiku, ze v tom veku je plodnost asi velmi nizka ? 😒

mmirunda
5. čer 2012

@saraha2 Nooo a to my všechno budeme mít i PICSI a AH no potěš koště

mmirunda
5. čer 2012

@rox me taky o Prednisonu nic neříkal, tak nevím, ale raději bych se mu teda vyhla ....

rox
5. čer 2012

@radina No tak ja vam povim jak je to s tou plodnosti 😀 😀 😀

foryou25
5. čer 2012

holky mozem sa opytat preco si budete davat PICSI? dik

radina
5. čer 2012

Dievcata, ja som sa este pytala na ten asistovany hatching pri ICSI, a bolo mi povedane, ze to vraj netreba, ze obal sa uz narusi tym samotnym zakrokom ICSI. Co je super, lebo usetrim peniaze.
Potom som na stranke ineho CARu citala, ze AH sa robi vramci ICSI, tak som z toho blazon, ze co teda?

mia75
5. čer 2012

@radina vekom klesá zásoba vajicok biologicky, aj ich kvalita. Ten pokles je po 40tke vraj výrazný. Preto taká vysoká šanca s darovanymi (40% oproti 10%). Lebo vynosis aj po 40tke, ale skôr mladšie vajíčka, nie svoje ☹ Aj v tomto to majú tí chlapi jednoduchšie ☹

mia75
5. čer 2012

@foryou25 ahoj, my sme dali picsi, lebo opäť vyššia šanca. Je to zdokonalene icsi ale vyberajú sa len zrelé spermie. Ale pravdupovediac neviem či to zabralo, lebo na polovicu sme dali icsi a na druhú picsi. Ale sme tehotní, takze asi dobre 🙂

marmina
5. čer 2012

Přidávám naši starou známou světoběžnici 😉
@chmurkaxy (Gyn-Fiv BA) březen/12 neúspěšný KET (1.IVF), 2. IVF září/říjen
a další novou tvář:
@tulipanek82 (Helios Brno) 5x IUI, 11.6. výsledky vyšetření před 1.IVF – vítej 😵

♥ Ženy, které si miminko moc přejí:
@saraha2 (Obilní trh Brno) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), červen stimulace na 2.IVF (DP)
@marmina (Pronatal Pha) 1.IVF březen/12 (neúspěšné), byla zamrazena 3E, 5.6. KET - nekonal se, zítřek rozhodne (zbývá 1 E)
@rox (Gennet Pha) 1x IUI (neúspěšné), 2.6. stimulace na 1.IVF, 6.6. UZV
@zana21 (Gennet Pha) 2x IUI (neúspěšné), 6.6. stimulace na 1.IVF, 9.6. UZV
@kcvrcekz (Reprofit Brno) 1.IVF květen (neúspěšné), 4 E zamrazena, KET 9. nebo 10.6.
@dadenka111 (Gyn-Fiv BA) 5.6. stimulace na 1.IVF, 11.6. UZV
@rory_g (Gennet Pha) 1.IVF duben/12 (nedošlo k ET), 6.6. stimulace na IUI, 13.6. UZV
@danny38 (Art České Budějovice) 1.IVF - ET 24.5. (1 E), zamrazeno nemá, 1.6. test //, 14.6. krev a UZV
@sophie32 (Reprofit Brno) 1.IVF květen/12 (25.5. ET 2 E), 2.6. pozitivní test
@kacaul (Gest Pha) OPU 23.5. (1.IVF) – 9 vajíček, ET 28.5. (1 E), 2 E zamrazena
@caroline123 (Gyn-Fiv BA) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 7 E zamrazeno, KET červen
@zelvik (Pha Podolí) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 3 E zamrazena, KET se odkládá
@lolitka25 (Gennet Pha) stimulace na 1.IVF červen/červenec (DP)
@radina (Antolská BA) 1.IVF odklad na červenec
@pawlla (Unica Brno) 1.IVF březen/12 (neúspěšné), 2.IVF červenec
@unkarka (Sanus Jihlava) 1.IVF květen/12 (neúsp., mrazáčky nemá), po imuno a genetice 2.IVF (červenec)
@kiwisek (Pha Motol) 1.IVF leden/12 (nedošlo k ET), 2.IVF srpen – odklad nás mrzí, hlavně ten důvod 😒
@absti (Gennet Pha) 4x IUI bez úspěchu, 1.IVF (srpen)
@mmirunda (Unica Brno) 1. IVF (srpen) - vylepšují spermio
@kive76 (Pha Motol) 2x IUI (neúspěšné – Gennet), 26.6. imuno výsledky, 20.8. konzultace před 1.IVF (září)

♥ Šťastné ženy v očekávání:
@mortiiss (Gyn-Fiv BA) 1.IVF květen/12 (ET 18.5. 1 E, 3 E zamrazena), 1.6. potvrzení těhu
@evikj33 (Reprofit Brno) 1.IVF únor/12 (nedošlo k ET), 14.5. OPU (2.IVF), ET 19.5. (2 E), zamrazeno nemá, 7.6. krev, 12.6. kontrola
@winterska (Gest Pha) 3.IVF květen/12 - KET 14.5. (2 E), 29.5. oficiální potvrzení těhu, 8.6. kontrola – vypadá to na dvojčátka ♥♥
@verry (Sanus Pce) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 5 E zamrazeno, 14.5. KET (2 E), 28.5. oficiální potvrzení těhu, 11.6. kontrola
@mia75 (Obilní trh Brno) 2.IVF duben/12 (2 E), 1 mimi, TP 7.1.13
@vall83 (CAR v Německu) 1.IVF březen/12 (2 E),1 mimi, TP 13.1.13
@alinah (Iscare Pha) 1.IVF duben/12 (1 E), UZV 5.6., TP 26.12.12
@nemorosis (Gest Pha) 1.IVF březen/12 (1 E), TP 1.12.12
@plumeria (CRM Zlín) 1.IVF březen/12 (1 E)

Pokud chcete něco doplnit, změnit nebo se chce někdo nový přidat, napište mi (nejlépe do IP)

radina
5. čer 2012

@mia75 No ja neviem dokedy budem plodna, lebo mam nizsie AMH. Ale aspon, ze lekarska veda takto pokrocila. V minulosti by som bola asi uplne bez sance 😒 Paradoxne ked som pred 10 r. robila aupair v Uk, tak tie zenske vo veku mojich rodicov, mali male deti a mnohe z nich boli prvorodicky davno po 30tke.

kcvrcekz
5. čer 2012

Ahooj holky🙂. Já už dnes vůbec nic nestíhala☹ tak se omlouvám.
@marmina myslím na tebe celý den. 🙂

winterska
5. čer 2012

@marmina ahoj, co to čtu v tabulce ☹ vypadá to že se ti embmryjka nerozmrazily? Nobo tam bylo něco jiného? Bohužel jak jsem v práci, nestíhám dočítat...

kive76
5. čer 2012

@kiwisek no je to děs já si mám zavolat o schálení koncem června..a prý schválení platí 3 měsíce...a takže jedině, že by se pak IVF udělalo v září..když kontrolu u dr.máme 2O. srpna do doufám, že se to pak v tom září stihne

mia75
5. čer 2012

@radina Kamoska má predčasnú menopauzu a nemá ani 40 ☹ dieťa asi len z darovaných.. Bez ivf by som aj ja bola s prepacenim v pr*eli a nie tehotná. Koľko máš rokov, ak sa smiem spýtať? Ja 37

radina
5. čer 2012

@mia75 No bohvie ci ju nemam aj ja 😖 .... to jej ako zistili? Z hormon. profilu? Ten mam OK, az na to amh.
Ja mam 31. Ako dlho ste sa snazili? .... vravim si, keby som toto tusila, zacnem deti plodit ooovela skor.

marmina
5. čer 2012

@winterska jj, dvě to vzdala hned po rozmrazení a to jedno co zbývá prý má hodně malé šance ☹ zítra tam volám, uvidíme co bude dál. Už plánuji změnu centra, blíž k bydlišti.

mia75
5. čer 2012

Pozerám, že zajtra je dôležitý deň pre @rox a @rory_g 🙂 veľa šťastia 🙂

danny38
5. čer 2012

Už několikrát jsem to tady četla a chtěla jsem se holky zeptat na to schválení pojišťovnou ... po mně nikdo žádné schválení nechtěl, tak jsem z toho trochu zmatená 😕

mia75
5. čer 2012

@radina Z horm.profilu. Navyše má myóm a pod. Hovorili jej, že si mala kedysi dať zamraziť vajíčka. Ako keby sme na to v 25tke mysleli 🙂 Pre mňa je to prvé bejby, dlhé roky otalania, potom neúspešné niekolorocne snazenie, potom uz ivf. U nás je problém u oboch, takze mizivá šanca na spontánne otehotnenie. Ale ked máš horm.profil ok, nemuselo by to byt zlé a ešte máš kopu rokov pred sebou 🙂

radina
5. čer 2012

@danny38 Ahoj, u nas poistovna schvaluje ziadost do 39r . Nebude to mat s tym nieco spolocne? lebo mne hned dali podpisat ziadost pre poistovnu hned ako sme sa dohodli , ze ideme do ivf.

evikj33
5. čer 2012

@rox @rory_g a @marmina Holky at se na vás to štěstíčko zítra smněje od ucha k uchu a odpo podáte jen ty nej zprávy.Držím pěsti 😉

danny38
5. čer 2012

@radina Já právě nic pro pojišťovnu nepodepisovala, proto se tomu divím, že ani po mě nikdo nic nechtěl 😀

radina
5. čer 2012

@mia75 My mame tiez obaja problem, ja to amh.... vraj keby mal manzel uplne v poho spermie, tak by sme nemali vraj problem otehotniet.....ale podla mna mozno aj mali, lebo bohvie kolko krat rocne vysedim nejake to schopne vajko. Mne napr. pracuje len lavy vajecnik, vzdy mam len v nom ovulku, prave vajko uplne spi, a uz poriadne dlho, a vobec nechapem preco. 😖

radina
5. čer 2012

@danny38 tak to je divne, ze by zabudli? otazne je este, ake vsetky vysetrenia mas za sebou, lebo ja som to podpisovala az po genetike.

danny38
5. čer 2012

Já měla vyšetření na genetice také, pak normálně stimulku, OPU a ET a nikdo nic 😀 A měla jsem po dobu stimulky doplatek na jednu ampulku Fostymonu 55,- a vztahovalo se to normálně na 30 ampulí, pak jsem akorát za plnou taxu doplácela 8 ampulí, které už byli navíc.
Na genetice jsem něco podepisovala, ale už si nepamatuji co to bylo 😀

winterska
5. čer 2012

@marmina tak to mě fakt mrzí 😢 drž se, a když ti to udělá dobře, i ten CAR změň, jiní lékaři, jiné metody - dost holkám to pomohlo 🙂
@danny38 žádost na ZP nepodepisuješ, jen tvůj dr pošle na ZP žádost o souhlas s odůvodněním. Hlídej si věk, kromě VZP všechny ostatní ZP potvrdí souhlas jen do 38+12m věku žadatelky. VZP potvrdí souhlas do 39+12m. Přehlásit si mezi ZP můžeš od letošního roku jen jednou za rok ale nevím k jakému datu..

vall83
5. čer 2012

ahojcek babulky, opat po dlhej dobe sa hlasim....... u mna vse o.k., uz tusim aj nevolnost ustupuje a nastupuje pazravost.....
Marminka to co ctu je mi moc moc lito....tak sem ti to priala....zasa budes musiet podstupovat cely ten kolotoc...ach jo....ale este stale tam je sanca, no uvidime zajtra.....
novym tehulkam moc gratuluju...
Babulky co mam robit s liekami co mi ostali po umelom oplodneni?
je to konkretne: Decapeptyl IVF 0,1 mg/1 ml injekcie 5 ks
Puregon pero, do toho sa dava ta napln a k tomu nahradne ihli 6 ks, a v peru nova napln jedna...
a nakoniec ten Femibion pre tehotne do 12 tyzdna tehotenstva, z toho som stihla spapat 6 tablet pak mi ho zakazali, je tam este 54 tablet....
a jo este Progynova, ale to na slovensku ani v cesku tusim nefrci...je to hormon nejaky popri ultrosu mi ho dali....a je docela mastnej....
co stym holky?
je mi to luto vyhodit....

rox
5. čer 2012

@radina A kolik mas?
@vall83 Ja myslim, ze nekomu se to muze hodit!! Ja mam bohuzel uplne jine leky.
Jinak jsem teda starsi kousek, ale hormonalni profil mi vysel pry jako by mi bylo 25 a spermio mame nadstandartni....ale stejne se nedari. Takze mam pocit ze je fuk, zda telo funguje nebo ne....ono to stejne nejde 😠