1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

danny38
5. čer 2012

@winterska Teď už je mi to jasné, děkuji moc za vysvětlení 😉

rory_g
autor
5. čer 2012

@vall83 ahojky, je dobře, že je Ti fajn 😵 Já bych brala Femibion, jde o to za kolik 😀 Puregon nevím, asi ho budu mít, jen ještě nevím, kolik...ale tu na koníku je diskuze Mám-nemám léky na IVF a tam holky potřebují také 😉
@rox já bych měla mít také prátký protokol se Synarelem, Clostil nevím..a buď Fostimon nebo Puregon...
@evikj33 @mia75 děkuju kočky moje, plivněte mi pár šťastných těhu bacilů 😅

Jinak mi dělali 4D utz k zjištění zásoby vajuch a je prý dobrá, HP také...jen ta štítka mne trápí, mám také Hashimota, ale k němu mutaci krve, takže Femibion je pro mě prospěšný, i když obsahuje jod.

rory_g
autor
5. čer 2012

@zana21 jsem ráda, že Ti ta žádost vyšla a jsi bez stresu 😵 Menopur je fajn, je stejný, jako Puregon, jen ten je v peru a je vyráběn synteticky, kdežto Menopur z moči žen v přechodu. Ničeho se neboj, dr Vykysalá utz zvládne, mrkne, jak reaguješ a buď Ti sníží nebo zvýší dávku 😉 Ještě s @dadenka111 přeju bezbolestnou včeličku 🙂
@kiwisek to jako můžou, když máš schválenou žádost? Zkus si obvolat i jiná centra, která by Tě vzala...tohle je šílené jednání 😒

rory_g
autor
5. čer 2012

Koho jsem holky prošvihla, moc se omlouvám, držím nám všem palečky...jen občas nestíhám 😕
kde je naše @zelvik 🙂

vall83
5. čer 2012

@rory_g ahojcek.....no maximalne za postovne...ja za to nic nechcem...bud skoncia v kosi, alebo niekomu pomozu....daj adresu a ja ti ho poslem zo slovenska, v piatok sa stahujeme....a skusim to poslat aby si teda postovne platila ty....dufam ze vyhovuje....no ten puregon, neviem ci budes mat, a ak ano ci v peru...o tu zasobu co je v peru nejde...to by som tiez radsej vyhodila, je to tam dlho, ale to pero samo o sebe stoji peniaze, tak by si usetrila...no neviem je to na tebe...a dufam ze pero puregon je v cechach take rovnake ako tuna...
no kebyze mas zaujem skusim zajtra hodit foto....

tulipanek82
5. čer 2012

@marmina Dekuji za pridani do tabulky, jsem rada, ze jste me vzaly do party 🙂

tulipanek82
5. čer 2012

A vsem moc drzim pesti!

dadenka111
5. čer 2012

@rory_g dakujem. Bola fakt bezbolestna. To pero je fasa. 😉

ria82
5. čer 2012

@radina Ahojte, takže po dlhom čase som sa k Vám znovu dostala. AZH je v podstate narušenie obalu embrya aby sa na piaty deň mohlo vyklubať ľahúčko z toho obalu von a uhniezdiť v maternici. Embryológ vidí, aký je hrubý ten obal a ak je potrebný tak samozrejme upozorní že ho je treba urobiť. Pri icsi sa musí taktiež ten obal prepichnúť tenkou ihlou aby bolo možné spermiu dostať do vajka. Aspoň tak to bolo vysvetlené mne, a pokiaľ nie je nutné, tak žiadne zbytočné zásahy do embryí nerobia.....a nám to antolskej vyšlo. Kedy ideš do cyklu? Chodíš Ďurechovej?

saraha2
6. čer 2012

@mmirunda já prednison měla a budu ho mít zase..na imunu u mě zjistili hraniční výsledky protilátek..tak proto..ta,co byla se mnou ho neměla..

saraha2
6. čer 2012

@radina ahoj!u nás naní AH v rámci ICSI...a při prvním pokusu jsem ho neměla..te´d ho dám..víš co..někde píšou,že to embryjko stresuje..někde to doporučují..já vycházím z toho,že jsme to neměli a první pokus byl neúspěšný..embryoložka nám řekla,že ta stěna není až tak silná,že to nemusíme dělat..no druhý pár to měl a povedlo se jim..vím,že to není jen o tom,ale teď to uděláme,ať zvýšíme šance..a pak si opět neříkáme,že škoda,že jsme to nedali......

saraha2
6. čer 2012

@danny38 po mě taky nikdo nic nechtěl a nebýt tady holek,tak ani nevím,že něco někam odesílají a že musí být nějaké schválení...v caru o tom nikdy nemluvili....

danny38
6. čer 2012

@saraha2 Přesně tak, jsem na tom stejně jako ty, mě akorát řekl doktor, že mám nárok na tři pokusy a že je teď nově od dubna, když si nechám při prvních dvou pokusech zavést jen jedno embryjko a nevyjde to, tak mám nárok ještě na čtvrtý pokus 🙂 Tam veškeré informace ohledně pojišťovny skončili 🙂

saraha2
6. čer 2012

jinak dobré ráno všem!vypadá,že konečně bude sluníčkový den!marminko co ty??moc na tebe myslím!!a verry jaká????jak ti je?

saraha2
6. čer 2012

@danny38 tak mě neřekli ani to 😉

kcvrcekz
6. čer 2012

Dobré ráno holky🙂 jak se dnes máte? @marmina tak co embryjko?

danny38
6. čer 2012

@saraha2 To je tedy informovanost, že by člověk brečel 😒

sophie32
6. čer 2012

Ahojte dievcata! Ako sa mate?
@danny38 Tak ako? Ciarocka silnie? 😉

danny38
6. čer 2012

@sophie32 Testovat bych chtěla naposledy zítra, bude to 14.den po ET a pak mě bude za týden čekat kontrola 🙂 Asi je to v pořádku, v tuto dobu bych měla mít mrchu a ta se nedostavila a ani pocit, že by měla přijít 🙂

sophie32
6. čer 2012

@danny38 Ja idem v piatok mojmu gynekologovi. Mala to byt klasicka preventivna, tak neviem, ako to bude. Volala som sestricke, ci mozem prist rano na krv na potvrdenie tehotenstva a ona mi povedala, ze to nemozem len tak si povedat, ked mi meska menzes, ze chcem ist na krv, ze to ma musi najskor vysetrit lekar...no mala som sto chuti jej nieco povedat...nic mile samozrejme 🙂

kiwisek
6. čer 2012

@rox souhlasim, nakonec sme se na to i s manželem včera domluvili. přesně jak říkáš - doba objednání na konzult. je 14 dní, pak jejích vyšetření a pak 4 týdny čekat na znovu schválení žádosti... takže by to stejně vyšlo na srpen 😖 takže to ještě splácáme v Motole... a kdyby náhodou bylo potřeba (co doufám nebude), tak někdy příště už ISCARE... a taky bych řekla, že se maluje max týden... takže je to nejspíš jen kamufláž a všem se to náremně hodilo, aby si mohli udělat dovolenou....
@kive76 s tou žádostí jsem taky zvědavá - mám jí schválenou od začátku června, a 2 cykly se to odkládá, a kdybych třeba v sprnu byla nemocná (antibiotika), tak sem zvědavá jak rychle a efektivně by s pojišťovnou domlouvali prodloužení žádosti! grrr 😝 jinak jsem to nestihla o kousek (v červnu ještě vezmou ty, které mají DC 10.6 - já mám 13.6. a v červenci ty, kt. mají 1 DC 16.7, já mám 9.7) 😠
@rory_g ten přístup je fakt otřes... zkoušela jsem ukecat sestru na ten červen...jo a na konzultaci v květnu, kdy jsme posílali žádost tak jsme se s dr. domluvili, že sem výborně reagovala na stimulku, tak že dáme stejný protokol i léky. No a sestra mi řekla,že když nemám ještě vypsaný protokol, tak musím přijít ještě jdou k dr. Fakt vopruz 🤐 v práci už na mě šéf kouká fakt divně, co furt jezdím k Dr...

danny38
6. čer 2012

@sophie32 Já bych jí asi taky poslala kamsi 😀 Někteří doktoři nebo sestry jsou vážně nemožný. Taky už jsem se kolikrát setkala s takovýma, kterým tolerance, příjemnost a vstřícnost vyloženě chyběla 😒

sophie32
6. čer 2012

@danny38 Nase zdravotnictvo....to je katastrofa...vsetci sa tvaria, akoby tam boli za trest a robili prinajmensom zadarmo... 🙂 A to nasim sestram zvysovali platy od aprila...no fakt neviem za co 🙂

danny38
6. čer 2012

@sophie32 Já teda mám štěstí, protože v caru je fajn doktor i sestry, obvoďák je super i sestřička a můj gynekolog je taky skvělý a sestřička je jeho manželka a je taky moc hodná 🙂 Ale jinak to nestojí za nic. Hlavně českobudějovická nemocnice, děs 😒

verry
6. čer 2012

krásné ráno všem, dnes už snad bude krásně 😉

@saraha2 ahooj,kočko, u mě dobrý 🙂 skoro furt ležím a spím. Zejtra jedu na kontrolu se štítkou, tak snad bude taky ok. A dneska jsem zase radši testila, to víš strach je furt... 😅 naštěstí na testu jsou pořád // 😵 ..už aby bylo pondělí,jsem jak na trní 😕 a jak ty? čekáš na mrchu,vid?

mmirunda
6. čer 2012

@vall83 Ahojky, já budu mít určitě to pero Puregon, tak bych si ho od tebe určitě vzala, pokud ho nebude chtít @rory_g . Moc děkuju

mmirunda
6. čer 2012

Jinak krásné dobré ránko, u nás slunečné 🙂

mmirunda
6. čer 2012

@marmina Tak jak to dopadlo?? myslela jsem na Tebe

mmirunda
6. čer 2012

@danny38 @saraha2 Jinak po mě v CARU taky nechtěli nic podepsat, žádnou žádost na pojišťovnu, prostě nic, tak třeba je to fakt jen u starších nebo nevím

kiwisek
6. čer 2012

holky, a bezvadne na tom našem odkladu na srpen je i to, že sme kvůli plánovanému IVF zrušili v práci naplánovanou dovolenou... a vrátit zpět to nejde... takže nebude mimi ani mořííííííčko 😢