1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

pupidu
20. čer 2012

@adenka84 Děkuju za názor 🙂 Já byla v lázních měsíc před 1. IVF a evidentně to nepomohlo.... Tento léčitel je spíš bylinkář, tak doufám, že to nebude žádný hokus pokus.
@kive76 Myslíš výsledky genetiky nebo čeho? Jojo, vím, doktorka říkala, že 4-6 týdnů, tak s tím počítám.
@marmina Marminko, určitě dám vědět, jak na to v caru zareagují. Když jsem před KETem doktorce říkala, že bych chtěla pít čaj z maliníku, tak říkala, že přírodní léčbu jen schvaluje...tak uvidíme.
@kcvrcekz Seš milá, děkuju. Jak ti je? Kdy jdeš na kontrolu?

Ještě tak přemýšlím, že poprosím doktorku o vyšetření na hematologii. Co vy na to? Myslíte, že to k něčemu je?

marmina
20. čer 2012

@zana21 mohlo by to být po OPU, taky jsem trochu špinila, ale těsně po...hadám, že utrošem by to být nemělo...ale bůhví

pupidu
20. čer 2012

a ještě jedna věc - neměl by na tu imunologii i manžel? 😕

kcvrcekz
20. čer 2012

@pupidu no je mi fajn🙂 jen jsem pořád unavená🙂, ale to je tím vedrem☹. Jinak pohoda🙂. No uvidíme co test..., 🙂

marmina
20. čer 2012

@pupidu většinou ještě v CARu dělají test na trombomutace krve - taky dost důležité. Byla jsem na vyšetření krve před OPU jako předoperační vyšetření, ale to byla asi jen základní vyšetření jako krevní obraz, jaterní testy apod.

marmina
20. čer 2012

@pupidu ano, určitě by měl, vezmou mu krev i spermijky

zana21
20. čer 2012

@marmina Taky jsem špinila trochu po OPU, ale včera už to bylo dobrý a dnes ráno jsem se probudila se špinavou vložkou a pokračuje to..No, ještě počkám do zítra a pak zavolám do car. Snad to bude OK 🙂 Nechci začít plašit, je to těžké, ale snažím se být zatím v klidu 🙂

pupidu
20. čer 2012

@kcvrcekz To su ráda, že je ti dobře. Únava je v tomhle pařáku pochopitelná. Doufám, že ti všechno dobře dopadne 🙂
@marmina Trombomutace krve? To slyším poprvé. Mám se tam na to ptát, nebo myslíš, že to dělají automaticky, když berou krev?

marmina
20. čer 2012

@pupidu za zeptání nic nedáš! ale myslím, že to tady holkám v CARech dělají a jsme každá odjinud

@zana21 jj, být v klidu je to nejtěžší...drž se, a kdyby něco, volej ať tě uklidní přímo odborníci 😉

marmina
20. čer 2012

@pupidu přesně se to jmenuje trombofilní mutace v genech pro faktor V (Leiden) a faktor II (protrombin)

pupidu
20. čer 2012

@marmina seš zlatá, děkuju...hned jsem si to napsala a zeptám se i v pátek na tý genetice 🙂

kive76
20. čer 2012

@pupidu jojo výsledky genetiky..

kive76
20. čer 2012

@pupidu jojo měl by i manžel...mě brali krev..a jemu spermijky 😀 pak to nějak spojej, a zjisttěj podle toho jestli jsi či nejsi na ně alergická..můj případ

pupidu
20. čer 2012

@kive76 spermijky mu brali taky? Tak já tomu teda nerozumím. Proč mi doktorka neřekla, že by měl i manžel? 😖 Teď jsem jí psala mail a ptala se...

kiwisek
20. čer 2012

ještě jedna věc z dneška ... Jsem se pěkně naštvala... dr. co mi dělal UZT a pak napsal recept na pregnyl mi řekl, že můžou nastat 4 varianty - buď se vajíčka oplodní spermiema od mm, nebo dárce... kdyby ani jedno tak můžu vajíčka darovat, nebo nechat zmrazit, nebo se ulikvidují... to jsem byla docela v šoku - nepříjemném, protože při 1. pokusu jsme se v den OPU embryologičky ptali na mražení vajíček a ona řekla, že to nedělají!!!!
Tak mi to přišlo tak líto... takový zásah pro moje tělo a oni to vyhodili do odpadků... říkal mi sice, že je dost velká pravděpodobnost, že po rozmražení budou vajíčka méně kvalitní, ale myslím, že bychom si aspoň některé nechali zmrazit... 😕 no chápete to? to by bylo skoro na stížnost... 😝

pupidu
20. čer 2012

@kiwisek ☹ zmetci! Jako kdyby jim nedocházelo, jak je to pro každou ženskou těžký a ještě udělají tohle! 😠

saraha2
20. čer 2012

@kiwisek já mám v ceníku napsané mražení vajíček..takže se to dělá..a máš pravdu..za zkoušku to zamrazení stojí!!!!!!!!!!a hlavně..by jsi se vyhla těm všem precedůrám s pícháním,narkozou atd.....v IVF napodruhé se jedné stalo,že v den OPU manžel neměl žádné spermijky..tak psala,že vajíčka vyhodili..já až teď četla na tom ceníku,že to zamražují,tak jsem si na ni hned vzpomněla,že to vyhazovat nemuseli...

pixie18
20. čer 2012

@dadenka111 mam prist na 9.30. Aj ja sa velmi bojim, ci do zajtra prezije. Snazim sa mysliet pozitivne, inak to nejde. Dali sme aj embryoscope.. Drzim silno palceky nech ti to vyjde!
@marmina stimulovala som Diphereline a Menopur - 300 IU. to je celkom dost a aj tak minimalna reakcia ☹ davku mi nezvysovali, po cely cas to bolo 300 IU
@zana21 dakujem, dufam, ze do zajtra prezije a bude sa mu u mna pacit 🙂
@kiwisek dakujem 😉 . a tiez drzim palceky nech ti to vyjde!!

marmina
20. čer 2012

@pupidu jak jsem psala výše, manžel by měl na imunu dát i krev nejen spermijky
@pixie18 a víš svojí hodnotu AMH?
@kiwisek to si dělají fakt "srandu" tohle nechápu, každý ti řekne něco jiného, to je jako s tím dozráváním vajíček, rox řekli, že nejde aby dozrála v "misce" přitom to jde, mě takhle jedno totiž dozrálo...

kiwisek
20. čer 2012

@marmina @pupidu @saraha2 mi to taky někdy hlava nebere a začínám mít dost špatný pocit, že je to otřesný biznis!!! že to flákají, aby jim člověk nasypal peníze i při dalším pokusu... u nás pokašlali 2 zásadní info - neřekli nám, že můžeme zamrazit dávky spermijí, pro případ, že v den OPU bude 0 (co se stalo!) a taky, že můžeme zamrazit vajíčka 😠 manžel se na ně v pátek pěkně chystá, no myslím, že to bude asi stejně k ničemu - ale aspoň jim řekne, že kdyby sme museli na 3. pokus tak určitě půjdeme jinam...
sakra, mám docela strach aby to neodflákli i tentokrát 😖

kiwisek
20. čer 2012

@martina_81 ahojky, držím dnes palečky na ET, ať se bublinkám u Tebe moc líbí... krásných 9 měsíců 😉 dej pak vědět...

kive76
20. čer 2012

@pupidu při tý imunologii odevzdával spermije..tak on ,že minule je měl pomalejší.tak asi proto musel se mnou...a oni ty spermie spojej nějak dohromady s tou krví, a podle toho se nějak pozná ta alergie, tak tam kdyžtak jen informativně brnkni...jestli máte přijít spolu...

briuska
20. čer 2012

@kiwisek a kam chodíš do Caru? To bych si skutečně postěžovala! 😠 ...jenže si jen člověk uleví na srdci, nic víc. Nebo může jít jinam a doufat, že to tam bude lepší.

pupidu
20. čer 2012

@kiwisek No, tak mě taky nikdy nenapadlo, že by v den OPU mohl mít manžel problém... Ani nám to nikdo nenabídl. Teda, mluvíš stejně jako mm - taky říkal "kdo ví, jestli nám udělali vůbec ten asistovaný hatching" atd. Je fakt, že nikdo z nás si to nemůže zkontrolovat a peníze přitom vysolíme ☹
@kive76
@marmina děkuju

kiwisek
20. čer 2012

@briuska do Motola v Praze... njn, přesně jak píšeš. Jen si nejdem jistá, jestli je dobré jim dávat "čočku" ještě před 2 pokusem, aby na to pak duplem nekašlali...

briuska
20. čer 2012

holky, tak jsem dnes byla v CARu. Předpokládáné datum IUI je 28.6. To bude moje druhé a poslední, pak jdeme do IVF. Dneska jsem měla pocit, že jsem konečně pacient. Nebo spíš klinet? 😀 Dr. Pas. se mi věnovala 3/4 hodiny a vysvětlovala vše kolem IUI a IVF. 😅 Nejzásadnější bylo, že mi doporučuje ICSI. Že se dělá mnohem častěji než jen IVF, prý je tak mnohem větší šance, protože ta vajíčka čistí a vidí, zda jsou v tom správném stadiu (M2),než když je nechají oplodnit přirozeně jen v "misce". A pak mi doporučuje Gonal či Puregon, na to se doplácí cca 6 tis., Menopur je zatím bez doplatku nebo max.2 tis. Hlavně mě trápí to ICSI, Dr. mi řekla, ať nečtu nic na Netu, že dřív se říkalo, že při něm hrozí genetické vady, ale prý to není podložené a dnešní výsledky jsou již jiné.... jak jste to řešily vy?díky

pupidu
20. čer 2012

teď jsem do caru volala, ptala se, jestli manžel může přijít na to imuno a sestra mi řekla, že jestli su na sperma alergická, zjistí to z mojí krve, takže to potřeba není 😕

briuska
20. čer 2012

@kiwisek nedala bych jim čočku, jen bych projevila zklamání, uvidíš reakci, jak jim záleží na klientech,...bohužel je opravdu všude "něco"

dadenka111
20. čer 2012

Ahojky tak uz mi volali. Tych 6 co mame na PK tak sa 4delia rychlejsie a dve pomalsie. Vklad bude rano a budu vlozene dve mambulky. Uz sa hrozne tesim. 😵
@marmina @zana21 @rory_g
@pixie18 vidime sa o 9:30 mam prist aj ja 😉 Tak sa mi prihovor. Ty akotak vies ako vyzeram 😎 Budem drzat päste a vsetko nam dobre dopadne.

marmina
20. čer 2012

@kiwisek zasloužili by fakt čočku, ale asi není dobré dělat si tam před dalším pokusem zle...ale asi bych je na tyto skutečnosti upozornila, aby věděli, že si s vámi nebudou dělat co chtějí
@briuska když tak nad ICSI přemýšlím, opravdu vlastně může dojít k tomu, že spojí vajíčko se spermií, která by se tam normálně nikdy nezavrtala, v tomhle myslím, že je dobrá volba PICSI - vyberou opravdu jen supr spermijky. Pro nás, které mají vysoké protilátky proti spermiím je (P)ICSI jediná šance na oplodnění...
@pupidu já moc nechápu, jak můžou jen z tvé krve poznat alergii na sperma manžela!!! To by se teda muselo jednat o nějakou obecnou alergii na sperma všech mužů??? nějak se mi to nezdá 😕 u nás v CARu taky prý dělají imuno jen z krve ženy, proto mi holky doporučovali jít jinam např. do Immunia, kde vyšetří i partnera