1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

lca180
5. čer 2012

@alinah může se hodit: http://www.maminkam.cz/kofein-v-tehotenstvi
Já přestala pít kafe a teď mi ho doktorka doporučila kvůli nízkému tlaku...mrkni na ten odkaz, ty limity jsou velké,takže si klidně kávu můžeš dávat
🙂

lca180
5. čer 2012

@zana21 ahoj,já jsem doma od odběru a na neschopku psali jen číslo/diagnózu,žádný popis

marmina
5. čer 2012

Holky díky...když sám embryolog řekne, že dnes embryo není vhodné k zavedení a že se uvidí zítra, ale že to nevypadá dobře, nepůjdu do toho, abych zažila další neúspěch a vše se jen oddálilo. Navíc jsem už o jedno miminko přišla, protože se "někde" stala chyba a v životě bych to nechtěla prožít znova ☹

lca180
5. čer 2012

@marmina drž se!!! Já měla 17 vajíček,z toho 11 zralých a 9 embryí,po dvou dnech už byly jen 4 a po 4 dnech jen dvě a to nebyly ani blastocysty.Taky jsem z toho byla špatná a diskutovala to před ET s embryoložkou a říkala,že je to přirozený vývoj,že se prostě některá přestanou vyvíjet a tak je to i normálně,akorát bychom o tom při normálním otěhotnění nevíme.Proto je lepší,když se uchytí jen to správné vyvíjející embryo...Vím,že jsou to teď pro tebe možná kecy,ale zkus se na to dívat i z jiné stránky.Já byla taky zdrcená,ale doktorka mě trochu povzbudila.Měla jsem zavedena 2 embrya a chytlo se jedno a tak to asi mělo být....a i když bych brala,že jich bylo 9 a nic se nezmrazilo,tak je to hrozný. Držím palce,aby to jedno byl velký bojovník a silák,jen s pomalým rozjezdem!!!

marmina
5. čer 2012

@kcvrcekz myslím, že je rozmrazili už včera

evikj33
5. čer 2012

@marmina Ale né co to zase čtu,už jste čekali tak dlouho,samé odklady,to né ☹ .Marminko nevzdávej to a pokud brouček zabojuje na Ket běž,dej mu prosím šanci.Kolik holek mělo Hečující Blastičku a nic z toho nebylo a jiné měly 8buněčné a mají broučka v bříšku.Držím vše co mám at zítra příjdou dobré zprávy.

nemorosis
5. čer 2012

@marmina Marmiii, to je mi tak líto! Nevzdávej to, teď jsi v šoku a je ti to strašně líto, ale zavolej ještě zítra a uvidíš. Přece bys toho posledního nakonec nenechala odejít jen tak. Všechny jsi nás tu vždycky tak silně podporovala, teď držíme palce tobě a embryjku, zabojujte! 😉

verry
5. čer 2012

@marmina ☹ ☹ achjooo, marmi to mě mrzí. Ale třeba ten bojovník bude bojovat! Dala bych mu šanci a do Ketu být tebou šla. Myslím na tebe a hodně štěstí přeju 😉 určitě to dobře dopadne.

mmirunda
5. čer 2012

@marmina Je mi to taky moc moc líto ☹ ale bojuj dál, ať máme nějakou předlohu 🙂 Držím ti palušky, bude zase dobře. Ajaj mám z toho zase strach ☹

radina
5. čer 2012

@mmirunda Ahoj, paradoxne dnes uz nic necitim, asi v noci pukla , ale uz by som asi nemohla zacat so stimulkou. Mne vobec nenavrhli, ze by mi ju odsali 😒 Vraj keby mala do 1cm ,tak by to nevadilo, ale ze ked je vacsia, vraj by branila rastu dalsich vajok a skoda brat zbytocne stimulku. A idu ti ju odsat teda?

rory_g
autor
5. čer 2012

@marmina Marmííí to ne 😢 Hlavu vzhůru Beruško, jestli to ten jeden prcek zvládne, jdi ještě do něj...náhoda je blbec. A pak jdi jinam, souhlasím s Tebou 😔 V Liberci je Gennet, ne? Nebo ještě něco? Já jsem na Letné spokojená, ale @rox zase v Arše ne 😒
Ježiš já jsem na ně tak naštvaná, vím, že Ti to nepomůže, ale jak si tohle mohli dovolit, šmejdi???

radina
5. čer 2012

@kiwisek Diky moja 🙂 Nakedy to v juli vidis? Ja budem brat antikon. do konca juna, cize asi v prvom julovom tyzdni by som mohla zacat so stimulkou.

radina
5. čer 2012

@dadenka111 Tak snazim sa pit len jednu kofeinovu denne 🙂 a potom to caro, ale nechuti mi, asi si kupim bezkofeinovu 🙂 To je ta kura 🙂 Pomalicky to chcem useknut, lebo potom v tehu to bude tazsie 😎 Skusim zacat pit sypany zeleny caj, ten ma tiez povzbudzujuce ucinky, nech v praci nezaspim 🙂

radina
5. čer 2012

@marmina Velmi mi je to luto, budem drzat palce, nech sme nakoniec vsetky stastne s miminami v naruci ! 🙂

dadenka111
5. čer 2012

@radina Tiez som neodolala a spravila som si rano presso. Teraz mame cerstvo namletu a to ma laka uz od dveri ked pridem do roboty. Je to tazkeeee 😀 Nejako to vsetko zvladneme. Jedna kava ma nezabije, len posilni 😝 Ten caj je dobry napad. Obcas si robim zeleny jasminovy. Ten lubim.

marmina
5. čer 2012

@evikj33 @nemorosis @verry @mmirunda @rory_g určitě tam ještě zítra ráno zavolám, uvidíme co nám řeknou...
@rory_g ano je tam gennet, určitě všechny gennety nebudou stejné, je to hodně o lidech...ale neslyšela jsem na Lbc nic špatného

evikj33
5. čer 2012

@dadenka111 @radina Holky myslím že v těhu se nemá moc ani zelený čaj,hlevně né silný.Ja myslím že 1šálek kafe,nebo čaje,pokud ho pijete dlouhodobě,škodit nemuže.Kámoška kafe nepila a dr.jí ho v těhu doporučila protože měla poránu motáka s nízkeho tlaku,že je to lepší jak tabletky.

radina
5. čer 2012

@dadenka111 Ja som si rano musela zaliat nesku, lebo dnes je desny tlak, hlava mi ide prasknut... radsej som si mletu ani nekupila, lebo by ma to lakalo ovela viac. Poobede skusim ten caj 😝

radina
5. čer 2012

@evikj33 V tehu to uz nejako vydrzime, no nie ? 😎 Ja mavam velmi nizky tlak, pijem 2 niekedy 3 denne, cize momentalne obmedzujem na 1 😀 hlavne kvoli stimulke, nasla som nejake rady na nete:
"Small amounts of alcohol will probably not adversely affect you or your eggs, but caffeine has been shown to affect fertility, even in small amounts, so try to avoid it."
http://www.fertilityplus.org/faq/ivfhints.html

absti
5. čer 2012

@marmina
......třeba to ještě dopadne!!!!! Hlavu vzhůru, naděje umírá poslední 😉

Jestli bydlíš okolo Liberce, tak kamarádka chodila do Gennetu v Liberci. Na první pokus IVF měla 7 embryjek a z toho zůstalo jen jedno , které jí zavedli a teď je v 19 týdnu 🙂

rox
5. čer 2012

@marmina Sakra sakra sakra....je mi to moc lito!! A nezkusis to? nebo to stoji nejake penize?

rox
5. čer 2012

@lca180 zachranila jsi mi zdravi, ja si dam denne tak 2-3 salky, takze to zvladam, cokoladka sice nejaka taky probehne, ale tak jeden bonbonek pro dobrou naladu....ale aspon vim, ze se preci jen musim trosicku krotit.
@lca180 Diagnozu si ale podle cisla lehce najdes v ciselniku.
Holky ja mam takovou praci, ze chodim k soudu a vse co k soudu poslu, tak se zverejnuje na internetu - zacala jsem stimulovat 2/6 a 18/6 mam dokonce dva soudy a to mi tak akorat vychazi na nejaky zakrok OPU nebo ET...takze budu muset zadat o odroceni jednani, prilozit duvod, takze nejakej papir z CAR a bude to vedet celej svet ☹ ☹ ☹ . Takze to ze se to dozvi "jen" zamestnavatel je ve srovnani se mnou brnkacka. Ja jsem uz ted z toho na nervy co mam delat......
@radina Sakra, zase spatne zpravy....ja si udelam to kafco slabsi a hooodne ho naredim mlikem.
@rory_g Ja prave slysela na Gennet chvalu, tak jsme tam sli....no uvidim jak se jim "povede" to IVF

rory_g
autor
5. čer 2012

@rox no mně se v Gennetu líbí moc, dr. Langerová je super a vstřícná...jen ten výsledek nějak nedopadl 😅 A co kdyby ses hodila marod? U obvodní dr?

rox
5. čer 2012

@rory_g No fakt nevim co vymyslim, vzhledem k tomu, ze zakrok se bude planovat operativne az kolem 15., a to odrocovat nejake jednani je zase pozde. I shanet potvrzeni od dr. To je fakt na pytel. Zitra jdu na kontrolni UZ tak se zkusim poptat jak to vidi, zda je lepsi to odrocit uz ted a pak hledat nejake potvrzeni. Jenze na nemocenskou nemuzu (praci za me nikdo neudela a pred danema si to ani neumuzu dovolit). TAk fakt nevim jakou jednodenni omluvenku vymyslet 😠

danny38
5. čer 2012

@marmina Moc mě to mrzí ☹ Je to nespravedlivé ☹ Jak psaly holky, asi bych zkusila dát šanci tomu emryjku, je možné, že by se mohlo chytit. Car bych rozhodně vyměnila. Rozhodně tě tady dál všichni podpoříme a budeme stát vždy při tobě. Bojuj dál, protože to špatné se už musí konečně zlomit a přijde už jen to pozitivní, moc na tebe myslím a dál budu držet všechny pěsti pro štěstí 😉

tulipanek82
5. čer 2012

Ahoj holky, diky vsem za privitani.
Pisu teda neco kratce o sobe.
Je mi 30 let, s manzelem se uz asi 5 let marne snazime o miminko.Zkouseli jsme za posledni rok 5 x inseminaci, ale bohuzel to nevyslo.Ted uz jsme se rozhodli,ze to zacneme resit vazne a zacali jsme navstevovat CAR. Mame za sebou prvni navstevu. Nyni cekame na vysledky vysetreni-ja hormonalni profil, imunologie a hematologie,manzel spermiogram a nejaky dalsi testy spermii...vysledek se dozvime pristi pondeli.
Jeste koukam, ze pisete kazda z jakeho jste CARu,tak my chodime do Heliosu v Brne.

mia75
5. čer 2012

@marmina ☹ ☹ urcite pockajte s rozhodnutim do zajtra. Ja som mala prvykrat zavedene blastocysty a bol spontanny potrat. Druhykrat KET - pekne rozmrazene, neujali sa. Tretikrat morulky a jedno je este stale som mnou a vo mne 🙂 Nic nie je stratene, ked to prezije do zajtra a este stale to zalezi na tolkych inych veciach. Zazraky sa deju. Tak Ti drzime palce, to nemoze stroskotat.

evikj33
5. čer 2012

@rox Myslím že na PN už se diagnoza nepíše,já tam nic nemám.Proto holky co jsou těhu a zustávaji na PN musí počítat s kontrolou,až pak jak jim nějak dojde a doví se s čím jsou doma,většinou to vemou na vědomí a pak už nechodí.Ale je to samozřejmně jen o lidech,někteří si v tom libují.

kive76
5. čer 2012

@marmina držím palečky 🙂

kive76
5. čer 2012

@marmina jejky ted to čtu, to mě mrzí...drž se...