1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

mmirunda
26. zář 2012

@kive76 tak mysli teď na jiné věci, svatba, krása ... přeju ti to moc .. a miminko přijde ...

kive76
26. zář 2012

@melisska teda to je pálka co jsi platila

pawlla
26. zář 2012

@malinka_02
@mmirunda holky ja jsem ted uplne nemozna ted jsem vstavala a porad jsem unavena jako by ze me nekdo vysaval energii ani poradne nestiham docitat, barak mi pada na hlavu, kos je plnej spinaveho pradla, o podlahach a i nemluvim, jeste ze tatka hlida malou a vari ji ak bych se ani nenajedla

kive76
26. zář 2012

@mmirunda jo to je jasný ted žijem svatbou 🙂 ale mrzí mě to, že mi ani nikdo neeřekl, že se platí za takovej výkon, kterej nebyl...když podle mě to má bejt zahrnutý v tý ceně IVF.... hlavně , že tvrděj do 39 let IVF proplácí pojištovna

mmirunda
26. zář 2012

@pawlla no já doufám, že nebudu bývat takhle moc unavená ...

mmirunda
26. zář 2012

@kive76 podle mě by to mělo být zahrnuté v tom co platí pojišťovna, aspoň my jsme to tak měli ...

kive76
26. zář 2012

@mmirunda ještě že jsem ted aspon měla ve schránce, že mám přeplatek za plyn 1850 kč 😀 aspoň jedna dobrá zpráva dne ...minulej rok byl přeplatek jen 400 kč

kive76
26. zář 2012

@mmirunda no v pondělí jdu na tu konzultaci, tak se zeptám co je to za blbost..

adriene
26. zář 2012

Teda když to tak pročítám, tak nás to vcelku stálo "pár korun"... to je teda něco 😒

mmirunda
26. zář 2012

@adriene no my taky platili celkem 29.500,- i s lékama teda .

mmirunda
26. zář 2012

@kive76 No to se zeptej, protože to mě taky zajímá ...

adriene
26. zář 2012

@mmirunda My dali celkem 13.400,- a to i s léky. Proto tak koukám...

kive76
26. zář 2012

@mmirunda no přitom já po tom odběru akorát podepisovala papír, že chci případně ICSI a tu kultivaci tu delší..ale o tomhle nepadlo ani slovo...podle mě prostě to je IVF prostě bez transferu..takže se to počítá jako první...mít tady nějakej rum, nebo vodku tak si dám panáka....nebo i víc...ještě že je ta prohibice 😀

pawlla
26. zář 2012

@mmirunda padlo to na me uplne najednou uz par dni jsem ko nejak jstejne jsem byla unavena pri stimulaci ale to jen dva dny ted sotva vstanu jdu zase spat ano pc nezapinam jeste ze mam u postele tablet jinak bych se sem vubec nedostala nevi. Co to semnou je to jsem u tehu s malou vubec nezazivala

adriene
26. zář 2012

@pawlla Já byla také takhle unavená... prospala jsem dny. Ono to odezní 😉 U mě to trvalo asi 4 týdny intenzivní únavy 😀

mmirunda
26. zář 2012

@adriene tak to je krásná cena, my měli 4999,- za 1-5 vajíček ICSI, za každé další 1200,- takže 4800,- ( bylo jich devět), PK 4500,-, AH 4500,-, mražení 4500,- PICSI 3500,- a pak asi 3000 za léky a taky mi naúčtovali box na jehly 50 😠

kive76
26. zář 2012

@mmirunda já ted študuju ceník Motola...a oni to což nechápu i ten embryotransfer, když je...počítaj jako výkon nad rámec IVF..to mi teda řekni, co to teda to IVF je....umělý oplodnění? to je snad vtip..takže to prostě jen zahrnuje ty injekce 30 ampulí a konec...Naturální cyklus s embryotransferem 7 500 Kč
Naturální cyklus bez embryotransferu 5 000 Kč
Naturální cyklus bez získání oocytů 2 500 Kč - a za to že ti zjistěj, že nemáš vůbec žádný vajíčka, že se doktor namáhal ti ty vajíčka odsát, i když tam žádný nebyly...
takže když to je tak se platí 7500 kč..
...tak to teda fakt nechápu systém u IVF..

kive76
26. zář 2012

@mmirunda no ale nechápu, proč mi to teda měli psaný jako naturální cyklus...a né IVF

pawlla
26. zář 2012

@adriene to je silene takovou unavu jsem zazila napodledy jak jsem mela hroznou chripku, pripadam si desne doma nic neudelane, porad mam nafouknute bricho tak nejak dove a rano me nejak tlacilo v podbrisku tak nejak divne nebolelo to ale byl to divnej pocit porad se tam dole neco deje 😀

mmirunda
26. zář 2012

@kive76 co je to za blbost? Vždyť transfer musí být placenej v rámci pojišťovny ... to přece platí do celýho cyklu toho IVF, stejně tak jako folikulometrie a OPU

kive76
26. zář 2012

Jeden kompletní cyklus včetně léků totiž může stát i přes 40 tisíc korun. Naštěstí pojišťovny hradí do 39. roku věku ženy čtyři cykly umělého oplodnění "ve zkumavce" (IVF) se stimulací vaječníků a odběrem vajíček a tři embryotransfery (přenos embrya do dutiny děložní). V podstatě by tedy klientka nemusela zaplatit vůbec nic. Jenže je tu jedno velké ale.

adriene
26. zář 2012

@mmirunda Teda to je drsné!! Tak já platila za léky 400, ICSI 7000, PK 3000, AH mi udělali zdarma a zamražení zbylých embryí 3000.
PICSI jsme neměli.

kive76
26. zář 2012

@mmirunda no já to taky nechápu

adriene
26. zář 2012

@kive76 No jasný, nepaltila by si nic, v případě, že nebude nutné ICSI, PK, zamražení.. .atd.
Hele na to se tam ještě zeptej... to je dobrej Motol, jako 😒

adriene
26. zář 2012

@pawlla tomu se říká pravá těhu únava 😀

kive76
26. zář 2012

@adriene o tom ICSI jsem věděla.ale tohle...no v pondělí tam naběhnu...dělám taky ve zdravotnictví, teda jako administrativa na rentgenu ve vojenský nemocnici... schválně se podívám co znamená pojistovna - samoplátce 555...normálně samoplátce Čech je bud 700, nebo 701....

adriene
26. zář 2012

@kive76 No také se mi to nezdá... rozhodně na ně vlítni, ať ti to vysvětlí... to je fakt divný!! 😠

kive76
26. zář 2012

@adriene no a ted tady čtu .. Nativní cyklus je IVF bez hormonální substituce...já si píchala asi 15 dní hormony...

melisska
26. zář 2012

@kive76 tak nevaadi, teraz svadbička a pride aj babetko 😉 mozno caka az bude po svadbe 😉

adriene
26. zář 2012

@kive76 To vypadá, že ti to celé poletli! Spláceli to dohromady...