1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

marmina
16. dub 2012

@mackaso já jsem si na bolest nic nebrala ale normálně si můžeš vzít třeba Ibuprofen nebo se zeptáš. S sebou jsem nic nepotřebovala, košilku na zákrok jsme dostali. Partner tam za mnou nebyl, protože na tom dospávacím pokoji jsem byla s dalšími pacientkami, takže tam nikdo jiný kvůli soukromí nemůže. Ale opravdu se neboj, udělej si teď dobrý čaj nebo kafíčko k tomu nějakou mňamku a relaxuj, stres není na místě! Není to klasická operace, spíš to ber jako gyn. prohlídku ale ve spánku 😉

alinah
16. dub 2012

@mackaso ja bych jeste dodala - my jsme dostaly na bolest cipky - ty byly tedy super, me to bolelo ale opravdu se to dalo vydrzet. Je to fakt uplne v klidu. Po zakroku jsem tedy odpoledne prospala doma, ale navecer uz jsem byla uplne fit. Fakt se nemas ceho bat..

alinah
16. dub 2012

bre rano holky!
ja se z toho cekani zblaznim.. ted uz i manzel zacal vyzvidat kdy budu testovat. mam pocit ze mi neni vubec nic. jen dycky vecer hrozne 'nality' prsa. Ty dny vubec neutikaji..

marmina
16. dub 2012

@mackaso jo a ještě že musíš být před zákrokem nalačno a nepít, ale to ti určitě řekli

@alinah jojo, to čekání je fakt ubíjející, ale už brzy můžeš testnout 😉 to rychle uteče!

kive76
16. dub 2012

@marmina ahojk,y co to je to KET?

marmina
16. dub 2012

ahoj @kive76 to je transfer rozmražených embryí (kryoembryotransfer) 😉

saraha2
16. dub 2012

@mia75 tak to máš stejně,jako já 😉 já měla taky OPU v pátek a ET v úterý...já dnes dopadla tak,že tento cyklus půjdeme do inseminace,tak vás poprsím,kdo jste to absolvovaly o info--sestřička mě chtěla vzít krev,tak jsem jí řekla,že to je zbytečné,že jsem se rozkrvácela,takže nic,takže krev jsme nebraly..a k tomu páru,co to absovlovali s nama...ona to měla dostat jako já a nedostala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!doma netestila,takže výsledky krve budou ve 13hod a že dá vědět!!ale já si myslím,že výsledek je jasný,když to nedostala!a že ani nešpinila a nic,tak to vdím tak,že se jí uchytly obě embryjka 😉

saraha2
16. dub 2012

@marmina my byly dvě na pokoji po OPU a manželé za náma hned přišli!§ale je fakt,že ani jedna z nás nespala,takže se sestřička je za nama hned pustila!!já jen chvíli cítila podbřišek jako u MS,pak už dobrý.

marmina
16. dub 2012

@saraha2 ono to je všude jinak, někde manžel může, někde ne 😉
takže jdete hned do IUI? a to máš se stimulací nebo bez? jinak je to podobné jako IVF, akorát v den OPU se dělá nebolestivá inseminace (něco jako ET). Manžel ten den dá čerstvé spermijky, oni je upraví a pak ti je zavedou. Ani se pak nemusí ležet, hned jdeš dom.

marmina
16. dub 2012

@saraha2 teď mě napadlo, že asi bez stimulace, jinak bys musela stimulovat už od 3. dne cyklu. A ty jsi ještě na IUI nebyla? docela se divím, že jste šli rovnou na IVF

kive76
16. dub 2012

@saraha2 ahojky, jak říká marmina... přítel příjde ráno ...odevzdá 🙂 spermijky, ty pak upravěj...a ty pak příjdeš pozdějc...a vpravěj ti je do tebe takovým katetrem...odborně..Promyté a koncentrované spermie jsou poté tenkým katetrem aplikovány do dutiny děložní, tím překonají překážky pro přirozený postup spermie.chvilku pak ležíš, a pak můžeš jít normálně domů...

rory_g
autor
16. dub 2012

Ahoj holky, tak já mám jen dva dominantní folikuly...jsem trošku zklamaná, jak mě bolí vaječníky, čekala bych jich víc. No ale dr říkala, že nemám házet flintu do žita. A mám ještě o jednu ampuli zvýšenou dávku a k tomu Cetrotide, další UTZ ve středu odpo a OPU bude buď v sobotu, nebo v pondělí, to mi upřesní ve středu.
A co naše @zelvik doufám, že má vše v pohodě a že se budou emboušci krásně vyvíjet 😵

marmina
16. dub 2012

ahoj @rory_g nebuď zklamaná, oni ještě dorostou a když jich je méně, tak budou určitě superkvalitní!!! Jak tady už holky psaly, Cetrotide trochu štípe...já po něm měla krátkou něco jako alergickou reakci - v místě vpichu to zarudne jako štípanec, ale za chvíli to zmizí

rory_g
autor
16. dub 2012

@marmina jj, na to mě sestřička upozorňovala, ale přežiju to 😅 Já mám ještě 6 maličkých na levém vaječníku, ale prý nejspíš nedorostou, na pravém mám jen ten jeden, ale ten je línější. Doufám, že to ti dva bojovníčci zvládnou, děkuju Ti 🙂

saraha2
16. dub 2012

@marmina moc děkuji!!přesně tak,IUI jsme ještě nepodstupovali..ale četla jsem ted,že šance je 10-15%,takže nic moc...
@rory_g nic se neboj!!a přečti si příspěvek o manželském páru,kterému před OPU doporučili ukončit léčbu..oni se nevtdali,když už byli tak daleko-měli 3vajíčka-z toho se všechny 3oplodnily a zaváděly jim dvě blastocysty,které byly dle mudr.na jedničku s hvězdičkou!!!!!!!!!!!měly jsme OPU i ET ve stjený den...a jak myslíš,že dopadli???????????????no hádej!!!!!!!!!!!! 😉

saraha2
16. dub 2012

@marmina asi teda bez stimulace!mám přijít 10-12den na ultrazvuk..s prednisonem pokračuju dál,pak zase nasadíme prý utrogestan..

rory_g
autor
16. dub 2012

@saraha2 nene, to já to nevzdávám, spíš jsem si myslela, že jich budu mít víc, jak mě bolejí vaječníky, asi jsem ale jen nějaká citlivka 😅 😀 Sice jsou dvě, ale modlím se, aby byly kvalitní a dopadlo to, navíc odpadne zamražení a tím pádem se sníží i cena. No trochu mě mrzí, že nebude na případný KET, ale jsem rozhodnutá, že kdyby náhodou, půjdu do nativu, když na koňské dávky reaguju tak málo.
Ale ono se to povede, věřím tomu 😎

majcam
16. dub 2012

@rory_g ahoj,ničeho se neboj,já měla zralá vajíčka jen 3...,kultivace byla jen dvoudenní,no a ono to vyšlo 😉 , rok předtím se embryjka vyvíjela 5 dní,vložili mi parádní blastocysty a prd... 😕 ,nezáleží na množství, ale na kvalitě 😉

saraha2
16. dub 2012

@rory_g to víš,že jo!!!!!!!!!!!!!!!a co to je nativ???

saraha2
16. dub 2012

@rory_g na naši nosnici vall asi žádná nemáme 😀 😉

saraha2
16. dub 2012

@mia75 tak co??????už máš info?????

saraha2
16. dub 2012

@alinah jsem zvědavá,jak to vydržíš!!!!já dnes chválila tu,co byla se mnou,že vydržela netestovat!!!!!!!!!šikulka!!!

marmina
16. dub 2012

@saraha2 i na IUI je šance, jukni na mého Ondru 😀

@rory_g no vidíš, kdybys jich měla opravdu tak málo a šla bez PK, tak jsou pořád velké šance a neměla bys to tak drahé! rory, ale oni ještě určitě dorostou 😉

saraha2
16. dub 2012

@marmina joo??tobě se povedlo IUI?????no tda!§a IVF ne?,to je záhada,že?????

saraha2
16. dub 2012

@marmina proč to nemáš v tabulce?? 😉 ať mám jasno 🙂

alinah
16. dub 2012

@saraha2 hele to ja rozhodne nevydrzim. dneska uz me to magickou silou odtahlo do lekarny a uz mam nakoupeno.. 😎

zelvik
16. dub 2012

Ahoj kočky, tak jsem vás rychle dočetla. Těm, co mají OPU před sebou - fakt se ničeho nebojte, nic to není.
Mně řekly sestřičky, že nedávají klasickou narkózu, ale tzv. analgosedaci - že do žíly regulují množství toho "uspávadla" tak, že s nima můžeš jakžtakž komunikovat. Jakože budeš vnímat, že jsou kolem tebe lidi, na anesteziologa přímo uvidíš, takže kdyby se na cokoli ptal, můžeš kývnout nebo cokoli. Že tě jakoby opijou a navodí tu správnou kocovinku🙂No dobrá, řekla jsem si a bylo mi to jedno. Jakmile mi na sále řekli, že mi to tam píchnou a pak se zeptali, jestli už se mi točí hlava, jen jsem řekla JO a víc nevím🙂🙂 Ha ha a prý že si budeme povídat🙂 Jsem jim usnula a pak koukám, že už koukám v pokoji na spolupacientku a že už jsem na pokoji asi 10 minut🙂 Byly jsme tam 4, já premiant, ostatní už na druhý pokus, jedna dokonce 4.Dospávaly jsme tam asi 2 hodiny, pak přišla embryoložka a každé řekla, kolik vajíček bylo. Já mám 6 odebraných, tak uvidíme, kolik z toho bude zralých a co z toho bude dál. Doporučujou podle kvality PK, tak uvidím. Moc jich na množství není, tak snad se nevyplýtvají. Jedno už bych řekla, že jim uteklo, protože na posledním UZV byl jeden folikul 18mm a 6 jich bylo menších a včera večer jsem cítila jako ovulaci, tak mám dojem, že ten velký šel sám...
Díky za držení palečků a že jste na mě myslely...
Já jdu odpočívat🙂
Zítra ráno voláme, jak to vypadá...
@rory_g Držím palce, ať k těm dvěma ještě něco povyroste, já z těch 6 taky nejsem kdovíjak na větvi, ale jedna holčina co tam byla se mnou jich měla 13 a nikdo z toho nejásal, protože to nevypadalo na moc kvalitu...

zelvik
16. dub 2012

Jo a zapomněla jsem napsat, že jsem o 7 000,- lehčí. "Zatím" na ICSI. Další částky asi budou následovat, pokud bude PK a mražení.... 😒

marmina
16. dub 2012

@saraha2 to by byla ta tabulka šíleně dlouhá 🙂 a jestli tě to povzbudí, Ondra byl na první pokus. Taky nechápu, proč se po porodu nedaří ani IUI a ani teď IVF. Spoléhám trochu na výsledky imuna, že třeba něco vysvětlí.

@zelvik máš krásnou a přiměřenou úrodu, určitě budou hodně kvalitní 😉 teď budeš mít pár dní napínák a po ET ještě větší, tak se máš na co těšit 🙂 také držím palce,aby se všechny vajíčka hezky oplodnily a bylo i do mrazáčku

mia75
16. dub 2012

@saraha2 Ahoj, tak som stastna jak blecha (aspon zatial na par dni, ak nie na furt 😎 ) kedze mame z 8 vajicok 7 peknych embryi. Zajtra je teda transfer, asi dame dve. Ked sa ostatne tiez pekne vyvinu, mame aspon do zasoby snow babies 🙂 Mne uz OHSS ustupuje, zajtra by som mala transfer prezit ok.
Ohladom IUI - my sme donho tiez nikdy nesli, hned sme skocili na IVF. U nas je vsak dovod moje aj partnerove prekazky (nizka motilita spermii a ja viacero faktorov), takze u nas bol potrebny hned hard core 😀 A mne urcite PK odporucali, myslim, ze tam ani neslo o to, vymamit zo mna peniaze, ale kedze mne fakt robi stimulacia zle, radsej nech do mna daju lepsie vyvinute embrya s vacsou sancu uchytit sa.