1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

kiwisek
8. kvě 2012

..no mne to nedalo a cele noci som patrala na nete, radila sa s holkami na konikovi - a oplatilo sa 😉 objednalamonal som nas k Dr. |Kočímu (jeden z naj. andrologov v CR) - patral po pricine a prisiel na to - hormonalna nerovnovaha - nasadil liecbu plus sme kupili profertil... a zda sa, ze to bol dobry krok 🙂 kontrolne spermiogramy v rozmedzi 3 - 4 tyz. boli v hodnotach 1,1 a 0,8, 0,7 mil. - tak sme sa rozhodli dat Motolu este jednu sancu napravit co pokazili a nechali si zamrazit 3 davky na 2 IVF.... veeeeeeeeeeelmi dufam, ze tentokrat to bude uspesne... ze sa nam podari viac embryjok, aby sme mali aj nejake mrazacky...
inak sa ospravedlnujem, baby, ze vam tu dnes takto "tapetujem" stenu 😎 nejak som sa rozpisala 🙂

vall83
8. kvě 2012

@kiwisek akojcek tak to je sila, samozrejme to kazdemu az bije do oci, preco hned pri prvom IVF neurobili vsetko preto aby to klaplo, a pri druhom uz by aj zamrazene dopredu mohli byt? a pri prvom preco nie?mi sme tiez mali zamrazene pre istotu, ale i tak mm potrapili...to mi je lito ze to je takto...muzi sa stym omnoho tachsie vysporadavaju...moj mm bol tiez z toho mimo ked sa to dozvedel...kebyze nieje IVF , ze nam v podstate dali aspon nejaku sancu...velmi tazko by sa stym vyrovnaval...lebo..a toto som tu este nikomu nepovedala...dcera nieje jeho, takze on by svoje vlastne deti nikdy nemal...a to bola pre neho hrozna predstava ☹ ☹ ☹
mi zeny sme v tomto ine , ja by som i adoptovane prijala...milovala by som kazde dieta co by mi Pan Boh dal aku kolvek cestou..
dceru miluje nadovsetko...o to pokoj....ale nikdy to nebude jeho krv...

a ako je na tom tvoj mm?

vall83
8. kvě 2012

@kiwisek no to je super...nakoniec to dali troska do poriadku...takze teraz musis ty pekne naniest vajuchy aby sa spermiky mohli vybujakat... 😀 😀 😀

vall83
8. kvě 2012

ahojte babulky ja se asi zblaznim stale nist zadne vysledky a to uz je 17:05....ach jo asi zase az zajtra...proc mi to robia 😅 😅 😅

marmina
8. kvě 2012

@vall83
@kiwisek holky moje ségra měla před více než 10 lety s partnerem podobný problém - hodně špatné spermio, nakonec se rozhodli pro dárce a mají skvělého kluka! Nikdo se dnes ani nezamyslí nad tím, že je "darovaný" Ale chápu, že dnes už je medicína zase o pár kroků dál, takže se snažíte dát svému manželovi tu možnost mít vlastního potomka. Držím palce ať vám to vyjde.
@vall83 jak jsi vlastně dopadla? máš už výsledky? snad jsem něco nepřehládla 😉

marmina
8. kvě 2012

@vall83 tak to je telepatie, zrovinka se ptám! no to snad není pravda! proč to tak natahují 😖

vall83
8. kvě 2012

@marmina no myslime na seba 😀 😀 😀 😀 no nefim proc....ale uz z toho silim.... 😅 😅 😅

verry
8. kvě 2012

@vall83 taky jsem furt nakukuju až jsem hodíš hodnotu....nojééééjééé................takže ani dnes to nebudeme vědět?? 😠 si dávaj na čas 😲

mia75
8. kvě 2012

@vall83 Ja uz to vidim na domaci test 🙂 Ja som to tiez nevydrzala a teraz som testla. Chcela som vidiet tie kolajnice a trochu sa ukludnit pred UTZ. Vaaaaall, bitteeeee 🙂

evikj33
8. kvě 2012

Ahoj kecalky @vall83 Tak to bude asi trailer na pokračování s těma tvíma hodnotam 😠 To neberou vpotaz že těhule maj být v klidku 😔 No nic budem napnuté dál. 😝 Jinak vítám nově příchozí @kiwisek a přeji at to v tom Motole tentokrát ndotáhnou do zdárného konce 🙂 (kočárku,třeba pro dvojčátka 😉

saraha2
8. kvě 2012

@vall83 to nám dělají schválně toto!!!!!!!!!!!!!!! ☹
@mia75 a co takhle fotečku??no???ať z toho taky něco máme 😉

vall83
8. kvě 2012

@mia75 ja bych rada ale ozaj nemam ziadny doma...

@evikj33 ze je to hruza...ale zejtra vam to sem hodim...a vsetky si vydychnete az to do nemecka ucujem... 😀 😀 😀

mia75
8. kvě 2012
mia75
8. kvě 2012

@vall83 Keby si bola niekde v dosahu autom do 20km, tak za tebou prisamfakt dojdem dnes s testom. Jeden mi este ostal 🙂 Tak my teda cakaameee dozajtraaa...

marmina
8. kvě 2012

Miminko si moc přejí:
@vall83 (CAR v Německu) 1.IVF březen/12 (46 vajíček), 25 E zamraženo, KET 27.4. (2 E), výsledky krve 5.5. – hCG 14, 9.5. výsledky krve – tak snad už budou!!!
@evikj33 (Reprofit Brno) 1.IVF únor/12 (nedošlo k ET), 3.5. stimulace 2.IVF, 9.5. UZV – přejeme pěkné bublinky 😉

@zana21 (Gennet Pha) 2x IUI (neúspěšné), 10.5. výsledky imuna, 30.5. konzultace před 1.IVF
@zelvik (Pha Podolí) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 3 E zamrazena, 11.5. konzultace a UZV před KET
@saraha2 (Obilní trh Brno) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), mrazáčky nemá, 30.4. IUI, 14.5. krev
@verry (Sanus Pce) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 5 E zamrazeno, 14.5. KET – plánuje zavést dvě embryjka
@dadenka111 (GYN-FIV Bratislava) 4x IUI (neúspěšné), 14.5. konzultace před 1.IVF
@marmina (Pronatal Pha) 1.IVF březen/12 (neúspěšné), 3 E zamrazena, 20.5. stimulace na KET
@rory_g (Gennet Pha) 1.IVF duben/12 (nedošlo k ET), 29.5. konzultace před 2.IVF
@kiwisek (Pha Motol) 1.IVF leden/12 (nedošlo k ET), koncem května konzultace před 2.IVF
@lucka2601 (Gennet Pha) zač. května stimulace na 1.IVF, 26.4. výsledky imuna - ???
@caroline123 (GYN-FIV Bratislava) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 7 E zamrazeno, KET zač. června
@pawlla (Unica Brno) 1.IVF březen/12 (neúspěšné), 2.IVF červenec
@kive76 (Pha Motol) 2x IUI (neúspěšné – Gennet), 26.6. imuno, 1. IVF červenec/srpen

Šťastné ženy, kterým vyšlo IVF a jsou naší velkou inspirací!
@alinah (ISCARE Pha) 9.4. ET (1 E), 2 E zamrazena, 17.4. našla na testu //, 30.4. 5+4tt, další kontrola 9.5. – bude fotka?
@mia75 (Obilní trh Brno) 17.4. ET (2.IVF - 2 E), mrazáčky nemá, 30.4. – oficiální potvrzení těhu, 3.5. kontrolní test krve – hCG vysoké!, 10.5. UZV – a velké těšení na srdíčko 🙂
@nemorosis (Gest Pha) 15.3. ET (1.IVF), UZV 20.4. 7+6tt, 21.5. výsledky screeningu
@plumeria (CRM Zlín) 20.3. ET (1.IVF), UZV 18.4. - 6+6tt

Pokud chcete něco doplnit nebo pozměnit, napište mi! 😉

evikj33
8. kvě 2012

@mia75 To je podívaná,nemáš ještě jeden s této série,že by jsi poslala na S.Moravu 🙂

mia75
8. kvě 2012

@evikj33 Vies kolko rokov mi trvalo kupit takuto dvojciarkovu? 😀 Limitovana seria, sorry, musis sama 😎

evikj33
8. kvě 2012

@marmina Co nového u tebe,co ti poradili v lékarně,je lépe a ZOO jste si užili? 🙂

dadenka111
8. kvě 2012

@marmina @rory_g @zana21
ahojte. hlasim 2DC, takze ak dostanem v pondelok na konzultacii dlhy protokol zaciatok stimulacie mi vychadza na 27.5. (t.j.21DC) 😵 😎 ide sa na to!
ze sa dava od 1DC antikoncepcia a az potom 21DC injekcie? no musim si to nastudovat, vobec netusim do coho idem.

saraha2
8. kvě 2012

@mia75 tak to je přímo nádhera!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

saraha2
8. kvě 2012

@dadenka111 někdo má antikoncepci,někdo injekci a někdo sprej do nosu,jako jsem měla já 😉 záleží na mudr,co ti dá..

dadenka111
8. kvě 2012

@saraha2 sprej do nosa? paaaani, no to som zvedava. 😕

akurat @caroline123 je z GF. ahoj mozem sa spytat aky si mala protokol a kedy co si si pichala adt.? dakujem

vall83
8. kvě 2012

@mia75 nedrazdi.... 😀 😀 😀 😀 😀

zelvik
8. kvě 2012

@vall83 Vall, ale testnout bys teda mohla🙂🙂

marmina
8. kvě 2012

ahoj @evikj33 díky za optání, nakonec jsem si koupila tu jednu bobulku Canestenu a k tomu byl v balení i krém (o ten se podělím s mm, i když on problém žádný necítí, ale pro jistotu...) Zavádí se až na noc, tak uvidím zítra, dneska mi fakt dost pomohl rosalgin. Jsem nějak unavená (beru teď i utrogestan a místo zavádění ho polykám 😝 tak možná proto..) Jinak v ZOO dobrý, až na to že tam bylo hafo lidí (což se dalo čekat 😀) a taky jak se tam míchají ty pachy všech zvířat, tak jsem nějaká nafetovaná 🙂 Náš malej ze zvířat zrovna moc odvázaný nebyl, spíš ho zajímalo technické zázemí zoo, takže všude zkoumal ploty, zámky, dveře atd. Až úplně nakonec když jsme odcházeli, tak ho děsně zaujala velká želva jak žere sedmikrásky, už jí chtěl vlézt do výběhu a nechtěl ani odejít, takže nám málem propadl parkovací lístek 😀 Ale bylo moc hezké počasí!!

@dadenka111 tak to je prima!! ty ještě nevíš, jestli bude krátký nebo dlouhý protokol?

chmurkaxy
8. kvě 2012

ahojte baby, moc moc drzim paste tym, co cakaju, ako to dopadne 🙂 pusa z Ameriky! ozaj, este som sa chcela spytat, neskusali ste niektora akupunkturu ako prostriedok na zvysenie plodnosti? co som to tu tak sledovala, v USA to kombinuju tak, ze akupunktura a IVF a ma to potom o skoro 20% lepsie vysledky... mate nejake skusenosti?

mia75
8. kvě 2012

@chmurkaxy Ahoj, citala som dost o tom na US weboch, ak by nevysiel tento pokus, dala by som akupunkturu. Mna zbavila na 1.5 roka alergii. Ja som skusala teraz pred ET jednu specialnu masaz - Bowenovu terapiu. Tiez ma pani doktorka dost klientiek, co chcu otehotniet a vraj to pomaha. Rozbehava to lymfu a odstranuje bloky v tele. Zaujimave.. 🙂

marmina
8. kvě 2012

ahoooj @chmurkaxy jsi hodná, že jsi zavítala 😉 Já osobně akupunkturu ještě nikdy nezkoušela, možná až půjde do tuhého...kdy se vracíš a kdy půjdeš do dalšího pokusu?

rory_g
autor
8. kvě 2012

@dadenka111 to jsem na Tebe zvědavá, moc držím palce!!! 😵
@chmurkaxy já to nezkoušela, ale myslím, že se tou akupunkturou pěkně uvolníš, odpoutáš od myšlenek na těhotenství, když nic jiného 🙂
Jinak já měla včera zvracecí a průjmovou noc, nevím, co to bylo, ale bylo to hrozné...dneska už mi je fajn 😉

chmurkaxy
8. kvě 2012

@marmina aale, nejak sa nam to cele komplikuje, tak uz zacinam mat jemne obavy.. mali sme ist na dalsie IVF v lete s tym, ze manzel bude na 3-mesacnej sluzobke v Nemecku, takze by teoreticky bolo mozne, aby som mu dala vediet podla toho, kedy mi prikazu pichnut pregnyl, ze ma sadnut do auta a letiet domov. No ale zmenili mu to opat na Filipiny a priletime z Ameriky v juni, doma bude 6 dni a leti zase na Filipiny na 3 a kusok mesiaca. Takze to vyzera, ze sa to zase posunie. Otazne je, kam ho poslu dalej a kolko vlastne bude doma, lebo to nikdy nevieme... A este aj adopcia sa nam nejak komplikuje, pri tej slovenskej nam zmenili psychologicku teraz v maji, no o novej nikto nic nevie, takze sa neviem dohodnut na terminoch pocas toho jedineho volneho tyzdna, co budeme s manzelom spolu na SR, no a kvoli zahranicnej im pisem a volam uz od novembra, ale uplne na nas dlabu. Naposledy to skoncilo tak, ze sme si to cele na Filipinach obtelefonovali, zistili sme, co sa da a napisali mail slovenskej statnej institucii, co si to ma zistovat a riesit sama. Teraz som im tiez pisala ale pred tyzdnom, ze ako to vyzera, a nikto sa mi ani neozval.. Tak sa zacinam chytat aj slamky a premyslam nad akupunkturou v Amerike, liecitelmi na Filipinach a tak.. lebo ocividne je to este stale na dlhe lakte, akakolvek cesta k babatku.. ako sa mas, moja? kedy ides? 🙂