1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

rory_g
autor
9. kvě 2012

@saraha2 a jakou máš pojišťovnu? Já VZP...no jestli to nepůjde, asi také zkusím aspoň IUI...ach jo

marmina
9. kvě 2012

@rory_g určitě něco podnikni, aspoň IUI!!! ať se něco děje, jinak ti to bude pomalu utíkat

b.bardyova
9. kvě 2012

ahojte kocky:D asi ani ja sa nevyhnem IVF tak sa psychicky pripravujem :D chodi niektora z vas do iscaru v ba??

rox
9. kvě 2012

@rory_g ja nevim,ale myslim si, ze i kdyz nezareagovala, tak ty hormony v tele jsou.
@saraha2 ja prave nekde cetla, ze mezi cykly IVF se dela IUI aby se jen tak necinne necekalo
@saraha2 Myslim ze uz jsi mi to rikala na snazilkach....tak snad si to konecne zapamatuju 😀 Doufam ze zareaguju a nejaci mrazacci z toho taky budou

rox
9. kvě 2012

No dobry....tak si rikam, ze je tady nejak moc slovenskych holek......a zjistim, ze jsem na slovenskych strankach 😀 😀 😀 😀 Jako polovicni slovenka je pro me slovenstina tak prirozena, ze jsem si to v tech cudlech tady vsude kolem ani neuvedomila. 😅 😅 😀 😀

kiwisek
9. kvě 2012

holky, ted sem trochu nervozni psala jsem si 1 babou, kt. mi rekla, ze 4. pokus IVF hradi pojistovna pouze pro novacky - co zacnnou s 1 IVF po 1.4.2012???? pry ji to rekla revizni lekarka na pojistovne? prosim napiste, ze je to blbost!! 😖

vall83
9. kvě 2012

@mia75 dakujem moc moc moc.... ultrazvuk mam 15.5....tak uvidzime 😀 😀 😀

vall83
9. kvě 2012

@rory_g to mne mrzi....a vy to nestihnete do toho 16.6.?

ivex
9. kvě 2012

@vall83 taky gratuluji, kolikátý si den po...............mě to přijde, že se to strašně vleče, ještě 12 dní do testování ☹

plumeria
9. kvě 2012

@vall83 No to je paráda!!! Přidávám se ke gratulacím a držím pěsti, ať jsou to dvojčátka, jak jste si přáli 😉 🙂

plumeria
9. kvě 2012

@kiwisek Co já vím, tak to platí pro všechny, kteří si během prvních dvou pokusů IVF nechali vložit jedno embryo. A je jedno, kdy to bylo.

vall83
9. kvě 2012

@ivex ahijcek a dakujem sem po KET presne 12 dni...

vall83
9. kvě 2012

@plumeria ahojcek dakujeme, no 15.5. sa uvidi dame vediet.... 😀 😀

saraha2
9. kvě 2012

@rory_g stejnou,jako ty

pawlla
9. kvě 2012

@rory_g ahojky me u nas v car taky rikali ze muzu az za 3 mesice tak jsem myslela ze je to kvuli revizi (i kdyz mi si vse hradine sami tak nemusime cekat na pojstovnu)ale znama kterou jsem tam nahodou potkala po konzultaci ma asi stejny problem jako ty nedoslo k ET a na leky moc nereagovala a i pres to ji nechaji taky cekat 3 mesice jako me je to pry aby si telo odpocinulo od hormonu a dalsi pokus ma tedy vetsi sanci na uspech, o zadosti na pojstovnu nic nerikalli ale v pripade kdy zena nereagovala a nedoslo k ET se mi ta pauza zda fakt zbytecna

ivex
9. kvě 2012

@vall83 🙂 a jak se cítíš, nějaké těhu příznaky? si na neschopence?

vall83
9. kvě 2012

@ivex no ja ti nefim, sem tam mne pichne v podbrusku, sem ospala, a vzdy medzi 16 - 17 hod mi pride blbje...ale zdrimnu si a pak je uz dobre...ale predsa este neco....nektere jidla mi prestali chutnat a celkovo se nutim do jidla ...je to pro mne novy, lebo kdyz sem bola tehu s dcerou tak som bola ako kontajner....vse sem zedla co predemnou neuteklo 😀 😀 😀 😀
bohuzel na neschopence nejsu...pocas IVF som dostala vypoved...

rox
9. kvě 2012

@kiwisek Nechci sirit poplasne zpravy, ptz to nevim jiste a ted budu mluvit obecne, ale v pravu obecne plati, ze jakmile vyjde novy zakon, tak plati pouze na veci, ktere vznikly po jeho platnosti a nevztahuje se na jiz bezici pripady. Jde o tzv. pravni jistotu. Vem si jako priklad dane.V jednom roce platis dane v teto sazbe, pak se zmeni zakon a platis v jine sazbe, neprepocitavas vse zpetne podle noveho zakona,ale az zacne platit, tak se na tebe zacne vztahovat. A pokud by neco melo platit zpetne, existuji na to prechodniky anebo to je primo v zakone vyjmenovano, ze se to vztahuje na dobu od......
Takze nevim to jiste, ale z hlediska prava by to bohuzel odpovidalo. Ale mozna k tomu skutecne nejaky prechodnik je. 😉

ivex
9. kvě 2012

@vall83 Takže tak já na úřadu práce? ale bude líp, uvidíš a to je tvůj 1. pokus nebo už toho bylo víc?

vall83
9. kvě 2012

@ivex no aj tak by som tam musela dat vypoved lebo odtialto odchadzame....ano je to nas prvy pokus...

pawlla
9. kvě 2012

@vall83 to jsem opravdu zvedava jestli tam budou dvojcatka .... taky bych si prala dvojcatkatak si taky dame transferovat dva mimisky 🙂

vall83
9. kvě 2012

@pawlla ja vam ich obje preji...nech mate dve krasne a zdrave miminka....i mi si prejeme dve, ale budeme vdacny za vsetko co nam Pan Boh nadeli 🙂

nemorosis
9. kvě 2012

@kiwisek Mně tedy v CARu řekli, že je v zákoně napsáno, že pojišťovna hradí 4. pokus v případě, že při 1. a 2. IVF bylo zavedeno pouze jedno embryo a vztahuje se to na všechna IVF v minulosti. Navíc snad pojišťovna 4.pokus hradí jen částečně. Proto mě přemlouvali, abych si nechala transferovat jen jedno, i když jsem taky měla IVF ještě před 1.4.2012. Podrobně jsem tedy zákon nečetla, jen doufám, že doktoři v centru už ho nastudovaný měli. 🙂

marmina
9. kvě 2012

Vítám mezi námi novou tvář 😉
@rox (Gennet Pha) 1x IUI (neúspěšné), 2.6. stimulace na 1.IVF – ať ti s námi cesta za miminkem rychle uteče!

Miminko si moc přejí:
@evikj33 (Reprofit Brno) 1.IVF únor/12 (nedošlo k ET), 3.5. stimulace 2.IVF, 9.5. UZV – tak co, jak narostly bublinky?

@zana21 (Gennet Pha) 2x IUI (neúspěšné), 10.5. výsledky imuna – ať dobře dopadnou!, 30.5. konzultace před 1.IVF
@zelvik (Pha Podolí) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 3 E zamrazena, 11.5. konzultace a UZV před KET
@saraha2 (Obilní trh Brno) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), mrazáčky nemá, 30.4. IUI, 14.5. krev
@verry (Sanus Pce) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 5 E zamrazeno, 14.5. KET – plánuje zavést dvě embrya
@dadenka111 (GYN-FIV Bratislava) 4x IUI (neúspěšné), 14.5. konzultace před 1.IVF
@marmina (Pronatal Pha) 1.IVF březen/12 (neúspěšné), 3 E zamrazena, 20.5. stimulace na KET
@rory_g (Gennet Pha) 1.IVF duben/12 (nedošlo k ET), 29.5. konzultace před 2.IVF
@kiwisek (Pha Motol) 1.IVF leden/12 (nedošlo k ET), koncem května konzultace před 2.IVF
@caroline123 (GYN-FIV Bratislava) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 7 E zamrazeno, KET zač. června
@pawlla (Unica Brno) 1.IVF březen/12 (neúspěšné), 2.IVF červenec
@kive76 (Pha Motol) 2x IUI (neúspěšné – Gennet), 26.6. imuno, 1. IVF červenec/srpen

Šťastné ženy, kterým vyšlo IVF a jsou naší velkou inspirací!
@vall83 (CAR v Německu) 1.IVF březen/12 (46 vajíček), 25 E zamraženo, KET 27.4. (2 E), 9.5. krev – oficiální potvrzení těhotenství! Juchůůů! 😵 😵 😵 další UZV 15.5.
@alinah (ISCARE Pha) 9.4. ET (1 E), 2 E zamrazena, 17.4. našla na testu //, 30.4. 5+4tt, UZV 9.5. 6+5tt Gratulujeme ke srdíčku!!! 😵
@mia75 (Obilní trh Brno) 17.4. ET (2.IVF - 2 E), mrazáčky nemá, 30.4. – oficiální potvrzení těhotenství, 10.5. UZV – a velké těšení na srdíčko 🙂 - tak si to zítra vychutnej 😵

@nemorosis (Gest Pha) 15.3. ET (1.IVF), UZV 20.4. 7+6tt, 21.5. výsledky screeningu
@plumeria (CRM Zlín) 20.3. ET (1.IVF), UZV 18.4. - 6+6tt

Pokud chcete něco doplnit nebo pozměnit, napište mi! 😉

marmina
9. kvě 2012

@kiwisek taky se domnívám, že pokud si necháš zavést pokaždé jen jedno, tak máš 4 pokusy bez ohledu na datu prvního ivf!! Mě už se to teda netýká, dala jsem si 2E. Říkala jsem si, že bych se už do 4. ivf kvůli hormonální zátěži bála jít...
Kdy jdeš přesně na tu konzultaci před 2.ivf

pawlla
9. kvě 2012

@vall83 tak tak taky budu rada i za jedno mimi o tom zadna 🙂 uvidime kolik se podrari vajicek, doktor mi rikal ze se boji hyperstimulaku ale u prvniho IVF jsem ho nemela tak jsem zvedava co bude za mesic ty jsi jich teda mela hoooodne, uvidim co mi daji za leky prej nejake jine coz nechapu kdzy jsem na ty co jsem mela reagovala dobre

kiwisek
9. kvě 2012

@evikj33 ahojky, můžu se zeptat, co byli za potíže u Tebe v 1. IVF nedošlo k ET? rozvinul se Ti OHSS? 😖 každopádně držm palečky teď při 2 pokusu 😉 aby ses posunula do spodní části tabuky - k těhulkám 🙂

kiwisek
9. kvě 2012

@marmina to je fakt, ja moc doufám, že nebudeme muset ani do 3 pokusu, ale přeci jen en pocit, že kdyby bylo nejhůř tak je 4. šance... konzultace v CAru mám 16.5, tak doufám, že se k 2 IVF dostaneme v červnu,z e nebudou žádné komplikace

vall83
9. kvě 2012

@pawlla no mozno si reagovala dobre na vytvorenie vajuch...ale mozno nespravili dobrotu dalej...predsa to je este v teli a dohvi ake to ma aj dusledky na tehu....musime im verit ze vedia co robia...drz sa nech to dobre dopadne..

evikj33
9. kvě 2012

Ahoj holky info z dnešní kontroly Dr.to odhaduje na cca18folíku,ještě musím v pátek na UTZ a OPU by mnělo být Ut.nejpozděj Stř.Skusím vás dočíst 😝 @kiwisek Nene OHSS mne možná čeká až ted 😅 Ale u 1.IVF byla nižší dávka a ja nereagovala jak odhadovali,měla jsem jen 2vája a jen1bylo zralé a to se neoplodnilo ☹ .Ted to snad zvládnem. 🙂