1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

kiwisek
17. čer 2012

@rory_g diky, doufám taky, ale pro klid manzelika zjistuji info... je to ale dost nefer, ze? 😖 teda krome toho, ze si tak moc prejeme mini a nemame... zatim co nekdo k tomu prijde ani nevi jak a pak se toho vzda... ale to uz je nejspis na trochu jinou debatu, ze.. 😉
a kdy ty mas o IUI?

rory_g
autor
17. čer 2012

@kiwisek no, přesně...ale zase aspoň něco a já doufám, že všechny pokusy snad potřebovat nebudeme 🙂 IUI mě čeká v úterý, dnes večer píchám Pregnyl a v úterý dopoledne jdeme na to 😎

rox
17. čer 2012

@unkarka
@tulipanek82 holky vy jste asi kazda za jinym kopcem 😉

martina_81
17. čer 2012

@kiwisek takže celá Tvoje stimulace byla zbytečná? 😢 Tak to je síla. Vidíš a mě by nenapadlo,že by taková situace mohla nastat. Nám v caru říkala embryoložka, že tam vždycky něco najdou a poradí si. Tak hodně štěstí při dalším pokusu.

rox
17. čer 2012

@kiwisek Ja tohle teda vubec nevim, ale logika veci mi rika, ze pojistovna ti hradi stimulku, leky....a ty mas i kdyz nedojde k ET. A v dnesni dobe nez by neco pridavali, tomu moc neverim. Ale ja jsem pesimista a tohle fakt nevim, to je jen muj soukromej nazor.
@mnaulink Ja ti nevim zda je to o tahani penez,ale me pripravovali, ze budu platit za IVF 60 tis a nakonec jsem zaplatila 30. K ET nedoslo, ale nemyslim si ze by to tolik stalo? Kazdopadne 10 tis jsem usetrila za pero s tim, ze jsem se pichala sama.
@kiwisek Tak mas mit min 3 dny abstinenci aby neco ve vzorku nasli a oni ho poslou dvakrat?? A poprvy nic a podruhy uz neco ano?? To mi prijde divny. A nedaly se vajicka zamrazit?

mmirunda
17. čer 2012

No já Vám nevím holky, jednu chvíli se strašně těším a pak na mě padne šílenej strach. Asi jsem fakt magor ☹ Miminko chceme, tak já nevím co blbnu

dadenka111
17. čer 2012

@marmina Ahojky. Mam zopar zaujimavych cisel. Z tych krasnych 13 len 9 zrelych vajok. Oplodnilo sa metodou IXI 8. Dve dali hned na mrazak a 6 je na PK a cakaju na mna. Vo stvrtok vklad. Nechapem preco hned dali dve zmrazit? Snad vsetkych 6 bude pokracovat na tej spravnej ceste 😉

saraha2
17. čer 2012

holky moje byla jsem mimo čr-bez netu,teď už jsem na cestě domů,tak zítra budu na drátě a už se těším na dočítání 😉

saraha2
17. čer 2012

@verry neboj se nic,zítra budu na drátě a už se nemůžu dočkat,až si přečtu,kolik máš teda miminek 😉 ted to nestíhám,jsem na nádraží v mc donaldu..celý týden jsem na vás mooooc myslela!!

kiwisek
17. čer 2012

@rox taky mi to bylo moc divné. spíš si myslím, že t řekli jen tak, aby od nás vytáhli 10 tis za ISCI! 😠 protoze nam pak rekli, ze ani jedno vajicko se nepodarilo oplodnit... a pritom pry byli supr kvalitni. vajicka sme chteli mrazit, ale v Motole to nedelaji.... takze sli do odpadků,.. sem si pekne pobrecela ...

kiwisek
17. čer 2012

@dadenka111 8 bublinek je krasny pocet! taky slysim poprve, ze se davaji hned mrazit... spis sem slysela, ze se mrazi az ten 5 den. Tak 6 bojovnickum dzime palce ! 😉 nechas si zavest 1 nebo 2 E?

kiwisek
17. čer 2012

@martina_81 Marti, to mě taky ne... nebo spíš jsme se o tom bavili s embryoložkou až v den OPU.. taky tvrdila, že se to nestane... ale stalo! 😖 pak doporucila pred dalsim pokusem namrazit nekolik davek spermii do zasoby... tak sme se hoooooooooooodne zlobili, proc nam toto nenavrhli uz pred 1 IVF? Kdyz spermiogramy mali zhorsujici tendenci a bylo vlastne pravdepodobne, ze k tomu muze dojit.... ☹

dadenka111
17. čer 2012

@kiwisek dakujem. mne po OPU embryologicka radila, ze mozme dat nieco na IXI a nieco obycajne nech sa sami oplodnia, ze kazde ma svoje vyhody a nevyhody. neukecala ma. ja som presvedcena, ze obycajne by sa to neoplodnilo. tak som dala vsetky na IXI a pekne sa az na jedno oplodnili. tesim sa, ze som urobila dobre. mam pocit, ze mame nejaky imunologicky problem a zubrienka sa nevie dostat do vajicka sama. preto sa tolko rokov nedarilo. rozhodli sme sa pre dve. 😵

danny38
17. čer 2012

Tak jsem z práce doma a pěkně jsem se přejedla 😀 Měla jsem strašně velký hlad a bylo to silnější než já 😀

mmirunda
17. čer 2012

@danny38 Ahojky 🙂 já se přímo přežrala, takovej dobrej oběd 😵

mmirunda
17. čer 2012

@dadenka111 Gratuluju k hezké úrodičce 🙂 ať bojovníčci hezky bojují 🙂

martina_81
17. čer 2012

@kiwisek tak to snad není pravda!!!! Takže zbytečný peníze za stimulku a ještě si vzali prachy za ICSI? 😠 To by mě asi švihlo!!! Ještě, když věděli, že máte horší SPG. Já mám dnes 3.den od OPU a představa, že by všechno bylo zbytečný a musela bych to absolvovat znovu.... nedokážu si to ani představit. 😖

danny38
17. čer 2012

@dadenka111 Parádní úrodička, bojovníčci to určo dají 😉 Docela koukám na to, že dali hned 2 zamrazit, o tom jsem nikde neslyšela, že by to dělali.

danny38
17. čer 2012

@mmirunda Cos měla dobrého? 😀

martina_81
17. čer 2012

@dadenka111 ahoj, můžu se zeptat, proč ses rozhodla pro zavedení 2 embryjek? 😉 Nás čeká transfér asi pozítří a embryoložka nás téměř přesvědčuje, abysme si nechali zavést jen 1,že mají super kvalitu. Doteď jsem byla rozhodnutá pro 2, tak nevím, jestli si mám stát pevně za svým nebo zkusit pro začátek jen 1.

rox
17. čer 2012

@saraha2 Tak si vem dovolenou aby jsi to stihla 😀
@dadenka111 Taky nechapu proc je hned mrazili? Oplodnene? Me se oplodnily obe a nakonec z toho nic nebylo, jestli tobe je zmrazili taky hned jak vis jaky bude dalsi vyvoj? A platis za zmrazeni!
@danny38 Ty mas dovoleno - ne narizeno - bastit🙂
@martina_81 A kolik mas embryjek? Nejak mi to uniklo

kiwisek
17. čer 2012

@martina_81 jj, cítila jsem se hrozně. kolik máte embryjek? a v čem byl u vás problém jestli se můžu zeptat?

verry
17. čer 2012

@saraha2 tak to je dobře, už jsem se o tebe začínala bát 😉 kdepak sis to byla na raisu? 😀 že ani nepošleš pohled.. 😝

verry
17. čer 2012

jinak ahoojjtee kočiny, jak se máte, omlouvám se ale já taky furt někde lítam, hlavně když je pěkně. Ale ty hice na mě moc nejsou, dneska jsem se o tom přesvědčila! málem jsem omdlela na venkovní zahrádce v cukrárně 😨 takže na to prdím, a ven jedině do stínu a když nebude takkovej hicák 😅

verry
17. čer 2012

@martina_81 ahoj, a ty jdeš na první transfer?? Já měla taky dilema, ale rozhodli jsme se že poprvé zavedeme jen jedno, taky nám říkali,že je super kvality...no a je fakt,že na chvili se chytlo. Pak už jsem byla rozhodnuta že do KETů půjdu už vždycky jen po 2... a jsem ráda,že jsem si ten názor ustála, i přes ksichtíky mého přítele.. Chytlo se nám 1.

verry
17. čer 2012

@rox to mě mrzí jak to celé dopadlo, chjoo.... ale člověk to nemá vzdávat! Určitě se toho štěstí taky dočkáš 😉 My na něj čekali taky skoro 5let....a vidíš...dočkali jsme se. 😵

verry
17. čer 2012

@danny38 taky ták žéreš?? 😀 když ono je to silnější než my,co? 😅 však já mám bachor, to je síla. Ale každopádně je mi to momentálně uplně fuk.. 😀

mmirunda
17. čer 2012

@danny38 jen taková rychlovka, zapečené brambory s cibulkou sýrem a šlehačkou a k tomu smažený sýr 😵 😵

martina_81
17. čer 2012

@kiwisek ve 20ti jsem měla ošklivej zánět vejcovodů (díky mýmu tehdejšímu gynekologovi - dneska bych ho žalovala),takže 1 mi vzali a druhý byl po zánětu neprůchodný a od té doby jsem věděla, že IVF je jediná možnost, jak se pokusit o dítě. Na Silvestra jsme si dali předsevzetí - spíš jsme se s přítelem rozhodli, že to letos zkusíme, a tak od ledna jezdíme do Sanusu do Pardubic. V březnu jsem byla na další laparce,kdy mi vzali ten druhý vejcovod (prý by zánětlivé stavy, které v něm probíhají, zničily embryjko), následovalo 8 týdnů klidu a IVF nám vyšlo na červen. Stimulace nevypadala moc optimisticky, protože v tom březnu mi taky odsávali cystu na pravým vaječníku,takže moc nefungoval, ale nakonec při OPU odsáli 12 vajíček (celou dobu to podle UTZ vypadalo nejvýš na 8), z toho bylo 11 zralých, ty nám oplodnily, 1 bylo prý maxi vejce a to se nepovedlo, 1 se špatně rozdělilo, ale zbylých 9 se nám krásně oplodnilo a suprově se vyvíjejí, dneska embryoložka říkala, že už 4 zamrazila a zbylých 5 nechává, aby se dál vyvíjely, zítra budu znovu volat a uvidíme, jestli bude transfér v úterý nebo ve středu. A v jaké fázi jste teď vy?

martina_81
17. čer 2012

@verry ahoj,jo je to náš první transfér. Původně jsme byli s přítelem rozhodnutí, že když bude embryjek málo, tak při ET necháme zavést 1 a při KETech (když na to dojde) pak po dvou, kvůli tomu, abysme měli 4 pokusy. Ale embryjek máme 9,takže bych chtěla jít rovnou do dvou, tím spíš, že tady všude vidím, že hromada holek si taky nechala zavést 2 a chytlo se jen 1.