1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

rory_g
autor
13. dub 2012

@zelvik aha, já naštěstí nemám ani endošku, ani PCO, já si vystačím se šž, cukrem, mutací atd 😀 😀
Určitě to vyjde, spoléhám na Tebe!!

marmina
14. dub 2012

@zelvik 6.4. zač. stimulace na 1.IVF, UZV 13.4. (komplikace - vysoká sliznice), OPU 16.4. - moc držíme palce!
@saraha2 OPU 30.3. (8 vajíček z toho 2 embrya), ET 3.4. (2 E), 13.4. přišla MS, kontrola 16.4. - jak jsi na tom?

@rory_g 12.4. začala stimulovat na 1. IVF, UZV 16.4.
@verry OPU 30.3. (9 vajíček z toho 6 E), ET 4.4. (1 E), 5 embryí zamraženo, na krev 18.4., 13.4. našla na testu //
@lucka2601 vyběhává vyšetření před 1. IVF (asi v květnu), 13.4. hormonální profil - jak jsi dopadla?
@nemorosis 15.3. ET (1 E, 6 zamrazeno), UZV 6.4. - potvrzeno těhu - konec 6tt, UZV 17.4. - těšíme se na fotku!
@plumeria 20.3. ET (1 E, 2 zamrazena), 30.3.-potvrzeno těhu, UZV 11.4. - 5+6tt - už je vidět srdíčko!, UZV 18.4.
@vall83 OPU 29.3. (46 vajíček!), 25 embryí hned zamraženo, 12.4. začala stimulovat na KET, UZV 19.4.
@alinah OPU 4.4. (7 vajíček - 3 embrya, z toho 2 zamrazena), ET 9.4. (1 E), testovat bude nejdříve 19.4.
@evikj33 1.IVF v únoru (nedošlo ke transferu), 2. IVF začátkem května
@marmina v březnu 1. IVF (neúspěšný ET 2 embryí), KET koncem května

saraha2
14. dub 2012

@nemorosis já chodím do brna na Obilní trh za docentem Crhou.já to polkla v den transferu,ale fujtajbl teda,já mám obecně problém s polykáním prášků větších rozměrů,takže to bylo fuj,fuj..a on právě říkal,že pokud někdo chodí třeba do práce,nebo nemá možnost zavádětˇ,že to můžu tak,nebo tak,že je to jedno,nebo to střídat.jinak já to doberu do pondělka-to tam jedu a uvidím,co bude dál..počítám,že genetika a hurá na další pokus.právě jsem se chtěla zeptat Marminky,jak ona pokračovala dál..vím,že si zařídila imuno,ale to my už máme,takže asi jen ta genetika ted.ale je mi záhadou,že jsme ani jedna nenašla //..ani tohle..kdyby byly a pak přišla MS,tak to vidím tak,že doktoři se toho můžou aspoň chytnout..ale takhle,jsem zvědavá na další postup!no každopádně jsem se včera vrhla na úklid,dnes budu pokračovat,takže nelenoším 😉 no a jsem taky zvědavá,co mě řeknou na tu teplotu,kterou mám pořád..budu informovat v pondělí,jak se vrátím.

saraha2
14. dub 2012

a co verry???testí dnes??? 🙂

saraha2
14. dub 2012

@marmina jů,pěkně jsi to napsala jak jsi na tom? 😉 moc chválím za přehlednou super tabulku!!jak jsem na tom jsem už napsala..co ti doktoři řekli,že jsi ani nenašla //?já jen,že jsem zvědavá,co řeknou mě..tak můžeme aspoň porovnat postup různých carů..já jen doufám,že protože jsem neměla OHSS,tak další stimulka bude možná začít za 3měsíce..to ještě stihnem i dovču,když už to takhle dopadlo ☹ 😉 kamoška šla až po půl roce,tak snad mě nebudou nutiti tak dlouho čekat! ☹

saraha2
14. dub 2012

@alinah držím moc,moc palečky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vall83
14. dub 2012

@saraha2 ahojcek sara 😉 tak ako si dneska dopadla? mrcha sa rozjela ci si testla? ale co tu citam asi velke sance uz tomu nedavas ☹
je mi to velmi luuuuto ☹
a co ta svagrova?

saraha2
14. dub 2012

@vall83 netestila jsem..šetřím 😀 no švagrová že jo..ale že musí teda na tu gyndu,ale že z toho má hrůzu,ale už to vypadá nadějněji..pokud se mě te´d nebude vyhýbat radši,abych do ní nehučela 😀 já šance už nedávám,to je fakt..doberu dnes a zítra prednison a utrogestan,jak nám řekli v caru,ať neřeknou,že neposlouchám,ale hotovo..ale jsem moooc zvedavá,jak dopadnou ti manželé,jak jim radili ukončit léčbu,že pokud bude jedno vajíčko,že to bude moc..nakonec se jim ze tří oplodnily všechny,jen to jedno bylo malinko pomalejší,takže jim zavedli dvě blastocysty!!a já pevně věřím,že už nich bude výsledek pozitivní!!!!!!!!!!!uvidíte,že jo 😉

vall83
14. dub 2012

@saraha2 no tak kdyz se zacne vyhybat svagrova tak ju nahanaj.... 😀 niekdo ju musi uz rozkejvat a s tym manzelskym parem to su zvedava aj ja...tak daj potom vedie...a co ta mrcha?

saraha2
14. dub 2012

@vall83 budu naháňat,neboj 😉 a v pondělí dán vědět!no mrcha je tu..jako přes noc nic,ale ráno šla červená na wc..už mám tampon..ale myslela jsem,že to bude horší..nějaké křeče,tmavá krev,nebo tak něco a zatím nic..to teda MS po laparoskopii byla hrozná oproti tomuto..teď jsem zapila utrogestan a málem jsem vrhla..fuj,takový potvory veliký...ble..

vall83
14. dub 2012

@saraha2 rikas velebnosti ja budem blejt 😝 🙂 ja ti nefim, ale ja som pri malej tiez skoro tri mesiace mala menzes....ale ak nahodou tam nieco je, tak tampon nieje dobry.... 😖

rory_g
autor
14. dub 2012

Ahoj holky, tak já doufám, že se ve mě něco děje, v noci jsem teda vaječníky hodně cítila 😝 Tedy spíš že se to děje dobře...

vall83
14. dub 2012

@rory_g ahojcek urcite se dejou len same dobre veci....i ja sem hoooodne vajecniky citili a den pred OPU sem ani od bolesti nespala ☹ ale nastastie uz to je zamnu, i ked teraz uz ich zasa zacinam citit z tych hormonov 😒

lasalete
14. dub 2012

ahojte....rada by som sa informovala čije tu nejaká kočka ktoré je z Košíc a chodí do CAR SPLN dr.Hrezák....začala som prípravou na 1 IVF a odniesla som si z lekárne plnú tašku injekcií.... pichli mi už decapeptil a od 19.4. si budem podávať Gonal mám ale 5 krabíc a v jednej je 7 injekcií nevie mi niekto poradiť aké je dávkovanie?viem že mi to ešte všetko vysvetlia ale ja som z toho zhrozená neviem čo ma čaká ... ďakujem za prípadne info

zelvik
14. dub 2012

@rory_g Ahojky, já myslím, že to bude OK, já je teda cítím minimálně, ale mám menší dávku. Teda měla jsem - právě jsem píchla naposledy. Ještě mě čeká ve 21:00 Ovitrelle a hotovo. Odpoledne jsem přesazovala kytky, tak jsem pak cítila větší tlak v břiše. Přeci jen to nechce žádné velké výkony, tak se taky šetři.
@vall83 No tebe obdivuju, že jsi to s tou svojí úrodou zvládla, to musely být dost velké bolesti!!!

mia75
14. dub 2012

@saraha2 Ahoj, pozeram, ze chodis na Obilnak, k Dr. Crhovi. Ja tiez 🙂 Mala si prve IVF? Ja bezim druhe, v piatok bolo OPU. Ako si spokojna na Obilnaku?

rory_g
autor
14. dub 2012

@vall83 snad mě tohle nečeká, jsi moc statečná!
@lasalete Ahojky, já mám Menopur a není v peru, takže bohužel neporadím...
@zelvik a Orangutana sis píchala jen ty tři dávky? To je super, že jdeš už v pondělí na OPU, v kolik hodin to máš? Budu na Tebe moc myslet! Opatrná jsem, jsem pořád hrozně unavená 😀 Uvidím po dnešní injekci, budu se snažit jít brzy spát a zaspat to. Ty sis píchala takhle brzy? Mě dr napsala mezi 20 - 20:30..

zelvik
14. dub 2012

@rory_g Mně řekla, že musím píchnout v rozmezí 14:00 - 19:00, tak jsem to stanovila na 18:00. Kamarádka si to píchala v 7 ráno, tak nevím, podle čeho to stanovují. Možná jsem za tu pozdější hodinu ráda, příůadné vedlejší účinky jsem taky vždycky šla zaspat.
Jojo a Orangutana vlastně jen ty tři dávky. Ještě mi tři zbyly. Zítra je "půst" od všech injekcí, akorát polknu Prednison. V pondělí tam mám jít na 7:30 s tím, že v 8:00 by mi to měli udělat.Děkuju, že na mě budeš myslet, já taky určitě udržím v hlavě, že musíš napsat jak jsi dopadla na ultrazvuku 😉

rory_g
autor
14. dub 2012

@zelvik já mám Certrotide, to je asi obdoba Orangutana, prý mi řeknou v pondělí, kdy ho připichovat 😀 Doufám, že se Ti třeba ještě dvě vajucha utvořily a ET proběhne, budete mít PK? Prednison mám taky, fuj...

zelvik
14. dub 2012

@rory_g No já bych PK asi nechtěla, já nevím. Jednou čtu, že je to dobře, jednou zase, že se kvalita ztrácí a embrya pak nepřežijí. Já fakt nevím:(
Ten Prednison mi zatím nic špatného neudělal, ale i tak...je to hnus, no

vall83
14. dub 2012

@lasalete ahojcek, bohuzial niesom z kosic....ale ja som to mala takto: pichala som si od tretieho dna MS puregon pero 150, pred OPU som si k tomu este pichla orgalutran, po OPU lebo som bohuzial mala nabeh na hyperstimulak a mala som vela vajicek som uz nepichala nic a ani mi nezavadali, ze az na dalsi cyklus...ked som dostala MS tak som uz hormony vyfasovala v tabletkach, tak teraz sa cpem lekami a potom mi urobia KET, to je asi tak v skratke...lebo vydim , ze mas uplne ine lieky...tak to mozno budes mat aj ine....hodne sil a krasne uspesny koniec....

rory_g
autor
14. dub 2012

@zelvik já asi podle úrody, nám ji dr doporučila, že prý se vyselektují ti nejlepší bojovníci a tím prý i zvyšují šanci na otěhotnění...

vall83
14. dub 2012

@rory_g
@zelvik
jo holky bilo to k nevrdrzeni....ale ja nevedela ze tam je toho tolik a myslela sem si ze sem slaboch ze nic nevydrzim....a pak, ked povedali ten pocet priam sa mi kolena podlomili.... 😢

rory_g
autor
14. dub 2012

@vall83 jsi fakt statečná, já jen doufám, že Tě nebudu následovat tak do podrobna a budu mít rozumnou úrodu 😀

zelvik
14. dub 2012

@rory_g No uvidíme, co nám řeknou, musíme jim věřit, jinak by to bylo k zbláznění, když člověk neví, co z toho všeho je to NEJlepší. Jak dlouho předem vyndaváš ty injekce z lednice? Já je tam teda neměla, jen ten Ovitrelle to měl povinně, tak ho tam mám a píchnu ho v 9, tak jaká doba stačí, aby to nebylo jako led?
@vall83 Jooo, slaboch - to ani náhodou, statečná a silná holka jsi!!!!

lasalete
14. dub 2012

@vall83 dakujem...naozaj ja nemám ani jedny z tých liekov čo máš ty....uvidíme....ale mám v tom chaos veľa veci neviem ani čo znamená...mám za sebou 3 neuspešno IUI

saraha2
14. dub 2012

@mia75 jéé!!to jsem ráda,že tady mám spolubojovnici ze stejného caru!!!!!já jsem s přístupem spokojená moc!dokonce před OPU jsem se bála,tak mě hladil po ruce a uklidňoval..no nicméně nás taky čeká druhý pokus,protože nemáme žádné mražáčky..jak jsi na tom ty?taky nebylo nic na zamražení?kolik jsi měla vajíček?se tam třeba potkáme 😉

saraha2
14. dub 2012

@mia75 jak dlouho jsi čekala na druhé IVf?jestli se můžu zeptat??

zelvik
14. dub 2012

@lasalete Ahoj, já ti taky neporadím s tvým konkrétním lékem, ale tady už leccos víme, tak co budeme moci, rády poradíme.Ale určitě ti musí všechny důležié věci ve tvém CARu doktoři sdělit.

rory_g
autor
14. dub 2012

@zelvik vyndavám to cca hodinku dopředu...jj, přesně tak...ono asi i veškeré ty dražší varianty zvyšují úspěšnost, ale to bych musela asi vykrást banku 😝