1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

kiwisek
23. dub 2012

@pawlla ahojky, souhlasím s verry. nejspíš si z toho dělají pěkny biznis. a myslím, že i pro tvoje tělo by bylo lepší zkusit nejdřív KET..

kiwisek
23. dub 2012

@pawlla jak to, že Vám pojištovna zamítla žádost? byl k tomu nějaký důvod? já doufala, že se to nestává, že by pojištovna zamítla žádost...

evikj33
23. dub 2012

@pawlla A není to třeba tak že nemají smlouvu s tvou pojištovnou.Měli by to mít napsáno na stránkách,i dnes je spousta Caru co maji smlouvu jen s 1-2pojištovnama a jinak maš možnost,bud přejít k jejich smluvní,nebo najít jiný Car.Akorat ten přechod je od letoška trochu komplikovaný a hlavně zdlouhavý.Záleží co dr.do žádosti napsal,taky se mi to nějak nezdá,ale co pobočka poj.to jiny uředník a jinný názor.Určitě bych se skusila poptat na ředitelství RBP

anina32
23. dub 2012

@rory_g Vajíčka co ti neodsáli, ti ted putují vaječníky a odejdou společně s menstruací. Moc mě mrzí že ti to nevyšlo a překvapuje mě přístup tvého Caru. Když nebyl transfer a na stimulaci si moc nereagovala, tak by teoreticky nemuseli na nic čekat a rovnou začít s nějakými vyšetřeními, protože většinou se čeká jenom na to až si tělo odpočine od hormonů 😨
@pawlla A zrovna tak nechápu proč tebe odrazují od KETU? Mě naopak říkali že z něj mají lepší výsledky než z čerstvého transferu, protože tělo není tak nadopovaný hormonama a proto je lepší šance na uchycení. A když tam ty embrijka máte tak proč do toho nejít? I když jste samoplátci tak KET vyjde nesrovnatelně levněji. My se taky chystáme tak za dva roky , že si dojdeme pro sourozence z mrazáčku.
Holky je mi to moc líto že se nedaří a moooc držím palečky at to příště už určitě vyjde 😉

rory_g
autor
23. dub 2012

@zana21 já to zkoušela, ale prý má pacientku...fakt mi to připadá, jakoby se mě chtěli vyhnout, jen nevím proč, nikdy s objednáním nebyl problém.
@zelvik no přesně, také jsem měla dobré reference, ono je to všude stejné, komu se v jakém CARu bude dařit, tak za něj bude "kopat" 🙂
@anina32 a nemůžou ještě dozrát? Já z toho mám docela strach, nikdo mi nic neřekl, jestli se třeba nemůže stát, že bych otěhotněla mimoděložně...taky jsem z toho zklamaná, vůbec to nechápu. Kdyby se dalo alespoň napsat dr mail, ale ani to nejde 😒 No a také jsem si právě myslela, že není nač čekat, když jsem na hormony nereagovala, tak se nemám od čeho čistit 😒
@marmina jasně, přidej CAR a třeba jaký měl kdo protokol? Jako jen zkratku KP a DP 😉

marmina
23. dub 2012

@rory_g určitě dobrý nápad!

Kdo měl dlouhý? Jen @saraha2 ??

saraha2
23. dub 2012

@marmina jen já?? 🙂 ano,já měla dlouhý

rory_g
autor
23. dub 2012

@marmina @saraha2 já zase myslela, že všechny, kromě mě a @zelvik 😀

cuddle
23. dub 2012

@verry hele zadny otazky typu proc zrovna ja - to bych uz zrovna ja byla v blazinci - holt nevyjde to kazdemu na prvni pokus, bohuzel 100% uspesnost to nema - a hele KET je mnohem lepsi a telo odpocatejsi a pripravenejsi , kdyz to ted nevyjde, tak pristi mesic si pujdes pro nanucka - mas jich peknou zasobicku a pred letem budes tehule urcite 😉
nekdy je proste embryjko spatne a telo ho vylouci driv nez by jsi musela podtupovat slozite revize nebo nedejboze neco horsiho v pozdejsim stadiu 😒

cuddle
23. dub 2012

@rory_g ahoj - taky nejsem tintitko - ale ohledne vahy v caru nikdo nic nerekl, bohuzel druha vec je, ze jsem si za 2 roky snazeni a litani po doktorech a pichani hormonu - nabrala 15 kg...takze diky tomu jsem jeste pribrala - no dnes jsem byla u sve obvodni lekarky, ze uz teda takto ne a ze chci aspon tech 15 kg zase zpatky, rikala, ze se obava jestli to telo ted po tech vsech hormonech vubec bude reagovat na podnety jak by melo, ze je to preci jen velka zatez. Nicmene rikala, ze vseobecne u silnejsich zen je problem fungovani vajecniku tak jak maji - uvolnovani vajicek - ze se kolem nich vytvori nejaka tukova vrstva a byva pak problem s pruchodnosti, dozravanim atd.
no ja ty PCO disgnostikovane nemam, mam spatny pomer hormonu 1:1 ( spravne 1:2 a PCo myslim 2:1 ) , no nicmene, ale nemam menstruaci ( jen po lecich nebo desne dobe ) a ani ovulaci , ale pri stimulaci na IVF jsem mela vzdy kolem 18 folikulu odebratelne velikosti a z nich cca 12 zralych vajicek k pouziti
nenasla jsem tu nikde info kolik jsi tech folikulu mela a jake velikosti - jestli ti rekli pri stimulaci jaka je reakce a kolik maji mm - myslim, ze me rikali, ze zrala vajicka byvaji v tech kolem 15mm nahoru ( pokud jsi mela mensi , sance, ze tam bude zrale vajicko je mala ) - a pokud jsi spatne reagovala na stimulaci - zvysovali ti davky, jak dlouho jsi stimulovala ( ja mam vysoke davky a dlouho si picham ) , jednou jsem mela dlouhy protokol, podruhe kratky protokol ( na ten jsem reagovala asi lip ) - pokud mas nejake nesrovnalosti - sla bych na konzultaci jinam - konkurence je velika

verry
23. dub 2012

@cuddle ja vím, máš pravdu. Tím jediným se uklidnuju, že je lepší o to přijít teď než dýl. Bylo by to pro mě asi o dost horší ☹ prostě to tak je a neda se svítit. Řekla bych že dnes je mi lépe, prostě jsem to musela vstřebat. Prosím te, nevíš jaký bude postup?? Trochu špiním, a myslím si že díky tomu Utroši furt nemám kramy... ve středu jedu na krev, řeknu to rovnou sestřičce a aby se na mě podívala dr. jestli to bude možné. Oni mi nejspíš řeknou vysadit utroš,vid?? a snad se ty kramy rozjedou a bude. Hlavně abych nemusela na revizi, ale když jsem tak na začátku,tak snad ne,vid? a na Ket budu moct hned další měsíc?? anebo je lepší si dát pauzu. Zvažuju že bych si dala měsíc pauzu.

verry
23. dub 2012

@marmina já krátky 😉

verry
23. dub 2012

@rory_g já myslím,že mi dr. říkala že zralý jsou od 18mm. mě když dr. dělala utz před OPU tak vím že je všechny měřila a těch 6 se pohybovalo od 16-18 a 3 ty byli prtavý. Ale odsáli mi všech 9

verry
23. dub 2012

holky jdu si koupit tvarohy a smetany a kompoty a piškoty.... udělam si opět dort! a sním ho sama! aspon trochu radoosti 🙂
jinak holky já zhubla 3kila!! ... a to jsem se fakt bála co naberu těma všema hormonama

pawlla
23. dub 2012

@kiwisek jo zamitla samozrejme jsme se odvolali a tak jenze je to porad v jednani a nechce se mi cekat rok nez se to vyresi

pawlla
23. dub 2012

@evikj33 oni stouhle pojstovnou spolupracuju a na zacatku nas varovali ze urednici zrovna z tehle pojstovny jsou docela protivni a zadosti i zamitaji takze asi tak no samozrejme se s nima ted dohadujeme pres pravniky ale pravnik taky neni nejlevnejsi 😖

rory_g
autor
23. dub 2012

@cuddle ahojky, no já nevím, jak byly velcí, ale měla jsem velké dva, na každé straně jeden, potom napravo 3 malé (které napsala na odsátí) a nalevo 6 malých, které za to prý nestály. Kladla mi na srdce, že si Pregnyl musím píchnout včas, že jinak by vše mohlo být ztraceno, no to jsem sice udělala, ale na OPU mě vzali o 2 hodiny později, nestíhali...a dr potom našla jen jeden folík a v něm jedno vajíčko, které se neoplodnilo. Myslím, že kvůli tomu bylo jen jedno, ale teď už je to stejně fuk...Píchala jsem si Menopur 3 ampule 4 dny a potom další 4 dny 4 ampule, 4x Cetrotide a 10000IU Pregnylu. S tou váhou mi to řekli v Podolí, prý zhubněte a pak přijďte...tady v Gennetu není problém, samo, že nadváha není pro otěhotnění dobrá, ale je to o vůli a přístupu si myslím. Jinak PCO nemám, jen trochu imunita KO, šž, cukr a srážlivost, ale nic, co by prý bránilo zásadně těhu. MM by mohl být oplodňovač...
@verry přesně tak!! Tenhle dort si také dělám a protože o něj mm nestojí (je na něj moc zdravý 😀 ) tak ho mísu stláskám vždycky sama!

pawlla
23. dub 2012

@anina32 no rikali mi ze kdyz mame jen tri mrazacky ze ti nemusi vyjit a bud nedojde vubec k transferu a kdyz ano je mensi pravdepodobnost nez u cerstvych. No nevim jak by to bylo s ketem stejne bych musela nejak stimulovat protoze mam jinak malou delozni sliznici tak bych stejne musela brat hormony tak nam dr rekl ze mame jit do ivf znovu a zbyla embrya pridat k tem co uz mame zamrazene a vyuzit je jako krajni moznost no jeste se o tom musime doma poradne pobavit ja jeste nejsem moc ok po te revizi byl to hrozny zazitek jak zavru oci porad to vidim citim se dost blbe tak ti nechame casu na rozhodovani mame dost 2 mesice

lucka2601
23. dub 2012

@pawlla Bože to si mi ale dla brouka do hlavy ☹ Čo ak to ani mne nevide božeeeeeeeeeeeeeeee:(

pawlla
23. dub 2012

@lucka2601 ale neeee takto nesmis myslet vyjde to neboj musi to vyjit musime tomu verit pozitivni mysleni dela hodne ja vim ze je to tezke a po tom co se mi ted stalo to jde strasne tezko chtela bych to miminko uz mit v brisku ale musim myset pozitivne tesim se na trensfer tentokrat to uz vyjd

evikj33
23. dub 2012

@pawlla Tento názor dr.se mi fakt nezdá,stimulovat na rust sliznice je ohodně menší zátěž,jak finančně tak zdravotně,dle mého názoru.Navíc jak říkaš s ZPještě řešíte odvoláni.Tak bych určo volila ket.Ještě se muže stát že po té revizi otěhotníš po 3měsících spontalně.Já to tak měla nejdříve zamlklé těhu v 11tt a po 3měsících jsem otěhotněla a dotáhla to do zdárného konce.Pokud jste oba zdraví a bublinka se hned chytla.Říkají že po revizi je to jako pohnojeno 😉

lucka2601
23. dub 2012

Holky asi jsem hlopá ale co je ten KET???Ja mám IVF po prve a nekterým skratkam vůbec nerozumím:(

lucka2601
23. dub 2012

@pawlla Jáj chci myslet pozitivne len nekdy to nejde a vubec ale vubec nechapu proc to nejde kdyz uz jednou to slo:(A jste zdrávi oba???

marmina
23. dub 2012

@lucka2601 to je transfer zamražených embryí (kryoembryotransfer) 😉

pawlla
23. dub 2012

@lucka2601 je to Kryoembryotransfer zmrazene mimi se rozmrazi pak se dal pozoruje jak se vyvyji a pak ti je supnou do delohy stejne jako pri transferu

pawlla
23. dub 2012

@lucka2601 no podle jednoho domtora ano podle druheho zase ne no je to porad dokola .... Rozumim ti mam doma dcerku pocatou prirozene a bezproblemu ani vlastne nevim jak 😀 a ted tohle vi. Ze to nekdy nejde nekdy z toho mam fakt velke deprese ale snazim še to ze vsch sil prekonat

pawlla
23. dub 2012

@evikj33 nooo taky jsem tohle cetla ze pak to prej jdnejak lepe tak urcite si budem aspon mesic davat poroz aby si telo odpocinulo a pak to nechame na prirode a kdyz nic tak bud pujdem v cervenci na ket nebo na ivf uvidime

lucka2601
23. dub 2012

@pawlla Je to neštestí.......ja budu mit nervy už ted to zacina ne to kdyz budu sedet doma na PN to se zblaznim,i když muj manzel pocita s tým že to vijde a budeme mit dvojcatka protoze jsme se rozhodli pro 2embrya 🙂.Sma nevím co čekat a co delat když to nevyjde musim myslet pozitivne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lucka2601
23. dub 2012

@marmina 🙂

lucka2601
23. dub 2012

@marmina a j budu mít taky transfer???či to je jenom pro ty co maji mrazacky??