1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

saraha2
17. říj 2012

@malinka_02 dočítám a musím ti napsat-HLAVU vzhůru!!!!!!!!!!!!!!!jsou horší věci na světě!!!!!!!!!!!teď nechci dělat chytrou,ale vím,o čem mluvím.....nám to nešlo 13let..samozřejmě kolem mě všichni těhotněly-hlavně ty,co měly po min.jednom,až dvou potratech..jedna kamoška dokonce se mnou a s manželem řešila,jestli si to dítě teda má nechat,nebo ne..to taky nebylo moc příjemné..pak mě volala už ze sálu,kde bylo vše připraveno na potrat,že to nemůže udělat..tak to neudělala a čekala mimčo zároveň s mojí další kamarádkou..pak mě navštěvovaly,měřily si tady pupíky.rodily měsíc po sobě..a já dál chodila a koukala všem do kočárků a hlídala,když nějaká kamarádka potřebovala...pak jsem řekla dost,svého si jednou užiju dost a vyjela jsem mimo čr pracovně...2roky utekly jako voda,manžel měl bouračku,takže koupit nové auto,do toho tchyně hoodně vážně onemocněla,takže jsem s ní jezdla po nemocnicích a přála si,aby to zvládla...a pořád nějak podvědomě jsem IVF oddalovala a bála se toho,že do toho půjdu,budu se cpát hormonama a prdlajs z toho..první pokus taky tak dopadl,ale řekla jsem si,že se nevzdám a jdu hned do dalšího,protože jsem věděla,že pokud to budu oddalovat zas,tak se k tomu dostanu ve 40ti...vůbec jsem tomu druhému pokusu nevěřila,dělala jsem vše...a dopadlo to..ve chvíli,kdy jsem zjistila,že to teda asi dopadlo,tak jsem se dozvěděla,že moje kamarádka-mladší,než já chodí na chemo...volala mě a byla tak úžasně optimistická,že jsem až nechápala..takže..miminko přijde,věř tomu,ale teď se dej dohromady,běž si na kosmetiku,na masáž..cokoliv,jen se nelituj..podívej,jak malá tady byla tabulka těhulek na začátku a jak vypadá te´d..i ty tam máš své místečko dřív,nebo později..ale vnitřní stres neprospěje ani tobě,ani miminku 😉 takže chci tady od tebe číst,že jsi si něčím udělala radost,že tě něco potěšilo...

pawlla
17. říj 2012

@malinka_02 teeda holky vas docist 🙂 Musim ale souhlasit s vama. Mit aspon jedno dite doma je rozdil. Ja ted jen lezim a hrozne me to mrzi kvuli male, pripada mi ted ze jsem sobecky chtela druhe dite a ji se nemuzu venovat jak bych chtela vylety, dovolena, kolo, prochazky nic nemuzu .... Ona za to prece nemuze ze jsem chtela druhe dite, a chlap ten to nakonec cele nedal a je pryc. Nekdy je mi z toho ze nic nemuzu tak strasne ze bych se nejradeji zvedla a delala vsechno sla nekam s malou.....

mmirunda
17. říj 2012

Dobré ráno holky. Tak prvně jedna pozitivní zpráva po ránu. Už nekrvácím ani nešpiním, takže paráda 😵
Jinak k tomu včerejšku, co jste tu probíraly. Já to těžko můžu hodnotit. Nemám ani jedno dítě doma a dlouho ( i když mě to dlouho přišlo ) jsme se nesnažili. Po půl roce kdy to nešlo, jsem to začala řešit, nechtěla jsem čekat a přišlo sena chybu v chlapovi, já jsem zdravá a nic mi nechybí a nepřebývá, tak i proto se to možná podařilo. I když jsem měla strach a nervovala jsem, tak jsem nepřestala věřit, že se to povede, ať už první nebo druhej pokus. @malinka_02 proto ti beruško chci říct, i když nevěříš, tak zkus věřit, protože opravdu jak píšou holky psychika je víc jak polovina úspěchu. Můj chlap takymá spermiogram strašnej i proto jsme dali k ICSI i PICSI a vyplatilo se to. Je mi moc líto, že víc než slovem tě podpořit nemůžu, ale věř mi, že jak psala @saraha2 v tabulce tam na tebe jedno místečko čeká a ty se miminka dočkáš, ale musíš tomu zkusit věřit taky. Jak jinak má miminko vědět, že ho opravdu chceš a že mu věříš ...

evikj33
17. říj 2012

Hezké ráno ženy 🙂 @mmirunda Dobrá zpráva poránu 😉 tak ještě odpočívej.Já jsem posnídala a pujdu žehlit 😝 poslední dobou mně děla celke problem sedět u PC trošku mně tvrdne pupík,ale na radu dvojmamin přidávam magnezko,pomaloučku-tak snad to bude Ok Jinak dnes stávkuju a nevařím teda udělam asi jen nějakou polévku,manža ma za ukol donést jídlo od asijcu.Včera jsem dělala hovězí s dušenou mrkví a bramborem a myslela jsem že zustane i na dnes,jako vždy chyba-stavil se brách a manža si dal nášup,takže mám zas prázdné hrnce grrr @pawlla Ty taky poslouchej dr. a odpočívej-malá to zvládne a za sourozence bude určitě moc ráda,jako ten náš rošták-už chodí kontrolovat pupík a ptá se co mimi dělají a kdy budou venku(myslím že až k tomu dojde,bude přemýšlet jak je nacpat zpět)protože ma představu že si snim budou hned hrát. 😅

mmirunda
17. říj 2012

@evikj33 No tak uklidnila jsem se a věřím, že je miminko v pořádku 😉 Jen mě táhne podbříšek, ale to je asi normální a moc jsem toho nenaspala, honilo se mi to všechno v hlavě, tak si hodím šlofíka odpoledne 😉 Já dneska budu vařit špenát, chlapovi k tomu bram.knedlík, sobě brambory, jemu vajíčko a sobě masíčko 🙂 ale on si vezme i do práce a zbytek sní večer a pochybuju že mi něco zbyde na zítřek, takže zítra zase něco vymyslet a já už nevím co ☹ Totálně bez inspirace jsem ☹

evikj33
17. říj 2012

@mmirunda No právě co mám pořád vařit-když se zeptám večer tak manža neví a je mu to fuk,jenže nemáme tady obchod,tak musím vždy něco vytáhnout s mrazáku at mně to rozmrzne 😠 ,ty si dáváš 🙂 špenát bych taky mohla udělat,musím mrknout zda mám,jinak koupím.Mám tam ještě králika,tak asi upeču v pátek.Unás je to samé maso,jinak to není obídek,sem tam mužu něco sladkého,ale to musí být zas pořádná polévka.Na zítra jsem uvažovala nad buchtičkama se šodo-jen musí manža v pekárně koupit buchtáky.

petrakoptikova
17. říj 2012

ahojky holky tak jsem včera byla na ultrazvuku a bylo nám oznámeno že čekáme dvojčátka...tak máme dvojnásobnou radost....vše držím palečky a přeji krásný den 🙂)))

melisska
17. říj 2012

@petrakoptikova jeeej blahozelam 🙂

mmirunda
17. říj 2012

@evikj33 My moc sladká jídla nejíme, snad jen palačinky. Mě ještě napadla sekačka. ještě že mám obchod kousek od baráku. Ale fakt už nevím no ...

mmirunda
17. říj 2012

@petrakoptikova Tak moc gratuluju, já si oddychla v pondělí na UTZ že tam mám jen jedno 😉

petrakoptikova
17. říj 2012

@melisska děkujeme

petrakoptikova
17. říj 2012

@mmirunda moc děkujeme...po první návštěvě tam bylo taky jedno a včera už dvě... 😀

evikj33
17. říj 2012

@petrakoptikova Vítej v klubu dvojek 😀 Blahopřejem dvojnásob.

petrakoptikova
17. říj 2012

@evikj33 taky čekáš nebo máš dvojčátka????

melisska
17. říj 2012

Dobre ranko, necitala som vsetko, ale verim, ze kazda zena rovnako tuzi po babetku, ci je prve, druhe, alebo tretie, rozdiel je v tom, ze tie co nemaju ani jedno, trpia viacej 😉

mmirunda
17. říj 2012

@petrakoptikova jejda nestraš mě 😕 Já byla v pondělí a byl tam jeden prcek se srdíčkem 😉

petrakoptikova
17. říj 2012

joo tak to jo..já ještě srdíčka zatím nemám....29 jdu znova...tak snad už tam budou...

evikj33
17. říj 2012

@petrakoptikova Já čekám dvojčátka páreček jsme ve 25tt 🙂

petrakoptikova
17. říj 2012

@evikj33 aha tak to jsi hodně před náma...tak ti držím palečky at je vše v pořádku

adriene
17. říj 2012

@petrakoptikova Blahopreji 🙂 take cekam dvojky, vitej do klubu 😀

lucynka46
17. říj 2012

@melisska Ano, tak jsem to myslela.. Ale neznamená to, že mě to nebolí, když mám doma už jednoho chlapečka..

@pawlla bojuj, a odpočívej... To není sobectví..Teď to tak prostě bude.. Rozdělovat lásku mezi dva poklady..

lucynka46
17. říj 2012

@petrakoptikova gratuluji 🙂

zelvik
17. říj 2012

@saraha2 To jsi napsala moc hezky!!!!!!! Já se taky musela zklidnit vnitřně, vyrovnat se se spoustou věcí a od jiných se zase odpoutat. Ano, má na tom, že se teď povedlo, svoji zásluhu IVF, ale stejně si myslím, že nejvíc záleželo na "mojí hlavě" jestli to všechno vniřně dovolím...
@petrakoptikova Ježíííš, nestraš. Teda - samozřejmě ti strašně moc gratuluju a jsem ráda, že jsi šťastná. Já byla na UTZ v pátek, byla jedna bublinka, zatím bez srdíčka. Neříkej, že se objeví ještě druhá....

petrakoptikova
17. říj 2012

@zelvik nooo já podle HCG které jsem sice měla vysoké ale bylo mi řečeno že to bude jedno ale větší a včera jsem měla 2 bublinky...

zelvik
17. říj 2012

@petrakoptikova Kolik jsi měla HCG?

A vůbec, holky, co čekáte dvojčátka - co takhle 6. týden a vaše příéznaky? Byly o něco třeba znásobené než by byly u jednoho prcka?

adriene
17. říj 2012

@zelvik Vis ... ono to tezko porovnavat, kdyz jsem tehotna poprve a zrovna dvojcata... navic nekdo priznaky ma a nekdo vubec 😕 Ale co musim ict u sebe, tak to byla extremni (a to doslova) unava a pak ty nevolnosti, zvraceni, migreny, ze jsem mnohdy nemohla vylezt z postele...

petrakoptikova
17. říj 2012

@zelvik já jsem měla 266 HCG...a ted bych měla být v 6 týdnu a je mi skvěle...jen nespím od 2 až od 3 v noci....a doháním to tak kolem poledne.... 😀

adriene
17. říj 2012

@petrakoptikova A to HCG bylo kolikaty den od transferu? To cislo se mi nezda prilis vysoke..?

petrakoptikova
17. říj 2012

bylo to 13 den po IVF...no právě.doktor taky řekl že to vypadá na jedno....a po 14 nech máme dvě bublinky

adriene
17. říj 2012

@petrakoptikova Ono se to tezko odhaduje... nekdo ma HCG 14. den po transferu pres 1000 a ceka jedno... a nekdommnohem mene a pak jsou z toho 2 😉