1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

hankalt
5. říj 2013

@trulinka moc děkuju, jen ty nervy, to bych fakt nevěřila, co tohle s člověkem udělá 😀 no budu věřit a čekat a čekat a čekat, nic jiného stejně nezbývá.kdybych tam aspoň zítra mohla zavolat, ale takhle to je fakt děs.

majija
6. říj 2013

@trulinka Až v pondělí. Já v Podolí volala i o víkendu a každý den mi říkali, jak to s nima je. Neboj se nic. Bude to určitě v pořádku.

hankalt
6. říj 2013

@majija No právě, včera jsem se ptala té sestry nebo kdo mi to volal, zda můžu i v neděli volat a ona že to tam není nikdo kdo by mi to řekl...No ale už chybí jen dnešek, to už nějak zvládnu 🙂

hankalt
7. říj 2013

@trulinka @majija Ahoj holky, tak to byl opravdu bojovník a vydržel a dneska poputuje hezky ke mě, tak mám ohromnou radost, i když vím, že ještě není vyhráno a teď bude opět dlouhých několik dní, stejně to je supr 🙂

trulinka
7. říj 2013

@hankalt
jeej, no to je super 😉 . len nech to dobre dopadne, pripomina mi to rybicku Nema z tej rozpravky - Hlada sa Nemo, aj tam sa zachranil jeden, jediny bojovnik, ktory to zvladol.... 😉 . Hadam sa nenahnevas, ze tvoje embryjko prirovnavam k vymyslenej rybke, myslela som to v dobrom. A ako prebehol transport? drzkaj sa 🙂

hankalt
7. říj 2013

@trulinka Ne vůbec, tuhle rybku mám taky ráda 😀 Celkem ten transfer šel, teda bylo to trochu nepříjemné, ale dalo se to vydržet a za chvíli jsem mohla domů, no nemohla jsem tomu ani ráno uvěřit, že to to jedno embryo zvládlo :- ) teď aby mu to vydrželo až do zdárného konce 🙂

trulinka
7. říj 2013

@hankalt
och si si vytrpela cez vikend, tolke cakanie a teraz dalsie nekonecne cakanie..... 😒 . Ja idem rano volat, ci a kolko sa podarilo oplodnit z mojich dnes odobratych vajicok, som zvedava...

hankalt
7. říj 2013

@trulinka Víkend to byl opravdu šílenej, takže jsem tomu dnes ani nemohla uvěřit 🙂 tak to budu moc a moc držet palečky, určitě se zadaří, a kolik si měla vajíček?

trulinka
7. říj 2013

@hankalt
dakujem pekne 😉 , vylovili ich 25, ale uvidim zajtra kolko ich bolo aj zrelych a hlavne ci sa podarilo daco oplodnit.....

trulinka
7. říj 2013

@trulinka
inak dnes mi prave embryologicka hovorila, ze pri ICSI metode je 70 - 90 % uspesnost oplodnenia, tak nechapem preco sa tebe z 10 zrelych vajicok podarilo oplodnit 1. Manzel mal velmi zly spermiogram? Tiez sa toho obavam, kedze my mame problem prave s tvarom spermii....Dali sme si cez ICSI metodu len 3 vajicka oplodnit, zvysnych 22 chceme skusit oplodnit klasicky. Ale tak hlavne, ze to 1 embryjko prezilo a ja verim, ze to vydrzi az do konca, velmi, velmi drzim palce a nech ti to cakanie na vysledok rychlo ubehne 😉

trulinka
7. říj 2013

@hankalt
inak dnes mi prave embryologicka hovorila, ze pri ICSI metode je 70 - 90 % uspesnost oplodnenia, tak nechapem preco sa tebe z 10 zrelych vajicok podarilo oplodnit 1. Manzel mal velmi zly spermiogram? Tiez sa toho obavam, kedze my mame problem prave s tvarom spermii....Dali sme si cez ICSI metodu len 3 vajicka oplodnit, zvysnych 22 chceme skusit oplodnit klasicky. Ale tak hlavne, ze to 1 embryjko prezilo a ja verim, ze to vydrzi az do konca, velmi, velmi drzim palce a nech ti to cakanie na vysledok rychlo ubehne 😉 .

hankalt
7. říj 2013

@trulinka ano, vyšel nám hodně špatný spermiogram, metodu ICSI použili na všech deset a stejně se zadařilo jen u jednoho. takže si měla 25 vajíček? to je teda slušná zásoba 🙂 tak to vám se určitě podaří u více a ještě si budete vybírat to nejkvalitnější 🙂

trulinka
7. říj 2013

@hankalt
no kebyze si mala pravdu 😉 , ale po troch neuspesnych IUI som uz kus opatrna a stojim nohami na zemi.....

hankalt
7. říj 2013

@trulinka No ale IUI je úplně o něčem jiným....jasný, vyjít to taky nemusí, ale pořád jsou při IVF mnohem větší šance 🙂 určitě se zadaří, uvidíš 😉 Jinak to chápu, je lepší být při zemi než se radovat a pak nic z toho a smutek...

majija
8. říj 2013

@hankalt Ahojky, tak jak si dopadla? Myslím na tebe, aby ti to vyšlo

hankalt
8. říj 2013

@majija ahojky, no dopadla jsem úplně nejlíp jak to prozatím šlo 🙂 embryo už mám od včera u sebe a teď se bude jen čekat, zda se uchytí 🙂

hankalt
8. říj 2013

@trulinka ahoj, tak jak? Jsem napnutá jak kšandy 🙂

trulinka
8. říj 2013

@hankalt
ahoj, no si predstav, ze mame oplodnenych 15 vajicok - vsetky 3 cez ICSI a 12 klasicky 😉 . Takze tak, vo stvrtok mam este zavolat, ze ktore z nich bude najviac zivotaschopne a to mi vlozia a urcite si dame nieco aj zamrazit....Som rada, ze sa im podarilo nieco oplodnit, ale take mnozstvo som necakala. A ty ako? Ako ti ubieha cakanie?

hankalt
8. říj 2013

@trulinka Tak to jsou skvělý zprávy 🙂 ale jo já to zvládám v pohodě, nějak mi to vůbec nepříjde že bych měla na něco čekat, takže spíš jako vše předtím a nějak mi to ani nedochází 🙂

trulinka
8. říj 2013

@hankalt
Tak to je super, hlavne na to nemysliet, ono to potom rychlejsie ubehne 😉

hankalt
9. říj 2013

@trulinka Ahoj, tak co u tebe nového???

trulinka
9. říj 2013

@hankalt
ahoj, no v podstate nic nove. Zajtra idem volat ako sa drzia nase embryjka a kedy mam ist na transfer, ale bud to bude v piatok, alebo v sobotu. Uz som poriadne nedockava 😉 . A ty ako? Co mas noveho?

hankalt
9. říj 2013

@trulinka Tak držím palce a zítra to budou určitě samé dobré zprávy a brzy budeš mít embryjko u sebe 🙂 u mě zatím nic, já mám na pořadu dne, vlastně několika dnů vyčkat, zda to vyjde 🙂

majija
10. říj 2013

@hankalt To jsem ráda, že aspoň to jedno bylo v pořádku. Teď jen vydržet do čekání 🙂 Já jedu zítra na první ultrazvuk, tak jsem malinko nervózní. Zda je vše v pořádku a a hlavně kolik tam těch prcků mám 🙂

hankalt
10. říj 2013

@majija Tak to dej určitě vědět, kolik prcků se tam zavrtalo 🙂 určitě všechno bude v pořádku, ale tu nervozitu chápu...No to čekání je dost hrozný no, ale jak chodím do práce tak to jde.

majija
11. říj 2013

Já jsem taky chodila do práce, abych na to nemyslela. Ale teď jestli bude vše v pořádku, tak chci jít na rizikové těhotenství. U nás v práci jsou všichni nemocní a pořád jen prskají a mám strach. A hlavně by už po mě chtěli, abych tahala těžké věci a to nemůžu. Takže dneska bude přesvědčování doktorky, aby mi neschopenku dala. Ale snad to nebude problém.

hankalt
11. říj 2013

@majija Tak snad to všechno dopadne podle tvých představ 🙂 to já mám klidnou práci, jako že nemusím nic tahat a doma bych se asi zbláznila 😀

majija
11. říj 2013

Já zase mám takových věcí, co chci udělat a co jsem během práce nestíhala, že mi těch pár měsíců co budu doma utečou a nebudu vědět jak to těhotenství uteče. Tak mám jednoho 2 mm prcka 🙂

trulinka
11. říj 2013

@hankalt
ahoj, tak ako sa mas? Ja som mala dnes vklad embryjka a 6 sme si dali zamrazit, tak teraz uz "len" vydrzat 2 tyzdne cakania 😉

arte.p
12. říj 2013

Ahoj holky, moc prosím o názor...jsem 10. den stimulace před 1. IVF a do včerejška jsem měla nafouklé břicho a bolelo jako před MS (což je asi zcela normální, ještě když mám po 1. UTZ potvrzenou velkou četnost folikulů - kvůli PCO), ale včera mi naše štěně skočilo na břicho a taky jsem nevěděla, že bychom neměli sexovat, to jsem zjistila až tady z diskuzích ☹ . Dnes mě už břicho nebolí, vůbec nic necítím...je možné, že folíky kvůli neopatrnosti popraskaly? Moc se bojím v pondělí na kontrolu, kdy mi mají stanovit den OPU, že tam nic nenajdou ☹ Nebo měly jste taky některá stimulku bez příznaků (bolest vaječníků, nafouklost, atd..) ? Jsem teď z toho celá nervní...díky.