1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

zaneta2
29. čer 2012

@pawlla jo, ten jsem brala po et až do testu. nejdřív jsem si ho píchala sama do nohy, asi 4x a pak už manžel do zadečku 🙂 jinak jsem měla při posledních 3 injekcích alergickou reakci. teď už je to dobré, dalo se to vydržel. 🙂

pawlla
29. čer 2012

@zaneta2 no prave to jsem se chtela zeptat jestli se to da pivhat i do stehna do toho zadecku je to dost neprijemne a smama to neudelam a nemam moc komu rict ja si ho pichala uz 2 tejdny pred et a pak po et do testu a pak mi dali utros jo a taky me ty posledni i jekce dost svedeli a napuchlo mi to misto vpochu a pak neprijemne no

zaneta2
29. čer 2012

@pawlla jo dá, říkala mi to sestřička po opu, když nám vysvětlovala kam a jak. píchala jsem si to sama, protože manžel neměl jaksi odvahu, pak to ale zvládl. mě spíš vyhovovalo aby mě to píchal on do zadečku, jenom asi 2x jsem to cítila, jinak v pohodě. mě se navíc trošku třepali ruce a bylo to pro mě nepraktické, držela jsem si trošku kůži jako když pícháš do břicha a pak musí natáhnout zpět, jestli tam není krev a to se mi dost těžko dělalo, přece jenom je jehla dlouhá tak se tak kolébala 😀 teď po testu taky beru utroš. a ty jsi teď ne to jak? v jaké jsi fázi 😉

malinka_02
29. čer 2012

@pawlla no já se toho právě bojím.. Manžel mi ty injekce nezvládne píchat takže budu sama tak nevím zda si sama dokážu píchat injekce nebo vezmu pero.. je to i pohodlnější..
@zaneta2 pero prý stojí 1200 a říkali že bude stačit jedno maximálně dvě.. No tak při těch cenách už mě asi 2 tisíce nezabijí..
Holky chtěla jsem se zeptat - my máme mít ICSI a někde sem četla že u toho je už AH zbytečné že už jsou načaté, co myslíte?

zaneta2
29. čer 2012

@malinka_02 nám říkali že dáme za léky cca 5tis a dali jsme tak max 1tis. mě teda nakonec vyhovovali jehly, co jsem ale četla tak všechno jedne v perech. tam se dávají pouze ty čisté hormony a já jsem brala nečisté. jinak proč by mi to nenabídli, když ví že je to na aplikaci lepší 😉 já bych to klasických injekcí šla klidně znovu. my měli ICSI k tomu metodu PICSI (horší spermio) a PK, právě místo AH jsem volili za nižší cenu právě PICSI. podle mě je to zbytečné.

malinka_02
29. čer 2012

@zaneta2 A jak horší spermio jste měli jestli se mužu zeptat? Nám pi spermiogramu říkali pouze o ICSI ne o PCSI. PCSI stojí 8000 a AH právě jen 3000. Úplně nechápu jak si to myslela? Jako že jsou injekce lepší na tu stimulaci? Jako lepší výsledky? Nebo že jde jen o pohodlí?

zaneta2
29. čer 2012

@malinka_02 přesnou diagnózu už se nepamatuji, jenom vím že máme špatnou morfologii, tzn. různé vady hlavičky a ostatních částí 🙂 proto bylo jasné ICSI. my jsem dali za PICSI jenom 3000 a AH stojí v centru 4500. z toho důvodu jsem zvolili PICSI protože je to o hodně lepší výsledek, vyberou se jenom dobré spermie, ne s žádnou vadou, která by mohla se pak projevit nevyvíjením embrya. myslela jsem to tak že pro mě osobně byli injekce dobré. a co jsem četla tak injekce v peru jsou možné jenom některé, už jsou totiž namíchané. proto záleží jaké stimulační léky bereš. jinak čisté hormony jsou i dražší a doplácí se za ně víc. my měli nečisté a ty se vyrábí z moči žen v přechodu. doufám že už mě chápeš 🙂

dadenka111
29. čer 2012

@danny38 gratulujem k srdiecku 😵 to musi byt nadherny pocit

dadenka111
29. čer 2012

vcera sa DUCH nevyplasil a viac sa mi ukazal. nevydrzala som do soboty na dalsie testovanie. proste som ho tuzila vidiet znovu. tu je:

danny38
29. čer 2012

@dadenka111 Je, hlavně když ti ho doktor pustí zvukově, bomba 🙂 Však se všechny dočkáte, právem si to zasloužíte 😉

danny38
29. čer 2012

@dadenka111 Dušík je stále vidět a řekla bych, že je o malinko silnější než včera 🙂

zana21
29. čer 2012

@danny38 Krásná fotečkam, moc gratuluji a děkujeme za prskanec 🙂

zana21
29. čer 2012

@dadenka111 Já vidím rozhodně duch ajsněji než včera, to je dobré znamení 🙂 Velká gratulace, je to skvělý 🙂

pawlla
29. čer 2012

@zaneta2 no ja jsem v 7 tt mela spontalni potrat po prvnim ivf pak pauza ted v cervenci melo byt druhe ale odlozili to na srpen 😖 asi maji dovcu

pawlla
29. čer 2012

@malinka_02 no do briska je v poho ale agolitin to je dlouha jehla a do zadku nebo stehna vsechno jsem si pichala sama i do zadku manzel prave se bal 😀
@zaneta2

pawlla
29. čer 2012

@malinka_02 nam AH deporucili ze je to pro uhnozdeni pro mimi mnohem lepsi tak kdyz uz tak uz a dali jsme si to

zaneta2
29. čer 2012

@pawlla tak to mě mrzí. ☹ mají teď asi dovolené všude, naštěstí nás na utz vezmou 12.7. jinak bych nevydržela dýl čekat 🙂
@pawlla
@malinka_02
u nás se taky manžel bál, ale čím víc jsem na něho tlačila, tím víc nechtěl, pak jsem mu nechala volnou ruku a zvládal to úplně skvěle 😀 ať si taky něco zkusí z té bolesti, ikdyž to spíš bolela mě 🙂 podle mě jim vadí to že mají do nás píchat, když vidětl tu 4cm injekci, nebylo mu tak dobře. hlavně hned u první jsme se pohádali, jak jsme nevěděli že olej funguje, tak se mi podařilo celou dávku vystříknout na strop 😀 dostala jsem ještě nadané 😀 bohužel když chceš odpustit bublinku, tak to jde ztuha a pak nejdou šup a bylo to 🙂

pawlla
29. čer 2012

@zaneta2 a kam chodis ja docar unica v brne konziltaci mame 11.7 ale druhe ivf az v srpnu 😖 manzel je hodna pracovne v zahranici tak uz umim vse pichat sama ale byla to fuska hlavne ten agolutin neni zadna sranda

zaneta2
29. čer 2012

@pawlla taky chodím do unici 🙂 toho 11.7 dostaneš všechny léky a začínáš stimulovat? to se ti nedivím. když jsem řekla sestřičce že si píchám agolutin sama do nohy, tak mě obdivovala, říkala že by nebyla schopná si to sama píchnout 🙂 a to je z oboru. jestli jsi si píchala do zadečku tak to muselo být i hodně nepraktické, hlavně to natahování jestli není krev. do nohy se to celkem dá, ale musím prostě bodnout, projde to pěkně svalem. můžeš se na to zeptat po opu sestřičky, řekne ti kde a jak 😉

pawlla
29. čer 2012

@zaneta2 nooo to jsem pichala u zrcadla to byl mazec ale sestricce jsem to radej ani nerikala 😀 ne bohuzel je to jek konzultace domluvime se co a jaj a pro leky az v srpnu bohuzel tak nez bude stimulace opu a et to bude zari 😒

rory_g
autor
29. čer 2012

@dadenka111 super, taky si myslím, že je silnější, než včera 🙂

Holky, moje naděje povadly, včera jsem uklízela prádlo do skříně, jak jsem se ohla do přepravky a zvedlala se s trikem, chytla mě tak příšerná křeč...že i kdyby se nějakým zázrakem to IUI povedlo, tak včera se rozhodne po...

zaneta2
29. čer 2012

@pawlla to musel být mazec. tak to mě mrzí, že se Vám to tak posunuje. byla jsem tak ráda že jsme došli na úplně první schůzku do car cca týden přes ms, a pak jsem na to hned vlítli 😀 protože když jsem si spočítala jak to všechno dlouho trvá, tak říkám čekat nebudeme, půjdeme do toho hned. jsem za to moc ráda. jenom doufám že bude na utz všechno v pořádku. ještě si chci jenom pro jistotu udělat o víkendu testík, zda tam pořád jsou // 🙂

dadenka111
29. čer 2012

@rory_g nestresuj moja. ja som si raz tak silno kychla, ze ma to v brusku hrozne pichlo a zabolelo. na par sekund som sa ani nepohla. auu. zlakla som sa, ze ak aj boli uhniezdene tak odisli a vidis duch...

malinka_02
29. čer 2012

@zaneta2 jo to chápa, ale v učinnosti by neměl být rozdíl ne? No to máme přesně my, jen 2% jsou OK jinak morfologicky vadné.. Ale nám říkali jen ICSI nevím o co lepší je PCSI, ICSI je právě injekcí vpich do vajíčka.
@pawlla no právě, ale někde jsem četla že k ICSI už je to zbytečné tak nevím. Taky když už dám 20 tisíc tak radši 23 aby to vyšlo..
@zaneta2 no manželovi se strašně normálně klepou ruce tak se bojí..
@rory_g to nemusí nic znamenat, třeba hnízdí 😉

rory_g
autor
29. čer 2012

@dadenka111 @malinka_02 holky děkuju, no uvidíme...4. se blíží mílovými kroky 😀

zaneta2
29. čer 2012

@malinka_02 pokud máte taky horší spermio šla bych určitě do PICSI. můžeš si to tay přečíst http://pragueivf.com/cs/metody-lecby/picsi/ , http://www.sanatoriumhelios.cz/picsi je právě lepší v tom že se jim líp vybírají zralé a fakt dobré spermie. protože když ti plodní vajíčko špatnou, tak se může přestat vyvíjet. zkusila bych se v caru na to zeptat. jinak nás stálo celé ivf 22tis.

kiwisek
29. čer 2012

@rory_g neboj, určitě bych se taky vylekala, ale ještě neni nic ztraceno! nekrvácela si, nebo jo? držíme palce na pěkné HCG 4.7

rory_g
autor
29. čer 2012

@kiwisek nene, nekrvácela...děkuju za podporu, moc IUI nevěřím 😉
A kdy Tobě vychází test? Věřím, že to vyjde, po tom martyriu 🙂

pawlla
29. čer 2012

@zaneta2 ja jsem tak porad testovala nemohla jsem tomu uverit 😀 jeden den jsem byla na utz a vschno ok a druhej den uz na pohotovosti 😢

kive76
29. čer 2012

mám dojem, že tady někdo psal o tom PGD ..tak v Motole to stojí .- Preimplantační genetická diagnostika 10 000 Kč