1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

mmirunda
15. říj 2012

@adriene Děkuju kočko, jsem ráda, že to dopadlo takhle, jedno nám bohatě stačí 😵

adriene
15. říj 2012

@mmirunda Souhlasim, take myslim, ze jedno pro zacatek staci 😉

mmirunda
15. říj 2012

@adriene Ty jsi ty dvojky prostě mít měla no 😉 My se aspoň vlezeme do bytu, všechno utáhneme finančně, tak jsem ráda a moc. A když budeme chtít sourozence tak ještě máme dva mrazáčky 😵 A při nejhorším to bude jedináček 😉

zelvik
15. říj 2012

@damilinka Ahoj, rozhodnutí bude stejně na tobě, ale třeba ti pomůže co ti napíšu. Mně při laparce taky zjistili endometriozu, vzali mi i kus vaječníku. To už je 2 a 1/2 roku. Taky jsem o IVF nechtěla ani slyšet a že to budeme zkoušet sami i nadále. NIc, nic, nic. Pak jsem svolila s IUI (inseminace) - taky nic. Takže letos mě to k IVF dohnalo. Je ti 30, to mi bylo v době laparky tak nějak taky. Jestli máš jinak vše ostatní v životě v pohodě, tak bych asi nečekala. My měli jednu dobu i krizi s manželem, tak i proto byla prodleva větší.
Ale je fakt, že někomu se povede po laparce otěhotnět přirozeně hned...
Moc jsem ti neporadila, ale aspoň máš názor do sbírky 😉
Držím palce při rozhodování.

martina_81
15. říj 2012

@mmirunda díky,Miru. Jak říkal dr. "jednou to vyjít musí", tak jsem v klidu a čekám.... 😉

malinka_02
15. říj 2012

Tak zas nic..folik se neobjevil..takze zas za mesic opet bez leku..pokud nebude opet folik tak pak teprv se to bude resit a to zas nic - vanoce.. ☹☹☹ a do toho v caru 2 tehotny a jedni se sli po propusteni pochlubit miminkem a me bylo do breku..

saraha2
15. říj 2012

@damilinka no..já byla na DGL,ale nic nezjistili..vejcovody průchodné,vše v pořádku...takže nebyl důvod,proč nám to 13let nešlo..u manžela taky vše v pořádku..takže ted záleží na Tobě,jak dlouho chceš ještě čekat..,ale pokud vím,tak endiometrioza se léčí nějakýma injekcema do podpaží-vyvolá se umělý přechod atd..takže je to opravdu na vás..my nečekali a dva měsíce po laparo jsme se vrhli na první pokus..

evikj33
15. říj 2012

@malinka_02 To mně moc mrzí ☹ a hlavně se mně vubec nezdá přístup tvého Caru,asi bych se začla informovat a poohlížet jinde.Nejdřív ovulku prošvihnou,pak zas čekat na "přírodní"MC a nakonec 4měsíce v nejistotě a hlavně bez zaruk že příště už to bude Ok a navíc hlavně za Vaše peníze.Je to jen muj osobní názor.

zelvik
15. říj 2012

@malinka_02 Ach jo, to mě mrzí. U koho jsi byla? !!!
Chápu tě, teď je ti to všechno líto, že zase na něco čekáš. Ale zkus se na to podívat ještě i tak, že se tělo stihne trochu vyčistit a vzpamatovat z těch všech léků (vždyť to je taky pecka pro organismus). A nikde není psáno, že se to třeba nepovede samo. A zrovna na vánoce. 😉 A kdyby ne, tak si řekneš, že tenhle rok ti nestál za nic a ten příští je TVŮJ...

ada83
15. říj 2012

Ahojte vie mi niekto povedať že na akom cisle sa da preveriť moja ziadosť o ivf ak som vo všeobecnej poistovni dakujem

pawlla
15. říj 2012

@malinka_02 ahojky to je desny fakt vim jake je to porad cekat a porad na to myslet a slyset jen spatne zpravy, co zkusit kouzultaci v jinem caru? Cloveka to fakt otravi jeste kdyz vidi tehotne nebo nedejboze miminka, jedine co se ted da delat je mit pevne nervy

malinka_02
15. říj 2012

@zelvik ja na ivf byla v cervenci takze z toho uz telo vycistene je a ted stejne beru prednison protoze kdyz chci jit zas mam ho brat .. tak ho beru uz 2 mesice zbytecne..byla sem u Darebneho..
@pawlla
@evikj33 tak zatim tu mam 2 mrazacky tak to nechci zatim a zelvikovi to tu taky vyslo..

pawlla
15. říj 2012

@malinka_02 no to je pravda stehovat mrazacky je zbytecne komplikovne a na kdy to teda planujete ? Ted bude zase nativ a pokud nebude zase ten folik tak ti dalsi cyklus leky?

zelvik
15. říj 2012

@malinka_02 u Darebného jsem nikdy nebyla, chodím nejvíc k Řezáčové, jednou Melicharová, jednou Žáčková a jednou Krčmář - díky kterému vlastně teď došlo ke KETu, protože se rozhodl neřešit tu moji vysokou sliznici a šoupnout to tam. KET pak teda dělala Melicharová, ale on rozhodl o tom, že BUDE. Jinak Řezáčová mě posouvala tu kvůli sliznici, tu kvůli cystě,...

Holky, už se nimrám v nesmyslech 😀 , ale napadlo mě - když objevili na UTZ jednu bublinku, to se ta druhá "nehledá"? Bere se automaticky, že se uchytilo jen 1 embryo? Napadla mě zvrácená myšlenka - co když to jedno je OK a to druhé se chytlo mimoděložně? Může se tohle stát? Takhle - nemyslím si, že by to msel být zrovna můj případ, to bych asi cítila bolesti, ale tak nějak všeobecně mě to napadlo. Přišlo mi, že jsou s tím UTZ rychle hotoví - prostě něco vidí, tak nepátrám dál...
Co myslíte?

damilinka
15. říj 2012

@saraha2 a jak to u tebe dopadlo, povedlo se IVF?

marmina
15. říj 2012

ahoj holky moje ukecaný!!!! 😵 😵 😵
@mmirunda jsi skvělá! takovou obří tabulku zvládáš 🙂 Takovou bych už nedala 😀 Blahopřeji ke srdíčku 😵
@zelvik veliká gratulace!!! a šupky dupky dolů k těhulkám 😵
@dadenka111 jsem smutná s tebou... ☹ ale ty to překonáš a dočkáš se té nejúžasnější odměny

Zdravím i všechny ostatní, opravdu moc na vás myslím, skoro všechny jste už budoucí mamky a brzy se narodí první mimčo této diskuze (kde je vlastně @nemorosis?). U mě to na mimi nevypadá, ale i ten jeden skřítek doma mi dává zabrat. Včera jsem si zablokovala krk, tak jsem zavřená v límci a nemůžu nic dělat, naštěstí u pc mi je ok 😀

zelvik
15. říj 2012

@marmina Ahoj, děkuju. A je super, že se na nás sem chodíš dívat!!!!! Já jsem domluvená s @mmirunda, že k těhulkám v tabulce půjdu, až budeme mít srdíčko 😉 , jsem srabík🙂
Límec ti nezávidím, taky jsem ho kdysi měla, tak se uzdravuj a zase na nás přijď juknout!!!

melisska
15. říj 2012

@mmirunda gratulujeeeeeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵 😵 aj ked mi je luto, ze mi nevysiel typ 😉

no u nas sa KET nekona. sliznica nizka 😕 prvy krat v zivote, to som necakala, nebrala som lieky na rast sliznice, nikdy som nepotrebovala ...no takze na buduci mesiac

rory_g
autor
15. říj 2012

@marmina ahoj Beruško, často na Tebe myslíme, chybíš nám 🙂 Ať se krček brzy umoudří a věřím, že přijde i ten druhý prcek, taky si to obrovsky zasloužíš 😵

marmina
15. říj 2012

@zelvik nejsi srabík, jsi jen opatrná a nechceš nic zakřiknout, myslím, že si tím prošly všechny tady
@rory_g ahoj! noc já poctivě piju ženský čaj a nastartoval mi cyklus, takže už tohle beru jako obrovský úspěch! a uvidíme, třeba nás ta alergie s manželem taky přejde 🙂 a moc díky, jsi hodná. Budeš skvělá mamina 😵

rory_g
autor
15. říj 2012

@zelvik já chodila k Darebákovi 4 roky, je to arogantní blb. Pardon 😝 Ale na mě byla hnusná Řezáčová, u které jsem byla 2x, asi záleží na dni, jak se kdo vyspí a tak 😀
Jinak si myslím, že k tomu dojít může, je to asi málo pravděpodobné, ale asi může. Nejspíš ale druhé embryjko zaniklo...
@melisska to mě mrzí ten odklad 😒 Zkus pít kontryhel do ovu, prý dost pomáhá na sliznici 😉

danny38
15. říj 2012

@marmina Ahojky kočkooo, vždycky když se objevíš, je to takové hezké pohlazení 😵 Zablokovaný krk nezávidím ☹ Ať je ti co nejdříve lépe 🙂

zelvik
15. říj 2012

@rory_g Aha, no já ho neznám, ale vím, že spousta žen z Darebného byla nadšená, až pubertálně...tak jsem si myslela, že je to třída. Řezáčová je studený čumák, to je fakt... Člověk si nevybere...

melisska
15. říj 2012

@rory_g ved prave ze ho pijem 2 x denne a k tomu cervene vinko kazdy vecer 2 dcl, predtym som to nerobila amal som ju vzdy peknu, teraz je nizka

marmina
15. říj 2012

@danny38 ahojky! tak to mě těší 😵 koukám, čekáš únorovou holčičku! já mám doma únorového klučinu 😀

rory_g
autor
15. říj 2012

@marmina jééé 😵 děkuju, kéž by 🙂 Já pila Grešíkův čaj na plodnost 😉

rory_g
autor
15. říj 2012

@zelvik noo on je fešák...podá Ti ruku, je milý...ale nic nedělá, vůbec 😒
@melisska já ho pila jen protože mi chutnal 😀 Bez vínka, hihi...ale nikdy jsem neměla se sliznicí problém, tak nevím, jen holky si ho dost pochvalují, do ovu pít a prý pomáhá...

melisska
15. říj 2012

a beriem j anopyrin a prednison

adriene
15. říj 2012

@zelvik Tak ja mela od zacatku Darebneho a nemuzu rict jedineho spatneho slova. Rezacova na me pusobila profi, ale neosobne a ke Krcmarovi se radsi vyjadrovat nebudu... to byla teda sila!
A jinak to samozrejme zalezi hodne na tom, kdo co preferuje a zda se IVF dari ci ne.. toje velky ukazatel spokojenosti 😉

melisska
15. říj 2012

@rory_g 😀 no ved ani ja som nemala nikdy so sliznicou problem preto som prekvapena, asi mi chce telo naznacit, ze si chce oddychnut 😀