1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

malinka_02
26. led 2013

@mmirunda já vím ale co mám dělat.. ve čtvrtek sme se pohadali od tý doby je to na nic.. a já si říkám že to bublinka asitaky moc dát nemohla.. dnes jsem 5 den. Takže brzo.

mmirunda
26. led 2013

@malinka_02 Jo ty vaše hádky ☹ Chlapi tomu protě nerozumí a jsou na facku, ale abych jim jen nekřivdila, taky jsem si připadala někdy na facku, i teď. Je to strašnej nápor na nervy. To se zase spraví, uvidíš.

malinka_02
26. led 2013

@mmirunda to já vím, ale čekala bych že si řekne že ted je to duležitý a že se mnou hýbou hormony a ne že do mě pojede..

malinka_02
26. led 2013

@mmirunda hlavně podruhý ještě dobrý ale počtvrtý už to člověk prostě bere jinak..

mmirunda
26. led 2013

@malinka_02 asi mu to přijde už taky dlouhý. Ti chlapi to mají prostě jinak a i u nás doma je nejlepší obranou útok ☹ A já pak akorát bulím a je vymalováno.

mmirunda
26. led 2013

@malinka_02 Já být Tebou, bych opravdu změnila CAR, pokud to teď nevyjde. Ona změna může udělat hodně.....

rory_g
autor
26. led 2013

@malinka_02 😀 😀 tak jo, budu chodit rozdávat moudra 😀 😀

malinka_02
26. led 2013

@mmirunda já vím ale pro mě je to taky dlouhý .. ☹ Manžel nechce abych car měnila. Myslíme si že to přecházení je taky na nic protože tě nevidí komplexně.. chceme tu ještě zkusit jeden pokus..

mmirunda
26. led 2013

@malinka_02 Však je to Vaše volba. A já ti držím palečky tak jako tak

malinka_02
26. led 2013

@rory_g tak každý den jedno jo, jak oranostika 😀 😀

malinka_02
26. led 2013

@mmirunda děkuju 😉 a co u tebe nového?

mmirunda
26. led 2013

@malinka_02 u mě ani nic. Už mě to doma leze krkem, to počasí mi taky moc nepřidá a leze na mě nějakej moribundus

malinka_02
26. led 2013

@mmirunda no pocasi je na nic, to ja bych naopak radsi byla doma 😀

martina_81
26. led 2013

@malinka_02 @mmirunda @danny38 @saraha2 ahoooj, chlap mi před hoďkou vypadl do práce (a mně už je smutno 😒 - asi nejsem normální 😉 ), tak můžu konečně poreferovat,jak jsme včera dopadli na kontrole před KETem. Byla jsem 8.dc, ale jelikož mám cykly kratší, tak dominantní folík našel, píchnutí Pregnylu naplánoval na zítřejší večer (takže mě čeká "noční" výlet pěšky krajinou půl hoďky tam a pak zase zpátky, pže mi to píchne kámoščina sousedka, zdravotní sestra), od pondělka mám napsanou neschopenku, od středy začínám brát Utroš a Prednison a ve čtvrtek nám rozmrazí 2 kulíšky. 😉 Jinak, nebudete tomu věřit, ale Jirka se našeho drahého doktora zeptal, že jak to teda je s tím vzrušováním po transféru. 😀 😀 😀 No já tam málem vybuchla smíchy. Ale dr. to nevyvedlo z míry a jen se ptá "Myslíte jako sexuální vzrušení?" a my, že teda jako jo. A on, že když je embryjko zavrtaný, tak už mu případné orgastické stahy dělohy nevadí, tak máme vydržet aspoň ty první dny po transféru. 😉 No kdyby se zeptal chlap, co je věčně nadrženej, tak to chápu, ale můj přítel, kterýho musím tahat od počítače, když se chci pomilovat?? (naštěstí ne vždycky) Tak jsem se pak zeptala, co ho to napadlo, se na to zeptat. a on, že teda chtěl mít jasno, když jsme to řešili už při minulých transférech a že už i na něho je dost dlouho, vydržet 14 dní bez sexu. 😀 😀 😀 A pak jsme se zasmáli, když jsme šli do laborky domlouvat termín KETu. Embryolog (srandovní, ale super klučík) odběhl s našimi údaji od dr., po chvíli se vrátil s diářem a řekl, že nám je 31. rozmrazí a že si mám odpoledne zavolat, jak to dopadlo a že bysme je zavedli buď 1. a nebo 2. února. A já na to, že tentokrát bych chtěla rozmrazit ty 5ti denní embryjka (máme 2 E 2denní a 3 E 5denní). A on, že proč a že mu nabourám celý plánování a že ty 2denní jsou stejně dobrý jak ty 5denní, ale že teda jak chci. No nakonec jsem ustoupila, pže mi to vysvětlil, že kdyby to ty 2denní nezvládli, rozmrazí 5denní a já nebudu muset další měsíc čekat. Pak se ještě ptal, že jestli, když ty E rozmrazí a 1 třeba nevydrží, jestli mají rozmrazit další, nebo mi bude stačit to jedno,když bude skvělé kvality. Tak jsem řekla, že jedno bude stačit a on si do poznámek napsal 1-2 E. 😀 😀 No prostě borec. 😉

saraha2
26. led 2013

@martina_81 chválím manžela!!ten můj jen doma říkal,ať se zeptám,jestli můžeme zasunout 😀 😀 ,ale sám by se nezeptal!nám taky řekli vydržet bez aktu,tak bude lepší,když si dáte půst 😉 když nic,tak pro klid duše...mě pregnyl píchl manžel do břicha!poprvé píchal a zvládl to 😉 jak poprvé,tak podruhé..podruhé teda už i píchal menopur,tak už to mel víc v ruce,ale není na tom co pokazit 😉 pak píchal i agolutin do zadnice..a žiju 😀 😀 😀

saraha2
26. led 2013

@vall83 moc gratuluju!!!!!!!!!!!!!!šikulky jste obě 😉

saraha2
26. led 2013

@malinka_02 co to čtu??ještě není jasno a už měníš car??to snad ne??já se z tebe picnu!ale chápu..já už při druhém nevěřila a ani nedoufala......a asi je lepší být pak překvapená,než smutná a špatná,že zase nic ☹ ale myslím si,že už jsi na řadě s //,takže šupky,dupky,ať tady vidím testík co nejdříve!!!!

danny38
26. led 2013

@martina_81 😀 😀 😀 ten tvůj chlap je fakt borec, rovnou vybafne na dr. ohledně sexu 😀 ale alespoň kdo je připraven není zaskočen 😀 embryolog to má dobře naplánované, je fajn, že ti to i takhle vysvětlil 🙂 budu držet moooc pěsti, aby to zvládli oba mrazáčci a pak ať se pořádně zahnízdí 😵 Teda uteklo to strašně rychle 😵

martina_81
26. led 2013

@saraha2 to my "zasouvat" nechceme, ale když už obšťastňuju Jiřího, tak se u toho taky vzruším, takže se ptal jen kvůli tomu, víš? 😉 Ve vlastním zájmu, kdybych ho náhodou chtěla odbýt tím, že se nemůžu vzrušovat. 😀
Já bych si to píchla taky sama, ale když už trvají na tom, že to má být do zadku. a Jirka zas, že jestli vím, kam přesně to mám píchnout a jak hluboko. Tak si pro klid duše zajdu ke kámošce na kafe, a pak se stavím u sousedky, ať mi to píchne. 😉 A zeptám se jí, jestli se na tom dá něco pokazit, že by mi to příště (když bude potřeba) píchl Jiří. 😉

zelvik
26. led 2013

@vall83 Ahoj Valinko - tebe ráda vidím a jsem ráda, že čtu super zprávy a že jste OK. Tak moc gratuluju. Zrovna - je to asi dva dny, jsem holkám na té nové diskuzi psala, že o tobě dlouho nic nevíme. To je dobře, že jsi se ozvala 🙂 🙂

martinazvo
26. led 2013

ahojte kocky, tak ja som ET + 2 dni a sialene ma boli maternica, ked lezim ani nie, ale najma ak mi treba ist na wc a potom aj po wc... a bradavky - to ani dotknut... myslite ze to je normalne?

saraha2
26. led 2013
martina_81
26. led 2013

@danny38 jj, díky moc. 🙂 my máme doktora (kéž by takových bylo všude víc), kde máš pocit, že se můžeš zeptat na jakoukoliv blbost a on se Ti nevysměje, že máš blbý dotazy, ale úplně v klidu Ti všechno vysvětlí. Jen bych nečekala,že se zeptá zrovna můj přítel. 😉 A v laborce jsou taky jen samí super lidi. Máš pocit, že tam jsou jen pro Tebe a maximálně se Ti věnují. V tomhle směru myslím, že jsme si snad ani líp vybrat nemohli. Dokonce jsem ukecala i kámošku, co má za sebou 2 neúspěšný IVF, ať se objedná k tomu našemu dr.,že to třeba bude jiný, protože mám pocit, že ten její současnej dr. byl dost laxní a na všechno jí řekl, že je to prostě tím, že už je "stará", takže nemá smysl to řešit. Genetiku si téměř vynutila a na imunologii jí řekl, že to nemá význam, že je to zbytečný...... Jen vytáhnout z lidí prachy.

danny38
26. led 2013

@martina_81 Přesně tak, také si myslím že to je hodně o přístupu a jak píšeš, je super že ta volba byla naprosto správná. Každý doktor by měl mít takový přístup, že když se na něco zeptám a může to být sebevětší blbost, tak ti odpoví a hlavně vysvětlí proč to tak je atd. A to samé v laborce. Je fajn, že existují takový lékaři, kterým je jasné, že ženské nejsou vědmy a ani studované na to, aby vše kolem umělého oplodnění věděly. Bohužel stále jsou mezi nimi ty, co než by si dali nějakou námahu a snažili se vyčerpat všechna dostupná vyšetření, to raději hodí na věk a nebo si vymýšlí jiné výmluvy 😖

martina_81
26. led 2013

@danny38 no právě. 😒 Když už nás to stojí tolik peněz, úsilí a nervů, tak chci mít pocit, že pro mě dělají maximum. Minule, když jsme se domlouvali na KET,embryolog řekl, že mám přijít o půl dvanácté. Mně se to zdálo docela pozdě, protože na OPU a ET jsme tam museli být o půl osmé ráno, takže jsem jen nechápavě vyhrkla "Až?" A on hned, že jestli se mi to nehodí, tak se domluvíme jinak. A mě jen napadlo, že kdybych snad řekla, že chci transfér o půlnoci, tak řekne jen OK. 😀 😀 Jen doufám, že tam bude kámoška stejně spokojená a že jí ten poslední pokus vyjde....

danny38
26. led 2013

@martina_81 Ono je to všechno individuální, ale i změna caru může přinést ovoce. Už jen to, že pokud žena zažádá o nějaká vyšetření, která by třeba mohla napomoct k tomu, že odhalí to co brzdí správné uhnízdění a doktor ji setře tím, že to je zbytečné a že tím to nebude, tak to je znamení, že to není zrovna ideální car. Oni se mají snažit udělat úplně vše pro to, aby se to podařilo a pokud je tam nějaká překážka, kterou je možné léčit, tak musí zkusit opravdu vše. Když se nepodaří první pokus, tak je jasné, že to nemůže nikdo vědět, ale před druhým pokusem už by se právě měli zajímat více o to, proč to nevyšlo a jaký by tam mohl být problém a od toho jsou možnosti různých vyšetření. Znám holky, které podstoupily IVF i 8x, ale nevzdaly to a té jedné se po změně caru zřejmě zadařilo 🙂 Škoda, že ho nezměnila dřív, mohla se ušetřit tolika zklamání.

martina_81
26. led 2013

@danny38 Nj, ono je to těžký, 1.IVF je podle nich zkušební, takže se toho moc nezkoumá. No a když jí pak nevyšlo ani to druhý, má už jen poslední pokus, takže vyhlídky nic moc. A ještě když má dr.,co radši nic neřeší. Jsem ráda,že se nechala přesvědčit aspoň pro změnu caru a doufám, že ten náš skvělej dr. třeba něco vymyslí, co by jí pomohlo, aby měla víc vajíček a víc šancí na transféry. 😉

danny38
26. led 2013

@martina_81 Já myslím že určitě. Měl by jí pokud nemá doporučit ještě nějaká vyšetření, která by mohla lecos odhalit. Za oddálení posledního pokusu to rozhodně stojí, protože bude vědět, že se pro to udělalo maximum. Kamarádka měla také problémy, byla s manželem na imunologii, manželovi nasadili léčbu a při dalším pokusu po léčbě našla //. Takže možné to je a někdy se i dokonce dějí zázraky, což nám dokazují některé holky tady z koníka 🙂

martina_81
26. led 2013

@danny38 jj, to je fakt, zázraky se dějí. 😉

mmirunda
26. led 2013

@martina_81 Martinko, mám z Tebe radost. Konečně se začíná něco dít. A hlavně jsem ráda, že jsi se svým CARem spokojená a doufám, že se brzo budu tšit z tvých dvou //. Jinak tvého chlapa obdivuju, ten můj to vždy akorát hustil do mě, abych se zeptala 😀