1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

marmina
25. dub 2012

ahoj @caroline123 tak to půjdeme na stejno! já taky někdy začátkem června půjdu 😉

marmina
25. dub 2012

@verry
@saraha2 holky, když jsem truchlila já, tak manžel že koukneme na nějakou komedii, přinesl Perfect days s Chýlkovou, prý že tam bude Kotek dělat striptýz. No, celý film byl o tom, jak si žena po 40 přeje miminko. Ale nasmála jsem se, protože si tam dělala se svým teplým kamarádem inseminaci doma 😀 😀 doporučuji!!!

caroline123
25. dub 2012

@marmina a to som si myslela ze ked mi povie do telefonu ze nemusite dlho c akat,ze to pojde este teraz 😀 ale treba si este pockat do dalsej MS.

pawlla
25. dub 2012

@saraha2 no jasne ja to taky beru jako prvni pokus a ten dalsi uz nam vyjde 🙂
@verry noo ja pujdu do dvou ale asi zase do IVF mame jen 3 mrazacky a fakt mam strach ze nevydrzi rozmrazeni

pawlla
25. dub 2012

Normalne ja jak jsem ted doma a nechodim do prace tak uz se zacinam pekne nudit porad neco prerovnavam a hlave porad nekde na netu ctu clanky mela bych uz toho nechat 😀

marmina
25. dub 2012

@pawlla přeci tam ty sněhuláčky nenecháš! ☹ navíc IVF je celkem zátěž...zdravotní a finanční (zrovna u tebe...) Já teda věřím, že nám KET vyjde, že budu lépe připravená, hormonálně tolik nezatížená...embryoložka mi říkala, že na embrya, která se mrazí, jsou vyšší požadavky na kvalitu, to mi taky dodává víc naděje!
Ale je jasné, že každý se musí rozhodnout podle svého cítění. Když více věříš novému IVF, tak do něj půjdeš. Já znám zase spousta holek, kterým právě vyšel až KET 🙂

zelvik
25. dub 2012

@pawlla No tak to mi mluvíš z duše, mně už doma pěkně hrabe. 😉

verry
25. dub 2012

@saraha2 přesně tak, ty řeči fakt nemám ráda.. to ti to spíš hlodá na duši.
Takže už žádný litování nebude! 😉

verry
25. dub 2012

@marmina kamaradka tenhle film taky viděla a říkala at na nej jdu. tak az bude nalada na filmik, tak si tu komedii stahnu

verry
25. dub 2012

jinak jak to holky s rozmražováním??? zatím nic nevím.. Když budu chtít jedno a to jedno to rozmražení nepřežije,tak se ket nebude konat?? nebo to rozmražujou všechny najednou,nebo jak to vlastně je??????

pawlla
25. dub 2012

@marmina no tak ja mam z toho strach embryolog nam rikal ze ty tri nemusi vydrzet to rozmrazeni no tak jestli neco zbyde i pi tomhle IVF tak to dame taky do mrazacku a kdyby nahodou se neco stalo tak KET udelame potom to nam doporucil i doktor no uz aby to bylo zase cekqni uz mi z toho vecenho cekani hrabe

cuddle
25. dub 2012

@verry zalezi jak je maji zamrazene, nekde v carech mrazi po 2 jinde ( jako u nas po 1 ) - rozmrazi dany pocet na kolika se dohodnete - u nas se rano v 8,00 nebo 8,30 vola jak se rozmrazuje, jestli je to vse ok ( tim, ze se mrazi top kvalita , tak vetsinou neni zadny problem ) - a pak se rovnou domluvis na kolik je KET - vetsinou kolem 11-13 hodiny , prijdes daji ti bobka a jdes 😀

cuddle
25. dub 2012

@verry uspesnost KET u nas se bohybuje kolem 58-62% , vetsinou srovnatelne nebo i lepsi nez ET 😉

verry
25. dub 2012

@cuddle aha, no tak to nevím po kolika to maj u nas zamražené. Musím se na vše pozeptat až tam pojedu na UTZ. a po KET se taky leží 2hodky jako po ET?

verry
25. dub 2012

@cuddle jo a jaký leky se berou při tom?? a pícha se taky pregnyl?

cuddle
25. dub 2012

@verry u nas teda urcite ne - tak 15 minut - 😀 2 hodiny co bych tam delala, vlozi, polezim na par pisnicek a uz jde pani embryolozka se zapisem a frcim domu - dalsi prosim 😀 😀 😀

verry
25. dub 2012

@cuddle aha, a po ET jsi ležela taky jen 15minut?

cuddle
25. dub 2012

@verry jezis to ne - pregnyl mas na dozrani vajicka - to nepotrebujes - samo pokud se ti tvori tvoje vlastni vajicko, tak budes mit i to - tzn mas sanci otehotnet i prirozene 🙂 jinak se kontroluje sliznice, pokud ti roste pekne a nemas problem, tak ji zkontroluji a domluvi se na dnu kdy bude KET, tzn cca den, kdy by ti oplozene vajicko doputovalo do delohy v tvem vlastnim cyklu, u nas je to cca 20 den cyklu
pokud mas problemy se sliznici podporuje se jeji rust a taky u nas par dnu pred KET uz nasazuji urtogestan - asi 5 dnu pred

verry
25. dub 2012

@cuddle hm, takže pregnyl mě asi nemine. já s ovulaci problém nemám. a se sliznicí taky ne. Ale uvidíme,jestli mi to ted nerozmrskali ty hormony ten můj cyklus

mia75
25. dub 2012

Holky, tak zacali vacsie bolesti a zacala som viac spinit. Urobila som si teda Ttest. Negativny uplne jasne. Jedna ciarka svieti s rozhodnostou rozsudku ☹ Neviem, ci je este sanca, ze je toto dobre a HCG zacne rast. Uvidim v pondelok. Nervy mam na dranc. Stalo sa vam niekomu, ze vam este vysiel pozitivne krvny test, ak 7 dni po transferi bolo snehobielo na testeri? 😒

saraha2
25. dub 2012

@verry já využila ty dny po k úklidu..jsem si říkala,že když nic,tak si aspoň konečně uklidím..jsem lítala,jak s treperendou a pak jsem byla spokojená,že mám zase naklizeno konečně..hlavně nesedět..dnes se udělalo náádherně,my právě napouštíme bazén!! 😉

saraha2
25. dub 2012

@mia75 já to hodně sledovala na netu a spusta holek měla 8den bílo a 10 ducha!jiná psala,že druhá čárka se jí ukázala vždy až 14tý den!!!každému stoupá HCG jinak..nebo jedna 10tý den nic a 12tý se teprve ukázala druhá čárka..takže odpočívej a ať je tam ta druhá!!!!jsme obě ve stejném caru,mě čeká taky druhý pokus,takže potřebuju inspiraci,takže neplaš a vydrž!!!!!!!!!!!!!!!!!!!a pokud vím,tak i verry měla 9tý den ducha a ne dálnici...

katttusa
25. dub 2012

@mia75 ahoj, ja som začala špiniť na 9 deň a špinila som 10 dní, test som si robila až 8 deň a bol tam len slabulinký duch, tak je dosť možné že na 7 deň by mi tiež ešte neukázal, hlavu hore pokial nekrvácaš a len špiníš aj ked je to trochu krv tak to môže byť držím palce 🙂

cuddle
25. dub 2012

@verry ano 15 minut jak po ET tak po KET stejne 😉

cuddle
25. dub 2012

@verry nene pregnyl urco nedostanes - to by jsi mela jenom v pripade inseminace nebo casovaneho styku
takto ti tam ten tvuj folikul nechaji, to jestli bude domaci snazeni pred KET je asi na Vas, ci-li teoreticky mas moznost, ze se ti tam sejdou 2 kousky - jeden ten vlastni a 1 vlozene a hned mas dvojcata 😀
hele akurat nevim jak by to bylo , kdyby se to vlozene ujalo a to druhe slo ven, asi bys mela ms predpokladam - hele tak to ted fakt nevim 😀 😀 😀 oni ti vse reknou
jinak ja si na sliznici picham normal hormony, pac neroste, ale nekomu staci tabletky - pokud nemas problem tak super, nic nepotrebujes, jen dojdes a dostanes mimiska 😉

marmina
25. dub 2012

Ráda by se mezi nás zapojila i @caroline123, tak ji mezi námi vítám 😉

Miminko si moc přejí:
@verry (Sanus Pce) 1.IVF duben (neúspěšné), 5 E zamrazeno, 25.4.- krev hcg 0 - další cyklus KET – hodně sil a odhodlání do dalšího pokusu! Jdeme do toho s tebou 😉
@caroline123 (GYN-FIV Bratislava) 8.4. ET (1.IVF – neúspěšné), 7 E zamrazeno, KET zač. června

@saraha2 (Obilní trh Brno) 1.IVF duben (neúspěšný ET 2 E), mrazáčky nemá, UZV 27.4. dohoda na dalším postupu
@zelvik (Pha Podolí) OPU 16.4. (6 vajíček a z toho 4 E), 19.4. ET (1 E), 3 E zamrazena
@lucka2601 (Gennet Pha) zač. května stimulace na 1.IVF, 26.4. výsledky imuna
@vall83 (CAR v Německu) OPU 29.3. (46 vajíček), 25 embryí zamraženo, KET 27.4. – přeje si dvojčátka
@mia75 (Obilní trh Brno) ET 17.4. (2.IVF - 2 E), mrazáčci nejsou, kontrola krve 30.4.
@evikj33 (Reprofit Brno) 1.IVF únor (nedošlo k ET), 2.IVF začátkem května
@marmina (Pronatal Pha) 1.IVF březen (neúspěšné), 3 E zamrazena, 3.5. výsledky imuna, 20.5. stimulace na KET
@rory_g (Gennet Pha) OPU 21.4. (1 vajíčko) –neoplodnilo se, 29.5. domluva na dalším postupu
@pawlla (Unica Brno) 1.IVF březen (neúspěšné), 2.IVF červenec
@kive76 (Pha Motol) 2x IUI (neúspěšné – Gennet), 26.6. imuno, 1. IVF červenec/srpen

Šťastné ženy, kterým vyšlo IVF a jsou naší velkou inspirací!
@alinah (ISCARE Pha) 9.4. ET (1 E), 2 E zamrazena, 17.4. našla na testu //, krev 20.4. – oficiální potvrzení těhu, další kontrola 9.5.
@nemorosis (Gest Pha) 15.3. ET (1.IVF), 6.4. - potvrzeno těhu, UZV 20.4. 7+6tt
@plumeria 20.3. ET (1.IVF), 30.3. - potvrzeno těhu, UZV 18.4. - 6+6tt

Holky, jak se tabulka rozrůstá, je možné, že nějakou novinku přehlédnu, protože toho je víc na dočítání. Tak mi pak dejte třeba vědět nebo rovnou zásadní novinky piště do IP. Díky moc 🙂

mia75
25. dub 2012

@cuddle ahoj, ja len ze ja som mala pred KETom pregnyl. 3 ci 4 dni pred prenosom snehuliakov 🙂 Rovnako aj pred OPU pred ET

cuddle
25. dub 2012

@mia75 aha ja teda nikdy - asi jak kde 😒

verry
25. dub 2012

@mia75 ahoj, jsi ještě moc brzy na testování. ještě chvilu vydrž. Já mimochodem špinila 9 a 10 den. Testila jsem až 9den po ET a byl tam duch. Zkus to třeba za 2dny,jo? 😉

verry
25. dub 2012

@cuddle tak vy to v tom Caru mate rychlovku- 15minut a dom. Já po ET 2hodiny, a mám takovej pocit že si to tam vyležím i ted po KET-že to bude asi stejné. Ikdyž musím se přiznat, mě ty dvě hodky nevadili. Sic jsem tam byla sama, ale dostala jsem svačinku-obloženou housku a kobližek a džusík a mohla jsem si pustit telku...docela relax, malem jsem tam usnula 😀