1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

marmina
17. kvě 2012

@mia75 no, to je pravda, oplodněná je tu jen @verry 😀 ale brzy se přidá @evikj33 😉

nemorosis
17. kvě 2012

@marmi Jasně, marmi, je to takhle krásně přehledné...díky! 🙂

kacaul
17. kvě 2012

@marmina ahoj, děkuji za doplnění ;) ta neůspěšná stimulace byla jen na IUI, tohle je moje první IVF a doufám, že po vyšších dávkách folíci vyrostou. Zatím píchám menopur 3 ampule. Zítra jdu na ultrazvuk, bude to sedmý den od začátku stimulace. Tak jsem zvědavá a strašně doufám, že tentokrát folíci porostou .. A copak ty? Koukám, že tě čeká KET ;) to je fajn, to bude určitě pořadně silné embryjko..

marmina
17. kvě 2012

@kacaul aha, tak já ti to zítra opravím, určitě už budeš mít i novinky z ultrazvuku 😉 Nojo, já čekám až dorazí menses a pak začne přípravka na KET. Doufám, že zamrazili kvalitu 😉 Máme tam tři u ledu, tak snad aspoň jedno bude chtít ke mě do tepla 🙂

kacaul
17. kvě 2012

@marmina určitě jo ;) když vydrží mrazák, tak to bude úleva u tebe.. Určitě to dopadne dobře. Já dám pak vědět, jak to pokračuje u mě. A jaký je u tebe problém? Já bez hormonu bohužel ani nemenstruuju a nikdo neví proč :( tělo se mnou nějak nemluví .. Snažili jsme se tři roky, ale bez cyklu je to pasé, to je jasný. No tak uvidíme ..

kacaul
17. kvě 2012

@absti já jsem v Gestu spokojená, chodím k Šulcovi. A proč jsi odešla? Naštvali tě něčím nebo jen myslíš, že Gennet je lepší?

kacaul
17. kvě 2012

@saraha2 tak to jsem zvědavá, co ti poradí.. To mi dej určitě vědět. A jakou máš sliznici? V pohodě? Já pořád dpst nízkou, ale snad potvora vyroste. Zítra jdu na uzv, bude to sedmý den stimulace.

evikj33
17. kvě 2012

@marmina No krásně nám to značíš 🙂 Já jsem taky zvědava na @verry držím vše aby hlásila // a já se pak mohla přidat.Akorát jsem trochu nervní že nevím co s embryjkama bude zítra 😕 Jinak ta kočka co byla semnou na OPU Měla 4 vaja a Dnes jí vkládali 1E 6buněčné a 1E 8-9buněčné.Má testit 31.5. a říkala že to dodrží,že její kámoška testila 10den po a ořvala že na testu jen/,v Caru ji řekli že má testit ten 14den a pak jim zavolat co a jak tak testla znovu a měla// 😉

marmina
17. kvě 2012

@kacaul měla jsem před prvním mimčem stejný problém, bez podpory MS nebyla. Šli jsme na IUI a hned to vyšlo. Po porodu jsem začala celkem pravidelně fungovat, ale IUI ani IVF se nám už nedaří. Teď před KET jsme si vyběhali imuno, zjistili pár problémů, takže se léčím a doufám, že už to tentokrát vyjde...Jo po tom neúspěšném IVF pokusu se mi zase tělo rozhodilo, na MS bych asi čekala hodně dlouho, takže na KET jdu se stimulací, aby narostla sliznice. Naštěstí na hormony reaguji dobře! A když máš dvě neúspěšné stimulace, změnili ti léky? nebo furt jedeš Menopur? Možná by ti pomohly hormony v peru...jsou dražší, já vím, nás pero na IVF vyšlo na 4tis (což není tak hrozné), ale někdo potřebuje dávku i za 8 tis. a to je síla 😒

winterska
17. kvě 2012

ahojky, ráda bych se k vám přidala a trošku si zkrátila to dlouhé čekání na testy..
za 4 roky běhání po CARu mám za sebou 10IUI, jedno přerušené těhu pro velké postižení plodu, 3 IVF a z posledního mám v pondělí zavedené 2 krásná 4denní embryjka..

marmina
17. kvě 2012

@evikj33 když někdo testuje příliš brzy, měl by počítat s tím, že výsledek není definitivní. Asi je rozumné s testováním počkat 😉 chce to ale silnou vůli a nekoupit si těhu test! 😀 Nervy schovej na potom, embrya to zvládnou!!!

winterska
17. kvě 2012

@kacaul @nemorosis jo a taky jsem z Gestu 🙂

marmina
17. kvě 2012

ahoj @winterska máš toho teda za sebou požehnaně 😒 Jojo, to čekání na test je dlouhé! A přišli vám na nějaký problém?

winterska
17. kvě 2012

@marmina ahoj, až po druhém IVF mě poslali na imunologii a zjistili zvýšené NK bunky, které embryo vypuzují.. po nazasezní prednisonu jsem do 2 měsíců loni otěhotněla.. Bohužel od té doby nic.. tak uvidíme co KET - naděje tu je 🙂

nemorosis
17. kvě 2012

@winterska Ahoj a vítej 🙂 Ke komu chodíš? Jsi tam spokojená? Držím palce, ať to čekání rychle uteče! To už máš vlastně 4 dny za sebou, chystáš se za nějaký den testovat, nebo počkáš až na test do Gestu? 🙂

winterska
17. kvě 2012

@nemorosis ofiko ke koreckému, ale ten tam je jen v úterý tak na mě obvykle "zbyde" Alex, jen vyjímečně ti ostatní..
Kromě té imunologie až po druhém IVF - to mě tehdy pěkně naštvali a uvažovala jsem o jiné CARu, tak jsem s nimi velmi spokojená, žádné čekání, jdeš na řadu okamžitě, za ty léta už jsem tam známá jak falešná pětka.. Je to tam takové malé osobní 🙂
Když mi kdysi těhotná kamarádka vyprávěla, že jezdila před porodem na monitor k Apolináři a tam ve stejné čekárně seděly i holky do CARu, to by mě asi fakt nebavilo 😝
a ke komu chodíš ty? - i když vlastně chodíš tam jen do CARu nebo i na gyndu?
ideálně bych ráda věděla do 25.5, zda to vyšlo či nikoliv, protože mám ted dovču a musím se pak hlásit zpět do práce případně dostat PN.. doufám že vydržím netestit alespon do úterka..

marmina
18. kvě 2012

@winterska já nepochopím, proč se to imuno nedělá povinně hned před prvním IVF. Chápu, že to asi není levné, ale když si vezmu ty podlomené nervy po neúspěchu plus finanční stránku pro pár... ☹ Já jsem šla na imuno sama od sebe (teda spíš díky holkám tady na MK) před prvním KET, v našem centru se prý dělá imunologie až před 2.IVF. Takže mám šanci, že KET třeba vyjde. Také mi zjistili protilátky proti embryu (i proti spermiím), léčím si nově štítnou žlázu. Psala jsi, že jsi přišla o mimi, to je mi moc líto, neznám horší pocit ☹ Také jsem poprvé musela na přerušení, už mi bylo vidět bříško....Uvidíš, tentokrát ti to vyjde a budeš mít krásné zdravé mimi 😵

mmirunda
18. kvě 2012

Tak a čeká nás první IVF ..... ☹

mmirunda
18. kvě 2012

Doufám, že mě mezi sebe vezmete, jsem z toho ještě stále špatná ....

marmina
18. kvě 2012

ahoj @mmirunda, proč takový smutek? IVF je přeci naděje na mimi 😉

mmirunda
18. kvě 2012

@marmina Ano, máš pravdu, já vím, ale i tak to byl pro mě šok 🙂 Snažili jsme se teprve půl roku, ale i tak jsem to začala řešit. U mě problém nebyl, ale kontrolní spermiogram ukázal, že můj partner mě normální cestou neoplodní..... Docela se bojím toho, co mě čeká. Bojím se hormonů a neúspěchu ..... ale ta touha po miminku je silnější ...

kive76
18. kvě 2012

@mmirunda ahojky, samozřejmě že vemem mezi nás ..co se týče mě taky jsem si myslela, že můžem čekat mimčo normálně, ale když je tady ta možnost jít takhle přes IUičko, IVFko, darování vajíček, atd... proč né...tak nějak se bojíme všechny, a doufáme,že i přes ty hormony, a přes všechny ta různá vyšetření před IVFkem, či jinou metodou, jak pomoci, tady budou úžasná roztomilá mimča 🙂

kive76
18. kvě 2012

@mmirunda je dobrý, že jsi to začla řešit takhle brzo...že aspoň víš jak to s tebou , s Váma vypadá..a začne se hned řešit...a uvidíš mimčo , mimča 😀 tady budou za chvilku

kive76
18. kvě 2012

@marmina ahojky, já to taky nechápu...my teda byli jen na iuičku, po 2 letech snažení, ale kdybychom až ted po dalším roce, když jsme přešli do Motola z Gennetu, byly už dávno šly na tu imunologii a už tehdá nám zjistili, že mám alergii na spermie..tak už se to dávno mohlo řešit ...a už tady třeba to jedno nebo dvojčátka mohla pobíhat

marmina
18. kvě 2012

@mmirunda to chápu, ale ten šok rychle vyšumí. Jak psala @kive76 je dobře, že to řešíte takhle brzy, jsou tu holky, které se trápí několik let. Hodně štěstí do boje 😉

@kive76 máš pravdu, přitom ty problémy jako je alergie na sperma jsou dost časté, nebo zvýšené protilátky které bráni uhnízdění embryjka taky...no, hlavně že tady MK a spousta holek to vezme do vlastních rukou a dočká se mimča díky tomu třeba i o pár let dřív 🙂

saraha2
18. kvě 2012

@winterska vítej a už se moooc těšíme na samozřejmě ty nej,nej zprávičky od tebe!!!!!!jak se cítíš?odpočíváš?
@mmirunda ahoj!nebuď špatná!!musíš myslet pozitvině!já mám čerstvě za sebou první IVF a rozhoupávali jsme se k tomu celých 14let,co nám to nešlo domácím snažením...takže hlavu vzhůru a myslet pozitivně!!!
@kive76
@marmina
@winterska koukám,že alergii na spermijky nás tady má požehnaně ☹ já teda nemám přímo alergii,ale při imunu zjistili hraniční výsledky protilátek,takže taky papkám prednison...švagrová to zhodnotila úsměvně..prý kdo ví,co to má tvůj manžel za potvory,že je nechceš 😀 😀 😀 no,asi má až moc velké šampiony 😀

marmina
18. kvě 2012

Holky moje, tak mi dorazila MS o dva dny dříve než jsem počítala, a hned jasná rudá. To znamená, že už dneska začínám stimulku na KET!!!! 😵 😵 😵 Hurááá 😀 Takže vyrážím na expedici s kamarády Estrofemem, Pentomerem a Prednisonem. Cílová stanice u Dvou čárek 🙂

saraha2
18. kvě 2012

@verry ahoj!!jak jsi na tom??moooc na tebe myslím!!!!!!!jak se cítíš?odpočíváš?já včera a už i dnes bez růžové pilulky nefunguju ☹ takže k snídani brufen,prednison a dobrou chuť 🙂

saraha2
18. kvě 2012

@marmina juchůů!!hurá!!!!!!!supééér!!!!!!!!!!a pak už jen chci slyšet ty nej zprávičky,jasný!!!!!!!!!! 😉

verry
18. kvě 2012

@saraha2 ahooj kočko moje! 😉 taky na tebe myslím, tyjoo, chudíku, brufíka máš ted jako kámoše,jo? 😀
u mě furt stejné, ležím jak lazar, a nudím se... občas zabolí břuchanec, ale jinak vůbec nic nepocituju....
@winterska ahooj, super že ses připojila, jsme ted na stejnem postu 😉