1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

marmina
21. kvě 2012

@rory_g počkej počkej, to nebudu moct předat žezlo 😀 ...ale jo, pro tebe všechno 😵

zelvik
21. kvě 2012

@marmina Nóóó, pěkně jsme se rozmnožily - aspoň někde nějak...Jsi úžasná, jak to vedeš a kočíruješ nás🙂

kcvrcekz
21. kvě 2012

@marmina no já vůbec nevím. Zlitra budu vyzvídat víc.
@rox No ona v RF není k zastižení na telefonu a na konzultaci má objednáno už na 3 týdny dopředu, takže komunikace přez mail je nejschůdnější. Řekla bych, že nečekala, že budu mít ms tak rychle.

rory_g
autor
21. kvě 2012

@marmina no ale bude to o hodně veselejší tabulkování, třeba tady předáš veslo novým čekatelkám na IVF 😀 Pomohla jsem Ti, co?:D

tessy2121
21. kvě 2012

ahojte,ja som po 1.IVF.
Vzali mi 12 vajicok, 10 oplodnili,vyvinulo sa 7 emb.,dva dni pred vkladom sme mali 2 jednotkove a 2 dvojkove.
V den vkladu ostalo iba 1 jedntkove,to mi vlozili a chytilo sa. zmrazene nemame nic.
Drzim vam vsetkym palce.

rory_g
autor
21. kvě 2012

@tessy2121 ahojky, děkujeme za povzbuzení a přeju Ti pohodové těhulkování 😵 😵

rox
21. kvě 2012

@tessy2121 toto je nazorny priklad, ze skutecne staci jedno vajicko,ale kvallitni 🙂 Teda krom tech, co si masochisticky preji dvojcata 🙂

ivapo
21. kvě 2012

@tessy2121 ahoj a ky jsi byla na transferu ? Já 8. Května
A zitra jdu na krev... Test ukázal 10 ty den dve čárky ale pry se tomu neda věřit!ty si si dělala kdy těhotná test po transferu?

ivapo
21. kvě 2012

@rox ahoj me zbylo ze tri embrii pouze 1 a pry jednickove tak zitra krev ukáže!!!

rox
21. kvě 2012

@ivapo Proc by se dvema carkam nedalo verit? Zitra prijdes s dobrymi zpravami uvidis!!! Pregnyl vyloucis z tela behem snad tydne, takze falesne pozitivni ten test urco nebude 😉

tessy2121
21. kvě 2012

@ivapo ja som bola na transfer 7.5.,dnes som bola na krv a sono.
1.test- 6.den po ET - bol tam duch.
2.test- 8.den - jasna druha ciarka.
3.test- 13.den- obe // ciarky rovnako silne.
4.test- 14.den- tehotenska ciarka silnejsia ako ta obycajna.
Neboj,urcite si tehotna

winterska
21. kvě 2012

@kacaul ahojky, vypadá to, že dnes pícháš ovitrelle a pozítří jdeš na OPU, už víš, kdo tě bude operovat? Myslím na tě🙂

winterska
21. kvě 2012

@tessy2121 ahojky, blahopřeji ti k těhu 🙂 jak "staré" embryo ti zaváděli - mělas PK?

tessy2121
21. kvě 2012

@winterska ahoj,mala som PK ,na 6.den po oplodneni mi vlozili embryo.

pertonelanela
21. kvě 2012

ahojte kocky chcem sa opytat kolko stoji ked chceme umele oplodnenie,a ci to preplaca poistovna a kde najblisie je nemocnica v ktorej to robia,od kolkich rokou to robia lebo mam 22 a este jedna otazocka ze co k tomu potrebujem lebo nedari sa nam otehotniet a chceme obaja potomka dakujem pekne

winterska
21. kvě 2012

@tessy2121 takže prvního ducha jsi našla až 12DPO? 6dní do ET+6dni od ET? Promin jsem zvědavá, a taky nervozní jak dopadnu já a ještě nemám odvahu testovat.. 😀

tessy2121
21. kvě 2012

@winterska ano,ty si tiez po ET?

winterska
21. kvě 2012

@pertonelanela ahojky, být tebou, bych došla ke své gyn.dr a ta ti napíše doporučení do nějakého CARu ve tvém okolí. Nebo se podívej tady do seznamu na CAR a přečti si doporučení ostatních žen. Až si vybereš objednej se tam na konzultaci (obvykle to trvá 2-3 týdny) . Po konzultaci tě obvykle pošlou na různá vyšetření, včetně spermiogramu tvého partnera. Ceníky jsou obvykle na jejich stránkách. Ceny v Eurech fakt netuším 😨 Nějaké Slovenky dokonce si vybírají CAR v ČR - důvod neznám..

winterska
21. kvě 2012

@tessy2121 jj, jsem po KET 14.5. - zaváděli mi 4denní embryjka.

tessy2121
21. kvě 2012

preco ti ich nenechali dlhsie na kultivacii? nieje to malo 4 dni?

pertonelanela
21. kvě 2012

@winterska dakujem pekne a trva to dlho tie vysetrenia lebo ma liecia uz od decembra a stale nic stale lieky a lieky a ziaden ucinok

michelitta
21. kvě 2012

@tessy2121 ahoj Tess,blahozelam ti,nech pekne rastiete..otazocka: co je jednotkove a dvojkove? jednotkove ako kvalita na jednotku?😀 alebo akoze jednobunkove 🙂 lebo ja to poznam ako morula,blastocysta a podobne..mne vkladali 2 100 bunkove v utorok,takze cakame pekne 🙂 dakujem za odpoved🙂 a bolo to tvoje 1.ivf asi vsak? prepac za tie otazocky 😎

pertonelanela
21. kvě 2012

@winterska mozem sa este opytat ked sa nepodari na prvi krat tak opakuju na druhy a plati sa ties aj ten druhi ci ako to chodi a v kolkich rokou to robia
dakujem

marmina
21. kvě 2012

@rory_g no, jestli budu jednou vést tu těhotenskou tak tuto tabulku ráda předám dál, to už bych dvě nedala 😉 Mám co dělat abych všechny uhlídala!

Holky, bylo by skvělé, kdybyste mi psaly novinky do IP! Např. datum krevních testů, UZV, OPU, ET apod. Stačí úplně stručně!!! Ušetřilo by mi to spousta času 😉 Předem díky.

tessy2121
21. kvě 2012

@michelitta ahoj,v Martine v Heliose davaju emb.znamky.
1-super,embryjko sa vyvija tak ako ma.
2- je dobre ale zvycajne ma menej buniek,no moze sa rozbehnut a byt jednotkove. Aj 2 sa vklada.
3-nevyvija sa tak ako ma,nieje vhodne na vklad.
Mne vlozili pekne vyvinutu blastocystu. Dostala znamku 1*.

rory_g
autor
21. kvě 2012

@marmina no to je jasnééé 😀 Já bych Ti tak moc chtěla psát novinky do IP...ale nemám co 😢 😀
@pertonelanela @michelitta vítám vás tady kočky, ať se brzy zadaří 😵

winterska
21. kvě 2012

@tessy2121 protože po určité době některá embrya hynou, tak raději ty funkční zavedou a mají úplný cyklus IVF.. takže v mém caru je už 3.den po OPU kultivace braná jako prodloužená 😒

winterska
21. kvě 2012

@pertonelanela hele, já fakt netuším jak to máte u vaší zdravotní pojištovny na SK. Podívej se na stránky své ZP. V ČR ZP hradí 3 úplné cykly IVF do věku až 39+12m.
a jak dlouho trvají různá vyšetření - to je individuální v každém CARu - u každého páru jinak..

tessy2121
21. kvě 2012

@winterska v tvojom centre nieje umela maternica?

winterska
21. kvě 2012

v mém není určitě, mudři tam doporučují aby se embryo co nejdříve chytilo u ženy než někde jinde..
ale když mám problém s uhnízděním, je to úplně jedno, zda se embryo kultivuje 3 nebo 6 dní..