1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

marmina
16. bře 2012

@chmurkaxy já asi 9. nebo spíše 10. den. V Pronatalu se na krev nechodí, dělá se test doma a pak se jde rovnou na uzv, kde těhu potvrdí. Už mám nakoupené testy a tak doufám, že bude příští týden co testovat 😉

vall83
16. bře 2012

@marmina ono takto ked sa to zebere je to kratka doba, ale ked sa clovek toho datumu nevie dockat, tak sa to tahne a trva to.... 😢
mi chceme dvojicky...je to krasne puto medzi nimi, zahraju sa spolu...je dobre mat niekoho od malinka...
pevne tomu verim, uz sa mi aj vela krat o tom snivalo... 🙂
ver tomu, a ono sa to splni....urcite sa pekne drzia u teba a budete mat krasne dvojicky...uz aby bolo toho 27.3... 😀

marmina
16. bře 2012

@vall83 myslím že neschopenka se dává až při ET ale dají ji zpětně od OPU (teda v Pronatalu, nevím jak jinde), pít bys měla určitě víc, pro mimčo to musíš překonat!

vall83
16. bře 2012

@chmurkaxy ta posledna veta je krasna....urcite tam nieco nechal....drzim palecky...
🙂

vall83
16. bře 2012

@marmina no jo ja vim, budem se urcite snazil, len v praci to je horsi, tak kdyz delas tak nemas ani cas, a chces mat vsetko hotove, tak sa nezaobiras ani niecim inym....no uvidim co nam na to dochtor povie... ak nie tak to v praci so mnou budu mat tazke, bo sa budem viacej venovat sebe ako praci.... 🙂

chmurkaxy
16. bře 2012

@plumeria my sme teraz spolu boli 8 mesiacov na Filipinach, tiez pocas jeho sluzobky, teraz isiel na 3 mesiace do USA, pride na dva dni, potom zase do Nemecka na 3 mesiace, no je to vesele 🙂 ale snad nam tento KET vyjde a budeme ho tu cakat dvaja 🙂 ty si odkial, Plum? 🙂

chmurkaxy
16. bře 2012

@marmina super, strasne drzim paste 🙂 v BA v Gyn-Five sa chodi po IVF-ET na krv 10. a aj 14. ty den, po KET iba na 14.ty. takze si si nakupila "vyhernu seriu tehotenskych testov", ako hovori moj manzel? 🙂

plumeria
16. bře 2012

@vall83 Neboj se toho, většina žen to vůbec nedostane, určitě budeš mezi nimi 😉 A pokud ti nebude kdykoliv během celého cyklu dobře, určitě nebude problém domluvit se s doktorem, aby ti napsal neschopenku, nebo případně i s obvodním.

chmurkaxy
16. bře 2012

@vall83 ahoj Vall, oni ta nechaju doma, ak nie, povedz svojmu obvodnemu lekarovi, daju ti PN bez problemov. k tomu pitiu - malo by sa to, no ani velky prijem tekutin nemusi vsetko vyriesit.. kamoska mala OHSS a tak jej odobrali vajicka, oplodnili a zamrazili. isla na KET o mesiac po nom a teraz uz je v 8.mom mesiaci 🙂 ale ak sa ti da, aspon papaj polievocky, ved aj tam je tekutina 🙂

plumeria
16. bře 2012

@chmurkaxy No nemáš to jednoduché. Já si to nějak neumím představit nemít ho po boku. Ale moje kamarádka to má stejně jako ty, manžel taky všude možně po světě. Jsem z východní Moravy, ze Zlína.

chmurkaxy
16. bře 2012

@plumeria Moravu mam strasne rada, chodila som do Brna na vysku, tak mam k Morave taky specialny vztah 🙂 a v oktobri sme boli so spoluziakmi na ochutnavke vin v Hustopecich a bolo tam uzasne! :* naposledy som bez neho bola mesiac a to som strasne zle niesla, ale zase, vtedy bol bez netu, takze to bolo o to tazsie. teraz ma mat skype, tak to snad nejak prezijem. ved plakat nesmiem, vraj mam byt teraz pozitivne naladena a casto sa smiat, vraj su potom lepsie sance 🙂

marmina
16. bře 2012

@chmurkaxy doufám, že budou výherní! 🙂 já bych byla bez manžela ztracená, asi bych se zbláznila! jsem šťastná, když přijde z práce a pomůže mi a mám taky čas chvíli sama na sebe a na své koníčky!

@vall83 při takhle náročné práci ti určitě s neschopenku kvůli IVF problémy dělat nebudou, určitě to zkus, abys měla klid, miminko je na prvním místě

plumeria
16. bře 2012

@chmurkaxy To je pravda. Takže americký úsměv - teď! 😀

chmurkaxy
16. bře 2012

@marmina urcite budu vyherne, aj ja som si tentoraz take kupila :D a ako sa citis?

chmurkaxy
16. bře 2012

@plumeria presne tak, snazim sa pozerat same komedie, aj ked, teraz som pozerala aj Akty X, no ale nevadi, bude to maly ufon 🙂)

marmina
16. bře 2012

@chmurkaxy právě že úplně netěhotně...ale flintu do žita ještě neházím! a co ty?

chmurkaxy
16. bře 2012

mna od stredy pobolieva brusko a stale ma niekde picha, ale to sa asi len moc sledujem 🙂 to, ze mi je trochu zle od zaludka, to je normalka, kedze beriem utrogestan a mam to z neho, uz som zvyknuta. strasne strasne moc by som chcela, aby to tentoraz vyslo. snazime sa uz tri roky a nic :( ale ak nam to vyjde, to budeme mat obe take darceky pod stromcek, ze? 🙂

marmina
16. bře 2012

@chmurkaxy to by byly krásné Vánoce! ty Utrogestan polykáš? je lepší ho zavádět, nezatěžuješ žaludek a játra a hormony se vstřebají na tom správném místě

chmurkaxy
16. bře 2012

@marmina jasne, ja ho tiez zavadzam, zapijala som ho asi iba pred transferom, ale je jedno, ako sa ku mne dostane, stale mi je z neho nenormalne zle. a hlavne z neho strasne priberam 🙂 ako dlho chcete druhe mimi? vidim, ze mas uz jedneho nadherneho drobceka 🙂

marmina
16. bře 2012

@chmurkaxy aha, tak to máš blbý, mě z utroše nic není (jen teda mám líná střeva...) o druhé mimčo se snažíme od konce léta (mám za sebou 4 neúspěšné IUI), po novém roce jsme šli do IVF, chtěla bych otěhotnět dokud jsem na rodičovské dovolené, abych se nemusela na chvíli vracet do práce

já se pro dnešek loučím, ať nám všem to čekání na vytoužená mimča co nejrychleji utíká!!! za rok tady budeme probírat kojení a prdíky 😀

zelvik
16. bře 2012

@rory_g No to bude peklo 🙂 to po ETu bude s náma k nevydržení. Ale já jdu do zavedení jednoho, pokud teda aspoň to jedno bude k zavedení.

vall83
16. bře 2012

@chmurkaxy
@plumeria
Holky moc dekuji.....fakt to pomuze kdyz te nekdo podpori a poradi... 🙂

vall83
16. bře 2012

@marmina ved aj ja si hovorim, ze za opytanie nic nedam....opytame sa na to,,.... dakujem.. 🙂

chmurkaxy
16. bře 2012

@vall83 na to predsa MK je 🙂

vall83
17. bře 2012

Dobre ranko vsetkym.... ako sa mame? 🙂 tuna mame krasny slnecni dnik...len skoda ze je dcera chora a musime sediet doma.. ☹
Dneska sme volali do nasho centra a na nedelu rano nas objednali....tak som zvedava ako ten ultrazvuk bude prebiehat ked menzes mam ako niagare....lebo som ho dva mesiace nemala a potom mi to este zastavil tym duphastonom...no do zajtra sa to asi tazko uklidni.... 😝

saraha2
17. bře 2012

dobré ráno!!já včera čekala MS a nic..a zatím to ani nevypadá,že by měla brzy přijít 😢 ,jak na potvoru...čtu,že jste řešily utroš..já ho zaváděla a naopak bych řekla,že střeva byly až moc aktivní-i bez ranní kávy a ani nepřibírám..naopak..asi ty hormony na mě působí dobře,protože i kosmetička se divila,jak mám krásnou pleť...

rory_g
autor
17. bře 2012

Dobré ránko 😎 U nás už taky svítí, i když ráno byla mlha..
@vall83 já na něm byla 4dc a už jsem MS skoro neměla, ale je to klasický vnitřní utz, dr se podívá na tvar dělohy, na vaječníky a zásobu folíků, podle toho asi stanoví dávku hormonů 😉
@saraha2 neboj, to se třeba maličko zdržela kvůli utroši 😉 Mně taky nic nedělal, pleť pořád stejná a wc taky 🙂

vall83
17. bře 2012

@saraha2 tak na ten hormon se tesim... 😀 buku krasna a creva mi budou na 1 fungovat 😀 😀 😀

vall83
17. bře 2012

Baby prave si citam na FB jednej zene muz uniesil dieta, dceru 3-rocnu...on pochadza z Tuniska a obaja maju aj pas...to je hroza...ja by som sa zblaznila kebyze mi niekdo dceru unesie.... 😖

saraha2
17. bře 2012

@vall83 ty máš zítra ultrazvuk,že??tak na tebe budu myslet,já měla mít taky,ale Ms stávkuje,tak nic..tak pak napiš dojmy,já to mám taky jak niagáry,tak jsem zvědavá,jak to u tebe bude probíhat..