1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

chmurkaxy
17. bře 2012

@marmina ach, drzim paste, nech to co najskor vyjde 🙂 ja truba som si dnes merala BT (lebo ved ked si ju nemeriam pravidelne, tak ked som sama doma po KET a sibe mi, je na to spravny cas, ze) a mala som 36,2 😲 tak som uz dopredu taka smutna, ze asi nic :(

plumeria
17. bře 2012

@chmurkaxy Ahoj, to určitě ještě nemusí znamenat nic špatného, ne? 😉

plumeria
17. bře 2012

Mě zase pořád bolí to břicho. V noci jsem ani nemohla spát, jak to bolelo. No a lehnout si na bok, jak jsem zvyklá, nepřipadlo v úvahu. Do včerejška jsem chodila v předklonu, dnes je to trochu lepší. Tak jsem z toho taková nesvá. Je to pořád po OPU nebo už OHSS? Břicho ale nějak dramaticky zvětšené nemám, dýchá se mi dobře, prostě žádné jasné příznaky OHSS, akorát mě ten podbřišek a břicho pořád dost bolí, tak nevím. A přitom je dneska venku tak nádherně, nejraději bych šla ven, ale asi bych daleko neušla 😒

vall83
17. bře 2012

@saraha2 jo mam...ked si zoberiem ze sa mi to vcera teprva spustilo a ja takto to mam cele tri dni...no hroza 😝 , ale hovorim si ze na to su zvykli...
dakujem, urcite pisnu ake boli dojmi... 🙂

vall83
17. bře 2012

@chmurkaxy eboj to nemusi este nic znamenat....musis stale verit ze to bude dobre...mozno je zly teplomer.. 😔

vall83
17. bře 2012

@plumeria to mi je luto , ze takto trpis....dufam ze to tie bolisti budu mat aspon dobry vysledok...drzim palecky 🙂

chmurkaxy
17. bře 2012

@plumeria ach, moja, ja som to tiez mala po OPU, tri dni som chodila v predklone, bolo mi uplne ako po laparke. ale ak by to do zajtra nepreslo, radsej zavolaj na pohotovost a spytaj sa, ci je to ok, dobre?

chmurkaxy
17. bře 2012

@vall83 dufam, ze to bude len nejaky pokles pri uhniezdeni. je take nieco? 🙂 ako vikendujes, Vall? 🙂

vall83
17. bře 2012

@chmurkaxy dufajme....ver tomu...no neviem ci nieco take je, ale kazda zena ma individualnu teplotu...ja napr. pri ovulacii som mala len tak tak 37....ine mavaju ovela viac, a niektore menej 😨
vikendujem bohuzial doma .... venku je prekrasne, aj dcera by isla, ale je chora a musime to vydrzat doma... ☹ ☹
a nedelu budem v mnichove u dochtora na ten ultra..tak to mame taky vylet...lebo hodinu ideme tak, po meste pokukame a hodina spat...tak o druhej mozno budeme doma...a to dcera jelikozje nemocna bude z toho uplne uz znicna, lahne a budes uz kukat iba pohadky... 😀
a ty ako vikendujes? ako to zvladas bez manzela,ked je prec..?
bojim sa ze aj mna take nieco bude cakat....teraz byvame v nemecku...ale po rokoch uz chceme ist domov na slovensko a definitivne sme sa rozhodli ze v juny odchadzame na slovensko...ale na slovensku praca je o nicom a manzel chce ist robit do rakuska aspon na tydnovky....tak neviem si predstavit ze ho nebudem mat vedla seba... 😢

chmurkaxy
17. bře 2012

@vall83 nasla som toto, snad ma to nadnes upokoji 🙂
implantační pokles - v době, kdy se vajíčko uhnízďuje, může dojít k jednodennímu prudkému poklesu teploty (a opětovnému vzestupu!). Tento pokles se může vyskytnout nejčastěji mezi 7.-10.DPO, ale výjimečně se může objevit už od 5.DPO, popřípadě až 11.DPO. Opakuji, že přítomnost tohoto poklesu nutně neznamená těhotenství a naopak jeho absence ho nevylučuje, přesto bývá s těhotenstvím často spojován. Nepleťte si ho ale s poklesem před MS - pokud například Vaše luteální fáze trvá obvykle 11 dní a 11.DPO dojde k prudkému poklesu, daleko pravděpodobněji se jedná spíše o znak přicházející MS nežli o těhotenství

mala babika, no to verim, ze nema na nic naladu, ked je chorucka, ale ved zase, rozpravky raz za cas su fajn 🙂 fiiha, to som nevedela, ze zijes tak daleko. a z ktoreho mesta SK pochadzas? my byvame v BA, ale obaja sme z Topolcian.
to s tymi tyzdnovkami si zvyknes, aj ked, asi sa tak neda fungovat dlhodobo. a hlavne asi nie s babatkom, mame teraz v rodine parik, co maju maleho, asi 3-tyzdnoveho, a otecko chodi na tyzdnovky. a je to dost psychicka nepohoda aj pre mamicku, aj pre dietatko. ale zase, da sa byvat aj v BA a robit vo Viedni napr... a to by sa asi aj dalo dochadzat 🙂 a uz o tom vazne premyslas? 🙂

vall83
17. bře 2012

No ty si sikulica, no vidis to ....tak si z toho nic nerob...a hlavne si uz nemeraj teplotu 😀
pohadky su vzacne uz ale vsetky okukane..uz aj na nete hladame pohadky...
ja som zo Skalice a manzel z Bosace...
ano uz je to definitivne, manzel to uz nahlasil v praci ze odchadzame a aj ja som to uz nahlasila...musime aj kvoli malej musi nastupit uz do skoly a sice sa naucila po nemecky ale nie az tak dobre a v slovenskej skole to bude mat jednoduchsie...a aj manzelova maminka potrebuje uz opateru, je chorlava... 😢
ja by som v BA byvat asi nemohla, a manzel uz vobec, on je z dediny a barakovi typ....priroda atd...tak tam by som ho nikdy nedostala....a ja by som sa tam stratila...i ked som tam v detstve chvilku vyrastala, byvala som tam casto na prazdninach...ale asi ta dedinka je pre nas lepsia....
no aj ja si myslim , ze to nebude robit dobrotu...ale snazi sa najst pracu aj v BA nejaku ozaj dobre platenu , a vtom pripade by ostal na slovensku pracovat....ale ak sa nebude dat inako.... ☹
a manzel kde pracuje ze tak stale cestuje? a ako to vyriesite vy?

marmina
17. bře 2012

Ahoj holky!
@rory_g u nás taky nádherné počasí, tak jsme si ho užívali na venkově, myslela jsem, že přijdu na jiné myšlenky, ale neustále myslím jen na to jedno (dostanu to nebo ne, budou // nebo ne...)

@chmurkaxy já bych nesebrala odvahu si teď měřit teplotu, já si ji kdysi měřila, ale teď si myslím, že je stejně člověk pod vlivem hormonů (léků) takže výsledek může být zavádějící...

@plumeria ajaj, bříško pořád bolí? mě hned 3. den úplně dobře, ale každý to má individuální, navíc jsi asi měla víc odsátých folikulů, hezky odpočívej, do transferu bude dobře!

@vall83 to je mi líto, že máš nemocnou holčičku, bude to pro ní zítra náročné. Moc držím palce, aby uzv dobře dopadl!

vall83
17. bře 2012

@marmina dakujem 🙂 .... viem bude to pre nu tazky den zajtra ked je chorucka, ale bohuzial nemame tu ziadnu rodinu ktorej by sme ju dali poopatrovat.... ☹

marmina
17. bře 2012

@vall83 snad už jí bude zítra lépe a obě to zvládnete! bez hlídání je to těžké, bez babiček si cestování s malým do prahy neumím moc představit, párkrát musel s námi, ale pokud to šlo, šetřili jsme ho. Navíc 2x jsme tam přespávali na hotelu (po OPU a před ET) a to by pro něj nebylo, nikdo z nás by se nevyspal

úpřímně závidím všem, na které má utrogestan blahodárné účinky...pleť mám dost rozbouřenou, jsem unavená, že bych každou chvíli spala...na ty zpomalený střeva mi asi pomáhá hořčík, který nám v centru po ET doporučili užívat, takže teď je to docela o.k.

vall83
17. bře 2012

@marmina zda sa mi ze aj ano, oproti vcerajsku je ten kasel uz pomenej....tak zajtra by to uz mohlo byt fajn...aspon troska...
utrogestan to su tie lieky co sa zavadzaju po ET , ze? zasa dalsie hormony...ty brdo ked si to zoberies mi sme uplne precpane hormonama....mi sme jeden velky hormon 😀 😀 😀 😀 😀

marmina
17. bře 2012

@vall83 u nás dávají Utroš hned po OPU i s Prednisonem (to je taky pěkný sajrat na oblbnutí imunitní reakce nebo tak něco), jj připadám si jak chodící lékárna 😀

pro dnešek se loučím, hezký sobotní večer!

rory_g
autor
18. bře 2012

@marmina ahojky, no to by mě taky zajímalo, jak na to přestat myslet..já ještě ani nestimuluju a jsem jak na trní 😅
@vall83 ahoj, tak jak? Dej vědět, co vám dr řekl a jak to vypadá 😉

vall83
18. bře 2012

Ahojte dzevcata 🙂 , ako sa mate?
ja pred hodinkou prisla z mnichova od dr. a bola som pochvalena, na ult. vsetko v naprostom poriadku a krv tiez o.k. tak mna hned aj pichli a dali domov dalsie injekcie.....som tak rada, ze to zatial ide takto hladko, dufam, ze nenastanu ziadne komplikacie....
Vo stvrtok ideme na druhy ultr. a tam mi urcia co dalej...

vall83
18. bře 2012

@saraha2 Ahojcek, tak uz mam po....rano to este vyzeralo hrozne tak tesne pred odchodom sem este skocila do sprchy a potom som celu cestu sedela a myslela na to ze dufam ze snad nekrvacam....no jasne krvacat sem zacala... 😀 , ale nebolo to take hrozne...hned pri koze s vyzliekalo, vsade boli servitky, vl. obrusky a vsetko mozne....tak kebyze aj nahodou nieco su tam na to pripraveny....dr. ako mi robil ultr. tak sa to este viacej spustilo, ale v poho , nikto nic z toho nerobil a aj manzel bol u toho a ustal to... 😀 trvalo to snad len minutku...
takze neboj sa zvladnes to aj s niagarami 🙂

saraha2
18. bře 2012

@vall83 děkuji za info,mě to čeká zítra ráno..a taky dostanu injekce už..kolik jsi doplácela?manžel jde v úterý na krev tam ještě..kolik máš injekcí?mě že řeknou vše zítra a naučí mě to i píchat..

vall83
18. bře 2012

zamalicko... 🙂 ... tak budem drzat palecky nech je vsetko o.k. a dostanete infekcie... nam vsetko posielaju fakturami tuna...v hotovosti tu neplatime nic...tak este neviem...dostala som dokopy 5 injekcii..v stvrtok je piata a idem na ultra... a potom sa uvidi co dalej... dostala som Puregon 150 jeden krat denne....
mne to taky dneska ucili, vsetko mi vysvetlila ukazala a rekla nech si to sama pichnu...no ako sa injekcia priblizovla k mojmu telu som zavirala oci, bo aj ked mi beru krv tak zavru oci...takze mi to pichla nakonec sestricka a bude mi to muset asi pichat manzel 😀 😀 😀 😀 😀
manzel ide v utorok na krv? moj manzel uz ma vsetko za sebou, aj jeho plavci su uz zamrazeny... v cechach to robia az neskorej?

zelvik
18. bře 2012

@vall83 Ahojky, tak super, už jedeš naplno!!!!Tak se drž, paráda. A jak je to s tím pícháním - musí se dodržovat přesný čas? Nebo je možná nějaká odchylka +/- hodina...

plumeria
18. bře 2012

@vall83 Ahoj, gratuluju k zahájení té naší trochu jiné cesty za miminkem 😉 a saraze2 v podstatě taky 🙂 Tak teď už jenom aby to rychle utíkalo, že? 😉

plumeria
18. bře 2012

@zelvik Mělo by se to píchat ve stejnou denní dobu, ale na hodinu přesně jako třeba antibiotika to být nemusí. Jde jenom o to, aby ta hladina hormonů byla pořád tak nějak vyrovnaná.
Já si injekce začala píchat večer, protože mi to tak z vícero důvodů vyhovovalo víc, a v posledních dnech jsem pak musela postupně po 2-3 hodinách ubírat tak, abych se dostala až k ránu, protože poslední injekcí je Pregnyl nebo něco účinkem podobného a ten se musí dát večer a mezi ním a těmi prvními hormony musí být určitý časový odstup.

vall83
18. bře 2012

@zelvik dakujem...no prvu mi pichli oni a ze v aky cas si dam druhu taky cas musim dodrzovat.... 😉

vall83
18. bře 2012

@plumeria dakujem 🙂
ano nech to rychlo utika...ale pri mojej praci to utece cobydup... 😀

plumeria
18. bře 2012

@vall83 V Německu se sperma zamrazuje dopředu? V čem je u vás problém, jestli se mohu zeptat? V Čechách se sperma odebírá čerstvé až v den OPU. Pouze pokud někomu ty hodnoty spermiogramu hodně lítají, že tam třeba někdy schopné spermie má a někdy vůbec nic, může se sperma z doby, kdy je to OK, zamrazit pro případ, že by to v den OPU bylo zlé.

vall83
18. bře 2012

@plumeria no tak mi sme presne ten pripad tak asi preto...manzel mal prva ziadne zive a vsetky neplodne....druhy pokus po liekoch bol o jedno percento lepsie...tak si z toho zobrali co potrebovali a nechali zamrazit... 😔

vall83
18. bře 2012

@plumeria a co brisko? uz prestalo boliet?

plumeria
18. bře 2012

@vall83 Tak to jo, alespoň máte jistotu. Já jsem si prvně myslela, že se třeba v Německu postupuje jinak.
Břicho je dneska x-krát lepší než v předešlých dnech, sice sem tam zabolí, třeba když jdu na WC, ale oproti včerejšku super. Kéž by to tak vydrželo a nevrátilo se to.