1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

unkarka
8. čer 2012

@marmina ja jsem byla na imunologii po prvnim neuspesnym IVF a to jsme byli v Praze a platili jsme akorat 6O poplatek a na genetice v Jihlavě a i tam jsme platili 60.A měli jsme doporuceni ze Sanusu ale je zvlastni ze znama platila genetiku 900 za sebe a 900 za manzela.tak je to takove divne.

rox
8. čer 2012

@pupidu 50 tis?, To meli asi nejake spesl vysetreni ne? Me rikali v gennetu ze to stoji tak tisicovku. Zatim jsme nebyli, myslim,ze jsme oba zdravi. Nikde v rodine nikdo nic nema.
@marmina Imunologii taky nemame, ja myslela ze staci vysetreni krve na to, zda jsme na sebe alergicti nebo ne, a nez ze jeste se musi delat dalsi vysetreni abyse zjistilo zda vajicko odpuzuje spermii nebo ne. Fakt nechapu proc to nemuzu absolvovat hned pred IVF i kdybych si to platila....vzdyt to IVF stoji tolik penez....a to navic hradim uplne vsechno sama! A jak dlouho predem jsi ty leky zacala jist?

pupidu
8. čer 2012

@marmina Moc děkuju za radu. Uvidíme, jak dopadnou výsledky krve a kdyby to nedejbože nevyšlo, tak se na to imuno.vyšetření budu ptát v caru. Kdyby měli řeči, zkusila bych to v té Praze.
@rox No nevím, co na tom bylo speciálního. Říkala, že klasická genetika + zjištění pohlaví miminka 😕 Jinak s tebou naprosto souhlasím - nechápu, proč bychom to měly absolvovat až po několikátém neúspěšném pokusu..To z nás fakt dělají blbce 😒

saraha2
8. čer 2012

@petruska83 IUI je inseminace..a u mě to mudr.zkoušela hned po MS,když se ukázalo,že se iVF nepovedlo..právě říkala,že to vyzkoušíme,dokud jsem nadopovaná hormony..to vyberou ty nej spermijky a zavedou ti je do dělohy,vyvolají ovulaci opět pomocí pregnylu..aby jim zkrátili cestu právě..akortá musí být dobré spermio..

saraha2
8. čer 2012

@petruska83 nám vůbec neřekli,jakou nám davají šanci....
@rox není zač 😉 je fakt,že každej to nese jinak...jsem to viděla ve srovnání s tou druhou,co byla se mnou...

saraha2
8. čer 2012

@marmina ahá..u IUI musí být průchodný vejcocod?,a proč,když píšou,že tímto právě spermijkám zkrátí cestu?otěhotnět se dá i s jedním,takže si myslím,že i IUI se dá vyzkoušet,ne,je to zdarma a za vyzkoušení nic nedáme,ne?

saraha2
8. čer 2012

@pupidu mě udělali imuno hned při první návštěvě caru..já se na to ani neptala,jsem nevěděla,že je něco takovýho potřeba..

saraha2
8. čer 2012

@rox mě tu krev taky dělali i se spermiem..na gyndě..že jako vyzkouší,jestli k sobě jdeme nebo co..no nějak že to dají dohromady se spermiem..a že vše o.k....a pak až z imuna se zjistilo,že mám hraniční výsledky protilátek..takže mě nasadili s injekcema prednison

kive76
8. čer 2012

@pupidu my jsme v byli na genetice v Motole a jen poplatek 2x30 kč...jinak nic..poslala nás tam dr. z motola z centra pro umělé oplodnění...a na imunologii jsme byli poslaný před případným iVF a z důvodu, že se nám přes 3 roky nedařilo otěhotnět..a ted už víme, že to bylo z důvodu alergiie na spermie.

pupidu
8. čer 2012

@kive76 My jsme z Brna a chodíme do caru, který spadá pod FN, takže myslím, že by to měli dělat i tady. Ale su ráda, že jste neplatili žádný extra částky 🙂 Je super, že vás na vyšetření poslali ještě před IVF a ušetřili jste si tak zklamání z případného neúspěchu. Takže nasadili nějaké prášky na snížení imunity?

pupidu
8. čer 2012

@saraha2 vám už imunologii dělali? Takže jste taky nic neplatili, že? 😕

marmina
8. čer 2012

@rox začala jsem s Prednisonem a Pentomerem na začátku stimulace na KET. Když ti to zjistí z krve, asi ty protilátky nějakým způsobem obsahuje i vajíčko, které pak jakoby spermii odpuzuje. Nám řekli, že navíc, každá manželova spermie má na hlavičce ještě nějakou protilátku, která ji ztěžuje zavrtání. říkala, že to může poukazovat na problém třeba s prostatou nebo na nějaký zánět. Manžel byl na urologii, ale žádný problém nenašli.. 😕 Ale myslím, že při ICSI i spermie upravují,očišťují, že by to němělo vadit.

danny38
8. čer 2012

@petruska83 To mě moc mrzí, že to nevyšlo ☹ ale jak psaly holky, určitě to nevzdávej, jak se říká "Naděje umírá poslední", budu držet pěsti a co my víme, třeba se to povede opravdu nečekaně přirozenou cestou 😉

rox
8. čer 2012

@saraha2 Takze kdyz mame krev v poradku a mam tedy zato ze je vse ok, taK ted vyhodim 60 tis a pak zjistim, ze mi meli dat neco na imuno, pac kvuli tomu jsem prisla o prachy anemuzu prirozene otehu?? No me asi jebne...sorry, ale neudrzela jsem to slovo, muselo to ven 😀

unkarka
8. čer 2012

@kive76 ahojky asi se zeptam blbě ale kdyz je zena alergicka na sperma delaji s tim neco?Mame za sebou taky vysetreni a cekame na vysledky tak se jen ptam.

saraha2
8. čer 2012

@pupidu to bylo první,co dělali...neplatila jsem nic

saraha2
8. čer 2012

@rox chápu,se neomlouvej!!!!no tak to zjistili nám..ta,co byla se mnou prednison neměla..já díky tomu,že výsledky byly "jen" hraniční,tak jsem to nebrala nijak dopředu,ale jak jsem psala až s prvím píchancem..a ted mě to mudr.zase říkala,že to stačí až s injekcema..ale na druhou stranu když mě to zjistili,tak jsem se hned ptala,co teď a řekli,že ženy otěhotní i s protilátkama,že údajně ty protilátky likvidují jen ty špatné spermie....tak babo raď...

saraha2
8. čer 2012

@unkarka no to mám já..a proto jsem brala ten prednison..

unkarka
8. čer 2012

@saraha2 no vidís me o zadne alergii nerekli a pradnisol jsem brala 1a pul tabletky denne.A pekne jsem po nem nakynula 😎

rox
8. čer 2012

@saraha2 Nevim proc by telo likvidovalo spatne spermie, ty se stejne asi neuchyti ne? Navic kdyby to priroda chtela, tak ty spatne likviduje zamerne....a ty vlastne beres leky, aby tvoje telo ty spatne spermose nelikvidovaly? No me to nejak logicky neprijde, ale mudri si to asi vysvetlit umi 😖
@unkarka Kamaradka taky mela alergii aneco na to brala,ale netusim co. Rozhodne se to resi.

saraha2
8. čer 2012

@unkarka já taky jeden a půl...ale není to tak dlouho,co ho neberu a kilča jdou dolů pěkně 😉 od kamošky syn to bral,ale 20tku..a měl úplně nafouknutý tváře..no celej byl oteklej z toho..ale já brala 5..

saraha2
8. čer 2012

@rox tak mě to bylo řečeno..protože já už měla samozřejmě načtený z netu,že na to dávají léky,doporučují nějakou dobu akt jen s čepičkou...no a řekl mě toto...

rox
8. čer 2012

@saraha2 Jo to mi rikala ta kamoska taky, ze chranenej sex, aby se alergie neprohlubovala a telo si odpocinulo od tech ataku. No doufala jsem, a stale doufam, ze tohle me mine. Ale ona byla na neho alergicka tak, ze pry ji pak vsechno dole svedilo a nekdy ji i naskakala koprivka a cela zrudla, takze oni se stejne chranili i tak.

verry
8. čer 2012

@winterska to je jasný, hlavně že tam je! 😉 a jak se cítíš? nějaké nové příznaky? 😅

verry
8. čer 2012

@rox ahoj, no ta alergie se může takto projevit,ale taky některý holky ani neví že něco takovýho maj, jsou bez příznaků. Jinak být tebou tak to imuno si nechám určitě udělat. Dá se z toho zjistit dost.. Třeba my na tom byli a budu se opakovat(už jsem to tu psala) přítelovi zjistili,že má alergii na vlastní sperma 😅 člověk ani neví, že je i toto možný... ale neměl to tolika, každopadně musel pak papat 3měsíce prednison.

rox
8. čer 2012

@verry 😲 No to slysim prvne! alergie na vlastni sperma! A jak se mu to projevovalo? a jaky to melo vyznam pro plozeni?

verry
8. čer 2012

@rox šok,co? no my byli taky, když jsme to zjistili 😅 neprojevovalo se vůbec nijak. a jaký to mělo význam? ti taky přesně neřeknu, ale rovnou nam do tech papírů z imuna psali, aby začal brát prednison na zaléčení. Pak jsme s těma papírama jeli do CARu a dr. říkala,že i toto je bohužel možné. Ale že imunita člověka se furt mění, a že ikdyž ji má třeba zjištenou ted tak třeba za čtvrt roku to tak být vůbec nemusí.... ale dala mu recept, a musel papkat ty prášky 3měsíce, pak jsme teprv šli do IVF. Já chtěla mít všechny testy ohledně neplodnosti zjištěný,než půjdeme do IVF. Abych jak říkáš, nevyhodila do povětří tisíce a pak se následně zjistil nějakej problém,kterej šel právě přeléčit před tím..

unkarka
8. čer 2012

@verry to taky slysim poprve 😲 bych rekla ze to snad ani neni mozny.Kdyz to tady ctu tak jsem zvedava jak vysledky dopadnou nám.

verry
8. čer 2012

@unkarka jo, je to tak. A těch věcí se dá z toho zjistit fakt mraky...byli jsme rádi,že se zjistilo jen toto. A u mě teda štítka-měla jsem ji v tý době rozhozenou.

unkarka
8. čer 2012

@verry ja pry jelikoz jsem kucharka a majitelka psu tak my delali i na toxoplazmozu.hned jsem si vzpomela na kraliky tak jsme se s dr nasmali. 😀