1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

cuddle
4. dub 2012

@verry blastocysta ma nekolik stadii, takze zalezi jeste jakou presne - je velmi casna blastocysta, casna blastocysta, blastocysta, expendovana blastocysta a hatchujici blastocysta a vyhetchovana blastocysta
takze pokud mas blastocystu ( B) melo by to odpovidat 5 dnu PK - toto stadium se u nas myslim jeste nemrazi , az Expandovana a hatchujici - ale mozna i ty klasicke, vim, ze ty casne nemrazili urcite
a PDG delaji jen na hatchujicich - pac musi byt bunky mimo k odbrani, posilam obrazek at se muzes podivat jak to vypada - koukej na 5 den PK 🙂
http://www.sanatoriumhelios.cz/kultivace

verry
4. dub 2012

@plumeria dik za info 😉

verry
4. dub 2012

@cuddle juuu pekny,jsem zas chytrejsi 😉

verry
4. dub 2012

ostatní nanučky mam taky blastocysty 😵

cuddle
4. dub 2012

@verry tak to je super, to mate krasny vysledek a spoustu sourozencu na KET
to jeste budes darovat 1 ted a 2 za roky a 4 zustanou 😀

verry
4. dub 2012

@cuddle 😀 😀 😀 jo kdyby to tak bylo, bylo by to super! 😵 😵

saraha2
4. dub 2012

@verry jůů!!!!gratuluju!moc!!ty tak poctivě hajáš???já lehla až k večeru..bylo krásně včera,takže jsme si dali s manželem kávičku venku,jak jsme přijeli..super,že máte i nanučky!!!hold..kdo umí,ten umí 😉

saraha2
4. dub 2012

@verry ty máš blastocystu?,no tééda!šikulenka!!!!!!my dosáhli nejvýš na morulku🙂se těm našim broučinkům asi moc nechtělo 😉 ale doufám,že v bříšku se rozjedou..

saraha2
4. dub 2012

@verry a jaké jsi dostala instrukce??tlačit?netlačit?,přeháněj 😉

alinah
4. dub 2012

ahoj holky tak se hlasim po OPU - nakonec 7 vajicek, tak snad nam to bude stacit. Manzelovi se zlepsil spg (i kdyz je furt tristni), takze nekoureni a vitaminy opravdu zabraly. takze vsechny na ICSI a budem doufat. zitra si mam zavolat v 10, to cekani me zabije 🙂

Sestricka pri propousteni mi rikala: hlavne dneska zadny sex! ja ji rikam ze to je opravdu to posledni na co bych mela dneska naladu a ona prej ze se na to docela dost zenskych pta! no nechapu to 😀

alinah
4. dub 2012

Verry - drzim palce at je vsechno v poradku!

saraha2
4. dub 2012

@alinah přeji hooodně embryjek!!!!!!!!!§

alinah
4. dub 2012

@saraha2 diky! tobe at se v brisku bobici hezky zabydli.. 😉

verry
4. dub 2012

@saraha2 vsak i morulky jsou dobrý, a hlavně máš v sobě dva kousky! 😵 😵

verry
4. dub 2012

@alinah díky, pěkna uroda. Držímpěste at se jich co nejvíc oplodní 😉

verry
4. dub 2012

@saraha2 jo a o tlačení ani slovo 😀 😀 mě se chtělo po těch dvou hodkach tak mooc čůrat, hned říkam sestře a na malou můžu??? nevyčůrám embrouška?? 😀 😀 a ona,že v žádným případě!
jinak mi řekla,že jestli chci testovat tak nejdřív 12 den po ET, dřív ne, abych nebyla zklamana. a stejně za 14dní mám přijet na krev, Dr. říkala, přijdtě ikdyž budete krvácet-prý to vůbec nemusí nic znamenat. A z krve to bude jasne.

marmina
4. dub 2012

ahoj všem!
@zelvik takže u tebe taky platí zákon nechtěné předčasné MS 😀, ale aspoň už to začne!
@verry tak to je krásný, máš teda skvělou zásobu, ať se tě mimčo hezky drží! kdy máš testovat nebo na krev?
@alinah jů, 7 to je šťasné číslo, ať se jich co nejvíc oplodní!

verry
4. dub 2012

@marmina diiiky 😉

marmina
4. dub 2012

@verry kdy máš testovat nebo na krev?

verry
4. dub 2012

@marmina mrkni o 2odstavce vyse,psala jsem to sarah2 😉

marmina
4. dub 2012

@verry nojo, já jsem si to totiž napsala k sarah 😉 dělám novou tabulku 🙂

marmina
4. dub 2012

Tak snad jsem nezvorala ty datumy...

@verry OPU 30.3. (9 vajíček z toho 6 embryí), ET 4.4. (1 E), 5 embryí zamraženo, na krev 18.4.
@saraha2 OPU 30.3. (8 vajíček z toho 2 embrya), ET 3.4. (zaděláno na dvojčátka), kontrola 16.4.
@alinah právě stimuluje, OPU 4.4. ( krásných 7 vajíček!), ET plánován na 9.4.
@plumeria 15.3. OPU (22 vajíček), 20.3. ET (1 embryo, 2 zamrazena), 30.3.- krev potvrzeno těhu, UZV 5.4.
@zelvik 2x neúspěšné IUI, 6.4. začíná stimulovat na 1. IVF
@nemorosis 15.3. ET (1 embryo, 6 zamrazeno) na testu už našla //, UZV 6.4.
@rory_g 4x neúspěšné IUI, 6.4. UZV před stimulací na 1. IVF
@vall83 OPU 29.3. (46 vajíček!), 25 embryí hned zamraženo, KET v dubnu (přeje si dvojčátka)
@marmina 4x neúspěšné IUI, v březnu 1. IVF (neúspěšný ET 2 embryí), v květnu KET (1 ze 3 zamražených)

crime
4. dub 2012

Ahoj holky, Tak byl dneska pritel znovu na spermiogramu a dopadl skvele. Domluvili jsme se tedy s pani doktorkou, ze v patek provedeme IUI. Kdyz by se to nepovedlo, protoze vim, ze ta sance je mala, ale je tam , tak jsme se domluvili na vysetreni pruchodnosti vejcovodu, ale ultrazvukem s vyuzitim kontrastni peny. Mare s tim prosim nejaka zkusenost? Boli to, jak to presne probiha?

nemorosis
4. dub 2012

@verry Juuu, gratuluju! Tak teď už jen v klidu těhotnět. 😀

rory_g
autor
4. dub 2012

@crime ahojky, gratuluju je spermiu!!!! A s tou průchodností nemám zkušenost, chtěla mi jí udělat obvodní gyndr, ale dr v CARu pravila, že to není potřeba...

saraha2
5. dub 2012

@verry já jdu na krev 16.4.a bojím,bojím!!!!!a budeš testíkovat??já nechci..ale kamarádka že koupí test,já prý budu čurat a ona že mě to neukáže 😉 ale oficiálně to mám dostat 14.4.,takže si myslím,že tetsovat stejně nebudu....tak at se nám pěkně zabydlí mimísci!!!!!!!!!!!!

saraha2
5. dub 2012

@crime ahoj!mě to dělali!na netu jsem četla hrůzostrašné scénáře,tak jsem tam šla vyklepaná,ale nic to není!!je to jako gyn.prohlídka..já necítila ani to pouštění té tekutiny.vyjelo jim to,takže mě to zaváděly dvakrát,ale opravdu nic,čeho by jsi se měla bát!ted během IVF jsem se potkala s jednou,která teda říkala,že jí to bolelo..no nevím,já fakt bolest necítila vůbec..je to spíše nepříjemné-ale tak,jak na gyndě..u mě to dopadlo tak,že jsem měla takový strach,že to neteklo..takže jsem šla na laparo a tam byla průchodnost v pořádku a mudr.říkala,že to neteklo tím,že jsem nebyla uvolněná,že se to stává..takže se opravdu neboj,at nedopadneš,jak já..doporučuji vzít si vložku,pak to z tebe poteče..

saraha2
5. dub 2012

@crime a jak to probíhá..lehneš na lehátko-ne na kozu,zadeček máš na takovým tom skokánku vyvýšeným,nejdříve ti zavedou zarcátka-nebo co to je-no jako na gyndě a pak tu hadičku a sestřička pouští tekutinu..během pouštění té tekutiny se mě ptaly,jestli vše v pořádku,jestli nebolí..nebolelo!spíš horší bylo,že se na tom skokánku nepohodlně leží a já klouzala pořád dolů..a za chvíli je hotovo..

zana21
5. dub 2012

@crime Ahojky, já na tom byla také. Také jsem ležela na normálním lužku a tedy žádný skokánek jsem pod zadek nedostala 🙂 Asi si řekli, že na můj zadek není potřeba 🙂 Mě to trochu bolelo, cítila jsem tlak, když mi tam vstříkavali tu tekutinu, jako velmi silná MS. Ale při ní si ulevíš, že se stočíš do klubíčka, tady do pohodlné polohy nemůžeš 🙂 Ale když mě to bolelo, tak na chvíli přestali a po chvíli pokračovali. Celé to trvalo pár minutek, tak že nic hrozného 🙂 Neboj, ani se nenaděješ a budeš od tamtud venku 🙂