1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

kaijko
23. bře 2013

@ratatooy endometrioza se projevuje hlavně bolestí, mám jí skoro všude v bříšku. A třeba je problém i s tím jít na wc, když je na střevech. A krvácení mimo cyklus, ale to už jsou pak bolesti šílený..Bolí z toho i záda, řekla bych celý trup 😀 A to nejsem cíťa 😀 Ale už se to nedalo..
@malinka_02 Naposledy mi jí dr zjistil i při gynekologické prohlídce, ale spíš jde vidět až po laparce. Mě vždy laparka hrozně pomohla, hrozná úleva 🙂 i nám pomohla k holčičce v bříšku 🙂 Můj dr pořád tvrdí, že tahle poslední laparka byla to nejlepší co jsme mohli před IVF udělat..

ratatooy
23. bře 2013

@malinka_02 hm to je teda přistup,ale pokud nikde nic nenašly tak to asi bude ok

ratatooy
23. bře 2013

@kaijko no me už po dvakrát ale ne pravidelne strašne bolelo jakoby v hrázi že sem tak nemohla ani na wc tak sem přemejšlela jestly to muže byt taky toto,ale krvaceni mimo cyklus nemam pokud neberu antkoncepci takže asi to nebude

martina_81
23. bře 2013

@kaijko a kolik těch laparek už máš, prosím Tě, za sebou? 😒 Já teď měla třetí a přijde mi to až až. 😖 Dokonce ten debil, co mě operoval, se snažil vtipkovat, že mi na pupík našije knoflík a vždycky si to jen rozepnou, aby nemuseli řezat do jizvy. 😠 A ten drén mě pokaždé neskutečně štve. ☹ ☹

kaijko
23. bře 2013

@martina_81 Taky 3 🙂 Snasim dobre narkozu. Dren me taky stve, to vyndavani 😕 Ale druhy den jsem vzdy sla na nozky a snazila se to rozchodit. A vedlo se 😉 Za tu ulevu to stoji. Pred posledni laparkou jsem uz doma brecela (ms i mimo ms to byl krvak s neuveritelnymi bolestmi) a chudak pritel uz byl v koncich..Neuveritelne mi pomohla.Ty mas taky endosku? Tvuj pan dr byl koukam vtipalek 😕 ☹

martina_81
23. bře 2013

@kaijko To já narkózu taky dobře snáším, naštěstí. 😉 Jen toho vyndávání drénu se začínám bát čím dál víc, teď naposled to byl dost horor. 😖 Endošku mám, ale oproti Tobě slabá verze. Sice bolesti teda taky děsný a hodně krvácím, ale mimo ms teda problémy nemám. Je teda fakt, že po loňské laparce byla ms super - krvácení slabé, i když bolesti jsem měla stejně, ale já zatím na laparce byla z jiných důvodů. 😖 Jen při té příležitosti viděli na UTZ i endometriózní cystu, tak ji odstranili, jinak by to asi nikdo neřešil. 😒

malinka_02
23. bře 2013

@kaijko prave ze ted krvacim po sexu uz 3 mesice. Ale bolesti u toho nemam. Jen tak 3 dny pred MS uz spinim a bolesti a pak prvni 3 dny MS ale to sem povazovala za normalni..
@martina_81 asi sem mela byt doktor.. Delaj si co chtej, serou na lidi maj za to neskutecny prachy a jeste stavkujou !!

sudabe
23. bře 2013

@sandra077 nechapem jak dva vklady? asi myslis daka som si vlozit 2 embrya a malo by to tak byt ale podla mna su testy nespolahlive. neviem ale kazda sme ina.

sandra077
23. bře 2013

@sudabe jasne myslela som dve embriska 😀 no hej su nespolahlive 😠

sandra077
23. bře 2013

@malinka_02 dakujeem 🙂

kaijko
23. bře 2013

@martina_81 Já teď naposledy taky nejvíc cítila to vyndavání drenu, normálně mi vyhrkli slzy do očí 😕 Ale jinak vše ok 🙂 Je to chvilka oproti tomu co jsem měla 🙂 Zahojila ses už?
@malinka_02 Myslím si, že endošku nemáš. Kdybys jí měla, tak to ucítíš. A po sexu jsem nikdy nekrvácela. Nemáš něco s čípkem? Nebo víc prokrvenou sliznici.. Špinění před ms a bolesti při ní jsou normální.

martina_81
23. bře 2013

@kaijko jak to myslíš, jestli už jsem se zahojila? Už jsem v poho, ale na další ket musíme počkat, aby se prý pořádně zahojila děloha. Furt nějaký čekání. 😒

kaijko
23. bře 2013

@martina_81 Myslím tohle. ☹ Jak dlouho musíš čekat? To čekání musí být nejhorší ☹

herbie
23. bře 2013

ahojte malinka_02 dekuju, dneska me volala doktorka rano a embryo transfer mam na stredu 11:15 rano a ze 13 vajicek se nam jich chytlo 10 tak jsem stastna jak blecha 🙂 preju vam dobrou noc

pechlinka
23. bře 2013

@herbie Ahoj no..to je super... 🙂 Gratulujem...a drzim paste na transfer.. 🙂 Kolko embryok si dáš vložiť?

lenkahh
23. bře 2013

Ahojte dievčence, tak aj my už patríme medzi tých, ktorých čaká IVF. Momentálne čakáme na schválenie žiadosti a hor sa na to 🙂 Zaujímalo by ma, kedy sa potom začína zo stimuláciou, či sa môže kedykoľvek, alebo určitý den cyklu. Ďakujem a všetkým Vám držím palce 🙂

herbie
23. bře 2013

pechlinka no to prave nevim premyslim budu to muset jeste z doktorkou probrat asi 2 😠

herbie
23. bře 2013

jinak dekuju holky

summer_103
24. bře 2013

@sandra077 Ahoj, tak ako sa citis? Ja idem v pondelok na OPU, mame 7 folikov, tak som zvedava kolko z nich nakoniec bude dobrych 🙂

malinka_02
24. bře 2013

@lenkahh dlouhy protokol se zacina jeste v predchozim cyklu a kratky pichas injekce od 2dc.

malinka_02
24. bře 2013

@kaijko krvacim takhle uz od listopadu predtim nikdy nic a stimulovala sem v cervenci a od te doby mi leky nikdy nedali..V caru mi rekli ze cipkem to nebude a na gynde ze je cipek hezkej a jeste cekam na cytologii.

lenkahh
24. bře 2013

@malinka_02 dakujem. tak ja este neviem, aký budem mať protokol, v podstate ani neviem, aký je v tom rozdiel. Ale z vyšetrení mi doktor povedal, že som v poriadku, že chyba je v manželovi. O týžden to bude mesiac, čo som podala žiadosť. Dúfala som, že to do ms stihnem, ale kedže ju očakávam každým dňom, tak asi nie 😒 Dakujem veľmi pekne za opoved 😉

malinka_02
24. bře 2013

@lenkahh no u nas je taky problem ve spermiich, ale od zjisteni trvalo 6 mesicu nez sme fakt sli na ivf, poslali me na HP, testy na stitku, pak genetiku kde se cekalo dlouho na objednani a vysledky .. Mel by to poznat dr podle HP jestli dlouhy nebo kratky..

lenkahh
24. bře 2013

@malinka_02 my sme zase dlho čakali na spermiogram u androloga. ked manželovi zistili zly sperm. tak nás môj gynekolog odporučil hned do centra. Tam nám to praveže ide rýchlo. Ked sme tam boli prvý krát, tak manželovi hned zobrali spermiogram, po druhý krát sme sli pre výsledky a hned sa vypísala žiadosť. Teraz už len čakáme. Prečo si musela mať toľko vyšetrení, ked je problem v manželovi?

martina_81
24. bře 2013

@kaijko nevím, můj dr. chce 3-6 měsíců a v pátek jedu do caru, tak se uvidí, co mi řeknou tam. Počítala jsem ty 2 měsíce. 😒 Měsíc navíc zvládnu, ale 6 teda ani náhodou. Už tak mám děsnou radost, že půjdu na 2 měsíce jak idiot do práce. 😠

slaboska
24. bře 2013

@martina_81 ahojky,ja tenkrat šla na interupci ve 3 měsici(špatna genetika)a měla jsm antikoncepci na 3 měsice a pak jsem se zase mohla začit pokoušet,takže asi každej Dr.ma na to jiny nazor.

sandra077
24. bře 2013

@summer_103 super tak budem drzat palce nech su vsetky oka a vsetky sa uchytia 😉 ja som oka i ked som unavena z utrosa a obcas na pichne v brusku ale inak vsetko oka 🙂

ivvka29
24. bře 2013

@summer_103 aj ja idem v pondelok 🙂

ivvka29
24. bře 2013

@sandra077 sandri včera som si bola dať pichnut pregnyl na gynekologii a sestrička mi ukázala babtink čo malo askoro 1 deň, ho tam pestovala a že pozrite si 🙂 tak som ho popluvala a stále ho mám pred očami, tak hádam sa nám zadarí 🙂

martina_81
24. bře 2013

@slaboska vždyť jemu by taky stačily 3 měsíce. 😉 Víc teda čekat stejně nehodlám. 😖