1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

mmirunda
2. črc 2012

@martina_81 No to je hnus ta diskuze. To jsou takoví idioti ti lidi, že to raději nečíst 😠 😠

martina_81
2. črc 2012

@mmirunda @marmina taky jsem nechápala, že může mít někdo tak trapný názory. ☹

rox
2. črc 2012

@martina_81 v pohode, ja se taky kolikrat ztracim, nebyt Marmininy tabulky 😀
Prave ze problem neni zadny! Vubec nikdo nam nedokaze rict, proc to nejde, jen furt dr opakuji ze jsem stara. AMH mam 4,2 tedy o mnoho lepsi nez spousta holek taky, dr mi tvrdi ze nemam ovulaci -ale i testy i teplota mi ji vzdy potvrdi a jednou dokonce, kdyz jsem podle dr nemela ovulaci tak jsem mela pozitivni test (bohuzel jen 5 dni). Ted jsme byli na IVF,ale mela jsem jen dve vajicka z 8 foliku obe se pry oplodnily,ale k ET nakonec ani nedoslo . Starsi kousek jsem, to uznavam - ale funguje uplne normalne, zadne srusty, zadna endometrioza - proste nikde vubec nic. Takze vsechny vysledky jsou v poradku,ale nejde to. Takze ten muj s vybornym spermiogramem asi usoudil, ze darovane vajicko je jistota kdyz ty dve moje zklamaly.
@malinka_02 ano, pokud vim, ze opravdu ja uz svoje dite mit nemuzu, tak s tim nemam problem, pokud jespermiogram spatnej, jdu do darovaneho,to je jasny, ale pokud mi nikdo nerekl, ze jsem opravdu zcela neplodna, tak o tom nechci premyslet.

martina_81
2. črc 2012

@rox Tak to je divný. 😒 Kolik to je, stará? Na fotce vypadáš dobře. 😉 To jste měli první IVF? Nechápu,že hned mluví o darovaných vajíčkách. 😒

rox
2. črc 2012

Co na ten clanek a nazory rict? Dneska rano mi volal uplne rozhorceny pritel, ze volal kamaradovi ohledne neceho, a on ze dneska nemuze, ptz je v nemocnici se svoji holkou, ktera sla na potrat. Pritel to nemohl ani rozdychat, jak se nekomu (nam) nedari a jini jdou na potrat a muzou delat takove veci jako zabit sve dite. Proste ja si myslim, ze dokud se clovek do te situace nedostane, tak ji nedokaze vubec pochopit a posoudit. A pak ma dementni nazory jake jsme si precetly. nastesti v medicine a vede pracuji rozumni lidi a ti pracuji na tom, aby se v techto krocich pokracovalo. I kdyz jsem slysela, ze pry v polsku chteji zakonem zakazat umele oplodneni, a v italii ho take neprovadeji!! Ale to je zase v obou zemich veci nabozenstvi.

rox
2. črc 2012

@martina_81 Prvni a dopadlo fakt katastrofalne. A jsem stara - 43. Ale podle vsech vysledku funguju jako mlade devce....tak nevim. Asi zkusim jeste jedno ivf a kdyz to bude spatne, tak pujdu do darovanych. Ale chci to jeste zkusit, verim ze jeste sanci mam.

martina_81
2. črc 2012

@rox To je pochopitelný, že to chceš ještě zkusit, taky bych do toho ještě šla. A třeba se zadaří. 😉

kiwisek
2. črc 2012

@rox no vzhledem k tomu, ze pritele to "zatezuje" minimalne (ty si pichas hormony, chodis na UTZ...) a taky myslim, ze si to cele platila, tak bych mu asi taktne rekla, at rozhodnuti, zda pujdes do darovanych vajicek ( a kdy) necha na tobe... prijde mi to fer 😉

kiwisek
2. črc 2012

@rox myslim, ze pokud je spatny spermio a celu tu hromonalni zatez a vse kolem trpi zena, tak ma spis po 1-2 pokusech co rict k tomu, ze by se mohlo jit do darovanych spermii... ale to je jen muj nazor
memu manzelovi embryolog nakukal do hlavy, ze to vlastne nic neni, ze i kdyz jsem mela 22 vajicek, tak bych do stimulace mohla jit klidne o mesic znovu... ze hormony jen podpori proces zrani... ale zadne negativni ucinky nebyli prokazany, takze klidne at to podstupim znova... :( .... vzdyt vubec nevadi to pichani injekci, ze mi po tom bylo spatne, bolesti bricha pred i po OPU.... a budeme doufat, ze tam vyhrabou aspon nejakou slusnou spermii.... dobré, ne?

ivapo
2. črc 2012

Ahoj holky!!!!! Já ted dopracovala a dočítám vás na zahrádce v lezže!! Moc držím palečky!!!ja se nemohu dočkat zitrjsích kontrol!! To jsou nervy... .. A u vás taky co?! 😎 🙂

pixie18
2. črc 2012

ahojte, takze nakolko moje Hcg nie je 0, tak vraj stale je nadej. mam vraj brat utrogestan a estrofem nadalej. dalsia krv bude v piatok, vtedy budem vediet definitivny vysledok.

pixie18
2. črc 2012

@kiwisek transferovali mi embryjko na 3. den

zana21
2. črc 2012

@pixie18 Tak je důležité, že je ještě naděje... a řekli ti, jakou máš hodnotu?

kiwisek
2. črc 2012

@pixie18 tak drzime palceky, at stoupa!! 😉 proc vas takhle trapi a jdete na krev 2x? 😒 bylo by jistejsi jit jen v patek, ze jo...
jinak mi transferovali taky 3 denni, tak se dost obavam jak to dopadne...

dadenka111
2. črc 2012

mam 8 HCG. to su ti tusikovia moji. je to pozitiv, ale mam to brat ako negativ (je to malo a nieco tam len zacina alebo...) a musim ist v piatok na kontrolnu krv . uvidiiime 😒 😔

kiwisek
2. črc 2012

@dadenka111 mojko, hrozne ako vas napinaju... na krv na 2x! 😕 ale nadej tam stale je a dusik bude silniet urcite, moc mu fandime!!! 😉

dadenka111
2. črc 2012

@kiwisek aj ja sama mu este fandim. aspon jednemu malinkemu. prosiiiim zostan. 😵

zana21
2. črc 2012

@dadenka111 @pixie18 A není to vlastně chyba v tom, že jdete na krev tak brzo? Zbytečně vás pak takto nervují....pořád je naděje a toho bych se držela. Vím, že to je těžké, ale musíte...A dnes se ti zdál testík stejný? Já myslím, že cca 10 den po ET je dušík úplně normální, alespoň co jsme vyčetla ze zkušeností.

pawlla
2. črc 2012

@dadenka111 jeeej dvakrat na krev to te teda napinaji ale nadeje porad je 🙂

No jinak holky ja jsem denska byla u sveho dr. Mel mit do 12 byla jsem tam v 11 a na dverich celuka ze dnes je jen do 11 tak jsem nastvana sla dom ze jsem tam vubec musela jit tak zase nic nevim je to hrozne uz mam strach jit jen na wc zitra tam pujdu pro jistotu uz rano doufam ze zas nebude neco na dverich jako dneska 😖

ivapo
2. črc 2012

@dadenka111
@dadenka111 8nebo800hcg?ja měla 6300atojezasmoc.. Nevím proc.. Ze tolik ještě nikdo nemel po 14dnech... Ze merijinakod 200 do1000hcg.. Tak držím palce!!!

dadenka111
2. črc 2012

@zana21
@pawlla
@kiwisek
no mam to tak napisane v protokole. na 10den po ET a na 14den po ET na krv. mne to vychdzalo na nedelu a sviatok, tak idem 11den a 15den. tak drzte este palce. ja im/jemu dam este sancu 😉

dadenka111
2. črc 2012

@ivapo nooo len 8 HCG, takze tesne nad pozitivom v 11den po ET. od 7dna mam stale len duchov na teste. bojuju so mnou evidentne. 😔

ivapo
2. črc 2012

@dadenka111 tak to Jo .. Já byla na krv az cca15 den.....

rox
2. črc 2012

@kiwisek Ten embryolog byl urcite chlap co? A uz zdeformovany praci, vidi jen vysledky a to, zda to vajecniky ustoji nebo ne,ale uz nevidi vse to,co je za tim. A nejhorsi je, kdyz to chlap veme jako hotovou vec a dr ma vzdy pravdu. A jak s tim mas pak bojovat? Tomu mymu to urcite nakukal nejakej "chytrej" kamarad (pac ten muj se pta na vsechny strany a vsude rozhlasuje, ze nam to nejde)
Holky me taky rikali i po IUI na krev az 14-15 den, takto vas fakt napinaji,ale nadruhou stranu se rika, ze z krve se to pozna drive nez z testu, takze pokud je test pozitivni a krev tak slaba.....nemalujme certy na zed!! Budu vam obema drzet pesti!!
@pawlla No to ja jednou koukala na internet, jak ma dr otevreno, dojdu tam a na zdi, ze maji uz tri mesice otevreno uplne jinak a ze me neosetri. Kdybych predtim nekoukala na ten net, tak bych nastvana odesla, ale podle me verejna info je dulezitejsi nez neco co maji na zdi. Maji si to opravit na netu, meli na to fakt 3 mesice. A hlavne byla jsem tam s klukem a tomu bylo fakt hodne blbe! No co myslite ze se delo? 😀 😀 😀

rox
2. črc 2012

|Holky jak je na morave? V praze je pod mrakem a fouka studeny vitr. Mam jen saticky a myslim ze mi bude zima az pujdu domu.

pawlla
2. črc 2012

@rox no v ostrave je desne vedno ani mracek ...jooo dokazu si predstavit co se delo 😀 😀 .....zitra jsem tam nastoupena uz rano jako rvni bo to uz fakt neni mozne a jestli neco prehledl nebo mi rekne no pockejte to prejde samo tak uz to fakt nedam a neco pekneho od plic mu reknu 😒

kiwisek
2. črc 2012

holky tak trochu resime dovolenou... v pripade neuspechu hojeni ran a v pripade uspechu oslava.. 😉 nevite jak je to s rizikem letani v rannem stadiu tehotenstvi? myslim prvni tydny... myslite ( vite) zda je to nebezpecne?

rory_g
autor
2. črc 2012

@dadenka111 dnad to dobře dopadne, držím moc pěsti 😵
@zana21 a co Ty s testíkem? 😉
jdu dočíst

marmina
2. črc 2012

@pixie18
@dadenka111 holky, určitě to bude v pátek lepší, hnali vás fakt brzy! držíme miminkům palce!!! věřím v dobrý výsledek 😵

marmina
2. črc 2012

ahoj @rory_g a co ty s testíkem??? 🙂