1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

fionna
18. črc 2012

@fionna Jojo nemám vejcovody 😒 . Taky závidím těm, co to jde přirozeně. Nejspíš bych pak řešila jestli má smysl potom dát nohy nahoru nebo křížem, abych zůstala těhotná 😀
@fionna Koukám, že HCG roste, takže tfuj, tfuj, tfuj, ať se drží 😉

saraha2
18. črc 2012

@saraha2 😀 to první mělo být pro rory a to druhý pro pawlu 😉

saraha2
18. črc 2012

fionno jak nemáš vejcovody,tak pochybuju,že tě pustí na IUI..k tomu musí být vše o.k.,jak vejcovody,tak spermio....

fionna
18. črc 2012

@fionna 😀 😀 😀 😀 Asi trpím taky samomluvou 😀 😀 😀 Odpovídám sama sobě 😀 😀

martina_81
18. črc 2012

@saraha2 @fionna holky musíte to psát ručně, už chvíli to nefunguje. 😀 😀 😀

pawlla
18. črc 2012

@saraha2 jo ja se citila pekne blbe ale co bych neudelala pro mimi klidne i smrdet 😀 a navic ja to mam do brna dve hodky tak jeste cestou v aute jsem byla zpocena a nervozni ale vzala jsem si 2 halenky na prevleceni tak jsem se pak aspon prevlikla

martina_81
18. črc 2012

@saraha2 @fionna teda ale jak já se teď díky vám pobavila,holky. 😀 😀 😀 😀 díky moc a jen tak dál,ať mi to vydrží. 😀 😀

fionna
18. črc 2012

@fionna Saraho, jo čekám, že mi dají hned IVF, ale spíš mně zajímá kdy to bude. Ve středu jdu teprve na první návštěvu do CARu. Tak jestli, třeba budou měsíc zkoumat genetiku, pak další měsíc čekat na pojišťovnu a teprve další měsíc píchat injekce a teprve pak IVF? Promiň ptám se jak pako 😀 , ale to třeba až za 3 měsíce mi to udělají IVF nebo i dřív? Jak jste to měly vy? Za jak dlouho holky od první návštěvy v CAR jste šli na první IVF?

martina_81
18. črc 2012

@fionna Ty jsi myslela,že bys mohla jít na IUI? to ani náhodou,když ti nemá vajíčko kudy "sejít". 😖

martina_81
18. črc 2012

@fionna já šla na první IVF půl roku po první návštěvě caru, ale jen kvůli tomu,že jsme čekali 8 týdnů po laparce,aby se tělo zahojilo,prý to tak vyžadují,jinak bych šla už dřív.

fionna
18. črc 2012

@fionna Marti, ne, nemyslela. Vím, že mi vajíčka musí odebrat a pak ve zkumavce oplodnit a pak zas šupky do dělohy 😉 .

fionna
18. črc 2012

@fionna Marti, nestraš ☹ . Já bych to chtěla maximálně na začátek září 😒 . Biologické hodiny tikají a budík pojišťovny taky. Já mám v květnu 39 let ☹

saraha2
18. črc 2012

fionno já tam šla poprvé v prosinci..udělali imuno..genetiku nemáme.šla jsem na průchodnost vejcovodů a tekutina netekla a našli polyp v děloze,takže doporučili hysteroskopii a že když už budu uspaná,že udělají i laparoskopii,ať se podívají do břicha,jestli je vše o.k.polyp odstranili,vejcovody průchodné a vše v pořádku..a protože to byla moje první narkoza,tak jsem řekla,že IVF až v únoru,že to bude zase uspání a že se musím nejdřív vzpamatovat z té první narkozy..takže v únoru jsem zavolala,v březnu odstartovala a 30.dubna mě brali vajíčka...to se nepovedlo první pokus,tak jsme vlítli hned na IUI,to ni a zas našli polyp..takže opět hysteroskopie a hned další cyklus IVF...takže to frčí,neboj!!!!! 😉 oni se s tím necrcají 😀 teď čtu,že martina musela čekat po laparce..tak to já bych nemusela,kdybych sama nechtěla...ale taky záleží,jestli ti tam něco dělají,nebo ne..mě tam jen kukli a nic dělat potřeba nebylo...

fionna
18. črc 2012

Saraho, ne. Vím, že IVF 😀 Kdyby to bylo IUI, tak si to tou stříkačkou asi budu zkoušet stříkat sama 😀 😀 😀 😀

fionna
18. črc 2012

@fionna Saraho, tak ty to taky nemáš jednoduché. Hlavně, že ti našli důvod proč to nešlo a teď držím pěsti, ať ti to výjde 😉

martina_81
18. črc 2012

@saraha2 @fionna jo,když jen kouknou,tak se čekat nemusí,ale mně brali ten druhej vejcovod a ještě cystu,takže jsme počkali. Jinak myslím,že to bude taky rychlost,neboj. 😉 V naší diskuzi Sanusu byla paní na 1.návštěvě na konzultaci a už při druhé návštěvě si odvážela věci na stimulku,takže frčák. 😀 Ještě blbá otázka: a proč jste do toho nešli dřív a ne na poslední chvíli? 😖

saraha2
18. črc 2012

fionno právě,že nenašli..máme diagnozu bez pozoruhodností..jsme s manželem oba o.k....polyp že by mohl vadit uhnízdění říkali..ale nám to nejde už pěkných pár let a pochybuju,že polyp tam tolik let byl..to by na gyndě viděli..víš jak...se mnou ted byla na vajíčkách jedna-na třetím pokusu..a že u nich taky nevidí důvod,proč nemůžou otěhotnět..ale i tak ona nikdy ještě neotěhotněla....je teda pravda,že ona špatně reaguje na stimulku..první pokus nevím,kolik měla vajíček,ale druhý měla tuším 4 a ted měla 2..ale to není ten pravý důvod..se mnou byla jedna,co měla jen 3kousky a povedlo se..napoprvé...tak babo raď,že?

sheronka
18. črc 2012

Ahojte kocky. Nejaka som nesvoja. HCG na 14.den od ET 400. Vcerajsie vysledky na 20.den od ET 3400. Malo ze? Ja ked tu citam tie vase hcg tak sa mi aj plakat chce. Sestricka od mojho gyn.mi povedala ze to zodpoveda tak na 3-4 tyzdne pocatia co by aj sedelo a ze niektore laboratoria uvadzaju ine jednotky tak neviem 😒

saraha2
18. črc 2012

@sheronka neboj se!!kdyby to bylo v nepořádku,tak by začli něco dělat určitě!!!!!ta,co byla se mnou měla 12tý den po ET přes 1000 a to se zas divili,že je nějak moc..takže to si asi nevybereš..důležité je,že to stoupá!!!!!!!!!!!!!!!ale je fakt,že ona měla zavedené dvě embryjka...ale čeká jedno mimi..věř sestřičce,ona by ti nelhala!!!a kdyby bylo něco špatně,tak tě ženou na sál.....takže se snaž být klidná a nemyslet na takové špatné věci!!!!!!!!!!!!!!

zana21
18. črc 2012

@rory_g Tak OHSS stále mám, pomalinku ustupuje, ale ještě pořád to není dobrý. Jinak dr kontrolovala pouze, zda je mimíšek správně v děloze, tzn. zda tam je gestační váček. Mám fotečku, ale je to vážně jen černá dutinka v děloze Více to nezkoumala, co jsem koukala teď na netu a viděla jejich fotečky, tak mi přijde, že mají lepší UTZ. Další kontrolní UTZ mám 31.7. už u dr Langerové, dr říkala, že to by mělo vidět již miminko jako mořský koník a slyšet srdíčko. @pawlla

fionna
18. črc 2012

Loni v lednu jsem měla samovolnej potrat a v červnu mimoděložní t..Vzali mi i ten druhý vejcovod. Chtěli jsme adoptovat. Celý rok jsme dělali psychotesty a přípravku. 4.7. jsme jeli na kraj prohlídnot si spis a přečíst naše posudky. Všude máme doporučení k zařazení do registru. Na kraji nám řekli, že máme jen čekat do 2týdnů dopis a nabytí právní moci. Jenže 13.-tého v pátek volali z kraje, že se omlouvají, ale někomu tam nahoře se nelíbí záznam z manželových 15.-ti let(před 23lety). Takže kvůli novele zákona si vyžádají z archívu soudu ten spis. Ten záznam věděli od začátku, protože ho máš v opisu trest. rejst..Soc. z našeho města to neřešili, protože nebyl plnoletý a bylo to dávno. Bohužel, ale musí se postupovat podle novely zákona a tak asi neprojdeme i když za námi stojí všichni i s krásným posudkem. Ještě není rozhodnuto, ale už nechci čekat. A jestli se stane zázrak a adopčátko nám dají, tak si ho taky vezmeme. Chceme rómskou holčičku. A takové asi jiní nechcou, proto je nám z toho smutno. Že když jí nedají nám, tak tam zůstane na furt. ☹

fionna
18. črc 2012

@sheronka Sheronko, tady3. týden: 5 - 50
4. týden: 5 - 426
5. týden: 18 - 7,340
6. týden: 1 080 - 56 500
7.-8. týden: 7 650 - 229 000
9.-12. týden: 25 700 - 288,000
13.-16. týden: 13 300 - 254 000
17.-24. týden: 4 060 - 165 400
25.-40. týden: 3 640 - 117 000
(Pozn.: Hladina hCG u dvojčat je i několikanásobně vyšší než uvedené hodnoty, viz dále)

Netěhotné ženy: <5.0 mIU/ml
Ženy v klimakteriu: <9.5 mIU/ml
Normální hodnoty z pohledu tumormarkeru: 0-10 mIU/ml je tabulka. Určitě to je dobrý

martina_81
18. črc 2012

@fionna tak to mě moc mrzí. ☹ Takže jste se rozhodli jít do IVF? JInak doufám,že tady nerozpoutám nějaký vášnivý debaty,to bych nerada,ale proč byste chtěli rómskou holčičku?

fionna
18. črc 2012

@martina_81 Protože jsou krásně čokoládové. A protože my jsme taky etnicky zmulatizovaní 😉

martina_81
18. črc 2012

@fionna já nevím,já bych si rómský dítě nevzala. v práci máme kluka,co je adoptovanej,vyrůstal od malička v bílé rodině,ale geny se nezapřou a jak otevře hubu........ no hnus. 😒 Jen ho zajímá,co všechno podědí,až rodiče zemřou a do práce šel jen proto,že mu zrušili příspěvek na bydlení. Nejsem až taková rasistka, ti co dělají a jsou slušní,mi nevadí,ale ten zbytek....... cestou do práce jezdíme kolem rómskýho sídliště a to stačí na to, aby měl člověk pěkně rozhozený nervy. 😠 😠

fionna
18. črc 2012

@martina_81mám zkušenosti dobré i špatné 😉. A ta malá nemůže za čin jiných 😉. Takže za mně ANO malou čokoládku chci. Jo jinak jdeme na IVF. Ve středu vidíme, jaká cesta k dítěti nás čeká.

pawlla
18. črc 2012

@martina_81 taky znam par takovejch adoptovanejch pripadu je to smutne adoptivni rodice se snazi a z decka vyroste ....

fionna
18. črc 2012

@pawlla
@martina_81 Holky a kdyby vám řekli, že dítě už nemůžete mít, tak byste adoptovaly?

martina_81
18. črc 2012

@fionna už jsme se o tom bavili s přítelem,že když na to dojde,tak bysme do adopce šli, ale rómský fakt ne. vím,že za to nemůže,ale mám važně nervy na pochodu,jen když je někde vidím. 😠 😠

ramdy
18. črc 2012

asi blbý dotaz, ale čím si to HSG měříte?