1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

pawlla
7. srp 2012

@malinka_02 no tak komplikovane by jim to pripadat nemelo ne ja jsem taky mela leky doma uz drive abych tam nemusela furt jezdit mam to 2 h cesty a ja jdu na ket 19DC a na utz jsem byla spis potreby kdyz neco nebylo ok jako ze mi ms prisla driv a tak .... Drzim pesti at na to muzete vlitnout co nejdrive

malinka_02
7. srp 2012

@pawlla a ted uz na UTZ nepujdes? A taky mas jen estrimax nebo jak se to jmenuje? No zvazujem zda jet na dovcu a ket v zari nebo ket a bez dovci..ale asi tu dovcu potrebujem..

pawlla
7. srp 2012

@malinka_02 no ja zacinam ve ctvrtek brat estroferm a jeste mam injekce cetrotide a agolutinu... No jasne na dovolene si aspon odpocines 🙂 ne ne ted uz nejdu na utz

saraha2
8. srp 2012

@martina_81 ahoj!!včera už jsem nestihla odepsat,tak to napravuju dnes..rozhodnutí je samozřejmě na tobě,ale já bych to udělala tak,jak radí holky..než budou výsledky testů,tak jít do ketíku..do třetice všeho dobrého..poprvé se to ani nechytlo,ted se to chytlo,ale nezavrtalo se to tak,jak by mělo..takže ted už to bude 100%!!!! 😉

saraha2
8. srp 2012

@pawlla ahoj!zapomněla jsem se zeptat,co ti v caru řekli na ten utrogestan?čím to nahradí atd??

saraha2
8. srp 2012

dobré ráno všem!!!!!!

danny38
8. srp 2012

@saraha2 Já měla dneska naprosto skvělé ráno, někdy kolem 3:00 jsem se probudila a že si protáhnu nožky, načež mě chytla neskutečná křeč do levého lýtka 😀 když bolest odezněla, vypravila jsem se na wc a jen jsem vstala tak mě vystřelovala bodavá bolest do sedacího svalstva, no já myslela že se po.... 😀 Doufám, že to dneska rozchodím 😠

pawlla
8. srp 2012

@saraha2 dobre ranko, no doktro se strasne divil proc jsem neprisla nejdrive za nim no tak jsem mu musela vysvetlovat ze jsem nemohla ani chodit natoz nekam jezdit nedosla jsem ani z auta na pohotovost tak mi bylo spatne. Pak rikal ze mi daji jine leky stejny ucinek ale nejake jine slozeni a taky budu mit dele ten agolutin. No ale mam trochu obavy mam porad horecky a boli me klouby a svaly jako cert doufam ze to stihnu vylezet 😖

radula12
8. srp 2012

ahoj holky, vcera jsem vubec nepsala, jsem bez nálady, v PO jsem měla slabou čárku, včera ani dnes nic, slabě špiním....pobrečela jsem si do plyšáka a je mi hrozně, zítra krev, tak se uvidí, ale přestali mě bolet prsa, tak po 9 den ( dnes 11) jsem velkého optimismu vše ztratila a už nevěřím...... 🙄

radula12
8. srp 2012

všem přeji hezký den 🙂

mmirunda
8. srp 2012

Dobré ráno holky 🙂

mmirunda
8. srp 2012

@radula12 Kočko to mě moc mrzí ☹

holky copak to tady je, proč se ta miminka jen zavrtají a pak to vzdají. Odteď povinně každá opakovat několikrát denně
"Jsem připravená stát se matkou" a furt dokola ....

radina
8. srp 2012

@strapula Ahoj, ja mam zvysenu aj telesnu aj bazalnu. Ale asi to robia tie hormony.

saraha2
8. srp 2012

@radula12 ta bolest prsou i mě i jiným přestala před termínem MS...určitě řekni v caru,že jsi měla dušíka!ať vědí,že se tam něco dělo..
@danny38 na tu křeč trpím taky!je to děs,že??

danny38
8. srp 2012

@saraha2 Příšerný, já jsem docela tvrďák, ale tohle bolelo moc.

strapula
8. srp 2012

baby ja teda neviem ale v caru mi povedali, ze ked si budem robit skor test tak sa mi ukazu dve ciarky,to kvoli pregnylu ktory sa mi pichal a este v tele ucinkuje 10 dni...preto odporucaju testit naozaj tak 13 a 14 den,vtedy by to uz malo byt presne..ja si pockam na tu krv,snad to vydrzim 🙂 musim vydrzat do 16.8. 😉

strapula
8. srp 2012

@radina dakujem za odpoved, tiez som si myslela ze to bude tym,ale radsej sa opytam..

radula12
8. srp 2012

@strapula snaž se to vydržet, já už bych to nikdy neudělala, člověka to jen stresuje .... 🙂 hodně štěstíčka !!!

radula12
8. srp 2012

@saraha2 jj děkuju, řeknu, mě bolí prsa pořád,ale mnohem míň, než před tím....užzase nešpiním,ale prostě už nevěřím. mějte se tady hezky, zítra písnu 🙂

martina_81
8. srp 2012

@saraha2 ahooj, no na jednu stranu bych to tak udělat chtěla,ale říkám si,že když už by byl někde problém, tak bych zbytečně vyplácala další embryjka a 4000. ☹ Tak nevím, snad nám dr. poradí,co bude nejlepší.

martina_81
8. srp 2012

@malinka_02 komplikovaný by to nebylo, prostě Ti ten estrofem napíše dopředu. 😉
@pawlla na co máš při KETu cetrotide?

pawlla
8. srp 2012

@martina_81 no sestricka rikala ze je to na to aby se mi neuvolnilo moje vajicko z vajecniku to by byl prej pruser ze to brani ovulaci mam tri injekce od zitra zacinam uz brat leky

majus28
8. srp 2012

ahojte zienky, ja som prave v situacii ked si vyberam CAR, viete mi odporucit niektore? chceli sme ist do Ke do Gyncare, ale cim viac citam, tym viac som z toho zmatena.. rozmyslam o Iscare alebo Heliose v Martine.. citala som aj o nejakom doktorovi Tomasovi, ale ten neviem teraz v ktorom z nich pracuje..
dakujem za vase nazory 🙂

lenkavav
8. srp 2012

Ahojte vsetci, uz dlhsie sledujem tieto stranky, no zatial som sa nezapojila pisanim. Tak dnes som sa rozhodla to prelomit. Mam PCOS a od malicka nadvahu. Pred 4 rokmi som velmi pribrala (aj napriek zdravemu stravovaniu) a zacali mi vypadavat vlasy. Vsetky podozrenia padli na poruchu stitnej zlazy. Bola som na odbornych vysetreniach a nasi "odbornici" mi tvrdili, ze mi nic nie je, robili mi vysetrenia diabetologicke, hormonalne a stitnej zlazy. Vsetko bolo vraj v norme. Tak som to dalej neriesila. Snazili sme sa o babatko takmer 2,5 roka, ked mi zrazu vynechala menstruacia. Po dalsich vysetreniach prisiel moj doktor na to, ze mam PCOS. Tak nastali 2 roky sledovania, merania teploty, sledovania ovulacie, ultrazvukov a samozrejme brania liekov. Aj napriek vsetkemu usiliu babatko sa nam nepodarilo. Tak koncom roka 2011 mi moj gynekolog doporucil SPLN Kosice. V januari zistili, ze ja neovulujem a priatel ma zly spermiogram. V aprili sme boli na 1. IVF. Z 3 vajicok sme mali len 1 embryo a to sa zial neuchytilo. Je ale pravda, ze som mala dost stresu. V juni sme boli na dovolenke, oddychli sme si a hned zaciatkom jula sme nastupili na 2. IVF. Dali mi vyssiu davku hormonov, co sa odzrkadlilo v pocte vajicok - 9. Po prvom odbere som nemala takmer ziadne bolesti, no teraz som si to vytrpela za obe operacie. Odber som mala vo stvrtok a v pondelok sme boli na vkladanie embryi. Mame 6 embryjka. 2 sme si dali vlozit a 4 mame zmrazene. Este vcera (5 dni po OPU) som citila bolesti, no lekar vravel, ze vzhladom na pocet vajicok a vpichov je to normalne. Takze v pondelok sme boli na ET a teraz nas cakaju dni cakania a dufania.
Ako som pisala, boli sme v SPLN v Kosiciach, je pravda, ze lekar je malovravny, ale sestricka je uzasna a vynahradi vsetko, co lekar nepovie. Som s nimi zatial spokojna a dufam teda, ze teraz na dlho ich nebudem musiet navstivit...

malinka_02
8. srp 2012

@martina_81 no uvidime co mi reknou ale nechtela bych jit az v rijnu..
@radula12 to me moc mrzi..
Me boli 3 den hlava, test bily a dnes sem zacla spinit takze jen se mrcha flaka..

radula12
8. srp 2012

@malinka_02 mě to taky mrzí .... uvidíme co nám zítra řeknou.... 😒

radula12
8. srp 2012

@lenkavav Ahoj tak to máme podobný příběh ! rok jsem chodila na gyndu, že po vysazení antikoncepce nemenstruju, měsíc,dva,tři,čtyři, pak kolapsové stavy bolesti, podezření na slepák, vše vyloučeno, další bolesti kolaps, následovala změna gynekologa, který mi do 5 sekund diagnostikoval PCO, taky jsem přibírala a nevěděla proč, jím docela zdravě, cvičím, následně se k tomu zjistila hypofunkce štítné žlázy, hold blbá kombinace, v březnu jsem měla laparo a pak zdlouhavý proces k ivf, protože jsem nezabírala na žádné léky.....ted jsem 11 den po ET, měli jsme jen 2 embrya,ale kvalitní,nechala jsem zavést obě! po doběru jsem měla OHSS, tak jsem ležena i po transferu v nemoc., ted jsem jsem doma a zítra jdu na krev, mám hrozný strach, včera jsem malinko špinila,dnes nic, ale přestali mě bolet prsa....tak uvidíme,PŘEJU MOOOOC ŠTĚSTÍČKA !!!!

saraha2
8. srp 2012

@lenkavav vítám tě!přeji,at se mimi pěkně zavrtají a už nepustí.. 😉 já měla taky dva pokusy.pokaždé 8vajíček,ale bolesti jak popisuješ jsem neměla..ty měla naopak jedna,co byla se m,nou a měla 3vajíčka...

lenkavav
8. srp 2012

@radula12 Ahoj, tak to mame ozaj podobne. Ja som nastastie nemala tie bolesti. a preco si bola na laparo?
po 1. ET v aprili som mala vsetky priznaky tehotenstva. Trosicku som spinila, boleli ma prsia, nechutilo mi jest, bola som naladova, mala som zapchu....jednoducho vsetky priznaky. 9. den som si spravila test a bol negativny. nemala som to robit, lebo som sa po tom len trapila. 13. den som spravila znova test a tiez bol negativny. To som uz vedela, ze je zle. Preplakala som 3 dni a 3 noci. Este aj ked som sla od lekara z krvi bola som v takom stave, ze som buchla auto....jednoducho nestastna, vymleta, bez zmyslu zivota. Teraz sa to snazim brat pozitivnejsie, nechcem uz sledovat priznaky, ale ja viem, ze to nejde. Jednoducho clovek na to ustavicne mysli a chce aby sa embryjko ujalo. Mne pred asi 10 rokmi jedna vestica vravela, ze budem mat dvojicky chlapca a dievcatko. Ja som tomu roky nevenovala pozornost, no teraz si s priatelom vravime, ze uz vieme preco, a ze nase dvojicky to vybojuju a za 9 mesiacov tu mame plny dom! Tak aspon takto sa upokojujeme a snazime mysliet pozitivne. Drzim ti silno paste a dufam, ze zajtra bude sprava pozitivna a nasledujuce mesiace si budeme pisat o priebehu tehotenstva 🙂

lenkavav
8. srp 2012

@saraha2 Dakujem! no ja co som videla videa na nete a myslela som si, ze urobia do kazdeho vajecnika len jeden vpich a vysaju vsetky vajicka. No v pondelok mi moj lekar vravel, ze to tak nie je, ze som mala velke folikuli a viac, takze mi robili viac vpichov. Tak neviem, ale podla mna to je sposobene aj slabou narkozou. Nejako to neodhadli, lebo som koniec operacie, resp. posledne 3 vsunutia ultrazvuku alebo co to bolo citila. Nevladala som rozpravat a otvorit oci, ale citila som 3 bolestive vsunutia....Tak mozno aj to sposobilo, ze som este vcera citila bolesti. Dnes uz bolesti necitim, no som nejaka nesvoja....dufam, ze su to len nalady z hormonov...vydrzime cokolvek len nech dospejeme k stasnemu zaveru 🙂