1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

martina_81
11. únor 2013

@lukha80 a pak? to už pícháš na stimulku nebo proč?
@viva13 ahoj, píchání injekcí trvá podle protokolu, většinou dávají krátký a tam je to jen 9 dní. Jestli nemáš odvahu a partnerovi to nevadí, tak řeknu jemu, ale nic na tom není, jen u té první trošku trvá, než se člověk odhodlá, a pak už to jde samo. 😉

viva13
11. únor 2013

@martina_81 dakujem on si na to trufa, ja nejako nemám odvahu 😒 a pichá sa 1 denne či viac?

marverka
11. únor 2013

@malinka_02 ja som bola rada ze je aspon 5,5

adriene
11. únor 2013

@sarah321 Ahoj, vůbec neměj strach. To píchání je zcela normální a v pořádku 😉 Jak píšeš, probíhají tam změny, děloha se roztahuje, napínají se vazy, které drží dělohu... vše člověk více cítí, a to zvláště, pokud se na to více soustředíš. Samozřejmě, do cca 12.tt je vše takové nejisté... je to hold velmi riziková část těhotenství. Je třeba tu dobu nějak přečkat. Mě též pobolívalo vpravo, ona je tam děloha trošku více tenčí, takže může právě bolet, či místně křečovat. Klidně se poraď s dr. Po magnézku bych asi moc zatím nesahala, přijde mi brzo... ale třeba ti poradí opak. Spíš hodně odpočívej a polehávej, ať je první trimestr co nejrychleji za tebou a ty se můžeš plně radovat 😉
Stimulace a čekání na výsledky ivf je jeden stres... samotné těhu pak druhý 😎

radina
11. únor 2013

@martina_81 On, kedze je primar na celom oddeleni v nemocnici ,tak v care priamo nerobi, len to cele zastresuje. Ale minule bol v ordinacii v care a pozeral mi vajcovod, lebo moja lekarka s nim potrebovala prekonzultovat moj stav, lebo som mala ist na laparku, a on mal k tomu dat suhlas. 😉
Ja som v tom care spokojna, ak by som sla na ivf na Slovensku, tak iba k nim. .. ale teraz riesim Reprofit v Brne, chcem ist na soft.

sarah321
11. únor 2013

@adriene Děkuju moc uvidím snad mi něco poradí. Odpočívám jen když mám volno, chodím pořád do práce ale ted o víkendu už to na mě dopadlo, bylo mi zle a málem jsem usnula za pochodu do toho tyhle bolesti 😒 Jsem myslela že únor v práci ještě zvládnu ale přestávám v to věřit. Raději to proberu s dr. a uvidím máme všechny tady právo na odpočinek. 🙂

adriene
11. únor 2013

@sarah321 Vím, že jsi byla na neschopence při ivf, kvůli tomu, že je tvá práce těžká a taháš těžké věci... tak doufám, že když jsi teď v práci, tak těžké věci netaháš 😠 dávej si na to pozor... pokud by ses na to necítila, či byly pochybnosti, radši jdi na neschopenku.... za riziko potratu to nestojí. A vždy se z té neschopenky můžeš do práce vrátit, až se ti udělá lépe 🙂

sarah321
11. únor 2013

@adriene nic těžkého netahám, ale je to náročný i tak asi je na čase jít odpočívat 🙂 Nechci rozhodně nic riskovat. Děkuju za tvé názory vážím si toho 😉

adriene
11. únor 2013

@sarah321 Nemáš zač, budu držet palečky 🙂

martina_81
11. únor 2013

@viva13 ze začátku 1, a pak se k tomu přidá ještě druhá. Ale fakt to není nic hroznýho,neboj. 😉

malinka_02
11. únor 2013

@martina_81 já ted chodím ke kinezioložce (doufám, že se to tak píše 😉 ) tak třeba pomuže to 😉

malinka_02
11. únor 2013

@sarah321 jestli se citíš takhle a máš bolesti tak bych už ani zítra nešla do práce.. nestojí to za to.

lukha80
12. únor 2013

@martina_81 pak... v pátek UTZ a když to bude o.k, tak příští týden odběry vajíček

martina_81
12. únor 2013

@lukha80 tak v tom případě je snad normální, že máš ms,ne? Na stimulku se přece píchá od 2.DC.Nebo to máš nějak jinak?
@malinka_02 za zkoušku to určitě stojí. 😉

mmirunda
12. únor 2013

@martina_81 Zlatko, tak jak to s Tebou a bublinkama vypadá? moc na Tebe myslím 😉

martina_81
12. únor 2013

@mmirunda myslíš moji osmibuňku a jejího bráchu? 😉 No držíme se, jak se dá. 😀

mmirunda
12. únor 2013

@martina_81 No jasně 😉 koho jinýho. Ty hodláš čekat na krvičku? Kdy jdeš?

martinazvo
12. únor 2013

@mmirunda ahoooj, ako sa mas? su nejake nove babatka z byvalych 1.IVFkacok? 🙂

mmirunda
12. únor 2013

@martinazvo Ahojky 😉 zatím nové miminko není 🙂 ale vidíš, ty jsi už taky těhulka, chceš jít mezi nás?

martinazvo
12. únor 2013

@mmirunda velmi rada fakt, ale radsej az po uzv, nech nieco nezakrikneme 😉

mmirunda
12. únor 2013

@martinazvo Dobře, tak mi pak nezapomeň napsat ju? Hrozně ráda budu přidávat další a další těhulky. Je tam teď mrtvolno, jak holky porodily a nemají na to čas 😀 😀

martinazvo
12. únor 2013

@mmirunda urcite sa ozvem a dufam ze s dobrymi spravami 🙂 dnes mam za sebou prvu nevolnost, trvalo to az do obeda, dufam ze sa to nebude casto opakovat ☹ a na uzv idem 21.2., to budem 6tt+3 a uvidime, ci mame 1 alebo 2 bublinky 😉

martina_81
12. únor 2013

@mmirunda to je jak v naší diskuzi Sanus. Taky už jsou všichni těhu a je tam většinou mrtvo. 😀 A holčina, co se mnou byla stejně na prvním transféru, tak bude za měsíc rodit. To je šílený, jak to utíká.

mmirunda
12. únor 2013

@martinazvo To už je příští týden, to už rychle uteče 😉 I když to první čekání je asi nejhorší, já myslela, že se zblázním, když člověk věděl že těhu je, ale nevěděl kolik jich tam je 😉

mmirunda
12. únor 2013

@martina_81 Jj utíká to strašně. Já si píšu v několika skupinách ale mrtvo je za posledních 14 dnů ve všech, tak nevím. Asi jsem jediná kdo má na pc čas 😅 ale když tam nikdo není, tak prostě na pc nesedím a rědji to vypínám a čtu si nebo tak něco. Za chvíli vyrážím mezi ty bílé hrůzy, jedu se mrknout na vibrační lehátko pro Ann a je to přes celé město, tak jsem zvědavá, zda vůbec dorazím 😀

martinazvo
12. únor 2013

@mmirunda ja budem neskutocne vdacna za obe varianty 😉

mmirunda
12. únor 2013

@martinazvo však jasně že jo 😉 Já teda se dvojčátek bála, ale kdyby byly tak by se to taky zvládlo. Proto jsme vkládali dvě, i s touhle variantou jsme museli počítat. Dneska jsem ráda, že je tam jedna mrňousková

martina_81
12. únor 2013

@mmirunda Tak hlavně na sebe dávej pozor. Já dnes nikam nejdu, taky tady pořád chumelí a včera jsem docela vymrzla, tak na to kašlu a kdyžtak ukecám zítra Jirku na menší procházku. 😉

mmirunda
12. únor 2013

@martina_81 Tak mě by tady asi mrsklo, doma. martin měl mít ranní ale volal mi, že bude až do večera, takže bych tu byla celý den sama a zavřená. tady taky chumelí už od rána, ale mě to nevadí ...

martina_81
12. únor 2013

@mmirunda nj, tak až budu doma tak dlouho jak Ty, tak mě taky mrskne. 😀 Já si to vybrala včera, když jsem byla u kámošky, tak dneska zas budu pro změnu vegetit. 😉