1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

kive76
10. led 2013

holky před tím embryotransferem píchá se něco, anebo jen prostě napitá ? 🙂

mmirunda
10. led 2013

@kive76 Vzhledem k věku, bych asi šla do vložení dvou ... nemyslím si že z nich budou trojčata nebo čtyřčata. My za IVF taky platili 30 tisíc, s tím jsem tak nějak počítala, ale samozřejmě záleží jak se cítíš ...

mmirunda
10. led 2013

@kive76 Já myslím nic nepíchala 😉

martinazvo
10. led 2013

@kive76 ja by som odporucala tiez 2, aj my budeme skusat 2 ak budem mat dost vajicok...

sarah321
10. led 2013

Ahoj holky dnešní utz 11 den cyklu blbí sliznice jen 5-6mm což prý nestačí ☹ Beru extrimax 3krát denně tak jsem myslela že to bude dobrý ode dneška ještě plus 1 do pochvy tak uvidíme. V neděli znova na utz tak doufám, že doroste aby vůbec ket proběhl. Ach jo jsem zklamaná. Zatím byl problém jen ve spermiích a teď ještě nemáme správnou peřinu, ale budem doufat že doroste aspon na potřebných 8 to je prý hranice.

adriene
10. led 2013

@kive76 Je to na tobe. Kdyz das dve, zvysis sanci uspesnosti, ale zas ztratis automaticky moznost, ze ti pojistovna v pripade potreby v budoucnu uhradi 4. pokus IVF.
Jinak pred ET muzes jist i pit... je to jak bezna gyn. prohlidka 😉

kive76
10. led 2013

@mmirunda no dík za radu, taK už jsme se dohodli dáme ty dvě 🙂

kive76
10. led 2013

@adriene díky za radu, tak my stejně ted máme 2. IVF ,tak bychom šli ještě do toho 3. IVF, ale už jsme se dohodli dáme 2 a uvidíme

kive76
10. led 2013

@martinazvo díky za radu, určitě jich budeš mít víc, aby jsi mohla dát rovnou dvě 🙂

danny38
10. led 2013

@kive76 Taky si myslím, že by jsi měla dát dvě 🙂
Před ET se nic nepíchá, akorát trochu naplněný močový měchýř. Nám říkali, aby se nám chtělo jako by trochu čůrat, no ale měla jsem co dělat to pak vydržet 😀

adriene
10. led 2013

@kive76 🙂 to tvoje prvni IVF nebylo ukoncene odberem a ET? takze mam dojem, ze se jakoby nepocita...
Nicmene kdyz vlozis 2, to by bylo, aby nebylo... 😎

kive76
10. led 2013

@adriene při 1. IVT jsme měli jen jedno vajíčko, a to se bohužel neoplodnilo..takže tím to skončilo..a pak jsem 2 měsíce potom nedostala menzes, tak jsem pak musela brát jedny prášky a v tom prosinci jsem to dostala a hned jsme začli stimulovat na to 2.IVF...a ztoho byli 4 vajíčka, a 3 se oplodnily...aha, tak to nevím..ale jelikož jsme měli to ICSI tak si myslím, že to platí...to asi by neplatilo kdybych špatně stimulovala v začátku, a tak by se to ivf přerušilo, a tím pádem b y se jakoby jelo na to 1. IVF znova...si teda myslím já, že takhle to je...

adriene
10. led 2013

@kive76 Ted jsem koukala... na odberu a oplodneni nezalezi, musi to byt ukoncene ET: http://www.iscare.cz/cenik_ivf.html , takze by ti pojistovna tento pokus hradila v pripade potreby znova 😉

kive76
10. led 2013

@adriene aha, tak doufám, že to stejně už nebudu potřebovat 🙂 no dáme prostě dvě, já bych si určitě pak vyčítala, že jsme dali jen jedno, a že jsme mohli zkusit obě dvě....

malinka_02
10. led 2013

@kive76 ja sem vubec nepochopila jak to myslis..pokud jedes podle novych pravidel tak pokud das pri ivf jen 1. Tak pak mas 4 pokusy misto 3 tak bych dala jen 1. Ty si z jednovajecnych dvojcat? Pokud ne tak to nema vliv na to. Taky zalezi jak to mas z ktere strany v rodine.

malinka_02
10. led 2013

@kive76 vis ja se omlouvam ale reknu to z pohledu nekoho komu to nevychazi..ja si taky myslela ze nebudu potrebovat dalsi ivf ale to nikdy nevis..ted das 2 ale nezarucis ze to vyjde podle me lepsi mit 4 ivf s ketama..i pak treba budes chtit druhe dite..ale je to jen muj nazor. Druhe muzes preci kdyztak pri ketu.

pechlinka
10. led 2013

@malinka_02 Ahoj....ako to je s tymi dvojickami.. 🙂 Ja som mam sestru dvojicku...sme dvojvajecne... 🙂 ja chcem vkladat tiez dve vajicka.. 🙂 myslis..ze ked som z dvojiciek je tam vacsia sanca...ze zostanu obe?..

trefulka
10. led 2013

@kive76 Ahoj, souhlasím s názorem @malinka_02. Určitě je lepší nechat zavést teď jen 1 embryo a tím pádem vám zůstane v záloze 1 hrazený pokus IVF navíc.

kathrin17
10. led 2013

@malinka_02 ja mam dlhy protokol...zatial picham iba decapeptyl, uz 15ty den a mala by som este zacat pichat gonal zhruba 14 dni,ale to mi este nepovedali kedy....uz vyzeram ako ihelnicka dopichana....

kive76
10. led 2013

@malinka_02 ahojky, tam spíš šlo o to, že za prvé jsem z jednovaječných dvojčat, 37 let...že bych se bála, že budou čtyřčata, z jednoho embrya dv a a, z jednoho dva.....ale půjdem do toho ...dáme dvě, tak stejně je to 2. IVF, tak bychom pak ještě mohli dát to třetí

kive76
10. led 2013

@pechlinka ne, říká se, že dvojčata jsou obgeneraci....to jájen, že se říká, že z umělého oplodnění je možné aby byly dvojčata..

kive76
10. led 2013

@danny38 no to já jak se znám, budu mít taky problém , já v práci málo piju, a když už začnu tak pořád chodím čůrat

adriene
10. led 2013

Co se dvojcat tyce, tak z IVF jich je samozrejme nejvic... nema to ale nic spolecneho s genetikou, ale s tim, ze vam pri transferu vlozi 2 embrya.
Jinak po geneticke strance se v rodinach opakuji dvojvajecna dvojcata a to po linii matky... tudiz pokud je babicka, maminka, ci vy z dvojvajecnych dvojcat je tu vetsi sance, ze se to bude opakovat. Jednovajecna dvojcata jsou uplne mimo... ty s genetikou nemaji nic spolecneho, je to jen chyba pri deleni embrya a jedna se pouze o hru prirody 😉

adriene
10. led 2013

@kive76 Co se vlozenych embryi tyka, tak samozrejme je to jen a jen na Tobe, jak jinak. Kolem me je napriklad hodne neplodnych zen, ktere uz prosly mnoha cykly IVF a bez uspechu, bohuzel. Ja na zaklade toho nechala dat pri prvnim IVF jen 1 embryo, protoze clovek nevi, jestli se zadari a kolik cyklu bude potrebovat.. mela jsem proste dopredu strach a veliky respekt. V tomto jsem asi hold opatrnejsi 😉

malinka_02
10. led 2013

@pechlinka u ivf jsou kazdy 5 pokus dvojcata ale nevim zda ze vsech nebo jen z uspesnych, ale dvojvajecna tak to pouze pokud bys otehotnela prirozene, kdyz to mas v genech muzou se ti uvolnit 2 vajicka k oplodneni najednou.Ale neovlivni to kolik se jich chyti..to je uz na nich..
U jednovajecnych to je jinak. 😉
@kive76 jednovajecna vznikaji chybou..a rozhodne never ze by vysli 4.. Vis co ja si taky naivne myslela jak to vyjde a pohodicka a z mrazacku bude soirozenec za 3 roky. Dneska vim ze to tak lehke neni. Pujdu asi na 2.ivf a mohla bych zvysit sanci tim ze dam 2 ale 4.pikus je pro me cennejsi, muze z nej byt treba dalsich 5 transferu..ale samozrejme je to na tobe..

malinka_02
10. led 2013

@kive76 a mimochodem ja bych taky radsi dvojcatka nez tohle absolvovat pak znovu ale ted se mudim snazit any vyslo aspon 1..

martinazvo
10. led 2013

kocky, tak konecne mrska dorazila, vecer, takze zajtra pocitam prvy den a v sobotu prva vcelicka Gonal-u... 😀 😀 😀

lucido
10. led 2013

@kive76 Ahoj, velmi záleží v jakém stavu ta embrya budeš mít. Pokud by se zadařilo do stádia blastocysty, obě kvalitní, pak je velká šance při vložení dvou na dvojčata. Když jedna blastocysta a druhá třeba morula, dala bych dvě... aby se alespoň jedno chytlo. Já sama jsem se rozhodovala a volila vložení jen jednoho. Ono to vícečetné těhotenství sebou také nese riziko. Když by to náhodou nevyšlo, můžeš pak jít na KET.

danny38
11. led 2013

Tak copak naše @vall83 , už se začíná něco dít? 🙂 Malinká už má na čase a taky se těšíme na info a fotečku maličké 😵

kive76
11. led 2013

@lucido ing. z embyiologie tvrdila, že všechny tři se dobře vyvíjej...