1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

livi28
27. led 2014

a je pravda, že väčšina 1IVF nie je úspešna? My sa snažíme 2 roky, teraz sme sa rozhodli isť do toho, tretí den si pichám injekcie a som si istá, že to musí vyjsť. Preto by bolo velke sklamanie ak by to tak nebolo. Už som v máji min.roku bola operovana, kedže mi nasli na oboch vajecnikoch cysty, a teraz ich mam znovu no malinke...snad to nikaj neovplyvnia :( chodím do ISCARE doc. Válkymu, som zatial celkom spokojna, aj ked viac mi povedala sestrička ako on 🙂 🙂

martinakl
1. únor 2014

Je tu někdo, kdo podstoupil IVF kvůli chybějícím vejcovodům? Nevíte, jak to probíhá atd? Teprve začínám zjišťovat informace, proto se tak blbě ptám 🙂 Jinak my jsme hodně plodní, otěhotněla jsem 4x na první snažení, z toho 3x s jedním vejcovodem. Bohužel, dítě jsem donosila jednou. Tento týden jsem prodělala druhé mimoděložní těhotenství a už nemáme šanci na přirozené otěhotnění. Dnes jsem začala hledat info. Zatím tedy vůbec nevím, jestli do toho půjdem. Mám strach, že se i tak něco pak pokazí a další takové zklamání už bych nedala. Třeba nakonec půjdem do adopce nebo pěstounství, už dřív jsme o tom uvažovali.
Za jakoukoliv informaci nebo zkušenost budu ráda. Dík.

andys
1. únor 2014

@livi28 Nam rekli, ze statitsticky se to povede na 3,5ty pokus 🙂. Nechci Te strasit, jen pripravit.
My podstupujeme ted 3-ti ICSI.
Mame zname, ti potrebovali 6 pokusu, nez to dopadlo, a druhym znamym to vyslo na 1. pokus.
Takze vsechno je mozne!! 🙂

smoulinka13
1. únor 2014

@livi28 ahoj aj my sa snazime 2 roky, zacali sme chodit do Martinu do Heliosu, som 6 den cyklu, picham diphereline a menopur.je to nase 1IVF a ja verim ze vyjde"!!!

mat_ova
1. únor 2014

@livi28 My jsme podstoupili v lednu 1.IVF (po více jak dvouletém snažení a třech neúspěšných IUI). A zatím jsou na testu dvě čárečku, v pondělí jdem na krev.....i když, samozřejmě, se to může pokazit ☹

smoulinka13
1. únor 2014

Ahojte chcem sa vas spytat ci ste pri IVF pribrali..ja som len 6 DC a uz mam 3 kg naviac a pritom jem menej lebo mi je zle....Picham si diphereline a menopur...

adka666
1. únor 2014

Ahoj kočky, hodťe sem prosim tie, čo ste v poslednej dobe stimulovali dlhym protokolom, v ktorý den vám robili OPU. Ďakujem pekne.

adka666
1. únor 2014

@smoulinka13 ked si prečítaš príbalový leták, nájdeš tam kopec častých vedľajších účinkov hormónov na organizmus. Kopec je ich preto, lebo každá sme iná a každá na jeden a ten istý podnet reagujeme odlišne. Ja mam tendenciu na naberanie hmotnosti, takže od kedy užívam poveru, cvičím denne a nie len 3 dni do týždňa, ako som zvykla. Zatiaľ som 0,5 kg schudla🙂))))))) Horšie to bude, keď začnem o tyždeň pichať Menopur, to už budem musieť byť v kľude. Takze k tvojej otazke, ano je to normalne. Ak k tomu ešte dodržiavaš zvýšený pitný režim, ako ti doporučuju v CARe tak aj ta voda urobí svoje.

smoulinka13
1. únor 2014

@adka666 dakujem 🙂 ano pijem 4 l vody, predtym som pila o polovicu menej, ja som predtym cvicila kazdy den a skoncila som odkedy som zacala pichat diphreline tak mozno aj preto, hlavne aby to vyslo 🙂

mirka135
2. únor 2014

@adka666. Ahoj umna to bolo 26 dni ale menzes mi meskal 7dni tak aj tym sa to predlzilo

smoulinka13
3. únor 2014

prosim o radu, som 7 DC a boli ma hrdlo,mozem si nato nieco dat? uspia ma ak budem chora? dakujem

gennara
3. únor 2014

Ahojte. Tak konecne po roznych prekazkach som dnes "vyfasovala" menopur a cakam na zaciatok stimulacie. Je to nase prve IVF. Hrozne sa toho bojim, ci bude vsetko ok, ale uz to chcem mat za sebou...

jarmila85
3. únor 2014

@gennara držim moc palčeky...aj ja sa chystám na svoje prvé ivf...pomáličky ale isto to nejako zvládneme uvidíš 🙂

gennara
3. únor 2014

@jarmila85 ďakujem, si zlata. Aj ja ti držím palce, musí nám to vyjsť. Ako hovorí môj manžel, vyjde to a hneď na prvýkrát a pred vianocami budeme mať ten najkrajší darček, alebo radšej minimálne dva 🙂

smoulinka13
6. únor 2014

Ahojte mam taku otazku? nechate sa po IVF vypisat na PN? alebo pojdete naspat do roboty? dakujem

adka666
6. únor 2014

@smoulinka13 PN je prioritne dôležitá počas užívania FSH+LH, teda Menopur, Gonal..... kedy sa vyžaduje max. fyzický a psychický kľud a to až do OPU. A naviac nesmieš ochorieť, lebo ťa neuspia. Po samotnom IVF, teda mam na mysli ET nie je zvlášť dovod na PN.

smoulinka13
7. únor 2014

@adka666 ahoj ano som teraz na PN, OPU mam za 3 dni, len som chcela vediet ci potom treba ist na rizikove tehotenstvo aspon prvy trimester..ale to asi od toho ako sa budem citit nie?

adka666
7. únor 2014

presne tak, po IVF si normalne tehotna ako keby si otehotnela prirodzene, teda ak máš neaké zdravotné problémy, pre ktoré by si mala ísť na PN tak by si mala ostať, napríklad keby si neako ťažko fyzicky pracovala. Inak je to normálne tehotenstvo a nie choroba 🙂

smoulinka13
8. únor 2014

@adka666 dakujem zajtra este na kontrolu a sup na odber 🙂 dufam ze vsetko vyjde tak ako ma🙂

livi28
12. únor 2014

ja som na žiadnej PN nebola počas pichania injekcií, zdá sa mi to zbytočné a to som na nohách. Až teraz po ET sa šetrím a mám voľno v práci. No netreba to preháňať ani s kľudom a žiť normálne. Hlavne nebudete na to intenzívne myslieť. PN resp. oddych treba naozaj až po ET to vám povie každý doktor. Držím palce všetkým 🙂 ja už len čakám na výsledok, kt. bude na konci bud.týždňa tak sa snáď všetko podarí na 1x 🙂 budem aspoň teraz optimista

kirinka99
26. bře 2014

Ahoj dievčatá. Prosím vás o radu. Máme plánované IVF pomocou ICSI. Vrhli sme sa na to docela rýchlo po všetkých vyšetreniach. Mám počiatok endometriózy na Ľavom váječníku a priateľ menšiu koncentráciu spermií. Hneď v piatok som začala brať HA. Máte s tým niektorá skúsenosti? Brali ste ju? A čo nasleduje potom?

martiina_k
26. bře 2014

@kirinka99 jj, začla jsem taky HA, potom asi 3 týdny před plánovaným transferem embrya dostaneš další léky...

kirinka99
26. bře 2014

@martiina_k No ďalšie prášky mám už doma, ale tie ešte neberiem. Je to myslím MEDROL. A ako sa prosím ťa postupuje ďalej? Mne to totiž lekárka síce povie, ale som tam vždy ako na trní, takže to v zápätí zabudnem ☹

martiina_k
26. bře 2014

@kirinka99 začla jsem tím Medrolem + estrofemem + utrogestanem, to jsem brala asi 2-3 týdny předtím transferem. Mezitím dárkyni odebrali vajíčka, manželovi spermie, spojili je a po pěti dnech od spojení byl ten transfer ke mě. Tyhle tři prášky beru dál až do zjištění, zda to vyšlo nebo ne...

kirinka99
26. bře 2014

@martiina_k Aha..takže máš vajíčka od darkyne... No tak snáď vám to dobre dopadne. Držím palečky 😉.. Ostatné som už nejak tak pochopila, len som z toho taká všelijaká..Tak si rada prečítam aj od iných dievčat názory a tak 😉

maruna12
27. bře 2014

mne bolo povedané že keď mám endometriózu tak nikdy neotehotním....a asi na tom niečo bude keď sme už premarnili dva pokusy a snažíme sa 8 rokov...nepovedal mi to doktor ale sestra od doktora...

koubovii
15. dub 2014

@maruna12 nějaký rychlý soud ne? moje sestra má 3. stupeň endometriózy a po lapararoskopii hned otěhotněla 🙂 , podle příznaků ji měla i mamka a babička a žádná neměla problém s otěhotněním jen já 🙄

mmarch
15. dub 2014

Ahoj děvčata, zítra mě čeká odběr vajíček, jsem z toho docela dost nervózní, hlavně aby byla použitelná a pak samozřejmě aby krásně rostla embryjka. Měli jste po ET nemocenskou? Ležely jste a jak dlouho? nějaké rady či typy pro zvýšení úspěchu? i když si myslím, že to je spíš o náhodě, o štěstí, 50x50 🙂

tofife
26. dub 2014

@mmarch Ahojky, mě čeká 1. IVF, takže ti neumím poradit, ale ty už to máš stejně celé za sebou, co? Jak to nakonec proběhlo? Měla jsi nemocenskou? Držím palce, aby to klaplo!!! 🙂

mmarch
26. dub 2014

@tofife jojo uz to mam za sebou, uz tyden v sobe nosim malou fazolku, zacala me uz pekne bolet prsa a popichava me na ruznych mistech v podbrisku a dnes jsem mela dokonce i duchacka 🙂 ale tem neverim. Nemocenskou mam, prvni tri dny jsem jen prospala a ted uz jen tak obcas si zdrimnu, po utrousi se mi chce docela dost spat, citim se porad unavene. Drzim palecky at vam to vyjde. My jsme si jeste dali 3embryjka 6ti denni zamrazit 🙂