1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

hankalt
12. říj 2013

@trulinka ahoj, no tak to je super 🙂 no to čekání je naprd, mě čeká ještě ten týden aspoň, ale zatím to statečně zvládám 🙂 tak moc držím palečky aby za 14 dní byly jen samé dobré zprávy 🙂

trulinka
13. říj 2013

@arte.p
ahoj, ja som pocas stimulacie tiez mala nafuknute brucho, aj ma sem tam pichlo v podbrusku - tiez som mala dost vela folikulov. Nam koordinatorka IVF spominala, ze pocas stimulacie sa velmi setrit, cize nedvihat nic tazke, velmi vela pit, jest bielkovinove jedla a ziadny sex. Tak neviem preco to aj tebe nehovorili. ☹ . Ved tak uvidis na ultrazvuku, ale hadam az take zle to nebude 😉 . Drz sa.

matulka2314
13. říj 2013

ahojte baby chcem sa opytat podavam ziadost na prve ivf po troch neuspesnych iui ale ide o to ze ja som uz davnejsie podpisovala to prehlasenie na ivf a povedali mi ze ziadost vypise doktorka a aj ho posle myslite ze je to v poriadku ze nemusim byt pri tom vypisovani ? a este to je ina doktorka nez ten co ma ma na sarosti ale oni to asi pozru z mojeje zlozky nie ?

trulinka
13. říj 2013

@matulka2314
ahoj, ja som tiez nebola pri tom ked to posielali z Car-u do poistovne. Mne to vyhlasenie poslali z Car-u postou, ja som to vypisala, obratom som im to poslala naspat a oni to potom poslali do poistovne. Cakala som asi 2 mesiace na schvalenie, som v Union.

matulka2314
13. říj 2013

@trulinka takze je to potom ok asi maju take postupy som sa zlakla 🙂 ja som vo vseobecnej a do ktoreho car chodis ? a podla coho mi daju aky protokol ? a ty si bola teraz niekedy na vklade alebo ta to este caka lebo nechce sa mi listovat dozadu 🙂

trulinka
13. říj 2013

@matulka2314
ahoj, ja chodim do Iscare Martin, dlhy protokol mi Dr. urcil zrejme na zaklade vysetreni, alebo coho. Teraz v piatok som mala vklad embryjka, takze cakam na vysledok. 😉 A ty kam chodis? Inak ja som tiez po troch neuspesnych IUI.

matulka2314
13. říj 2013

@trulinka ja chodim na antolsku v bratislave tak ti drzim palce nech sa to zahniezdi 🙂 a teraz si mala prve ivf ? a aky je vlastne ten dlhy protokol ? a vam zistil nejaky problem ? lebo nam nezistili nic zatial este cakam na vysledky z imunologie a genetike

trulinka
13. říj 2013

@matulka2314
Ano toto je moje 1 IVF. Dlhy protokol sa taha cez 2 cykly. Zacala som na 16 DC brat tabletku Provera. Potom som si zacala pichat hormon. injekciu Decapeptyl. Potom sa cakalo kym dostanem menzes a zacala som si pichat aj dalsiu hormon. injekciu - gonal. Takto som pokracovala az kym mi na zaklade odberov krvi a ultrazvukov nezistil, ze uz mam dostatocne velke folikuly a navrhli odber. Bala som sa na zaciatku toho dlheho protokolu, ale dost rychlo mi to zbehlo aj som celkom pekne zareagovala na tie hormony - vybrali mi 25 vajicok. No manzelovi zistili teratozoospermiu, deformovany tvar spermii, takze zrejme preto sa nedarilo prirodzene otehotniet. Tak dufam, ze sa mi embryjko pekne uhniezdi 😉 . Tak nech ti to rychlo ubehne 🙂

matulka2314
13. říj 2013

@trulinka dva cykly znamena ze musis mat dvakrat menzes alebo iba raz ? som podla tohto pochopila ? lebo to sa mi zda byt celkom dlho , tak to si mala pekne vela vajicok nemala si OHS ? lebo toho sa bojim najviac a kolko ste mali z tych vajicok kvalitne a aj ste mrazili ?

trulinka
13. říj 2013

@matulka2314
nie, len 1 menstruacia bola pocas pripravy. Tuto druhu menstruaciu uz dufam nedostanem 😒 . Zacala som s tabletkou provery 11.9. a 11.10. som mala vklad embrya. Dost rychlo to ubehne. Nemala som OHSS, ale brucho sa mi poriadne nafuklo uz pocas stimulacie a este aj teraz som nafuknuta....vraj to ma postupne ustupovat. Aj ja som sa velmi bala OHSS, ale dalo sa to zvladnut., nemusis sa bat. Hadam ma uz nijake komplikacie necakaju, ale mam sa setrit. Tak z odobratych 25 vajicok sa podarilo oplodnit 15 . Mali sme predlzenu kultivaciu a dalej sa zacalo delit 7 bojovnikov - toho jedneho najzivotaschopnejsieho podla embryologicky mi vlozili a 6 mame zmrazenych.

matulka2314
13. říj 2013

@trulinka takze cele od zaciatku az po vklad je cca mesiac ze ? tak to je v pohode to ubehne 🙂 aj tak este neviem aky mam protokol musim zajtra zavolat ze ci to uz poslali, tak to mas peknu urodu aj na zmrazenie uvids urcite sa to podari 🙂

trulinka
13. říj 2013

@matulka2314
no ano a kratky protokol este rychlejsie ubehne. Tak ty teraz ides cakat na schvalenie od poistovne? Hadam to rychlo vybavia a mozes sa pustit do boja, drzim ti palce 🙂

matulka2314
13. říj 2013

@trulinka dakuejm 🙂 este len cakam ale nevadi ked som uz cakal tak dlho tak uz vydrzim aj ja ti drzim silno 🙂

majija
14. říj 2013

@arte.p Ahojky, být tebou, tak jsem v klidu. U každé je vše jiné. Já jsem zcela normálně s přítelem sexovala a chovala jsem se úplně normálně a žádný vliv na folikulky to nemělo. Určitě bude vše v pořádku. 🙂 zbytečně se nenervuj, protože psychika dělá hodně

arte.p
14. říj 2013

@majija
@trulinka
holky, díky za podporu, dnes jsem byla na utz a vše vypadá ok, folíky mám 14 - 20 mm, takže rostou si dál, ve středu nebo čtvrtek jdu na OPU. Škoda, že jsem žádné poučení nedostala, ale ještě, že je tu MK 😉

trulinka
14. říj 2013

@arte.p
tak to je fajn, nech ti ta punkcia dobre dopadne a podari sa oplodnit co najviac vajicok 😉 .

hankalt
18. říj 2013

@trulinka Ahoj, tak co jak jsi na tom? u mě to teda nedopadlo, včera dorazila MS, v pondělí ještě zajedu na krev, ale tentokrát to nevyšlo, tak snad příště 🙂 doufám, že ty už máš nějaké pozitivnější zprávy 🙂

trulinka
18. říj 2013

@hankalt
Ahoj, tak to ma mrzi ☹ . Chcela by si ist do dalsieho kola hned, alebo neskor? No ja stale cakam na vysledok, len buduci piatok si mam spravit test, ak dovtedy nepride MS. Ale tiez mam pocit ze mi to nevyslo....Uvidime, tak sa drz, snad nabuduce to uz vyjde....

hankalt
18. říj 2013

@trulinka No hned asi ne, uvidím co mi řekne doktorka, ale asi nějakou chvíli to necháme být.... Tobě to určitě vyjde, uvidíš 🙂

trulinka
18. říj 2013

@hankalt
Dakujem, si zlata 😉 . Tak si oddychni a potom prajem vela stastia v dalsom kole 🙂

hankalt
22. říj 2013

@trulinka ahoj, tak co už víš něco nového? pořád držím palečky 🙂

trulinka
22. říj 2013

@hankalt
dakujem si zlata, ze na mna myslis 😉 . Este neviem nic nove, testovat budem v piatok, zatial este nespinim, ale uz sa aj bojim chodit na wecko, mam pocit, ze kazdu chvilu pride menzes....tak sa drzkaj 🙂

trulinka
22. říj 2013

@hankalt
a bola si aj na krv pre istotu? Co ti povedali v Car-e?

hankalt
22. říj 2013

@trulinka ano, včera na krvi a dnes je potvrzen negativní výsledek, ale nic co bych nečekala 🙂 14.11. tam jse opět objednaná tak uvidím co se bude dít dál...

trulinka
22. říj 2013

@hankalt
a toho 14.11 ides len na konzultaciu, ci ?

hankalt
22. říj 2013

@trulinka přesně, jenom na konzultaci...

hankalt
25. říj 2013

@trulinka ahooooj, tak jak jsi na tom???? Doufám že to bude jen dobrá zpráva 😉

trulinka
25. říj 2013

@hankalt
Ahoj, si zlata, ze na mna myslis...Noo, test uobeny a vyzera, ze z toho nieco bude 🙂 . Su tam zretelne 2 ciarky, aj ked ciarka je este taka svetlejsia, ale zretelna. Spravim si dalsi test v pondelok, tak snad to uz bude len dobre 🙂 . Dakujem za podporu, ja ti prajem do dalsieho kola vela, vela stastia, nech ti to vjde 😉 . Drz sa...

lusipe
25. říj 2013

@trulinka ahoj kocka, ja som dnes tiez cakatelka po prvom IVF a vklade.... 🙂....je to sice len 4 dni od vkladu ale citim sa zatial netehotno....ty si to tiez take mala? 😉

trulinka
25. říj 2013

@lusipe
ahoj, ja som si cele 2 tyzdne myslela, ze nam to nevyslo....vobec som sa necitila tehotno....Ale asi na treti den od vkladu som vecer citila ozaj dost silne pobolievanie v podbrusku, ako tesne pred menzesom a posledny tyzden ma to podbrusko pobolieva dost casto....Tak ak ti mozem poradit, skus na to velmi nemysliet, alebo aspon nie velmi, skus sa zamestnat niecim, nech ti to cakanie co najskor prejde....Ale viem ake to bolo u mna, nervozna som bola....Tak ti prajem, vela, vela stastia 😉