1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

mavo
24. únor 2013

@malinka_02 to jsem ráda, že jsem tě pobavila 😀 Ale tak asi je to tím obdobím no.... nebo jít do soukromého... ???

malinka_02
24. únor 2013

@martina_81 no to je jasny.. A jak je?

malinka_02
24. únor 2013

@mavo a ty mas za sebou ivf a nejaky ket? Ja nevim.. Uprimne si myslim ze kazdy komu to nevyjde zacne za chvili hledat chyby a to vsude..

mavo
24. únor 2013

@malinka_02 Jsem teď 2. den po OPU, embrijka (2) se nevyvíjí moc dobře, tak mám prodlouženou kultivaci a naplánovaný ET na středu... ale v úterý si mám radši zavolat... Asi máš pravdu, každý potom hledá chyby všude...

djn
24. únor 2013

hlásím, že 1. IVF loni v lednu...a teď už máme doma 5timěsíční Danielu
Všem držím palce, ať to vyjde hned na ten první pokus jako nám!

danny38
24. únor 2013

@bendina Mě bude 40 až 17.11. 🙂 Teda to je krásně romantické, být požádána o ruku pod Eiffelovkou 😵

danny38
24. únor 2013

@djn Ta je nádherná 😵 😵 😵

malinka_02
24. únor 2013

@mavo ja myslela ze Apolinar nedela PK? Tak drzim palce!

mavo
25. únor 2013

@malinka_02 PK= prodloužená kultivace? Na požádání asi ne.... ale pokud je to "nutné" tak ano...

martina_81
25. únor 2013

@denulka85 bude to dobrý, uvidíš. 😉 Těším se na pozitivní zprávičky. 🙂
@malinka_02 pořád stejný, strašně se mi to táhne..... 😒
@mavo @malinka_02 holky, zaujalo mě, jak se bavíte, že Apolinář nedělá PK. Holčina, co si s ní píšu, chce jít k Apolináři, protože to tam prý vychází strašně levně a tvrdí mi, že tam je PK zadarmo!! Což se mi nezdálo, protože vím, že pojišťovny to neproplácí a pochybuju o tom, že by to nějaký car z dobré vůle financoval...... Tak uvidíme,jak pochodí.

denulka85
25. únor 2013

@martina_81 zajtra sa ozvem ako sme dopadli 🙂

mavo
25. únor 2013

@martina_81 já chtěla metodu picsi a prodlouženou kultivaci, ale vždycky když k apolináři jdu tak si připadám jak vygumovaná, takže ani nevím, jestli metodu picsi dělají a jestli mají i prodlouženou kultivaci, ale myslím, že ta prodloužená kultivace byla v ceníku u pokladny...

martina_81
25. únor 2013

@pechlinka ahooj, jak to vypadá u Tebe? Pokud dobře počítám, tak jsi dnes 9.den po ET? 😉
@mavo ona mi totiž pořád tvrdí, že se tam PK neplatí, tak proto chtějí k Apolináři, i když to mají dost daleko. No hádat se s ní nebudu, když vůbec nevím, jak to tam chodí a žádný jejich ceník jsem neviděla. Tak si počkám, jak dopadne. Prý se tam ivf vleze do 10 tisíc, což se mi zdá dost málo.

mavo
25. únor 2013

@martina_81 my jsme teď platili jen 4tis... a k tomu asi 200 za léky (pregnyl a utrogestan) jinak nic.. Můžu ten ceník vyfotit, až tam pojedu ve středu, aby viděla... chceš?

martina_81
25. únor 2013

@mavo a čím jsi stimulovala? Mě totiž už jen Gonal vyšel asi na 7 tisíc. A s odstupem času mi docela vadilo, že mi nenabídli nic jinýho, ale dali mi to nejdražší. 😒 Jj, to by bylo super, koukla bych na to. 🙂

mavo
25. únor 2013

@martina_81 tak já to tam ve středu vyfotím, jestli tam teda vůbec pojedu... stimulovala jsem fostimonem... ukazovali mi seznam hormonů a jaké jsou ceny, tak jsem se zeptala, jaký je v tom rozdíl, co je nejlepší a bylo mi jedno jestli budeme doplácet nebo ne a oni řekli, že to je jedno, že to jsou všechno hormony, akorát některé si mícháš, některé jsou v perech... takže mě ani do ničeho netlačili a my zůstali u fostimonu, neměla jsem k tomu ani žádný názor, nic načteného, tak mi to bylo jedno..

martina_81
25. únor 2013

@mavo no, tak to bych taky brala, mně nic na výběr nedali. 😒 A já bych si to klidně namíchala, když bych pár tisíc ušetřila. 😉 Proč bys neměla jet?

ifus
25. únor 2013

@martina_81 U Apolinare by ses mela vyjit do tech 10 tis. 🙂

mavo
25. únor 2013

@martina_81 protože třeba k ET nedojde, mám si volat ještě zítra jak se ty dvě embrijka vyvíjí.... no my si právě taky s manželem říkali, že jestli je to úplně jedno a oni nám nic nedoporučují, tak že ušetříme, když si to budu míchat sama.. takže sme vlastně platili jen za 2 vajíčka, která oplodnili, ani ke zmražení nedojde, za to bysme platili taky...

martina_81
25. únor 2013

@ifus zdá se mi to dost málo, ale záleží na tom, co v té částce je?
@mavo budu Ti držet palce, ať to obě zvládnou. 😉 To jsi měla jen 2 vajíčka?

ifus
25. únor 2013

@martina_81 No plati se jen za ICSI, neco malo se doplaci za leky a mrazeni samozrejme..je to malo..my platili jen za Pregnyl asi 40,- Kč..jinak nic..na mrazeni jsme nic nemeli, ICSI jsme nepotrebovali...s PK nevim, jak to je..nevim, od kdy se PK pocita..my meli v laborce vajicka 4 dny a neplatili jsme nic...prestali se nam ale vyvijet, takze to taky padlo...slysela jsem taky nekde, ze PK se u Apola neplati...ze si o to zazadat nemuzes, ale embryolog sam uzna, jestli PK dat nebo ne... 😕

martina_81
25. únor 2013

@ifus no my jen za ICSI jsme dali 7800, ale zase se nám všechna vajíčka krásně oplodnila. 😉 Takže nedošlo ani k ET? ☹ a kolik jste jich měli?

mavo
25. únor 2013

@martina_81 měla jsem vajíček 6, ale 3 úplně prázdná, 1 nevěděli co s ním a 2 vhodná k oplodnění..

martina_81
25. únor 2013

@mavo aha, tak to je škoda. Tak snad to ty dvě zvládnou a budou ok. 😉

ifus
25. únor 2013

@martina_81 Bohužel jsem potřebovala vyšší dávku hormonů,takže u mě už na tvorbu vajíček po týdnu píchani bylo už pozdě..měli jsme jen dvě..sice se oplodnila,jedno se krásné vyvíjelo,ale pak se zastavilo dělení..takže půjdem na 2.pokus v dubnu..počítala jsem i s takovou moznosti, takže jsem to vzala líp,než bych čekala...je jedno,že jsi zaplatila víc,aspoň se to vyplatilo🙂

pechlinka
25. únor 2013

@martina_81 Ahoj moja...dnes som 10 DPO ET ..ked neratam den vkladu...Bola som rano na krvi...a po 14tej si mam volat za vysledok...drz mi paste.. 🙂

martinazvo
25. únor 2013

@ifus ahoj, a smiem sa spytat preco vam davali PK ked ste mali len 2 vajicka? ja som mala len 3, 2 sa oplodnili a vkladali mi na 3. den obe bez PK prave preto, ze nechceli riskovat zastavenie delenia... a ako vidis, obidve sa zakusli 😀

ifus
25. únor 2013

@martinazvo Taky jsem to moc nepochopila..probírala jsem to i s kamarádkou,která má po 1.ivf úspěšným a sama se divila..ale určitě to proberu s Dr.,až půjdu na konzultaci..gratuluji🙂

martinazvo
25. únor 2013

@ifus dakujem pekne... no je to skoda, lebo ja by som za toto bojovala keby u mna navrhovali PK, ale tak ja uz som vela citala predtym o tom za a proti PK, kedy ano, kedy nie a podobne, vies lebo niekedy sa embrijkam viac paci v brusku ako v miske..... kazdopadne drzim velmi palce na dalsi pokus!

bendina
25. únor 2013

@danny38 Od včerejška mám na testu dvě čárky, nevím, jestli už to něco znamená, holky tady mi psaly, že stoproto jo, jsem 9.den po ET a měli jsme prodlouženou pětidenní kultivaci, pregnyl jsem si píchala před 16ti dny, takže už by měl být vyprchaný...no uvidíme 🙂 , podle pokynů doktorky jsem se měla testovat až za týden, ale nevydržela jsem to 🙂